PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : napmak lazım

getto
10.Eylül.2007, 15:07
dostlar malum forumda ve motorda yeni olduğum için bilgilerinizden yararlanmak istiyorum faydalı bilgiler kısmında da bulamadım bir sorum var...
kimisi motordan düşünce motoru bırakma sakın dio kimi de bırak sürüklenirsin dio ..
hangisi dorudur acaba

okan
10.Eylül.2007, 15:10
en dorusu düşmemek..... düşünce hepsi aynı.. kafayı da kollayacan .....kaska güvenmeyecen... motoru bırakmak daha mantıklı.. en azından onun altında kalıp ezilmezsin....temammı..
sende yeaks gibi çıktın haa.. bi dene yeaks var yunus emre diye bi hızlı genç....sabaha kadar soru yağmuruna tutuyo bizi.... :mrgreen:

getto
10.Eylül.2007, 15:14
en dorusu düşmemek..... düşünce hepsi aynı.. kafayı da kollayacan .....kaska güvenmeyecen... motoru bırakmak daha mantıklı.. en azından onun altında kalıp ezilmezsin....temammı..
sende yeaks gibi çıktın haa.. bi dene yeaks var yunus emre diye bi hızlı genç....sabaha kadar soru yağmuruna tutuyo bizi.... :mrgreen: :mrgreen:

sağol abi..valla çok sorucam bende heralde..çok yeniyim çünkü bu motorda :) inşallah sabırla dinlersiniz...yanlız kormua demirleri var genede altında kalmam heralde...düşmemeye çalışırızda yolların hali malum be abi

yenikoylu_ua
10.Eylül.2007, 15:39
Sor kardeşim sor sormaktan zarar gelmez.Bencede düşmemek en iyisi ama düşersen en akıllıcası motoru itmekhem senden uzaklaşsın hemde sen onu iterken kendinide yavaşlatmış olursun tabi o anda aklına gelirse

jashuaa
10.Eylül.2007, 17:08
getto aman diyim koruma demirine pek güvenme o yüzden sen sal motoru nereye giderse gitsin sen kendini en az hasarla kurtarmaya bak.

moonchild
10.Eylül.2007, 17:31
Ooooo düşme mevzuuna gelinmişse benim engin ve kıymetli bilgilerime ihtiyaç var demektir. Bkz. Kapıdağ dönüşü Gemlik-Yalova arasındaki 3 salto, 4'lü burgu denemem!! :D :D

Abicim ben de klişe lafla başlıyım! Düşmemek en iyisi tabi ama asfaltı öpmeden de motorcu olunmuyo biliyosun! Ha sen benim gibi olma tabi, motordan düşme işini zevke dönüştürme... Şaka bi yana bence en doğrusu bırak motoru gitsin. Aksi halde 1-motor ağır, bi tarafını yaralar 2- motor sıcak, bi tarafını yakar 3- motorun elcikleri, fren kolları, aynaları sivri sayılabilecek yapıda, batar... Sonuç olarak her bi şekilde canını ekstra yakar! Hani düşenin dostu olmazmış ya? Düştün mü motorun da dost olmuyo sana!!!!

getto
10.Eylül.2007, 18:04
ben eniyisi bir düşüp deneyim yahu :)... ok ozaman napıyomuşuz motoru bırakıyomuşuz gitsin...ya peki bu deri kıyafetler harbiden ölümü kırılmayı vs önlüyor mu varmı böle deneyimi olan

yeaks
10.Eylül.2007, 18:30
sorarım abi gencim ben öğrenicem sizde tecrübelisiniz bilgilendirin bizi işte :mrgreen:

getto
10.Eylül.2007, 19:23
ya önemli bi sorum daha var ...bazen 1 den 2 ye geçerken vites atmıyor zorlamakta istemiyorum...acaba bu sorun normal mi yani motorum çok yeni henüz yoksa servise götürmeme gerek var mı? bazende boş vitese geçmiyor veya zorlanıyor..götürsem mi servise acep??

aslanburclu
10.Eylül.2007, 19:28
ben eniyisi bir düşüp deneyim yahu :)... ok ozaman napıyomuşuz motoru bırakıyomuşuz gitsin...ya peki bu deri kıyafetler harbiden ölümü kırılmayı vs önlüyor mu varmı böle deneyimi olan

güzel kardeşim sen o motosiklet denen nesneyi böyle şöyle düşünürek bineceksen hiç binme sevdiklerine yazık (üzülecekler...kızacaklar vs. vs.) her ne kadar senin malın olsada milli servet.. boş ver bu sevdayı bizleride ne üz nede kafamızı yor.. 4 tekere asılmaya bak...

