PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara acil yardim

emrhnayd
10.Şubat.2018, 17:09
Merhaba rr ailesi. Konya Ereğlideyim, Eskişehirden birkaç ay önce celil abimizin de yardımıyla bir 250 spyder almıştım. Motorun içindeki grup rulmanları dağıldı. Yanlış usta seçimiyle (Ereğlide) 1 ay 5 gündür motor açık halde ustanın evinde yatıyor.
Ustanın keyfi geldi yapacağı tuttu şimdi de grup rulmanını bulamamış. Pzt günü akşam 6ya kadar Ankaradayım. Burdan rulmanı almam gerekiyor. Ankarayı pek bilmiyorum. Rulmanları nerden bulabilirim? Yardımcı olabilecek rr üyemiz var mı? Acil yardım bekliyorum yarın pazar. Cebecide kalıyorum, çok uzak yerler sıkıntı olabilir. Şimdiden herkese teşekkürler.
Ek olarak, yöneticilerle iletişime geçip bana telefon numaramdan da ulaşabilirsiniz.

Chopper_alp
10.Şubat.2018, 17:26
Merhabalar bende de spyder 250 var motorumu herzaman (0312)4390900
My moto garage'da yaptırıyorum sana 8-9 km gibi bişey sanırım. Telefon aç yapabilcekmisiniz diye, ya da rulman varmı diye, pişman etçeklerini sanmıyorum :)

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrhnayd
10.Şubat.2018, 17:38
Hemen arıyorum teşekkürler

emrhnayd
10.Şubat.2018, 17:39
Bu arada 6204 numara rulmanmış ama sanayiden bulduğu uymamış motora özel olacakmış, ortası daha geniş olacakmış cart curt?

Chopper_alp
10.Şubat.2018, 17:55
Bu arada 6204 numara rulmanmış ama sanayiden bulduğu uymamış motora özel olacakmış, ortası daha geniş olacakmış cart curt?Hmm bilmiyordum dostum, 6204 bilgisini verdiğin için sağol not aldım biyere

emrhnayd
10.Şubat.2018, 18:10
Hocam hiç not alma, benim mükemmel ötesi ustam aşırı zeki olduğu için yanlış numara vermiş bile olabilir. Senin ustan beni rulmancıya yönlendirdi. Rulmancı numara aynı olup genişliği farklı olması imkansız VS dedi. Umarım yanlış numara değildir. Eğer yanlışsa artık polisi arayacağım motorumu alıkoyuyor diye. 2 günlük işi 1 aydır zahmet edip de yapmadığı gibi bir de açık haliyle alıp başka ustaya götürmem için ondan çıkarmaya 250 lira istiyor sadece motoru açtığı ve bir aydır hiçbir şey yapmadığı için. Kendi işini kendin yapacaksın. Usta filan bıktım artık...

newmoon06tr
10.Şubat.2018, 18:20
Emrah, Alp gerekeni yapmış sağolsun, Ulus Yiba çarşısında yedek parçacı var, numarası .............. (Hüseyin) fiyat karşılaştırması için burayı da arayabilirsin, yoksa da seni yönlendirir.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrhnayd
10.Şubat.2018, 18:27
Alp bey sağolsun yönlendirdiği kişi baya yardımcı oldu. Biz motoru açarız hangi parça sıkıntılıysa rulmancıdan alırız dedi. Rulmancının adını söyledi, ilgilendi. Numarasını buldum aradım. Rulmancı fiyatları vs söyledi 20tlye orijinali en kalitelisi var dedi. Fiyat benim için uygun fakat ankarada zaman az olduğu için kargoyla almak gibi bir durum da söz konusu olabilir. Ayrıca ismim Emirhan ��

newmoon06tr
10.Şubat.2018, 20:18
Alp bey sağolsun yönlendirdiği kişi baya yardımcı oldu. Biz motoru açarız hangi parça sıkıntılıysa rulmancıdan alırız dedi. Rulmancının adını söyledi, ilgilendi. Numarasını buldum aradım. Rulmancı fiyatları vs söyledi 20tlye orijinali en kalitelisi var dedi. Fiyat benim için uygun fakat ankarada zaman az olduğu için kargoyla almak gibi bir durum da söz konusu olabilir. Ayrıca ismim Emirhan ��Yaşlılık işte Emrah yazmışım

