PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30. 000 km. regal motor için çok mu

Raci06
30.Kasım.2017, 15:01
Selamlar,
Motorum 31.000 km de. şu anda sorunsuz biniyorum. Regal Raptor ve benzerleri için 30.000 km çok mudur ? Şanzıman nezaman dökülmeye başlar mesela. Bu km lerde mutlaka değiştirmemi önereceğiniz parçalar var mıdır ? Tavsiyesi olan paylaşırsa sevinirim. Motor Regal Raptor DD250-E9B
Raci

Oğuzhan Ocak
30.Kasım.2017, 18:27
abi bence çok değil paketçilerin altındaki motorlar bile 70 80 bin rahat görüyorlar yanılmıyorsam şanzıman ne zaman sorun verirse o zman değiştirebilirsin bence ama imkan varsa tabi cc büyütüp daha rahat daha çok km yapma fırsatı gibi fırsatın olmuş oluyor

Ömer
01.Aralık.2017, 12:30
Raci merhaba; kullanan biri olduğun için sana yorum yapmak çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Sadece sorun çıkarmayan parçayı değiştirmek gereksiz, sökünce başka değişecek yerler illaki çıkar :)
Gittiği yere kadar veya seni artık değiştirmen gerektiğini hissettirecek bir işaret vermedikten sonra bir şeyleri söküp takmak doğru değil. Hatta onları sökerken başka yerlerin değişimlerini hızlandırmış olma ihtimalin ortaya çıkabilir.

Keyifle kullan tadını çıkar...

CELİL
01.Aralık.2017, 13:18
Merhaba Raci 30 bin km çin makinalar için yüksek bir km ama iyi bakımlı makinalar sorun çıkarmadan yüksek km lere çıkabiliyor RR şanzuman ömrü normalde 20 - 30 bin km piston sekman ömrü 40 bin civarıdır ama bu km ler kullanıcıya ve bakıma göre çok farklılar gösterebilir sorun olmadığı sürece makinayı söktürme bakımları yaptır devam et imkan varsa makinayı yenileme zamanı gelmiş 8)

Raci06
01.Aralık.2017, 13:46
Merhaba Raci 30 bin km çin makinalar için yüksek bir km ama iyi bakımlı makinalar sorun çıkarmadan yüksek km lere çıkabiliyor RR şanzuman ömrü normalde 20 - 30 bin km piston sekman ömrü 40 bin civarıdır ama bu km ler kullanıcıya ve bakıma göre çok farklılar gösterebilir sorun olmadığı sürece makinayı söktürme bakımları yaptır devam et imkan varsa makinayı yenileme zamanı gelmiş 8)

Başkan teşekkürler yanıt için. Ben makineyi Ağustosta aldım , o zaman km. nin önemini bilmiyordum. Arabalardaki gibi 100.000 e kadar rahat kullanırım diye düşünmüştüm. Şu anda bi sıkıntı yok sürüşte , sadece motor sıcakken trafikte 1. viteste giderken şanzımandan tıkırtılar geliyor. bişeylerin habercisi olması lazım. dediğiniz gibi nerde trak orda bırak şeklinde devam edeceğim. (önümüzdeki yaz gözüm shadowlarda olacak , uygun fırsat buşursam değiştirebilirim) .
selamlar..
Raci.

CELİL
01.Aralık.2017, 13:55
Başkan teşekkürler yanıt için. Ben makineyi Ağustosta aldım , o zaman km. nin önemini bilmiyordum. Arabalardaki gibi 100.000 e kadar rahat kullanırım diye düşünmüştüm. Şu anda bi sıkıntı yok sürüşte , sadece motor sıcakken trafikte 1. viteste giderken şanzımandan tıkırtılar geliyor. bişeylerin habercisi olması lazım. dediğiniz gibi nerde trak orda bırak şeklinde devam edeceğim. (önümüzdeki yaz gözüm shadowlarda olacak , uygun fırsat buşursam değiştirebilirim) .
selamlar..
Raci.

