PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depo çamurluk göçük düzeltme nasıl yapılır?

FouL
28.Eylül.2018, 14:32
Merhaba Raptorriders forum üyeleri;

Bugün size düşme yada çarpma sonucu benzin depomuzda çamurluğumuzda istenmeyen Göçük ezik gibi hadiselerde Bedavaya kendinizde basit bir şekilde nasıl halledebileceğinizde bahsedicem.

GEREKLİ MALZEME LİSTESİ:
ilk öncelikle çok basit heryerden temin edebileceğimiz
-maket bıçağı,
-1 tane cola fanta sprite vs boş pet şişe
-1 miktar zincir veya kalınca iplik
- sıcak silikon

1718

1719

1720

1721

Açıklama;

ilk öncelikle depo çamurluk gibi düşme yan yatmalarda ezilme, göçük gibi hadiselerde kaportacıda düzeltmekten yada koca depoyu yada çamurluğunuzu değiştirmektense kendinizde pekala hemde bedavaya yakın nasıl yapabileceğinizden bahsedicem kısaca.
Ben motorumu ilk sahibinden aldığımda ufak bir kaza geçirmiş ve motoru kaldırım köşesine yan yatırma sonucu benzin deposunda tam logonun üzerinde hafif bir göçük oluşturmuştu epey zaman gözüme kötü görünmediği için hiç müdahale etme gereksinimi duymamıştım sonra boş zamanlarda can sıkıntısından motora ne yapabilirim ne yapabilirim diye düşünürken aklıma geldi ve araştırdım ve sonuç gayet başarılı olunca sizlerlede paylaşmak istedim. Umarım birilerinede faydam olur :)

Depo biraz sert metal olduğundan ilk öncelikle güneşin altında epey bir süre motorumu sıcakta beklettim. Sonra sıcak silikonu ısıttım. boş pet şişesini yarısından maket bıçağı yardımı ile kestim sağa ve sola kestiğim yarım tarafından delikler açtım (zincirin geçeceği kadar) Bu arada depoda benzin olmazsa yada az miktarda olduğunda deneyin nolur nolmaz artı benzin depo kapağınızıda açık bırakmayıda unutmayın.
Sıcak silikonumuzu pet şişenin üzerine gerektiği kadar sıkıyoruz ezik olan yere koyduğumuzda 5dk kadar donmasını bekliyoruz. pet şişesini kapağa geri takıp zincir yardımı ile sert bi şekilde düzgünce kendimize doğru çekiyoruz ilkinde başarılı olmasanız bile bu işlemi 3-4 kez deneyin emin olun eziğin düzeldiğini göreceksiniz..
Birkaç fotoğraf attım. Bedavaya (Ücretsiz) Kendiniz kaporta, benzin deposu, çamurluk nasıl düzeltilir? sorusuna nacizane cevap vermeye çalıştım sevgiler.

newmoon06tr
28.Eylül.2018, 14:54
Murat, çok güzel bir paylaşım olmuş, ellerine sağlık. Beğendim. 8)

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raci06
28.Eylül.2018, 15:15
harika bir paylaşım .. eline emeğine sağlık Murat.

CELİL
28.Eylül.2018, 19:18
Murat emeğine sağlık zor zamanda ekonomik çözüm pek çok arkadaşın işine yarayacak bir paylaşım 8)

erkopaşa
28.Eylül.2018, 20:35
Gerçekten çok mantıklı ve kolay bir işlem. İnşallah gerek kalmaz ama gerektiğinde bu yöntem kullanılır. Emeğine saglık [emoji106]

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cicada
28.Eylül.2018, 21:37
Çok zekice. Eline sağlık. Bir çok kişi bu yöntemi kullanacaktır. 😎😎

Akcollu
29.Eylül.2018, 12:26
Güzel paylaşım olmuş. Teşekkürler 8)

Mehmet A.
29.Eylül.2018, 23:15
abi ellerine sağlık kulağımıza küpe ettik :)

RocnCan
03.Ekim.2018, 22:43
Gayet mantıklı kesinlikle deneyeceğim