PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GPS Takip Sistemi [En Ucuz]

Cydia
12.Ağustos.2017, 13:16
Arkadaşlar Merhaba;

Motorum için bir süredir GPS sistemi araştırıyordum. Türkiye'de servis veren araç takip sistemi firmaları maalesef uçuk rakamlar istiyorlar. GPS cihazlarına 200-400 TL arası bir fiyat istiyorlar, ayrıca aylık abonelik ücreti talep ediyorlar. Yıllık ücret en ucuz 750TL ye bulabildim, aylık cihaz dahil 62,5 TL bir ücret yapıyor. Hemen alternatif araştırdım ve çok cüzi bir rakama bu sıkıntıyı hallettim. Sizlere de rehber olması açısından bu konuyu açıyorum. Umarım yardımı dokunur.

Öncelikle GPS cihazlar içerisinde mutlaka data ve sms alışverişi yapabileceğiniz bir sim kart gerektiriyor. Bu simkartın 2G yani EDGE desteklemesi gerekli. Türkiye'deki tüm operatörler 2G desteğini hala veriyor, bu konuda sıkıntı yok.

Madde madde gitmem gerekirse;

1 - SIM Kart ve GSM Aboneliği:

Ben en ucuz Avea (TurkTelekom) hattı bulabildim. Bize SMS ve İnternet lazım, cihaza aylık kullanımda 50mb internet yetiyor.

Aylık ödemesi 9TL - Faturalı
100dk, 100sms, 100mb
Sim Kart 3 formatla geliyor, Kırarak Küçültüyorsunuz. Normal,Micro ve Nano. Kartı kırmadan büyük halde kullanacaz bu önemli.

2 - GPS Takip Cihazı:

Cihaz alternatifi çok, ben aliexpressten şöyle bir cihaz aldım.
https://www.aliexpress.com/item/mini-waterproof-gps-tracker-for-car-motorcycle-scooter-vehicle-truck-real-time-online-tracking-and-monitoring/32536233599.html

675676

Cihazın iki versiyonu var, biri bataryasız diğeri içinde batarya ile geliyor. Cihazın ölçüleri sigara paketinden daha ince hatta yarısı kadar.
Su geçirmez ve sadece 2 kablo ile montajı yapılabiliyor.

Cihaz 15$ Bataryalı Versiyon (Akü sökülürse 5-8 saat arası içindeki pil sayesinde takip edebiliyorsunuz)
Cihaz 9Volt ile 80 Volt arası çalışıyor. Bu aralıkta gemi, tır, kamyon, araba, motor ne isterseniz hepsine uyumlu :)
3 Kablosu var, Kırmızı (+), Siyah (-) ve Sarı (ACC) , Sarı kablo kontağa bağlanıyor, motorun çalışıp çalışmadığınız ekrandan görmeniz için.
Su geçirmez, sim kartı takmak için kapağı söküyorsunuz altında iki büyük conta var biri kablo için diğeri cihazın kapağı için.
En önemlisi de online takip sistemi aylık ücret istemiyor, cihazı adlığınız an ömür boyu lisanslı bir araç takip hakkınız oluyor, bu önemli.
Cihaz Takibi için Bilgisayarda, Android telefonlarda ve iOS Apple telefonlarda uygulama ücretsiz.

nedemek (İbrahim) arkadaşımızın hatırlatması üzerine bu notu da düşeyim, unutmuşum :) Teşeşkürler ibrahim.

Cihazın Türkiye'de çalışması için IMEI kaydının olması gerekiyor. Bunun için bir pasaportu 2 yıl mahkum etmek yerine ben farklı bir çözüm buldum.
Kullanmadığınız çöp durumda eski 3310-5110 yada dokunmatik bozuk kullanmadığınız bir telefonun IMEI kodunu sipariş ederken belirtin. Firma sipariş aşamasına zaten not olarak belirtmiş, Türkiye'den sipariş verecek kullanıcılar IMEI belirtirse cihaza yazıyorlar. Cihaz türkiyede kayıtlı olan bir IMEI ile gelmiş oluyor.