Raci 1,inci vitesteki tıkırtı iyi haber değil dişlinin hasar aldığının habercisi 1.inci vitesi mümkün olduğunca kullanma diyeceğim ama kalkışta zorunlu olduğundan hiç zorlamadan en kısa sürede makinayı 2. ci vitese al ayrıca dişliden kopan metal tortularını yağ pompası ile yukarıya pistonlara atarsa iyi olmaz oraya hasar verir kolay gelsin 8)

eNkaZw
02.Aralık.2017, 11:57
Merhaba. Benim spyderin kmsi de oldu o kadar. Şimdilik herhangi bir problem yok. Zincir bile değişmedi maşallah, hala daha germe payı var :) isitmadan kullanmıyorum genelde. yağ, zincir, hava filtresi bakımını günü gelmeden yapıyorum. İnşallah daha götürür sıkıntı çıkartmadan [emoji4] Ömer abiye katiliyorum arıza sinyali vermeye başlamadan önce çok kurcalamamak lazım bence de. Tabi arıza sinyalini de erken fark etmek şart. Kmlerden ötürü artık motoru fazla hirpalamadan daha dikkatli kullanmamizin zamanı gelmis. Bir de lastik konusu büyük sıkıntı. Ne yapıp edip degistirmemiz lazım [emoji4]

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bozbirbaykus
02.Aralık.2017, 13:54
Bir de bildiğim kadarıyla klasik modeller yani E9 ve E9B modelleri şanzuman konusunda daytona ve spyder a göre biraz daha şanslı diye duydum :)

RocnCan
02.Aralık.2017, 22:18
Selamlar,
Motorum 31.000 km de. şu anda sorunsuz biniyorum. Regal Raptor ve benzerleri için 30.000 km çok mudur ? Şanzıman nezaman dökülmeye başlar mesela. Bu km lerde mutlaka değiştirmemi önereceğiniz parçalar var mıdır ? Tavsiyesi olan paylaşırsa sevinirim. Motor Regal Raptor DD250-E9B
Raci

Çok değil ama şanzumana bir baktır derim ben

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Raci06
06.Aralık.2017, 15:41
Merhaba. Benim spyderin kmsi de oldu o kadar. Şimdilik herhangi bir problem yok. Zincir bile değişmedi maşallah, hala daha germe payı var :) isitmadan kullanmıyorum genelde. yağ, zincir, hava filtresi bakımını günü gelmeden yapıyorum. İnşallah daha götürür sıkıntı çıkartmadan [emoji4] Ömer abiye katiliyorum arıza sinyali vermeye başlamadan önce çok kurcalamamak lazım bence de. Tabi arıza sinyalini de erken fark etmek şart. Kmlerden ötürü artık motoru fazla hirpalamadan daha dikkatli kullanmamizin zamanı gelmis. Bir de lastik konusu büyük sıkıntı. Ne yapıp edip degistirmemiz lazım [emoji4]

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiTesekkurler. Yazini okuyunca takıldım. Zincir bakımı nedir ? Germe payı nedir ? Biraz anlatirmisin? Tamamen bilgisizom bu konuda.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newmoon06tr
06.Aralık.2017, 18:10
Tesekkurler. Yazini okuyunca takıldım. Zincir bakımı nedir ? Germe payı nedir ? Biraz anlatirmisin? Tamamen bilgisizom bu konuda.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiRaci slm, biraraya geldiğimizde ben bu konuda seni bilgilendiririm.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet A.
06.Aralık.2017, 18:17
Raci slm, biraraya geldiğimizde ben bu konuda seni bilgilendiririm.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi+1

Mehmet A.

Raci06
07.Aralık.2017, 00:37
Raci slm, biraraya geldiğimizde ben bu konuda seni bilgilendiririm.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiTamam ..ogrenecek cok sey var ...:)

CELİL
07.Aralık.2017, 16:02
Tesekkurler. Yazini okuyunca takıldım. Zincir bakımı nedir ? Germe payı nedir ? Biraz anlatirmisin? Tamamen bilgisizom bu konuda.

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/5641-Zincir-degisim-zamani-ve-debriyaj-mars-sorunu/page2?highlight=zincir

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/7021-zincir-gevsetme-sorunu?p=121632#post121632

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/6929-TEKNIK-BILGILER-Rehberleri?highlight=zincir+ebad%FD

RocnCan
10.Aralık.2017, 18:49
http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/5641-Zincir-degisim-zamani-ve-debriyaj-mars-sorunu/page2?highlight=zincir

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/7021-zincir-gevsetme-sorunu?p=121632#post121632

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/6929-TEKNIK-BILGILER-Rehberleri?highlight=zincir+ebad%FD

Merhaba o ses zincirden geliyordur büyük ihtimal. Aynı sorun bende de olmuştu zincir takozunun orda plastik bir parça oluyor. Zamanla eriyor bu parça ses ondan gelir. Biz şamriyelden uydurmuştuk ses kesildi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi