PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk motorum ilk kazam

altbb07
20.Nisan.2018, 20:46
Evet abilerim arkadaslarim bugun ilk motorumu aldim tabi onun heyecaniyla basladim surmeye 2 saat 3 saat gecti neyse eve geldim bir dinleneyim yemek yiyeyim diye sonra tekrar cikicam yola antalyayida bilenler bilir havalar sicak montumu alayimmi almayyimmi diye dusunurken dedim daha acemiyim alayim ciktim yola hizim 40 50 arasi ondeki adam ani fren yapti aslinda arada mesafe var sakin olsam durucam tabi heyecanla ben on frene asildim e tabi olanlar oldu :D iste dustuk allaha sukur bende birsey yoktu motorun bir sol ayak koydugum yer kirildi debriyaj kolu falan biraz yendi depoda bir kac gocuk olustu bakalim ayakligi 180 liraya halolucak depoyuda duzelttirebilsem duzelttircem ama bu kaza cidden bir cok sey ogretti bana 1.cidden motora ucuz bi motorla baslamak gerekiyormus 2.ekipmani ne olursa olsun cikarmamak 3. de on freni bu kadar kullanmamak aslina cok da ilginc birsey degil ama belki biri okurda yarari olur diye yazmak istedim en buyuk kazamiz boyle olsun herkese guvenli surusler

Uzman
20.Nisan.2018, 20:54
Evet abilerim arkadaslarim bugun ilk motorumu aldim tabi onun heyecaniyla basladim surmeye 2 saat 3 saat gecti neyse eve geldim bir dinleneyim yemek yiyeyim diye sonra tekrar cikicam yola antalyayida bilenler bilir havalar sicak montumu alayimmi almayyimmi diye dusunurken dedim daha acemiyim alayim ciktim yola hizim 40 50 arasi ondeki adam ani fren yapti aslinda arada mesafe var sakin olsam durucam tabi heyecanla ben on frene asildim e tabi olanlar oldu :D iste dustuk allaha sukur bende birsey yoktu motorun bir sol ayak koydugum yer kirildi debriyaj kolu falan biraz yendi depoda bir kac gocuk olustu bakalim ayakligi 180 liraya halolucak depoyuda duzelttirebilsem duzelttircem ama bu kaza cidden bir cok sey ogretti bana 1.cidden motora ucuz bi motorla baslamak gerekiyormus 2.ekipmani ne olursa olsun cikarmamak 3. de on freni bu kadar kullanmamak aslina cok da ilginc birsey degil ama belki biri okurda yarari olur diye yazmak istedim en buyuk kazamiz boyle olsun herkese guvenli suruslerDostun çok geçmiş olsun alan bidaha yaşamasin dikkat et

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurt
20.Nisan.2018, 20:58
Çok geçmiş olsun kardeşim..

altbb07
20.Nisan.2018, 21:06
cok sagolun

spue
20.Nisan.2018, 21:09
İbrahim,
geçmiş olsun. nazar
Makine yeni yada eski önemli değil, bazen çok basit kazalarda ve düşmelerde sezonu kapatacak kadar zarar alıyoruz. Makine bir şekilde hallolur. Sana bir şey olmasın. Lütfen, koruyucu ekipmanları tamamla ve kullan. Kısa mesafe, uzun mesafe gibi bir ayrım yapma, daima üzerinde olsun. Kullanım için Antalya'da eğitim veren bir yer olup olmadığını bilmiyorum, ancak yoksa Antalya gurubumuz ile birlikte sürmeye çalış.
Yeniden geçmiş olsun.

CELİL
20.Nisan.2018, 21:17
İbrahim çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın ilk ve son olsun inşallah :(

AhmetYalçın
20.Nisan.2018, 21:23
Gecmis olsun kardesim hayat bir tecrube iyisiyle kotusuyle sana birsey olmamis cok sukur

centaur
20.Nisan.2018, 21:25
Çok geçmiş olsun öncelikle.. Trafikte gözlem ve dikkatli olmak çok önemli. Koruma ekipmanları da cabası.. Zira motor arıza yapar,kırılır,dökülür yada pert olur. Hepsinin bir telafisi mümkün. Lakin hayatından,sevenlerinden ve sağlığından daha değerlisi yok. Zamanla tecrübe edindikçe ,motorun sana,sen ona ve yollara alıştıkça (Inşallah bu süreçte başka sorun yaşamazsın) daha da iyi olacaksın. Sürüş tecrübeni geliştirmek için Antalya teşkilatımızdaki arkadaşlarımızın deneyim ve bilgilerinden faydalanabilirsin Süleyman Abimizin dediği gibi.. Hepimiz irili-ufaklı kazalar yaptık bu süreç zarfında. Hatandan ders çıkarabilmen güzel.. Tekrar geçmiş olsun. Allah kaza bela vermesin dostum..

Bu mesaj bakkala ekmek almağa gönderildi.

Oğuzhan Ocak
20.Nisan.2018, 21:25
Çok geçmiş olsun sende birşey yok ya gerisi mühim değil havalar ısınınca hepimizin yaptığı hata ekipmanı yarım giymek ayrıca iyice motora alışmadan tepkilerine frenleme mesafesine alışmadan trafiğe hemen çıkmamak gerekli aslında. tekrardan geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

FouL
20.Nisan.2018, 21:42
çok geçmiş olsun buda sana tecrübe olsun ekipman önemli çok sıcaklarda deri mont çok yakıyor falan 3 5 km zaten gidicemlerle ekipmansız sakın kullanma motoru onun yerine body armour almanı tavsiye ederim.. tekrarı olmaz işallah

Greywolf
20.Nisan.2018, 21:47
Bununla gecmis olsun! Zaten ilk motor kazasi deneyimi genelde refleks olarak on frene asilmayla basliyor. Nazarlik diyelim.

nedemek
20.Nisan.2018, 22:39
öncelikle çok çok geçmiş olsun en kötüsü böyle olsun :( diğer aile üyelerinin dediği gibi ekipman her şeyden önemli.. motor yerine gelir bir şekilde yeterki kullanacak sağlıklı bir beden olsun 8) ben de dün ufak bir kaza atlattım ama bildiğim onca şeyi boşa saydığım için adeta kendim kaşındım.. güvenli sürüş ile ilgili bildiğim her şeyi es geçtim, hız ve takip mesafemi korumadım yakın ve olması gerektiğinden hızlı gittim, etrafımı iyi gözlemlemedim ve kaza beraberinde geldi... trafik tecrübesi, gözlem ve kullandığın aracı tanıma bunlar çok önemli 8) tekrar yaşamaman dileğiyle tekrar geçmiş olsun

Hakan_
20.Nisan.2018, 22:52
Çok geçmiş olsun. Sağlık sıkıntın olmadan atlatman iyi haber. Motor bir şekilde hallolur. Markete bile gitsen ekipmanını giy. En önemlisi bu. Sonrası trafik ve çevre kontrolü. Özellikle profesyonel kurumlardan birinden mümkünse eğitim al. Birçoğu bildiğimiz şeyler ama ciddi farkındalık yaratıyor. Mümkünse trafiğe kapalı alanda biraz antrenman yap (2-3 hafta motora iyice hakim olana kadar). En önemlisi de her seferinde ilk defa biniyor kadar dikkatli ol. Allah beterinden korusun tekrar geçmiş olsun.

alibaba07
20.Nisan.2018, 23:05
Çok geçmiş olsun. Allah cümlemizi beterinden saklasin.

Zafer
20.Nisan.2018, 23:25
Gecmis olsun

erkopaşa
20.Nisan.2018, 23:30
İbrahim çok geçmiş olsun rabbim başka kaza bela keder vermesin.

Rutkay Ediz
21.Nisan.2018, 00:31
Aman kardeşim çok geçmiş olsun, umalım da daha büyük kazalar kimsenin başına gelmesin.

Mehmet A.
21.Nisan.2018, 01:11
Geçmiş olsun sonuncu olsun inş.
hızın ne olduğu ya da gidilecek mesafenin ne olduğu önemli değil, önemli olan güvenlik. Ben motoru kışın aldım tabi ekipman kışlık "yaz geliyor zaten sürmede de sıkıntın yok giyme terlersin" diye şeytan ha bire sağdan sağdan yanaşıyor ama dinlemiyorum, dinlememekte gerekiyor.

MErtugrulK
21.Nisan.2018, 01:27
Geçmiş olsun, kazasız belasız devam dileklerimle.

Aykut Y.
21.Nisan.2018, 01:36
Geçmiş olsun Allah daha büyüğünü yaşatmasın.

acryvz
21.Nisan.2018, 01:41
Geçmiş olsun :(

ercan__genc
21.Nisan.2018, 02:16
Gecmiş olsun inş birdaha yaşamasın

ZoDiaC
21.Nisan.2018, 02:59
Dostum çok geçmiş olsun, sende bir şey yoksa dert etme maddiyat yerine koyulur elbet. Umarım ilk ve son kazan olur bu. Tekerinin düz basması dileğimle.

PeaceEnvoy
21.Nisan.2018, 16:03
kardeşim geçmiş olsun :(

freedoomrider
21.Nisan.2018, 16:11
Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın,

Neyse ki sen de bir şey yok cana geleceğine mala gelsin.

Hep tecrübe işte :)

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Metout
21.Nisan.2018, 17:12
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

Falcon07
21.Nisan.2018, 18:19
Çok geçmiş olsun İbrahim. Umarım böyle olaylar olmadan tecrübe kazanırsın.

Ümit
22.Nisan.2018, 00:08
Çok geçmiş olsun daha dikkatli olman dileğiyle

ugurrrcann
22.Nisan.2018, 19:22
çok geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun umarım dediklerini yapar ve tekrardan moturuna kavuşursun

altbb07
22.Nisan.2018, 20:49
herkese tesekkurler umarim hic birimiz baska bir kaza yasamayiz

çok geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun umarım dediklerini yapar ve tekrardan moturuna kavuşursun

motorun sadece ayaklik kisminin on tarafi kirildigi icin surmede bir sıkıntı yaratmıyor

RedP
22.Nisan.2018, 23:18
Çok geçmiş olsun , inşallah son kazan olur .

kurt
22.Nisan.2018, 23:20
Geçmiş olsun...

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chopper_alp
23.Nisan.2018, 04:18
Çok geçmiş olsun :( gelen mala gelsin 🤚

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ErmanBAGCI
23.Nisan.2018, 21:41
Evet abilerim arkadaslarim bugun ilk motorumu aldim tabi onun heyecaniyla basladim surmeye 2 saat 3 saat gecti neyse eve geldim bir dinleneyim yemek yiyeyim diye sonra tekrar cikicam yola antalyayida bilenler bilir havalar sicak montumu alayimmi almayyimmi diye dusunurken dedim daha acemiyim alayim ciktim yola hizim 40 50 arasi ondeki adam ani fren yapti aslinda arada mesafe var sakin olsam durucam tabi heyecanla ben on frene asildim e tabi olanlar oldu :D iste dustuk allaha sukur bende birsey yoktu motorun bir sol ayak koydugum yer kirildi debriyaj kolu falan biraz yendi depoda bir kac gocuk olustu bakalim ayakligi 180 liraya halolucak depoyuda duzelttirebilsem duzelttircem ama bu kaza cidden bir cok sey ogretti bana 1.cidden motora ucuz bi motorla baslamak gerekiyormus 2.ekipmani ne olursa olsun cikarmamak 3. de on freni bu kadar kullanmamak aslina cok da ilginc birsey degil ama belki biri okurda yarari olur diye yazmak istedim en buyuk kazamiz boyle olsun herkese guvenli suruslerBüyük geçmiş olsun Hasarsız böyle yatmalar/düşmeler tecrübe Allah beterinden saklasın...

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
24.Nisan.2018, 09:15
Geçmiş olsun...

solamnic
24.Nisan.2018, 15:02
Çok geçmiş olsun..
Bende geçen sene yapmıştım onu. Yağmur yeni başlamıştı, öndeki araba yokuş aşağı giderken fren yaptı kasise geldiği için, bende yavaşça fren yapayım dedim ama motoru yavaşlatamadığım için panikledim, ayaklarım fren pedallarından ayrıldı, geri koyamadım, yere baktım, motor altımda sallandı, kasise geliyordum, ön frene asıldım galiba :) Sonuç yerdeyim.. Alllahtan hızlı değildim, ekipman tamdı, zira motor üstüme devrildi, gerçi o olaydan beri daha tırsmam geçmedi, daha da çıkamadım trafiğe :D
Buradaki herkesin dediği gibi ekipman önemli..
Tekrar geçmiş olsun..

Emredemir
25.Nisan.2018, 17:34
Geçmiş olsun kardeşim allah beterinden saklasın.