3 - Bağlantı ve Montaj

En Zorlandığım kısım bu oldu, ortalama koltuğu sökme süremle beraber 7dk sürüyor, cihazı gizlemeniz önemli, ben nereye monte ettiğimi söylemeyeceğim :)

4 - Kahve

Ayakları uzatıp rahat edebilirsiniz, motorunuz güvende :)

İzleme Ekranlarıda Böyle;

677

678

Cep Telefonundan;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170812/3f860072419d79b4c28909e5d43b4563.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170812/f8160f5d98009ed0c2821d690ef658da.jpg

Sms ile de sorgulama yapabilirsiniz;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170812/9363a3cba0aa03b7f75472cfc3494bc2.jpg

Alıp monte etmek isteyenlere bilgi konusunda buradan, işçilik konusunda da toplantılarda herzaman yardımcı oluruz :)

Sevgiler,Selamlar 8)

emreozkok
12.Ağustos.2017, 13:36
Ellerine saglik tacettin guzel bir olay yapmak lazim[emoji3]

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FouL
12.Ağustos.2017, 13:46
Harika çok faydalı.. bilgi için teşekkür ederim..

nedemek
12.Ağustos.2017, 14:02
abi çok faydalı bir başlık olmuş, ben de bir süredir araştırıyordum ama aliexpress üzerinden verilecek sipariş ile gelecek ürünün TR'deki hatlarla çalışıp çalışmayacağından pek emin olmadığımdan bu topa girmemiştim emeğine sağlık 8)

Cydia
12.Ağustos.2017, 14:07
abi çok faydalı bir başlık olmuş, ben de bir süredir araştırıyordum ama aliexpress üzerinden verilecek sipariş ile gelecek ürünün TR'deki hatlarla çalışıp çalışmayacağından pek emin olmadığımdan bu topa girmemiştim emeğine sağlık 8)

Not olarak düzenledim kardeşim, aklımdaydı ama yazarken unutmuşum bu detayı :)

nedemek (İbrahim) arkadaşımızın hatırlatması üzerine bu notu da düşeyim, unutmuşum :) Teşeşkürler ibrahim.

Cihazın Türkiye'de çalışması için IMEI kaydının olması gerekiyor. Bunun için bir pasaportu 2 yıl mahkum etmek yerine ben farklı bir çözüm buldum.
Kullanmadığınız çöp durumda eski 3310-5110 yada dokunmatik bozuk kullanmadığınız bir telefonun IMEI kodunu sipariş ederken belirtin. Firma sipariş aşamasına zaten not olarak belirtmiş, Türkiye'den sipariş verecek kullanıcılar IMEI belirtirse cihaza yazıyorlar. Cihaz türkiyede kayıtlı olan bir IMEI ile gelmiş oluyor.

emreozkok
12.Ağustos.2017, 15:14
[emoji149][emoji339]

alibaba07
12.Ağustos.2017, 15:31
Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Emeğine sağlık

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TayfunKahveci
12.Ağustos.2017, 21:18
İmei olayı benim de kafama takılıyordu, güzel bir paylaşım olmuş.

aycanblmts
12.Ağustos.2017, 21:54
Güzel paylaşım olmuş emeğine sağlık.

Oğuzhan Ocak
13.Ağustos.2017, 00:56
Bayağı yararlı bir paylaşım olmuş. Emeğine sağlık

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mrsivasle
13.Ağustos.2017, 04:09
Helal olsun guzel paylasim kontak kilidiyle ugrasmaktan iyidir.

Cydia
14.Ağustos.2017, 09:54
Herkese Teşekkürler.

Pazar günü yol grafiğim, ayrıntılı olarak aylık kayıt ta tutuyor.
Önce yeşilköy kahvaltı, sonra sirkeci feribot, sonra kadıköy moda, ardından kadıköy rıhtım, dönüş yolu köprüden, güngörene bir sapma, sonra ev.

