PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aksiyona Gerek Yok

Mehmet A.
02.Aralık.2018, 01:31
"Aksiyona gerek yok" adı üstünde ben bu konuyu başımdan geçen bir olayla açacağım ve neyi tasdik ederek öğrendiğimden bahsedeceğim.

Ben motoru alırken ilk amaç gezip tozmak rüzgarın şiddetini göğsümde hissederken bir yandan da bazı bazı esen meltem rüzgarlarıyla kendimi hiç bilmediğim yerlerde bulmaktı. İkinci amaç ise gidiş geliş 5 saat süren iş yolumu kısaltabildiğim kadar kısaltmaktı.

Yolum çok uzun değil ama bir bölge var (Ankarayı bilenler bilir keçiören belediyesinin çevresi, keçiörene giriş ve çıkış bölümü) bol virajlı ve ışıkta kalkınca yavaştan hızlanarak keçiörenden çıkış yolu.

Gelelim olayımıza;
Yine her günkü gibi işten çıkmış eve gidiyorum. Malum şehir içi hız 50km ama kimsenin taktığı yok ama şimdi yolun da hakkını verelim 80km hızlık bir yol. Neyse belediyenin önünden geçmişim ilçeden çıkış için son ışıklarda durduk ve yürüdük. Biraz arkalardayım. Biraz devam ettik orta şeritte bir araç ve arkasında bir opel bir de partner araç var. Baktım öndeki araç yavaş gidiyor (50km) opelci sola çıkıp geceçek şeride gir çık yapıyor benim fardan dolayı çıkamıyor. Ben gazı kestim baktı gelmediğimi görünce çıktı. Onun ardındaki partnerci gitti öndeki yavaş giden aracın dibine girdi. Çıkmak gibi bir niyeti de yok gibi. 1-2 selektör ve kornadan sonra ben gaz verdim. Dedim bu çıkacak çıkmaya ben geçeyimde nasıl çıkarsa çıksın.

Vay efendim gaz veren sen misin. Bu yavru aynaya bakmadan bir çıktı. Ben frene basmasam zaten sola savurmuştu ona rağmen ön tekeri sıyırdı geçti. Gidonda rüzgarını hissettim desem yalan olmaz.

Normalde arabayla bile olsa trafikte sinirlersem de aksiyona girmem. Olduğum yerden sayar söver yoluma bakarım. Olmadı topuklar beni sinir edenleri eker yine yoluma devam ederim.

O anda cinnet derecesinde sinirlendim. Ben kornaya falan bastım ama eleman suçunu anladı özür dilemek yerine kaçmaya başladı. Bende o sinirle peşinden son gaz yakalamak için sürmeye başladım. Elimi gazdan çekerken orta trafikli yolda zikzaklara rağmen benim hız 130 du.

O hızdayken hala gözüm bir şey görmüyor ben sol şeritten onu yakalamaya çalışırken bir anda sağdaki yol ayrımına saptı. O arada ikimizde hız kestik ben onu geçmiş bulundum biraz daha yavaşlayınca aynı hizaya geldik.

Benim kaskta aksiyon kamera var (Şansım mı o soytarının şansı mı bilemedim aksiyon kameraya baktığımda ışıklarda şarj bitmiş gerisi yok) yan yana gelince eleman bana sırıtarak el sallıyor. O ana kadar az buçuk gözüm bazı şeyleri görüyordu o an gözlerim karardı nerdeyse motordan atlayıp sırf onu yakalamak için viyadükten atlayacaktım.

Kask kameramı gösterdim önce anlamadı sonra bir anda frenleyip durdu (galiba). Trafikte duramadım. Neden duramadım esas olay burda çünkü son gözüm karardığında farketmeden sol şeride yaklaşmışım. Hani ilk çıkan opel varya yavaşlama sırasında o bana yetişmiş. Kendime geldiğimde gidonu sıyırarak sol şeritte solumdan geçti. İşte tam o an hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti.