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chopper_alp
10.Şubat.2018, 20:47
Alp bey sağolsun yönlendirdiği kişi baya yardımcı oldu. Biz motoru açarız hangi parça sıkıntılıysa rulmancıdan alırız dedi. Rulmancının adını söyledi, ilgilendi. Numarasını buldum aradım. Rulmancı fiyatları vs söyledi 20tlye orijinali en kalitelisi var dedi. Fiyat benim için uygun fakat ankarada zaman az olduğu için kargoyla almak gibi bir durum da söz konusu olabilir. Ayrıca ismim Emirhan ��Yaşadığın durum için üzüldüm, yardımcı olabildiğim içinde mutluyum :)

emrhnayd
13.Şubat.2018, 13:33
Arkadaşlar benim bu mükemmel ustam çıkan rulmanın 6204 numara olduğunu görmüş mükemmel gözleriyle. 6204 numara rulman almış ve takmış. Rulman kendi yuvasına oturuyor fakat rulmana şanzımanın gireceği yer dar geliyor. Adam buraya bu motora özel rulman lazım diyor. Buçuklu rulman bu diyor. Numarası aynı ama içi daha geniş diyor. Bunun doğruluk payı var mı? Motorum bir ay 5 gündür o adamda. Bu parçayı bulmasını beklersem Bi bu kadar daha sürer.. Elim kolum bağlı kaldım arkadaşlar. Eğer öyle bir durum varsa rulmana nasıl ulaşırım?

CELİL
13.Şubat.2018, 15:11
Arkadaşlar benim bu mükemmel ustam çıkan rulmanın 6204 numara olduğunu görmüş mükemmel gözleriyle. 6204 numara rulman almış ve takmış. Rulman kendi yuvasına oturuyor fakat rulmana şanzımanın gireceği yer dar geliyor. Adam buraya bu motora özel rulman lazım diyor. Buçuklu rulman bu diyor. Numarası aynı ama içi daha geniş diyor. Bunun doğruluk payı var mı? Motorum bir ay 5 gündür o adamda. Bu parçayı bulmasını beklersem Bi bu kadar daha sürer.. Elim kolum bağlı kaldım arkadaşlar. Eğer öyle bir durum varsa rulmana nasıl ulaşırım?

Merhaba Emirhan bu Rulman sanırım şanzuman rulmanı o rulman ustanın dediği gibidir piyasada yok sadece Regal distiribütörde var numarası 0212 656 2 656 benim ismimi verebilirsin yardımcı olurlar kolay gelsin 8)

emrhnayd
13.Şubat.2018, 16:24
Çok teşekkürler

emrhnayd
24.Şubat.2018, 21:06
Edit: motoru ustaya vereli 49 gün oldu bugün. Bugün çalıştırdık sonunda fakat conta uymadı sanırım, pistonun üst contsından oluk oluk soğutma suyu aktı. Yarın tekrar açacak, conta değiştirecek, tekrar sente ayarı, sibop ayarı vs vs yarın çıkacağını ümit ediyorum. Bu ustadan kurtarınca başka bir ustaya göstermem gerekecek sanırım. Ek olarak marş motoru tutukluk yapıyor, boşa dönüyor. Usta "marş kitlemesi bozuk" dedi. Paralar uçuşuyor havada...

CELİL
24.Şubat.2018, 21:10
Edit: motoru ustaya vereli 49 gün oldu bugün. Bugün çalıştırdık sonunda fakat conta uymadı sanırım, pistonun üst contsından oluk oluk soğutma suyu aktı. Yarın tekrar açacak, conta değiştirecek, tekrar sente ayarı, sibop ayarı vs vs yarın çıkacağını ümit ediyorum. Bu ustadan kurtarınca başka bir ustaya göstermem gerekecek sanırım. Ek olarak marş motoru tutukluk yapıyor, boşa dönüyor. Usta "marş kitlemesi bozuk" dedi. Paralar uçuşuyor havada...

Emirhan tersliklerin bir sonu gelirde inşallah kısa sürede makinayı tamirden çıkarırsın kolay gelsin :(

RocnCan
25.Şubat.2018, 01:13
[emoji120]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi