PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aynı hep aynı, bugün'ün dünden farkı yine aynı...

handojoe
13.Eylül.2007, 01:17
ne kadar sıkıcı bir hayat, yada hayatın içinde olmadığım için bana öyle geliyor.

hergün aynı yatış saatleri, kalkış saatleri, kahvaltıdaki pohoça bile aynı.

evdeki resimsiz duvarlar bile aynı, evde fırlatıp attığım herşey aynı yerinde duruyor.

hep aynı insanları görmek, hep aynı selamlaşmalar, samimiyetsiz bakışmalar, aynı kadınlar yine aynı giyinmiş,

aynı erkekler yine aynı yerden geçiyor.

aynı arabadaki aynı kişi ve hep aynı müzik.

aynı gün yalnız dünden daha kısa ve daha soğuk.

hep aynı hoşlandığım kadınlar göz süzerek geçiyor yanımdan.

tek fark kovboy du oda aynı

tatlıcı bir fark yaratmış ve tulumba tatlısı çıkarmış lezzeti aynı...

köşedeki konfeksiyon vitrini değiştirmiş, dükkan aynı.

parklar bahçeler bomboş, cafeler daralmış oturup kalkanlar aynı.

şehir soğumuş, içecekler sıcak çayın lezzeti aynı.

hareket alanı daralmış, gidecek yerler aynı.

yarın ramazan diğer günlerden farklı

insanlar oruçlu ama aynı...

bir sıcak yemek en az bir harley davidson kadar burnumda tütmekte.

özlediğim şeyler hep aynı.

jashuaa
13.Eylül.2007, 09:48
hando yüreğine sağlık döktürmüşsün yine. sonbahar hüzünü çökmüş üstüne.

gidikurt
13.Eylül.2007, 10:00
handojoe düşüncelerine katılıyorum , hayat bana görede bu aralar çok sıkıcı , umarım bu sıkıcı dönem çabuk geride kalır. :(

ozzymania
13.Eylül.2007, 10:45
Hayatı istediğiniz gibi yaşıyamıyorsanız, hayat sizi istediği gibi yaşar.Hiç bi şeyi suçlamayın kendinizden başka.
Yaşam bu hayat başlar devam eder biter.Vardır bi mantığı elbet sorgulanamaz.
Hayatınızı değiştirmek sizin elinizde.Değiştirmek için bir şey yapmadığınız halde car car konuşuyorsanız daha çok konuşursunuz.

gidikurt
13.Eylül.2007, 13:25
Hayatı istediğiniz gibi yaşıyamıyorsanız, hayat sizi istediği gibi yaşar.Hiç bi şeyi suçlamayın kendinizden başka.
Hayatınızı değiştirmek sizin elinizde.Değiştirmek için bir şey yapmadığınız halde car car konuşuyorsanız daha çok konuşursunuz.

Ozzyyyyy sen konuşuyosun da senin hayatın çok mu iyi zaten canım sıkılıyo bırak edebiyat parçalamayı konuşmakta parayla değil ya arkadaşım bırak ta burda bari konuşalım

okan
13.Eylül.2007, 13:34
hando yine için içine sığmıyo anlaşılan....sonbahar sendromuna girmişin galiba....önümüz kış... hepimizde oluyo ama senin kadar güzel ifade edemiyoruz....

ozzymania
13.Eylül.2007, 13:46

Ozzyyyyy sen konuşuyosun da senin hayatın çok mu iyi zaten canım sıkılıyo bırak edebiyat parçalamayı konuşmakta parayla değil ya arkadaşım bırak ta burda bari konuşalım

Benim hayatım mükemmel olmasada çok çok iyi.Ufak tefek eksiklikler ve problemler var ama onlarında giderileceği zaman belli.Ben hayatı gerektiğinde planlı gerektiğinde plansız yaşarım.İstediğimi yaşıyorum istediğimi yapıyorum.Gerektiğinde riskide göze alıyorum.Ve başarısızlıklar beni mutsuz etmiyor.Hayatın zorluğunu kişinin dirayeti bakış açısı ve etrafındaki insan faktörü belirler.
Öyle problem yada kriz anında suçu hayata yaşama kadera atmak kolay.
Kişi yarınını düşünmese bile bir sonraki gününü sağlama almalı.Problemleri çözemiyorsa insan belkide problem kendisidir.

Her şeyden şikayet eden insanlar, bunları değiştirmek için hiç bir şey yapmayanlardır.

yenikoylu_ua
13.Eylül.2007, 13:52
Aynen devam Hando sen uyma bu ozz ye

ozzymania
13.Eylül.2007, 14:08
:idea: uymayın tabi bana ben uygunsuz bir adamım :P :P :P
++ Herşey parayladır.Ya parası kadar yaşayacak insan yada yaşadığı kadar parası olucak.
Emmeee esahh önemli olan az para ile zengin yaşayabilmektir.

Burası şimdi motorcu sitesi değilmi.Evet öyle.Hepinizin aylık 40.000 YTL geliri olsa altınızda harleyin en son modelleri yada custom chopperler olsa bir eliniz yağda bir eliniz yağda yaşıyo bile olsanız illaki dert edecek bir şeyler bulursunuz.Hiç olmadı elindekileri kaybetmemek için endişe duyacak ya da daha fazlasına sahip olmak için çaba harcayıp sonuca göre ruh halini belirleyecek.

Bırakın böyle şeyleri bu sitedeki aman aman sorunu olan birisi olduğunu sanmıyorum.Hanginiz kanser hanginiz aids, hanginizin evi yandı karda kışta soğukta açıkta kaldı.Kimin çocuğu amansız bir hastalıkla boğuşuyor, hanginizin kardeşine ilaç alıcak parası yok.Ölüm doğal bi seleksiyondur.Bunu göz önüne almıyorum bile.Kafa defterimizde karalancak satır kalmayınca hepimizin sonu aynı olucak.

Herşeyi aynı görmek kişinin bakış açısı ile ilgilidir.Kim neyi nasıl görmek yaşamak istiyorsa takılsın kafasına göre.
En güzeli.

sancezz
13.Eylül.2007, 21:34
ne kadar sıkıcı bir hayat, yada hayatın içinde olmadığım için bana öyle geliyor.

evdeki resimsiz duvarlar bile aynı, evde fırlatıp attığım herşey aynı yerinde duruyor.

hep aynı insanları görmek, hep aynı selamlaşmalar, samimiyetsiz bakışmalar, aynı kadınlar yine aynı giyinmiş,

özlediğim şeyler hep aynı.buyuk adamsın handom senın su yazılarında olmasa varya valla dostlar cok buyuk bır ınsan ıcıde dısıda bır tam bır kovboy ozledım valla senı :cry: :cry: :cry:

lunatic
13.Eylül.2007, 21:50
Handonun botlarını ve mahmuzunu değiştirme zamanı gelmiş.....

inci
13.Eylül.2007, 22:34
HANDO "cuğum yalnızlığın en zor şey olduğunu ne güzel anlatmışsın ...yalnızlık ; insana tekrar ,rutin,alışagelmiş duygusu yaşatıyor...umarım bir an önce iki kişi olursun hayatının geri kalan kısmını yaşamak için...

sancezz
13.Eylül.2007, 22:38
HANDO "cuğum yalnızlığın en zor şey olduğunu ne güzel anlatmışsın ...yalnızlık ; insana tekrar ,rutin,alışagelmiş duygusu yaşatıyor...umarım bir an önce iki kişi olursun hayatının geri kalan kısmını yaşamak için... oo hocam sız bılsenız onu o ıkıncı kısıyle olunca dıger kısıler kıskanıyo sonra handom goze gelıyor bıtıyor ee normaldır tak dedım takmadı su nazar boncugunu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

handojoe
14.Eylül.2007, 00:25

uzun saçlı kardeşim...

hayattan şikayet eden kim?

yaşanılan bu hayatı değiştirmeye çalışan kim?

sarı bir sonbahar sıkar beni biraz uzun ve soğuk kışın başlangıcı... leş gibi içki kokan barlara düşeceğim yine,

yaşamak için...

birde hayatını değiştirmek için bu kadar bedel ödeyen birini başka yerde bulamazsın...

senin hayatının benim hayatımdan ne farkı var ki... hangi ekstra ile öndesin ya da hangi eksiklikle geridesin...

size sunulan bir hayat var yaşamak için yaşamak yiyip içmekse bunu her canlı yapıyor...

oysa ben insanım nedensiz ve sebebsiz göçlerim var benim, hiçbir akla sığmayan ve hiçbir beynin düşünmediği

fikirlerim var benim ve hiçbir rüyada görülmeyen hayallerim var benim...

burda bu şehirde, insanların hayalini bile kuramadığı şeyleri ben yaşıyorum... sevip saygı duyanda var, dudak

büküp arkamdan sövende...

o yüzden hayatını sen değiştiremezsin... herkes bu bedeli ödeyemez... bazı hazlar paraylada alınmaz...

şimdi...

DÜŞÜN!

HAYAL ET,

YAŞA VE ŞÜKRET, GEREKİRSE BEDELİNİ ÖDE...

ozzymania
14.Eylül.2007, 02:25
Hando ben yazarken seni kastetmediğim halde sen her defasında bir yazıyı hedef seçip (özellikle benim yazılarımı) kişisel algılıyorsun.Sonra seni suçlarmış gibi bana cevap veriyorsun.Cevap verirken beni ortaya koyma çünkü ben yazılanları senin açından kişiselleştirmiyorum.
Ortaya genel geçer yazıyorum.Alınmak istiyorsan alın ama, beni polemik kokan yazılarına ortak etme.