Sonuç olarak ölümden döndüm. Bu olay bir kaç gün önce gerçekleşti( buluşmadan önceki gün).

Trafik olsun ya da olmasın biz motor sürücüleri her daim yolu okumayı iyi bilmeli. Ben kendime trafiği okuma konusunda güvenirim ama bazen insan gözü dönünce hiç bir şeyi okuyamıyor.

Baştaki cümle "aksiyona gerek yok", zaten yapmazdım 1 kez yaptım ve tasdik ederek onayladım. Sizde yapmayın yapana da yol verin gitsin. Sinirinizde aksiyonunuzda gözü karalığınızda sizlerin hayatından ya da sağlığından daha önemli değil.

Sürç-i lisan eyledikse affola...

Mehmet A.

erkopaşa
02.Aralık.2018, 01:54
Aman Mehmet çok geçmiş olsun uyma trafik canavarına yol ver gitsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

FouL
02.Aralık.2018, 02:35
Öfke ile kalkan zarar ile otururmuş.. diye boşuna dememişler.. güzel bir örnek vermişsin..

CELİL
02.Aralık.2018, 10:28
Mehmet çok güzel bir konuya dikkat çekmişsin emeğine sağlık dediğin olay benzerleri trafikte her daim başımıza gelebiliyor soğukkanlılığımızı hiç bir zaman kaybettmemiz lazım çünki her halükarda zarar gören motor sürücüsü olacaktır sonuçta 2 teker üzerinde yol alıyoruz 8)

Captain
02.Aralık.2018, 11:46
Sen ne kadar dikkat edersen et böyle ... herifler seni bulur o yüzden mümkün olduğunca sakin olmakta fayda var geçmiş olsun abi

Akcollu
02.Aralık.2018, 11:52
Geçmiş olsun Mehmet. Hoşgör büyüklük sende kalsın

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newmoon06tr
02.Aralık.2018, 20:59
Bu aksiyonu beklediğim son kişi sensin Mehmet. Geçmişte de araba kovalama örneğini bizzat yaşamış/görmüştün. Hak verilebilir taraf, senin o günü nasıl yaşadığın ve hangi psikolojide olman. Neyse ki sonuç; iyi bir tecrübe. Trafikte iki teker değil, 4 tekerle de çıksan sürekli bir aksiyon içinde olmamak elde değil. Sürekli başımıza gelebilecek olaylar, o an soğukkanlılığımızı ne kadar koruyabilirsek, eminim pişmanlığın neresinden dönülürse kar olabileceğini düşünüyorum. Anlatın hikaye tadın da olmuş, eline ve klavye ne sağlık. 8)

Greywolf
02.Aralık.2018, 21:28
Olum iki kelam anlataydin da rahatlayaydin toplantida!
Kovalamaca sonu adam duraydi birbirnize gireydiniz ya sana ya da ona bisey olaydi, bunla gecmis olsun deme sansimiz kalmayacakti.
Kamerani hep sarj da tut en iyisi. Bence sehir ici hepimizin kullanmasi lazim.

Raci06
03.Aralık.2018, 01:19
Bir zamanlarin moda deyimi vardi ya..depremle yasamaya alismak... her ne kadar sacma gelsede bir zorunluluk.. trafikte de bu tip olaylara surekli muhatap olacağiz. Sakin olmak ve herkesin hata yapabilecegini kabul etmek ve on gormek gerek..
Gecmis olsun mehmet.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
03.Aralık.2018, 10:58
Mehmet geçmiş olsun, Allah hepimizi tüm tehlikelerden korusun.

kurt
04.Aralık.2018, 08:55
Kardeşim çok geçmiş olsun neyazıkki bunlardan bizde çok var ve hergün bi okadar çoğalıyolar:cheesy:
Soğukkanlılık önemli8)

Zafer
05.Aralık.2018, 01:09
Geçmiş olsun kardeşim