PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daytona / Spyder Tek Kişilik Sele Projesi / Uygulaması.

newmoon06tr
26.Aralık.2018, 23:33
Ankara İl Teşkilatındaki arkadaşlarım bilir, genel de Daytona ya artçısız binerim ve içimdeki Bober merakımı da bilirler.
Mehmet Demirtaş arkadaşımızın almış olduğu hurda Spyder ın yıpranmış selesi her zaman aklımda olan tekli sele uygulaması için tam projelikti. (Mehmet'e, bana seleyi hediye ettiği için ayrıca buradan tekrar teşekkür ederim.)

Selenin orjinal döşemesinin üzerine tekrar bir suni deri yapılmış, fakat o da aşırı yıpranmış şekilde idi.

1850

Sele döşemesini söktüğümde, manzara pek iç açıcı değildi. Orjinal süngerinin hemen hemen 4 de 1 i yok olup, yerine yama sünger sıkıştırılarak kaplanmış. Döşemeci ustamız "farklı sünger yama yapılamayacağını, süngerlerin yumuşaklık seviyesinin aynı seviyede olması gerektiğini" söyleyince, modumuz düştü. Usta hatır gönül işi için yapacağı için hemen bir çözüm yolu üreterek, "nasıl olsa keseceksin, arka tarafın süngerini bir şekilde uydururum" deyince işe tekrar koyuldum.

1851

Selenin plastik iskeletinin kırık vida yerleri ve çatlak ön dil kısmını Bison un yapıştırıcısı ile güçlendirdim, kafama göre uygun bir yerden testere ile kestim. Döşeme yapılırken, üst kaplamanın arka taraftan geriye kıvrılma yeri için, selenin yaklaşık son 10 cm. sini tekrar keserek, aşağıdaki foto da olduğu gibi 3 perçin ile ekleme yapıp, yanları zımparalayarak aynı seviyeye getirdim.

1852

1853

1854

Ustamız 3 perçinin ileride sorun çıkartmaması için 4 adet civata-somun ile sağlamlaştırdı. Orjinal süngeri üzerine extra sünger ile kaplandı, Bundan sonrası ustalığına kaldı.

1855

1856

Usta ustalığını konuşturmuş. Beklediğimden gayet güzel bir iş çıkarttı. İkili koltuğum ile uzun yolda kullanmak üzere yanları bağlamalı minder şeklinde bir şey yapmasını istemiştim, Sağolsun minderi de konuşturmuş. Son durum aşağıdaki fotolarda olduğu gibidir. Atıl durumda olabilecek bir malzemeyi yeniden kullanılır hale getirmenin mutluluğunu bir nebze de olsa yaşadım.

1857

1858

NOT: Bu paylaşım, son zamanlar da forum da teknik olarak pek bir konu açılmamasından dolayı, sınırları zorlayarak açılmış bir konudur. :soru? sıktıysam affola.:)

CELİL
26.Aralık.2018, 23:45
Ali emeğine sağlık çok güzel olmuş güle güle kullan :) 8)

newmoon06tr
26.Aralık.2018, 23:47
Ali emeğine sağlık çok güzel olmuş güle güle kullan :) 8)

Başkanım teşekkürler, benim gibi tekli sele meraklısı birileri varsa yapım aşamasında belki faydası olur.

Akcollu
26.Aralık.2018, 23:53
Harika olmuş paylaşım emeğine sağlık Ali abi 8) Yakından da gördüm gayet şık duruyor.

newmoon06tr
26.Aralık.2018, 23:59
Harika olmuş paylaşım emeğine sağlık Ali abi 8) Yakından da gördüm gayet şık duruyor.

teşekkürler can. avatar fenaaaa olmuş, farketttimmmm 8)

Akcollu
27.Aralık.2018, 00:02
teşekkürler can. avatar fenaaaa olmuş, farketttimmmm 8)Onlarla uğraştım biraz. Güzel oldu :)

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
27.Aralık.2018, 00:02
Bu motorlara mantıklı yapılan herşey yakışıyor. Hele birde düşünüp tasarlayan bu işin erbabı işleyende ustaya sonuç ortada işte.
Elinize emeğinize yüreğinize sağlık
Ali çok yakışmış

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newmoon06tr
27.Aralık.2018, 00:34
Bu motorlara mantıklı yapılan herşey yakışıyor. Hele birde düşünüp tasarlayan bu işin erbabı işleyende ustaya sonuç ortada işte.
Elinize emeğinize yüreğinize sağlık
Ali çok yakışmış

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Ömer. Usta hoş güzel ve tatminkar bir iş çıkardı, ellerine sağlık.

Mehmet A.
27.Aralık.2018, 00:43
Abi hayırlı olsun. Ustanında ellerine sağlık.

Mehmet A.

Mkarakas
27.Aralık.2018, 00:59
Ali abi ellerine sağlık on numara olmuş ustada güzel iş çıkarmış ��������

erkopaşa
27.Aralık.2018, 01:04
Ali Şefim çok güzel olmuş gerçekten ellerine sağlık [emoji106][emoji2937][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

newmoon06tr
27.Aralık.2018, 01:46
Teşekkürler Mehmet, bir daki buluşmaya seni bekliyorum, yüz yüze bir tanışalım 8)

FouL
27.Aralık.2018, 09:58
Ali abi çok yakışmış.. benimde kendi yapmak istediğim projelerden birisiydi.. neredeyse çöpe gidecek sele malzemenin dönüşümü çok güzel olmuş.. elinize sağlık..

AhmetYalçın
27.Aralık.2018, 21:33
Abi guzel olmus artik sele islerinde sana geliriz :))

newmoon06tr
28.Aralık.2018, 01:01
Abi guzel olmus artik sele islerinde sana geliriz :))Ayıp ettin Ahmet, memlekete giderken tüm siparişleri toplar giderim. [emoji869][emoji106]

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi