PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum yok belki amaaa ??

RoS
20.Eylül.2007, 01:08
Motorum yok belki ama ehliyetim var ehliyetimde bu gun bi işe yaradı en sonunda :)

Bu aralar sinopta fazla motosiklet kazaları olmaya basladı dolayısı ile emniyet motorları toplamaya başlamış bende dolasıordum dışarlarda bizim bi arkadas motorla yakalanmış ille geliver falan dedi iyi dedim motorları topladıkları yere giderken baktım 1 tane daha bi cocuk scootor kullanıordu bağırdım arkasından ilerde motorları topluyorlar dedim haydaa falan dedi dedim yokmu ehliyetin yok abi dedi cocuğu polislerin arasından ben gecirdim polisleri gecince tekrar cocğua vardim motoru bizim arkadasın yanına gittim sonra baktım onun motoruda bağlamıslar cıkardım ehliyeti falan motoru aldık yani 2 kişiyi kurtardım gibi oldu bilmiyorum iyimi yaptım kötü mü :) cok dua ettiler ama he mubarek gunde :)

aslanburclu
20.Eylül.2007, 01:15
iyi yapmışsın makinaları kaptırmamışsın ama suçlulara yataklık yapmaktan suçlusun be kardeşim ama bu suçunu o arkadaşların bida ehliyet alana kadar trafiğe cıkmalarını engellersen suçunu affettirirsin bence

RoS
20.Eylül.2007, 01:15
öyle oldu zaten ekim 5 de sınavlara girecek arkadas zaten yoksa yardım etmezdim :)

sancezz
20.Eylül.2007, 01:18
pekı o polısler neden kazalar artınca motorları topluyorlar daha onceden yapsalarya kımsenın canı yanmadan :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :twisted:

okan
20.Eylül.2007, 14:25
Kötü yapmışsın...
1 devletin gelirini engellemişsin...
2 suça ortak olmuşsun....
3 yakalandıktan ve ceza yedikten sonra gidip motorları kurtarmalıydın...
4 afferim....

yasinsubay
20.Eylül.2007, 14:36
yanlıs bir hareket gibi gorunsede bence dogru :mrgreen:

emrahss
20.Eylül.2007, 14:36
Yaşar Baba'ya +1.
Okan Efendi, sen bugün nassı bi kıyak yaptın anlatıver gadaşum, hehehe

yenikoylu_ua
20.Eylül.2007, 14:48
Eğer ehliyet kurslarında uygulamalı iyibir eğitim veriliyor olsaydı evet suçtu ama malesef sadece para tuzağı kursun binasını sadece para öderken gördün 15 dk test 30 sn direksyon imtihanı ve ehliyet cebimde kullanmayı bilen kullansın ehliyet sadece bürokrasi için lazım kaza anında ben bu sorumluluğu kaldırırım diyen kullansın sonradan ağlamadan

okan
20.Eylül.2007, 15:02
Yaşar Baba'ya +1.
Okan Efendi, sen bugün nassı bi kıyak yaptın anlatıver gadaşum, hehehebenimkiside buna benzer bi olaydı amma....ben sooradan yetiştim gazman gibi.....ehehehhe.....bide kask cezasıyla işi bitirdim ... polis kanki saolsun.... :mrgreen: :mrgreen: banada afferim.... 8)

emrahss
20.Eylül.2007, 15:02
Tabi tabi, afferim, hehehe

yenikoylu_ua
20.Eylül.2007, 16:05
Yaşar Baba'ya +1.
Okan Efendi, sen bugün nassı bi kıyak yaptın anlatıver gadaşum, hehehebenimkiside buna benzer bi olaydı amma....ben sooradan yetiştim gazman gibi.....ehehehhe.....bide kask cezasıyla işi bitirdim ... polis kanki saolsun.... :mrgreen: :mrgreen: banada afferim.... 8)

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

yeaks
20.Eylül.2007, 17:07
aman ha ehliyetsiz çıkmayın ben yakalandım 2 gün önce mahkemeye sevk edildim 1 ay hapis cezası 30 günü 20 ytl den 450 ytl para cezasına çevrildi otoparka 90 milyon verdim motoru çıkarmak için bide ruhsat sahibine ceza kestilermi kesmedilermi bilmiyorum onada ulaşıp onunda parasını ödiycem.........

