PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapışalım mı Korkusu

Mehmet A.
15.Kasım.2017, 11:05
Dün akşam iş çıkışı bir arkadaşım geldi ve zorla arçım oldu eve o şekilde gittik. Düştüğümü öğrenince aradı "çabuk söyle nerdesin geliyorum" gibi cümleler ama hepsi fasa fiso çıktı.

Artçılı kullanmak gerçekten zormuş hele virajlarda dönüşlerde. İnsan yalnız olunca motorda otururken biraz sağa kayarken biraz sola kayarlen hatta kalkıp otururken bile bir şekilde motoru da ona göre bir eğme bükme düzeltme gibi hareketler yaparak dengesini sağlıyor. Ama artçı olunca bunlar ekstra bir denge sorunu oluşturuyor. Hepsini geçtim artçı konuşmak için kafasını öne doğru uzattığında bile sürücünün ne tarafına uzatıyorsa motoru o tarafa doğru dengelemek gerekiyor.

Yukarısı giriş kısmıydı :D

Ankarada Taurus alışveriş merkezine yakın bir yerde çalışıyorum. Neyse Konya yoluna çıktık Oran tarafından Mamağa geçeceğiz maksat iki kişiyiz az trafik az araç az dert az sıkıntı :)
Taurusun önünde ışıklarda bekliyoruz motora arada gaz veriyorum güzel bir atmosfer :)
Sonra yanda duran arabadan bize seslendiler ben pek anlamadım ama kapışalım mı diyorlarmış.
Arkadaş seslendi "Şöyle bi motora bak sonra karar ver" o arada bende yandaki araca döndüm ve gelen cevabı duydum sonra eve gidene kadar gülüştük :

"Aman abi tamam vazgeçtik" :Rockn Roll:

Sabah motorla düşüş akşam güzel bir anı :D

nedemek
15.Kasım.2017, 11:25
hiç polemiğe girmeye gerek yok sakin sakin sürmek lazım çünkü bu tarz insanlar ego tatmini için bu davranış içerisine girdiklerinden trafiği tehlikeye atacak davranış sergileme eğilimini yüksek düzeyde gösteriyorlar. Bu yüzden sizin de hayatınızı tehlikeye atma potansiyelleri var 8) kısacası motosiklet kullanımında "Defansif sürüş" kavramı içerisinde kullanmak lazım 8)

Recep YAŞAR
15.Kasım.2017, 12:09
Iki farklı duyguyu bir arada yaşamak nasip olmuş sana
Hem motorun kaza riskini (geçmiş olsun bu arada )
Hemde trafikte verdiği hazı aynı gün içinde yaşamışsın :)

siz bu mesajı okurken o çok uzakta olabilir...

acryvz
15.Kasım.2017, 13:33

Sen Recoya bakam benle kapıştığında çok geride kalmıştı , yediremiyor kendine ... :) :) :)

Oğuzhan Ocak
15.Kasım.2017, 14:06
Abi önce geçmiş olsun sonrasında yaşanan olay çok güzel bi duygu eyleme dönüşmediği sürece :) Çünkü dönüştüğünde risk maksimum seviyelere çıkıyor malesef...

centaur
15.Kasım.2017, 16:45
Artçılı kullanmak aslında sürüş süratini azaltırken sürüş emniyetini daha fazla arttırır. Lakin alışmak lazım. Üstatlar forumda pek çok kez paylaşmıştır. Ben de yararlı bir video olduğu için paylaşmak istedim. İzlersen güzel şeyler öğrenebilir, yavaş yavaş sürüş tekniğine adapte edebilirsin..
Not: Bu arada kapışmadığın iyi olmuş. Birlikte ve yollarda uzunca bir süre sürebilmek için minimum riskle hareket etmekte fayda var..

https://www.youtube.com/watch?v=_EEfke1eyng

srcndml
15.Kasım.2017, 18:04
ben hiç polemiğe girmeden tamam abim kapışalım ağlama sonra diyip. ara gaz lar adamı heveslendiriyorum. ışık yandığın da beyfendimiz kokleyip gazı uzuyor. ben tin tin devam ediyorum :D

Mehmet A.
15.Kasım.2017, 18:22
hiç polemiğe girmeye gerek yok sakin sakin sürmek lazım çünkü bu tarz insanlar ego tatmini için bu davranış içerisine girdiklerinden trafiği tehlikeye atacak davranış sergileme eğilimini yüksek düzeyde gösteriyorlar. Bu yüzden sizin de hayatınızı tehlikeye atma potansiyelleri var 8) kısacası motosiklet kullanımında "Defansif sürüş" kavramı içerisinde kullanmak lazım 8)

Abim yanlış anlaşılmış ben biraz eksik anlatmışım :) Aracın içindekiler öyle ego tatmini falan tavrında değildi olay tamamen muhabbetvari :) Zaten acemiyim isteselerde istesemde yapmam :)

Teşekkür ediyorum motorcu aleminde bir gün içinde farklı duygular farklı tecrübeler iyi oldu :)

Sen Recoya bakam benle kapıştığında çok geride kalmıştı , yediremiyor kendine ... :) :) :)

:D

Abi önce geçmiş olsun sonrasında yaşanan olay çok güzel bi duygu eyleme dönüşmediği sürece :) Çünkü dönüştüğünde risk maksimum seviyelere çıkıyor malesef...

Teşekkür ediyorum. Yukarda da belirttim arabanın içindekilerde öyle kapışacak bir muhabbet yoktu :)

Artçılı kullanmak aslında sürüş süratini azaltırken sürüş emniyetini daha fazla arttırır. Lakin alışmak lazım. Üstatlar forumda pek çok kez paylaşmıştır. Ben de yararlı bir video olduğu için paylaşmak istedim. İzlersen güzel şeyler öğrenebilir, yavaş yavaş sürüş tekniğine adapte edebilirsin..
Not: Bu arada kapışmadığın iyi olmuş. Birlikte ve yollarda uzunca bir süre sürebilmek için minimum riskle hareket etmekte fayda var..

Video için teşekkürler bu satırları yarısındayken yazıyorum :)
Ben erkekliğin 10 da 9 undan yanayım :D

ben hiç polemiğe girmeden tamam abim kapışalım ağlama sonra diyip. ara gaz lar adamı heveslendiriyorum. ışık yandığın da beyfendimiz kokleyip gazı uzuyor. ben tin tin devam ediyorum :D

Bu da bi yöntem :D ama kapışma olmadığı için ikimizde normal bir şekilde yolumuza koyulduk :)