PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza sonrası süreç

nahadoth
27.Kasım.2018, 16:04
Herkese selamlar sevgili dostlar. 15 ağustos tarihinde, ne yazık ki ciddi bir kaza geçirdim motosikletimle. bilek kırığı ile atlattım neyse ki. Günden güne daha iyi oluyorum. Araç sürücüsü ile çarpışmadık. Üzerime kırdı kendisi bilerek ya da bilmeyerek. ben de çarpıp bariyere atacağı korkusuyla manevra yaparak kendimi kurtarmaya çalıştım ancak dengemi yitirince devrilip yaklaşık 40-50 metre kadar sürüklendim. Motosikletim benden daha uzun bir mesafe boyunca sürüklendi tabii. Sürücü olay yerinde durdu ancak, sigorta için ulaşacağımı vs. söylediğimde, duymamazlıktan geldi, numarasını bana vermedi. adli süreç halen devam ediyor. ben adliyeden kendisinin sigorta firmasını henüz öğrenebildim. Benim merak ettiğim, ortada bir çarpışma söz konusu olmadığı için, motosikletimin masraflarını bu şahsın sigorta firmasına ödetebilir miyim? halen tamir ettiremedim motosikleti ve tahminim 2.000 tl kadar bir hasar söz konusu.

Raci06
27.Kasım.2018, 16:23
Cok gecmis olsun oncelikle.. kaza tespit tutanaginda nasil tariflendi kaza bilmiyorum ama sigota sirketleri para odememek icin elinden geleni yapacaktir. Bir kamera kaydi vs var mi elinde? Bu yoksa kaza tespit tutanagi onem arzeder. Kasten ustume surdu diyosan bu yonde yaralamaya tesebbus davasi da acilabilir.. Allah beterinden saklasin.
Herkese selamlar sevgili dostlar. 15 ağustos tarihinde, ne yazık ki ciddi bir kaza geçirdim motosikletimle. bilek kırığı ile atlattım neyse ki. Günden güne daha iyi oluyorum. Araç sürücüsü ile çarpışmadık. Üzerime kırdı kendisi bilerek ya da bilmeyerek. ben de çarpıp bariyere atacağı korkusuyla manevra yaparak kendimi kurtarmaya çalıştım ancak dengemi yitirince devrilip yaklaşık 40-50 metre kadar sürüklendim. Motosikletim benden daha uzun bir mesafe boyunca sürüklendi tabii. Sürücü olay yerinde durdu ancak, sigorta için ulaşacağımı vs. söylediğimde, duymamazlıktan geldi, numarasını bana vermedi. adli süreç halen devam ediyor. ben adliyeden kendisinin sigorta firmasını henüz öğrenebildim. Benim merak ettiğim, ortada bir çarpışma söz konusu olmadığı için, motosikletimin masraflarını bu şahsın sigorta firmasına ödetebilir miyim? halen tamir ettiremedim motosikleti ve tahminim 2.000 tl kadar bir hasar söz konusu.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nahadoth
27.Kasım.2018, 16:33
Teşekkürler. Olay yerinde bir trafik tutanağı düzenlenmedi zira yaralamalı trafik kazası olduğu için, trafik tutanağına gerek yok diye bir bilgi almıştım. Bunun dışında, hastanede bir trafik düzenlendi. Bu tutanakta olay ayrıntıları ile ve lehime delil teşkil edebilecek unsurlarla anlatıldı. Tekrardan çok sağ olun.

Cok gecmis olsun oncelikle.. kaza tespit tutanaginda nasil tariflendi kaza bilmiyorum ama sigota sirketleri para odememek icin elinden geleni yapacaktir. Bir kamera kaydi vs var mi elinde? Bu yoksa kaza tespit tutanagi onem arzeder. Kasten ustume surdu diyosan bu yonde yaralamaya tesebbus davasi da acilabilir.. Allah beterinden saklasin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CELİL
27.Kasım.2018, 18:15
Ertuğrul çok geçmiş olsun :(
Konu hakkında net bir bilgim yok fakat siğorta firması trafik kaza tutanağı isteyecektir hastanede tutulan rapor adli rapordur siğorta onu kabul etmez karşı tarafla bağlantıya geç masrafı ödemesini talep et ödemezse dava açman gerek oda delil ister kolay gelsin :(

Greywolf
27.Kasım.2018, 20:19
Olay yerinde iki taraf mevcutlu trafik polisi tarafindan kaza tesbit tutanagi tutlmasi ve ertesi gun de bu tutanaga istinaden suc oranlarinin belirtilmis oldugu polis raporunun alinmasi gerekiyordu. Kaza aninda temas olamasi sart degil. Sebebiyet vermekten de araba kusurlu olarak tesbit edilebilirdi.
Bu sartlarda bana fazla bir sansin yok gozukuyor. Sigorta evrak,tutanak, kayit, resmi rapor olamdan pek odeme yapmaz bence.

Oncelik olan senin sagligin. Bunla gecmis olsun.

erkopaşa
28.Kasım.2018, 09:11
Çok geçmiş olsun [emoji2937]
En kısa zamanda sağlığına kavuşur ve yollara dönersin inşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AhmetYalçın
30.Kasım.2018, 10:14
Cok gecmis olsun. Isiniz zor sanirim allah kolaylik versin

Zafer
05.Aralık.2018, 18:24
cok geçmiş olsun kardeş allah beterinden korusun.

Greywolf
08.Aralık.2018, 20:03
Biz bukadar yazdik ettik de .... Soruyu soran arkadasin bunlardan haberi bile yok sanki. Bazen hayalet uylere ulasmaya calisiyoruz.

CELİL
08.Aralık.2018, 20:16
Biz bukadar yazdik ettik de .... Soruyu soran arkadasin bunlardan haberi bile yok sanki. Bazen hayalet uylere ulasmaya calisiyoruz.

Malesef bazen böyle oluyor ama yazılanlar her zaman kıymetli değerli sistem her şeyi arşivlediğinden bir başka arkadaşın işine yarar :) 8)