RoS
20.Eylül.2007, 17:09
işte ben cok goruorum burda cıkanları yeaks ayda 1 temizlik oluor dun gecede aynı olay vardı geleni alıorlar geleni alıorlar acaip cok insanlar yakalanmıs :) bi de tek girişli tek cıkıslı sinop kacacak yerde hiç yok :)

Deli çerkes
20.Eylül.2007, 19:08
Evettttt Yunus Emre nihayet yazdın. bu arada bana rüşvet olarak vereceğin böreklerde gitti ama olsun. buraya yazaman çok daha önemli. ancak 2. ye yakalandığın vakit cezalarda 2 ye katlanıyor.bu durumda toplantılara gelmende zor gözüküyor.... Fırsat bu fırsat bundan sonraki toplantılarda vur patlasın çal oyanasın sabahlara kadar eğlenelimmmmmm
nı ha ha ha ha ( amma hainim değilmi emre ? )

Bu arada Yunus emreye neden ehliyetsiz trafiğe çıkıyorsun bakıyimmm fırçası atmak isteyenler buyrun atın

yeaks
20.Eylül.2007, 21:10
abi çok kötüsün ya :(:(

MaRaNtZz
21.Eylül.2007, 15:49
yanlıs bir hareket gibi gorunsede bence dogru :mrgreen:

Katılıyorum.... :P

xerline
21.Eylül.2007, 15:51
aman ha ehliyetsiz çıkmayın ben yakalandım 2 gün önce mahkemeye sevk edildim 1 ay hapis cezası 30 günü 20 ytl den 450 ytl para cezasına çevrildi otoparka 90 milyon verdim motoru çıkarmak için bide ruhsat sahibine ceza kestilermi kesmedilermi bilmiyorum onada ulaşıp onunda parasını ödiycem.........

Ruhsat sahibi de 150 civarı birsey oduyor olması lazım. Ama kesinlikle ruhsat sahibinede ceza kesiyorlar.

müslüm baba
21.Eylül.2007, 16:18
Ehliyetsiz yakalanmanın cezası otopark çekici parası hariç 533 ytl peşin 709 ytl taksitle ödersen, benim Osman yakalanmıştı ondan biliyorum, aynı ceza ruhsat sahibine de kesilir haberiniz olsun.

Bazı savcılar yanlış bir uygulama yapıp araba ehliyeti olanlara yetersiz ehliyet cezası kesiyorlar buda 250 YTL civarındadır ama motosiklet ayrı statüde bir araç olduğundan yetersiz ehliyet değil ehliyetsiz cezası uygulanmalı zaten çoğu yerde uygulama böyledir.

Yetersiz ehliyet B sınıfı ehliyetle E sınıfının kulanabileceği araçları kullanırken geçerlidir.

Araç bağlama olayı apayrı bir uygulamadır, yani aracın bağlanması ehliyetsiz olduğunuzdandır, çevirme anında bile aslında ehliyetli biri motoru bağlanmadan alabilir ben bu uygulamayı neden böyle yapmadıklarını söylediğimde polis bana biz motoru rehin alıyoruz ya adam hakime çıkmadan kaçarsa diye bağlıyoruz dedi bende böyle bir uygulama yok benim motorumu verin bağlanmasın dedim o zamanda bana bizde sanığı nezarete atarız dediler işte esas doğru uygulama budur.

Yani sizlerin küçümsediği ehliyetsiz araç kullanmanın uygulaması aslında şahsın derhal yakalanıp en yakın karakola götürülüp ifadesi alındıktan sonra savcıya çıkarılması ve savcının da bir mahkeme günü belirleyip sanığı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmasıdır, çünkü sen aslında yasayı çiğniyorsun suçlusun yani suçun ispatlanana kadar polis isterse göz altı süresini kullanıp seni nezarete atar orada bekletir, ayrıca bu konuda sabıkada aldığınızı biliyormuydunuz aslında sabıka değilde fişleniyorsunuz aynı suçu 2 kere üst üste işlerseniz işte o zaman yandınız hapis cezası paraya çevrilmiyor sizi içeri tıkıyorlar ve bidahada ehliyet alamıyorsunuz.

BU KONUYU CİDDİYE ALSANIZ İYİ OLUR.

BULL
21.Eylül.2007, 20:44
walla ara sıra yapıyorlar böyle
o zamanda ne uçan kurtuluyor ne kaçan...

ÇeLeBi MuRaT
21.Eylül.2007, 20:48
Neyin nerde olacağı belirsiz kış diyipte kimse kontrollerin olmacağını düşünmesin.Artı ehliyetsiz sürmeyi kapsamlı düşünürsek sürücüye bişe olur birine çarpar vs vs...Millet vekilinin oğlu olman lazımki kurtulasın :P