getto
10.Eylül.2007, 21:08

güzel kardeşim sen o motosiklet denen nesneyi böyle şöyle düşünürek bineceksen hiç binme sevdiklerine yazık (üzülecekler...kızacaklar vs. vs.) her ne kadar senin malın olsada milli servet.. boş ver bu sevdayı bizleride ne üz nede kafamızı yor.. 4 tekere asılmaya bak...

bu sevdadan kolay vazgeçmem..ama öğrenmem lazım herşeyini sonuçta..araba gibi değil ki

sancezz
10.Eylül.2007, 22:11
dostum zamanla alısırsın sende motorunda motorunu karsına al onunla konus dostlugunuzu pekıstırın bu manevı yonumuzu kaybeteyelım sonucta onunla bır dost gıbı bırlıktesınız bırseyler yasıyorsunuz ıyı zaman gecırıyorsunuz bu belkı kımıne gore sacma olsada benım ıcın cok onemlı :D :D :D :D :D

getto
10.Eylül.2007, 23:39
dostum zamanla alısırsın sende motorunda motorunu karsına al onunla konus dostlugunuzu pekıstırın bu manevı yonumuzu kaybeteyelım sonucta onunla bır dost gıbı bırlıktesınız bırseyler yasıyorsunuz ıyı zaman gecırıyorsunuz bu belkı kımıne gore sacma olsada benım ıcın cok onemlı :D :D :D :D :D

sana sonuna kadar katılıyorum çok haklısın ...başka bir duygu bu ya

aslanburclu
10.Eylül.2007, 23:39

bu sevdadan kolay vazgeçmem..ama öğrenmem lazım herşeyini sonuçta..araba gibi değil ki

hey koçum be o zaman eyvallah .....

şimdi bi dost ..abi nasihatı bunu sakın unutma motoro bindiğin zaman ben ustayım ama önümdeki sağimdaki solumdaki ve arkamdaki hepsi canavar hepsi düşman benden daha acemi her şey yapabilirler diyerek çok dikkatli bin yolun ve bahtın açık rüzgarın ılık olsun .tekerine taş değmesin.

Deli çerkes
10.Eylül.2007, 23:41
Öncelikle sevgili getto sorun çok göreceli. hiç kimse birbirinin aynı şekilde düşmeyeceğinden ve kimsenin reaksiyon şekli aynı olmayacağından soruya cevap vermek zor. her zaman korumalı kıyafetlerin , sırt koruman ,dizliğin ve eldivenlerin olacak.bunları daha almadıysan alırken paraya acımayın en iyilerini alın.asla kasksız ve alkollü olarak kullanmayın. yağmurda normal seyir hızınızı düşürün.yağmuru havada önünüzdeki aracın tekerlek izini takip edin. su birikintisine gizlenmiş bir çukur varsa bunu bu şekilde anlayabilirsiniz. sakın önünüzdeki bir aracın yolunu ortalamayın. araba çukur , taş gibi cisimleri öndeki araba şoförü ortayacağı için buna dikkat etmezseniz bodoslama çukura ,taşa ,hayvan ölüsüne takılırsınız.kan pıhtılaşmaya yakın buzdan beter kayar.asla ama asla virajda yana yatmış vaziyette fren yapmayın. yapmanız icap ediyorsa motorunuzu düzeltin hızınızı düşürün tekrar yatın. düştükten sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok. yuvarlanmamaya çalışsın.

Not: bu aralar eldivenlerle kafayı bozmuş bir haldeyim. görebildiğim bütün eldivenlerin elin üstünü koruyan korumaları var. bu durumda ısı geçirmeyen sağlam dikişleri olan kevlar kumaşlı bir eldiven bulmak veya yapmak farz oldu. çünkü düşerken genelde avuç içi ile denge bulmaya meyilliyiz bu durumda elin üstündeki korumalar pek işe yaramayacaktır.anlaşılan gene kesip biçeceğim

sende yeaks gibi çıktın haa.. bi dene yeaks var yunus emre diye bi hızlı genç....sabaha kadar soru yağmuruna tutuyo bizi.... :mrgreen:

