PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çaılşmıyor motor

ethanol
04.Mart.2007, 01:45
arkadaşlar bende aldım motoru bir defa kullana bildim ömrüm boyuncada ilk kullanışımdı zaten :) ama iyi sürdüm bir kaç saat sürdüm döndüm falan park ettim 3 gün sonra çalıştırmaya kalkdım çalışmadı vurdurmaya çalışdım marşı alıyor ama çalışmıyor bazen çalışıyor sonra azar azar deviri düşüyor stop ediyor ne yapıyım elim ayağım bağlandı :shock: 4.leventte oturan varmı motordan anlayan bir arkadaş :?

caser
04.Mart.2007, 14:21
ethanol ben yeni leventteyim. 05424522131 telim.
Bir ara da ben seni benim sanayideki motorcuma götüreyim tanışın.
Senin dert muhtemelen jikle tertibatı olabilir. Jikleyi tam olarak çektiğine emin ol sonra marşa bas.

ethanol
04.Mart.2007, 17:08
başım biraz boşalsın arıyım sseni caser gelip bakarsın canımı sıkan ufak ufak vidalarda paslanmada başlamış :(

aslanburclu
04.Mart.2007, 17:35
güzel kardeşim bende Y.leventteyim güle güle kullan iyi yapmışsın hayırlı olsun herhangi bir sıkıntında caser gibi bende sana yakınım

tel:0533 352 65 43

ethanol
05.Mart.2007, 03:05
teşşkkürler aslan burcu sanırım motor bir servis bakımı istiyor henüz daha 2500km de yeni aldım ama içim rahat etsin

emrahss
06.Mart.2007, 18:57
Arkadaşlar, benim motorda da akü kaynaklı çalışmama problemi vardı. Aküyü değiştirdim ama pazar günü yine aynı problemi yaptı. Usta motoru aldı, arıza konjektör kablolarının çıkmasıymış. Şimdi tamir etti, bu da aklınızda bulunsun.

caser
09.Mart.2007, 01:20
başım biraz boşalsın arıyım sseni caser gelip bakarsın canımı sıkan ufak ufak vidalarda paslanmada başlamış :(

Pasların çözümü de basit. 5 ytl' ye bir pas sökücü sprey al. Bir pazar günü motoru yıka,durula,kurula, parlat ve pas sökücüyle tüm paslarını al.
Tertemiz olup parlayınca geriye çekilip bakmayı,hafifçe gülümsemeyi ve mutluyum demeyi de unutma :cheesy:

lordskeldan
09.Mart.2007, 01:47
emrahss aynı problem bende de var gibi
akü bitmişti tekrar şarj edildi
3 gün geçti akü yine zayıfladı makine çalışmıyor
acaba aynu sorun olabilir mi??

ethanol
09.Mart.2007, 02:50
benimki marş alıyor en azından alıyordu marş yapa yapa aküde çok zayıfladı ama bir yeirnde bir sorun var şeytan diyor al at kamyonun arkasına götür en yakın ustaya şöyle başdan aşağı komple bir bakım yapsın akarı kokarı neyi varsa halletsin

lordskeldan
09.Mart.2007, 03:29
aynen ethanol kardeşim
biraz paralanınca çekiyorum sabahtan servise
yok bu böyle idare eder yok ,full bakım gerçekten full

emrahss
09.Mart.2007, 09:55
emrahss aynı problem bende de var gibi
akü bitmişti tekrar şarj edildi
3 gün geçti akü yine zayıfladı makine çalışmıyor
acaba aynu sorun olabilir mi??

Olabilir dostum. Benimkisi tamir edildiğinden beri şeytan kulağına kurşun iyi. Dün bir hayli gezdim, hiç sorun çıkartmadı. Ben de en tepeye çıkıp, Eskişehir'i tepeden seyrederken bir cigara tüttürdüm. Tamirciye götürdüğünde söyle, o kablolara iyi baksınlar.

lordskeldan
10.Mart.2007, 21:59
sağolasın abicim bakalım 1-2 hafta sonra aya kaldırcam makinayı
şimdilik uykuya yatırdım :frown:

ethanol
10.Mart.2007, 23:36
benimkide yatıyor nerdeyse 1 ay olucak :(

ethanol
15.Mart.2007, 12:21
yaw bu motor nasıl çalışıcak :( offf

lordskeldan
15.Mart.2007, 18:39
kardeşim aküyü sök bi götür şarj ettir
sonra motora atlayıp direk en yakın servis
ya da yeni bir aküyle dene

ethanol
23.Mart.2007, 02:21
bu gün ali ustayı aradım gidicem yanına olmadı versin yanıma birisini gelsin baksın bir motora

promote
03.Nisan.2007, 12:38
bende yenı aldım aldım kısı problem yok dıyordu ama çalıştıramıyorum ben aynı elektrık sorunu yuzunden..
bu arada ben gaziosmanpaşa sultançiftliğindeyim

Kino
03.Nisan.2007, 14:04
ya arkadaşlar ben size komik bir olay anlatayım da gülün

bende motoru ilk aldığımda ara yolda giderken sokakta U dönüş yaparken sağ elimin kırmızı düğmeye değmiş kontak elektrik kesen düğmeye ama benim haberim yok farkında değilim
U dönüş esnasında motor stop etti basarım basarım çalışmaz benzn var herşey normal allah sacımı başımı yolacam
karizma 0 yerlerde ulan ne yapacam derken ustayı aradım abim bu motor böyle yaptı basmıyor ne iştir dedim adama telefonda dinlettim sesi tık tık basarım tam U dönüş yapıyordum stop etti motor dedim
usta bana kırmızı düğme var sağ tarafta ona bas öyle çalıstır dedi ve yaptım tak dedi motor çalıştı..,

sadece bir anımı paylaşayım demiştim

ethanol
03.Nisan.2007, 14:28
ben olayı çözdürdüm ali usta motoru geri getirdi sanırım karbüratör pislenmiş benzinden ondan mış haloldu

aidikurt
03.Nisan.2007, 14:35
sevindim valla beklıyoruz en kısa zamanda aramıza

emrahss
03.Nisan.2007, 17:25
ya arkadaşlar ben size komik bir olay anlatayım da gülün

bende motoru ilk aldığımda ara yolda giderken sokakta U dönüş yaparken sağ elimin kırmızı düğmeye değmiş kontak elektrik kesen düğmeye ama benim haberim yok farkında değilim
U dönüş esnasında motor stop etti basarım basarım çalışmaz benzn var herşey normal allah sacımı başımı yolacam
karizma 0 yerlerde ulan ne yapacam derken ustayı aradım abim bu motor böyle yaptı basmıyor ne iştir dedim adama telefonda dinlettim sesi tık tık basarım tam U dönüş yapıyordum stop etti motor dedim
usta bana kırmızı düğme var sağ tarafta ona bas öyle çalıstır dedi ve yaptım tak dedi motor çalıştı..,

sadece bir anımı paylaşayım demiştim

Bilmem mi abi :cheesy: :cheesy: :cheesy:

ethanol
04.Nisan.2007, 12:31
erken sevinmişim servisden geldi sabahı gene çalışmadı ben böyle her sabah her sabah iki saat uğraşıcakmıyım bu motoru çalıştırmak için ne dandik bir motordur bu böyle aküde azaldı adam yanımda bir aydır çalıştırmadığı honda scooter ı iki marşda çalıştırdı benim motor servisinden geldi çalışmıyor satıyorum isteyen varsa gelsin konuşalım uğraşamam bunlarla