680

GökhanMüezzinoğlu
14.Ağustos.2017, 10:14
Çok başarılı bir çalışma emeğine sağlık.

Gezgindelikanlı
14.Ağustos.2017, 10:31
Bencede her motora lazım düşünsene gruptan birinin motoru çalınıyor toplanıp ziyarete gidiyoruz vallahi ALLAH derim 😂😂

Cydia
14.Ağustos.2017, 11:47
Bencede her motora lazım düşünsene gruptan birinin motoru çalınıyor toplanıp ziyarete gidiyoruz vallahi ALLAH derim [emoji23][emoji23]

Lazım öyle birşey ya stres atmaya birebir [emoji16]

Daktilo kullanarak Elma [emoji519]aracılığıyla gönderildi

Aykut Y.
14.Ağustos.2017, 14:07
Gümrükten geçerken sıkıntı olur mu acaba

Cydia
14.Ağustos.2017, 14:10
Gümrükten geçerken sıkıntı olur mu acaba

Gümrük 30$ üstü sıkıntı yaratabilir, oda bir ihtimal.
Parça 15$, kesinlikle takılmayacaktır.

Zaten ürün paketine 3-5 dolar yazıp gönderiyorlar. Sıkıntı olmaz.

denizyoruk
14.Ağustos.2017, 15:51
teşekkürler Taco, şuan itibariyle sipariş geçtim. bakalım ne zaman teslim edilecek :)

denizyoruk
14.Ağustos.2017, 16:01
Bu arada 19 saat sonra 20 dolar a çıkacak ürün bilginize :)

Cydia
14.Ağustos.2017, 16:14
teşekkürler Taco, şuan itibariyle sipariş geçtim. bakalım ne zaman teslim edilecek :)

Montajı kime yaptıracaksın çok meraktayım :D

denizyoruk
14.Ağustos.2017, 16:22

adamın dibi montajcı bi kankim var :D

emreozkok
15.Ağustos.2017, 00:08
Montaja yardina gelirim[emoji16]

Aykut Y.
15.Ağustos.2017, 14:33
Sipariş verdim bende, montajda direk akü başlarına bağlıyoruz sanırım. Sarı kabloyu kontağa nasıl bağlayabiliriz ? spyder benim ki

acryvz
15.Ağustos.2017, 14:36

Tabiki Tolga , düşünmeye bile gerek yok ...

Cydia
15.Ağustos.2017, 14:43
Sipariş verdim bende, montajda direk akü başlarına bağlıyoruz sanırım. Sarı kabloyu kontağa nasıl bağlayabiliriz ? spyder benim ki

Spyder'in içinde 6 lı alarm soketi var hazır, Yeşil (+), Siyah-Beyaz (-), Siyah (Kontak ACC)

Kabloları kenardan sıyırıp bantlayarak yapabilirsiniz.

Cydia
15.Ağustos.2017, 14:43
Tabiki Tolga , düşünmeye bile gerek yok ...

Bana yaptırıyor herşeyi acar abi, bıktım artık :D

WOLF
15.Ağustos.2017, 15:16
Tacettin çok saol. Tamda gps alacaktım. Acayip denk geldi. Teşekkürler

Cydia
15.Ağustos.2017, 15:35
Tacettin çok saol. Tamda gps alacaktım. Acayip denk geldi. Teşekkürler

İşinize yaradıysa ne mutlu, Saygılar abicim.
GPS firmaları taşlayacak beni :D

acryvz
15.Ağustos.2017, 16:02
İşinize yaradıysa ne mutlu, Saygılar abicim.
GPS firmaları taşlayacak beni :D

Taci benim GPS den sinyal alamıyorum 600 para verdim bide ... neden niçin ...

Cydia
15.Ağustos.2017, 16:54
Taci benim GPS den sinyal alamıyorum 600 para verdim bide ... neden niçin ...

Abi Türkiye'de satılan birçok GPS maalesef verimli olmuyor, araç takip için kullandıklarımız vardı cihazları yenilettik, farklı bir model gelince daha sorunsuz şimdi.