Ayrıca bu sefer sana cevap veriyorum.Yazdıklarını oku, hayatını değiştirmek istemiyorsan bu kadar şikayet niye?

özlediğim şeyler hep aynı.

İşte sen hayatın tam ortasındasın.Farkında değilsin yada farklı olmaya kasmak uğruna farkına varmıyormuş gibi yapıyorsun.etrafındaki herşeyi inceliyorsan iredeliyorsan sen bu hayatın içindesindir.

senin hayatının benim hayatımdan ne farkı var ki... hangi ekstra ile öndesin ya da hangi eksiklikle geridesin...

benim, hiçbir akla sığmayan ve hiçbir beynin düşünmediği fikirlerim var benim ve hiçbir rüyada görülmeyen hayallerim var benim...

Benim senden farkım bu işte.Sen hayal kuruyorsun.Ben kurduğum hayalleri gerçekleştiriyorum bu uğurda yaşamla savaşıyorum mücadele ediyorum.Yılmıyorum yılgınlık göstermiyorum.Başarısızlığa tecrübesizlik diyip tekrar başlıyorum.Asla kendimi hayata karşı küçük görmüyorum.

yaşanılan bu hayatı değiştirmeye çalışan kim?

birde hayatını değiştirmek için bu kadar bedel ödeyen birini başka yerde bulamazsın...

Hayatından şikayet edende değiştirmeye çalışanda sensin.Sadece gerçekleri kendine itiraf edemiyorsun...

sarı bir sonbahar sıkar beni biraz uzun ve soğuk kışın başlangıcı... leş gibi içki kokan barlara düşeceğim yine, yaşamak için...

size sunulan bir hayat var yaşamak için yaşamak yiyip içmekse bunu her canlı yapıyor...

Yaşamın?...Hani şu yemek yiyip içmekle devamı sağlanan şey değilmi?.İnsan bunlara hayal kurma ile kavuşamıyor.Para gerekiyor.Para içinde çalışmak gerekiyor.Çalışıp hayatını idame ettirip yaşamını sürdüreceksinki hayalini kurduğun şeylere sahip olasın.Yoksa sadece hayatın sana sunduğu seçenekleri yaşarsın.

Bakmak ie görmek arasındaki fark burada, okumak ile anlamak biçiminde ortaya çıkıyor.Kimileri yazıyor, kimileri okuyor, sanırım sadece bir tek ben hem okuyor hemde okuduğunu anlıyorum!!!!!

Eğer bir şeyin taklidi yoksa o sıradan bir üründür.Taklidi çıktığı an o bir marka olmuştur.Marka olmaya çalışmak farklı olmayı gerektirmez.Bazen sıradan bir ürün kendine hasi basit özelliklerle emsallerinin arasından en ön plana çıkabilir.

Bu bakımdan hando herşeye muhalefet olmaktan, bir yazı yazıp seninle aynı fikirde olmayan ama kesinlikle seni eleştirmeyen kişileri, genel geçer yazıları kişiselleştirip birilerine yüklenme huyundan vazgeç.

DÜŞÜN!
ALternatifler'de düşün.
HAYAL ET,
Hayallerini gerçekleştirmek için çabala.
Gereken bedeli öde.
YAŞA ,ŞÜKRET ve anın tadını çıkar.
Yaşadığınız hayat kimsenin değil, kişinindir.Başarılarıda başarısızlıklarıda.
Kabullenmeyi bilmek gerekir.Buda bazı erdemlerden biridir.

Bu konuda başkada da bir şey yazmıyorum.Çünkü ben söyliyeceğim her şeyi söyledim.Fazlasının gereksiz ve zaman kaybı olduğunu düşünmekteyim.....

( Bu yazı kimseye değil sahibine yazılmıştır.Lütfen bazı kelimeleri cımbızla seçip gereksiz muhalefet olmayın)

handojoe
16.Eylül.2007, 23:53
yazdıklarını okumadım şimdi bunların bir önemi yok...

diyeceğim tek şey... VAY BE OZZY...

bundan sonra sana ÜÇ KIRIKLI diyeceğim...

sancezz
17.Eylül.2007, 00:45
yazdıklarını okumadım şimdi bunların bir önemi yok...

diyeceğim tek şey... VAY BE OZZY...

bundan sonra sana ÜÇ KIRIKLI diyeceğim... hıc bır zaman bırbırımızı uzup kırmayaım kımın basına ne zaman ne gelecegı bellı olmaz allah korusun daha kotusu olsa sonra vıcdan azabı cekmeyelım keske dememek ıcın kımse kımseyı uzmesın kalp kırmasın :D :D :D