PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarım eldiven Yapımı

teoman25
04.Nisan.2018, 01:20
Merhaba Arkadaşlar.

kendim için yaptığım 2 eldivenin birleşiminden yeni bir eldiven tasarımı. sizlere anlatarak paylaşayım.

aşağıda ilk resimde gördüğünüz, internette çin sitelerinde rastlayabileceğiniz, ucuz kalitesiz yazlık kesik bi eldiven.

bu eldiven dikişlerinden sökülmeye ve bazı yerindende derisinden yırtılmaya başlayınca, LCW'dan kışın aldığım
suni deri eldivenle parçalarını birleştirmek yeni birşey yapmak geldi aklıma. yapım aşamasına göre resimleri ekliyorum.
biraz eliniz bu işlere yatkınsa çok zevkli yapması, umarım beğenirsiniz.

1183
1184
uzun eldiveni elime takıp kesilmesi gereken yerleri çizerek belirleyip kesitim. eski eldiveninde bilek kısmını çıkattım
1185
uzun eldivenin bol olan bilek kısmını, cırt cırtın saracağı kadar keserek çıkarttım
1186
1187
cırtcırtın dikimi
1188
1189
eldivenlerin kesip dikmeden önceki hallerini görmeniz için çiftleriyle tam fotoları
1190

SONUÇ:
1191
1192
1193
1195

Rutkay Ediz
04.Nisan.2018, 01:53
Güzel olmuş ellerine sağlık, güzel günlerde kullan... :Rockn Roll:8)

Ömer
04.Nisan.2018, 09:38
Gayet güzel olmuş, eline sağlık. Yarım eldiveni kullanış olarak pek tutmasamda güzel duruyor...

alibaba07
04.Nisan.2018, 09:58
Gayet güzel olmuş. Ancak ben yine de korumalı ya da gercek deri eldiven kullanılmasından yanayım.

ercan__genc
04.Nisan.2018, 10:32
Güzel olmuş bu eldiven almasam denerdim bir tarz ben

Chopper_alp
04.Nisan.2018, 16:36
Görünüş gerçekten güzel olmuş ellerinize sağlık[emoji847] ama bir eleştiriyide kabul ederseniz ki.. mağlum asfaltta git gide ısınıyor, yazlık korumalı yarım eldivenler bile çok korumuyorken, Allah korusun. Vücudumuz bizim kaportamızdır diyerek sosyal mesajımızıda vermiş oldum 🤚[emoji4]

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

freedoomrider
05.Nisan.2018, 11:39
Gerçekten çok orjinal olmuş fazla güzel. Ben de böyle deri kesim dikim kılıf vs yapım işlerine fazla meraklıyım :) Fakat arkadaşların dediği gibi güvenlik ve koruyuculuk olarak çok fazla zayıf. Düşme durumunda eline fazlasıyla zarar verebilir. İşçilik güzel fakat işlenmemiş dana derisi gibi malzemelerden üretirsen çok daha kaliteli olacaktır :)

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman
05.Nisan.2018, 12:59
Çok güzel. Olmus hocam ellerine saglik

Emredemir
05.Nisan.2018, 21:48
Güzel olmuş

teoman25
05.Nisan.2018, 21:54
Gerçekten çok orjinal olmuş fazla güzel. Ben de böyle deri kesim dikim kılıf vs yapım işlerine fazla meraklıyım :) Fakat arkadaşların dediği gibi güvenlik ve koruyuculuk olarak çok fazla zayıf. Düşme durumunda eline fazlasıyla zarar verebilir. İşçilik güzel fakat işlenmemiş dana derisi gibi malzemelerden üretirsen çok daha kaliteli olacaktır :)

evet arkadaşlar sizinle kesinlikle hem fikirim. bunu asında yapıp/yapamadığımı görmek için deneme çalışması yaptım,
daha kalın ve korumalı bikaç modelde yapmak var aklımda şöyle ufak tefek alet edevatları almayı düşünüyorum,
ozaman derileri işlenmiş tabaka şeklinde alıp tamamen kendi imkanlarımla daha güvenli modeller yapıcam inş.
yaptıkça buradan sizlerle paylaşıcam

freedoomrider
06.Nisan.2018, 01:17
evet arkadaşlar sizinle kesinlikle hem fikirim. bunu asında yapıp/yapamadığımı görmek için deneme çalışması yaptım,
daha kalın ve korumalı bikaç modelde yapmak var aklımda şöyle ufak tefek alet edevatları almayı düşünüyorum,
ozaman derileri işlenmiş tabaka şeklinde alıp tamamen kendi imkanlarımla daha güvenli modeller yapıcam inş.
yaptıkça buradan sizlerle paylaşıcamBen de biz iğnesi ve rulet vs var deri dikimi için yegane lazım olan şeyler. Yakınsan kullanman için, veya uzaksan alman için vs yardımcı olabilirim.

teoman25
06.Nisan.2018, 04:38
Ben de biz iğnesi ve rulet vs var deri dikimi için yegane lazım olan şeyler. Yakınsan kullanman için, veya uzaksan alman için vs yardımcı olabilirim.

hataydayım :) ama alacağım zaman kapını çalacağım :)

alibaba07
06.Nisan.2018, 10:07
yaptıkça buradan sizlerle paylaşıcamSonuçları merakla bekliyorum. Deri alıp dikmeyi öğrenmeyi hep istemisimdir ama ne yazıkki buna ayıracak boş vaktim yok. Belki senin yaptıklarını görüp gaza gelirim [emoji6]