PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zenon far kullanımı

qarayeL18
16.Şubat.2019, 16:38
Merhaba 2015 model daytonama zenon takmak istiyorum ama kac oldugunu bilemedim h4 h7 vs tam detayli birebir uyumlusunu bilenlerden yardim bekliorum:)

newmoon06tr
17.Şubat.2019, 01:28
http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/12107-Daytona-250-on-far-degisimi/page3?highlight=zenon

Ömer
17.Şubat.2019, 14:32
Alternatif olarak şuna da bakabilirsin.

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/10210-Motosiklet-icin-Xenon-far-montaji/page3?highlight=xenon

newmoon06tr
17.Şubat.2019, 14:47
Alternatif olarak şuna da bakabilirsin.

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php/10210-Motosiklet-icin-Xenon-far-montaji/page3?highlight=xenon

Ömer daha önce ben bu paylaşımını kaçırmışım, gerçekten mükemmel bir iş ve paylaşım olmuş, ellerine sağlık. 8)

qarayeL18
17.Şubat.2019, 21:40
Hepizine tsk ederim anladigim kadariyla zenon orjinal farlara takilmiyor sifirdan far alip tesisati cekmek lehm yapmak vs vs lazim.. o isleride beceremedigim icin boyle binmeye devam ozaman :) emeginize saglik tsk ederim tekrar

newmoon06tr
18.Şubat.2019, 01:08
Metin, forumda "daymaker" şeklinde arama yaparsan, bir daymaker montajı vardı, tavsiye ederim.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qarayeL18
19.Şubat.2019, 00:41
tsk ederim ama montaj olayında kablo lehm vs vs işler var onkar benim elimden gelmez direk hazır olarak bakmıstım :)

kurt
19.Şubat.2019, 09:27
tsk ederim ama montaj olayında kablo lehm vs vs işler var onkar benim elimden gelmez direk hazır olarak bakmıstım :)Metin bende usta değilim foruma bakarak kendim yaptım lehime gerek olmadan.

Güzel Dostlara Sevgiyle Gönderildi

Eray Aksoy
22.Şubat.2019, 21:25
Arabalarda Zenon farlar yağmurlu havalarda neredeyse hiç aydınlatmıyor.Bu durum Motosiklette de mevcuttur.Bu durumda sürmesi zor olmaz mı ? Ben hiç Zenon far kullanmadım ama taktıranların falan hepsi aynı şeyden bahsediyor.Kaliteli olan ve olmayan olarak mı bakılmalı yoksa hepsinde de aynı durum geçerli mi ?

Ömer
22.Şubat.2019, 22:18
Arabalarda Zenon farlar yağmurlu havalarda neredeyse hiç aydınlatmıyor.Bu durum Motosiklette de mevcuttur.Bu durumda sürmesi zor olmaz mı ? Ben hiç Zenon far kullanmadım ama taktıranların falan hepsi aynı şeyden bahsediyor.Kaliteli olan ve olmayan olarak mı bakılmalı yoksa hepsinde de aynı durum geçerli mi ?Motorla fışardayken yağmura yakalanmadıkça zaten yola çıkılmaz [emoji6]
Hele akşam yağmur yağarken hiç çıkılmaz.

Tabi yoldayken yakalandın o zaman geçerli bu sorduğun soru.

Defalarca akşam yağmura yakalandım ama aydınlatma konusunda bir problem yaşamadım,

Benim tecrübem böyle

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
22.Şubat.2019, 23:39
Motorla fışardayken yağmura yakalanmadıkça zaten yola çıkılmaz [emoji6]
Hele akşam yağmur yağarken hiç çıkılmaz.

Tabi yoldayken yakalandın o zaman geçerli bu sorduğun soru.

Defalarca akşam yağmura yakalandım ama aydınlatma konusunda bir problem yaşamadım,

Benim tecrübem böyle

O halde büyük olasılıla Zenon farın kalitesi ile alakalı bir durumdur.Yalnız sormak istiyorum,neden yağmurlu havada Motor ile çıkılmaz ? Tamam kaygan zemin bir risk oluşturacaktır ancak iyi bir lastik ile de olsa çıkılmamalı mı ? Bahsettiğim şiddteli yağmur değil.Hani bazen öyle çok şidetli,sağnak halinde yağmadığı zamanları kast ediyorum.

Ömer
22.Şubat.2019, 23:44
O halde büyük olasılıla Zenon farın kalitesi ile alakalı bir durumdur.Yalnız sormak istiyorum,neden yağmurlu havada Motor ile çıkılmaz ? Tamam kaygan zemin bir risk oluşturacaktır ancak iyi bir lastik ile de olsa çıkılmamalı mı ? Bahsettiğim şiddteli yağmur değil.Hani bazen öyle çok şidetli,sağnak halinde yağmadığı zamanları kast ediyorum.İlk yağmur deneyiminden sonra bu soruyu tekrar sorabilirsen cevap veririm :)

Eray Aksoy
22.Şubat.2019, 23:47
İlk yağmur deneyiminden sonra bu soruyu tekrar sorabilirsen cevap veririm :)

Anladım.Ders 1 : Sakın yağmurlu havada yola çıkma !!! 8) Sayenizde öğreneceğiz artık inşallah.

qarayeL18
22.Şubat.2019, 23:54
bi usta ile gorustum bakalim yapabilecegini soyledi hele bi yaptiraym durumu burdan bildirecegim :)

Ömer
22.Şubat.2019, 23:57
bi usta ile gorustum bakalim yapabilecegini soyledi hele bi yaptiraym durumu burdan bildirecegim :)Bağlantısı çok basit, sende yapabilirsin ama destek alma hakkını kullanmak en garantisi [emoji106]

Eray Aksoy
22.Şubat.2019, 23:59
bi usta ile gorustum bakalim yapabilecegini soyledi hele bi yaptiraym durumu burdan bildirecegim :)

İnşallah gönlündeki gibi olur.Bazen Ustalar yaparız deyip de yaptıkların işin altında kaldıklarında insanın canı sıkılıyor.Şimdiden hayırlı olsun.