Bu benim aldığım GPS 4 uydudan bağlantı yapıyor, daha net sonuç alıyor. Ne kadar çok uydu okadar köfte tabi.

Bunun hassasiyeti çok değil 5-10 metre yanılma payı var ama 5 metre nedir ki :)

Zafer
17.Ağustos.2017, 09:18
Kardeşim güzel bir çalışma olmuş. 8)

Cydia
17.Ağustos.2017, 09:40
Kardeşim güzel bir çalışma olmuş. 8)

Teşekkür ederim, Saolasın abicim 8)

Ekrem Özdemir
21.Ağustos.2017, 15:11
Tacettin Elinde sağlık Dostum öncelikle teşekkür ediyorum.
Çok yararlı bir paylaşım olmuş.
Şimdi kafama takılan kısımları var.

1. Aküden ne kadar güç çekiyor. Makina 1 hafta - 10 gün yattığında Aküyü bitirecek mi ?

2. Aletin kabloları zaten Aküye bağlanıyor. Akü söküldüğünde 4-5 saat çalışsada çalan adam aküyü sökerken kabloyu görüp bu ne lan diyip kabloyu çektiğinde aleti bulacaktır. ( Bu soru değil fikrim =)

Cydia
21.Ağustos.2017, 17:04

1. Aküden ne kadar güç çekiyor. Makina 1 hafta - 10 gün yattığında Aküyü bitirecek mi ?

İçindeki 180mAh pil ile 4 saat çalışıyor, buna göre saatte 45mAh harcıyor.
Motordaki akü 9Ah yani 9000mAh.
9000 / 45 = 200 Saat / 24 = 8,33 Gün.

Akü biraz da bitikse eğer ortalama 1 hafta anca dayanır :) Zaten benim alarm 10 gün gitmiyor 7 günde bitiriyor, oda çalmazsa eğer.. GPS te takınca 5 güne düşer o süre bende :D

2. Aletin kabloları zaten Aküye bağlanıyor. Akü söküldüğünde 4-5 saat çalışsada çalan adam aküyü sökerken kabloyu görüp bu ne lan diyip kabloyu çektiğinde aleti bulacaktır. ( Bu soru değil fikrim =)

Aleti koyduğum yeri yazmadım bilerek ama kablosu uzun ve aküden direkt almak yerine kontak kapalıyken bir sürü elektrik geçen soket ve kablo var herhangi birine takılabilir. Deponun altına mesela orada birsürü kablo var hangi birini takip edecek bulacak ?

Zaten GPS olduğunu bilmiyorlar ki, bilgisi varsa oturur arar, yoksa aramaz. Aleti bulsa bile önemli değil, gittiği güzergah kayıtlı. Ordan şeyapılabilir..

acryvz
21.Ağustos.2017, 17:13

ben başka markada olsa 2 yıldır kullanıyorum , çektiği güç Tacinin yazdığı gibi ...

1-) kesinlikle bitiriyor , ben bir önceki motoruma bundan dolayı 3 kere akü aldım , en sonunda gizli bir kontak ve aküye direk kablo çektirdim ve akü şarj cihazı aldım , tabi akü şarj cihazı sadece bunun için değil , her garaja lazım dedim , uzun süre motorum yatacaksa ya gizli kontağı kapatıyorum yada sürekli elk. bağlıyorum park yerinde aküden birşey çekmiyor , hangi yöntem sana uygunsa deneyebilirsin ....

2-) Yine Tacinin yazdığı gibi anlamsız bir kablo olmuyor , herhangi bir güç kablosu yeterli , birde kontak bağlantısı lazım , hırsız kardeşde bilecekte depo yada koltuğu sökecekte ...

3-) son söz hırsıza hiç bir şey dayanmaz ... çalacaksa çalar

bu yöntemler kendimizi rahatlatmak ve daha yolun başında acemi hırsızlardan korunmak için ...

Aykut Y.
06.Eylül.2017, 20:50
Bugün teslim aldım, aveadan hat aldım hattın açılmasını bekliyorum pin kodunu vs kaldırıp montaj için bilekleri sıyırcam :)

Aykut Y.
06.Eylül.2017, 23:24
Bağlantıyı yaptım fakat program üzerinden haritada göremiyorum. Telefonla içinde ki hattı arayınca sms olarak konumu atıyor. Programı nasıl hallediyoruz bilen var mı ? Kutu üzerinde ki kullanıcı adı şifreyle giriş yaptım

Cydia
07.Eylül.2017, 10:15
Bağlantıyı yaptım fakat program üzerinden haritada göremiyorum. Telefonla içinde ki hattı arayınca sms olarak konumu atıyor. Programı nasıl hallediyoruz bilen var mı ? Kutu üzerinde ki kullanıcı adı şifreyle giriş yaptım

Hayırlı olsun :)

Internet Explorer ile http://www1.igpstracking.net/ adresine giriş yaptıktan sonra,
Üstten Kullanıcı Merkezine Tıklıyoruz
Altta araç bilgilerine giriyoruz.
Araç ekle diyerek ID numarası ile cihazı tanıtıyoruz. Sonra aktif olarak çalışır.

717

718

Aykut Y.
07.Eylül.2017, 14:04
Hayırlı olsun :)

Internet Explorer ile http://www1.igpstracking.net/ adresine giriş yaptıktan sonra,
Üstten Kullanıcı Merkezine Tıklıyoruz
Altta araç bilgilerine giriyoruz.
Araç ekle diyerek ID numarası ile cihazı tanıtıyoruz. Sonra aktif olarak çalışır.

717

718
Çok teşekkür ederim :) dün şarj olmadı cihaz uğraşırken kısa devre yaptırdım sigorta gitti sanırım motorda elektirik yok şuan :D işten çıkınca uğraşayım tekrar teşekkür ederim

dextr
17.Mart.2018, 18:46
Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende aynı şekilde ararsam mesaj olarak geliyor konum. sistemden göremiyorum.

nedemek
17.Mart.2018, 19:45
Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende aynı şekilde ararsam mesaj olarak geliyor konum. sistemden göremiyorum.

cihaz ID'yi web üzerinden sisteme eklemeniz lazım telefondaki uygulamadan ekleyemiyorsunuz IMEI şifresi alanını cihaz eklerken silmeniz ve boş bırakmanız lazım yoksa sistemde eşleşmediğinden cihazı program üzerinden ya da web arayüzünden göremiyorsunuz

Greywolf
17.Mart.2018, 21:11
Insallah ihtiyac olmaz. Bilgilendirme icin tesekkurler!

Zafer
18.Mart.2018, 11:24
insllah kimsenin ihtiyacı olmaz hayırlı olsun.

dextr
20.Mart.2018, 18:00
cihaz ID'yi web üzerinden sisteme eklemeniz lazım telefondaki uygulamadan ekleyemiyorsunuz IMEI şifresi alanını cihaz eklerken silmeniz ve boş bırakmanız lazım yoksa sistemde eşleşmediğinden cihazı program üzerinden ya da web arayüzünden göremiyorsunuz

Tamamdır tekrar deneyeyim o halde. İleride arabamı satıp motor alacağım. Cihazı motora takmayı düşünüyorum.

dextr
21.Mart.2018, 14:52
11401141

Bu şekilde devre dışı hatası geliyor ve arabayı göremiyorum.

Dediğiniz şekilde Imei yi silip yaptım yine göremedim.

Başka ne yapabilirim :(

nedemek
21.Mart.2018, 14:57
11401141

Bu şekilde devre dışı hatası geliyor ve arabayı göremiyorum.

Dediğiniz şekilde Imei yi silip yaptım yine göremedim.

Başka ne yapabilirim :(

Ömer selam,

cihaz ID bilgisi, kişisel telefonun, cihaza taktığın sim kartın numarası, tam Ad Soyad bilgilerini özel mesaj ile bana iletirsen tanımlamaları bir de ben kontrol ederek yardımcı olmaya çalışayım?