Wallaha okanım ben 107 kiloyum ama yunus emrenin yanında ana okulu bebesi gibi kaldım.kolları bacağım kadar kalın ve yunus emre daha 17 yaşında . 22 yaşına geldiğinde Godzilla gibi olur. bence kızdırmaya gelmez. benden söylemesi. :) :)

getto
10.Eylül.2007, 23:44
Öncelikle sevgili getto sorun çok göreceli. hiç kimse birbirinin aynı şekilde düşmeyeceğinden ve kimsenin reaksiyon şekli aynı olmayacağından soruya cevap zor. her zaman korumalı kıyafetlerin , dizliğin ve eldivenlerin olacak.bunları daha almadıysan alırken paraya acımayın en iyilerini alın.asla kasksız ve alkollü olarak kullanmayın. yağmurda normal seyir hızınızı düşürün.yağmuru havada önünüzdeki aracın tekerlek izini takip edin. su birikintisine gizlenmiş bir çukur varsa bunu bu şekilde anlayabilirsiniz. sakın nüüzdeki bir aracın yolunu ortalamayın. araba çukur , taş gibi cisiler ortayacağı için buna dikkat etmezseniz bodoslama çukura taşa hayvan ölüsüne takılırsınız.asla ama asla virajda yana yatmış vaziyette fren yapmayın. yapmanız icap ediyorsa motorunuzu düzeltin hızınızı düşürün tekrar yatın. düştükten sonra yapabileceğiniz pek bir şey yok. yuvarlanmamaya çalışsın.

Not: bu aralar eldivenlerle kafayı bozmuş bir haldeyim. görebildiğim bütün eldivenlerin elin üstünü koruyan korumaları var. bu durumda ısı geçirmeyen sağlam dikişleri olan kevlar kumaşlı bir eldiven bulmak veya yapmak farz oldu. çünkü düşerken genelde avuç içi ile denge bulmaya meyilliyiz bu durumda elin üstündeki korumalar pek işe yaramayacaktır.anlaşılan gene kesip biçeceğim

Wallaha okanım ben 107 kiloyum ama yunus emrenin yanında ana okulu bebesi gibi kaldım.kolları bacağım kadar kalın ve yunus emre daha 17 yaşında . 22 yaşına geldiğinde Godzilla gibi olur. bence kızdırmaya gelmez. benden söylemesi. :) :)

abi faydalı bilgilerin ve tavsiyelerin için sağol harfiyen uyucam...

Jedaykin
11.Eylül.2007, 00:27
bir tavsiye de benden. düştüğün durumda hızın çok az değilse asfaltta sürükleneceksin mutlaka. kesinlikle kalkmaya çalışma. mümkün olduğu kadar kendini koruyarak ve yavaşlatarak dengeli şekilde kaymaya devam et. durduğun zaman ayağa kalk. hızın kesilmeden kalkarsan çok dengesiz şekilde bir daha düşüp bir yerlerini yaralayabilirsin.

handojoe
11.Eylül.2007, 01:45
canım film mi çeviriyorsunuz... bir adama düşerken ne yapması gerektiğini söylemek kadar aptalca birşey olamaz...

düşmüşsen düşmüşsündür artık ALLAH'A ve reflekslerine güveneceksin... yok düşerken şöyle yap yok böyle yat...

gerekli koruma önlemlerini sen al kardeşim zaten düşmüşsen yapacağın birşey yok demektir...

hando

promote
11.Eylül.2007, 02:25
bu konuda bıraz tecrubem var sureklı dusuyorum
1.tem de kamyona yandan carptım yada ocarptı sonucda dengem bozuldu dustum dusunce kamyonun altına gırmemek ıcın
sağa kayan motoru yakaldım emnıyet serıne kadar 50 mt suruklendım sola yuvarlansadım jıletle kazırlardı
gıdonun ucundan yakaladıgım ıcın suruklenırken kollarım yere fazla surtmedı cegetım yokdu ama dızlıkler benı korudu
bu durumda motoru yakalamk ııd
2. duz yolda dusdugumde hız yapmazken dusunce bence motorun altında kalmamk lazım
3.motoru baska araclara kalkan olarakda kullanabılırsınız carpmalarda
4.sonucda dusmekde duruma bağlı bazen yakalıcn bazen ıtıcen bazen kaçıcan bazen sıncen bazen az hasardan kacarken cok daha buyuk bela alabılırsın ustune

ethanol
11.Eylül.2007, 02:31
yeni düşmüş evde yatan biri olarak söyliyim sakın tutma motoru :D hatta mümkünse tekme at uzağa gitsin :) sorun benim gibi altında kalıp ayağın şiş evde 2 hafta yatarsın :)

getto
11.Eylül.2007, 10:15
arkadaşlar tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi paylaştığınız için sağolun...tabiki bazı temel şeyleri öğrenmek için soruyorum...hiç düşmemek lazım tabiki, zaten motoru sevmemin sebebide aslında buüstünde gittiğin zaman mükkemel olunması gereken, hatanın kabul edilmediği tek alet belkide