PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor

amele
20.Mart.2019, 23:00
Merhabalar kaç zamandır bir regal raptor motor almak istiyorum. İlk olucak bu o yüzden motordan pek anlamadığım için hep kararsız kalıyorum. Amacım hafta sonları İzmir çevresi bi kaç günlüğüne kaçamak yapmak ve yolda kalmamak. Bütçem de 5-7 bin arası bana yardımcı olur musunuz.

Zafer
21.Mart.2019, 00:30
Merhabalar kaç zamandır bir regal raptor motor almak istiyorum. İlk olucak bu o yüzden motordan pek anlamadığım için hep kararsız kalıyorum. Amacım hafta sonları İzmir çevresi bi kaç günlüğüne kaçamak yapmak ve yolda kalmamak. Bütçem de 5-7 bin arası bana yardımcı olur musunuz.

Merhaba deniz o fiyatlara çok zor motor bulursun bulduğunda malesef sürekli masraf çıkarır.

Eray Aksoy
21.Mart.2019, 00:49

Selamlar Deniz.Zafer'in de belirttiği gibi o rakamlara maalesef bu tarz motorlar yok.Çok eski ve dökük bir şey ancak bulunur o da seni her türlü üzecektir.Eldeki bütçeye uygun bir motor bakmanı,ileride elin biraz bollaşınca değiştirmeni tavsiye ederim.O paraya ancak 150cc lik bir Regal Raptor bulursun.Mesela altta temiz gibi duran bir tanesinin linkini vereyim.Üstelik İzmir de.Ancak yine de kontrol ettirmeden alma derim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-bakmadan-gecme-674448129/detay

amele
21.Mart.2019, 00:52
Selamlar Deniz.Zafer'in de belirttiği gibi o rakamlara maalesef bu tarz motorlar yok.Çok eski ve dökük bir şey ancak bulunur o da seni her türlü üzecektir.Eldeki bütçeye uygun bir motor bakmanı,ileride elin biraz bollaşınca değiştirmeni tavsiye ederim.O paraya ancak 150cc lik bir Regal Raptor bulursun.Mesela altta temiz gibi duran bir tanesinin linkini vereyim.Üstelik İzmir de.Ancak yine de kontrol ettirmeden alma derim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-bakmadan-gecme-674448129/detay

Teşekkürler. Desenize yaz planları yalan oldu.

Eray Aksoy
21.Mart.2019, 00:57
Teşekkürler. Desenize yaz planları yalan oldu.

Bence temiz bir Scooter yada YBR125 tarzında bir şey bulabilirsin.Hem zevkini almış olursun hem de tecrübe kazanırsın.İleride de bunu satar üzerine para ekleyip daha iyi bir şey alırsın.Ufaktan başlamak hiç başlayamamaktan daha iyidir bana göre.Almayacak ve seneyi bekleyecek olursan büyük ihtimalle elindeki para da çarçur olur gider.Ama karar senin elbette.

amele
21.Mart.2019, 00:59
peki asya pars 250 hakkında ne diyorusunz ?
amacım bi motorla 200km yol yapmak fazlası yok zaten ama o bile olmaz diyorsunuz bu fiyata anlaşılan

Eray Aksoy
21.Mart.2019, 01:05
peki asya pars 250 hakkında ne diyorusunz ?
amacım bi motorla 200km yol yapmak fazlası yok zaten ama o bile olmaz diyorsunuz bu fiyata anlaşılan

Motorlar konusunda bir otorite olmasam da bana göre her motor alınabilir.Mühim olan temiz kullanılıp bakımları yapılmış bir motor mu ve alacak olan yine temiz kullanıp bakımları aksatmayacak mı ? Bu tarz motorlar fazla hor kullanmaya gelmez.Üzmeden,hırpalamadan kullandıktan sonra niye olmasın ? Bu tarz motorlar bilinen japon motorlar ve fiyatları el yakanlara göre daha çabuk sıkıntı yaşıyor.Malzeme kalitesi daha zayıf.Ancak Boss Hoss motor da alsan,milyon dolar para da versen her motor arıza yapar.Temiz motor alıp bakımını aksatmazsan 200 değil 20.000 km de götürür.

amele
21.Mart.2019, 01:52
Motorlar konusunda bir otorite olmasam da bana göre her motor alınabilir.Mühim olan temiz kullanılıp bakımları yapılmış bir motor mu ve alacak olan yine temiz kullanıp bakımları aksatmayacak mı ? Bu tarz motorlar fazla hor kullanmaya gelmez.Üzmeden,hırpalamadan kullandıktan sonra niye olmasın ? Bu tarz motorlar bilinen japon motorlar ve fiyatları el yakanlara göre daha çabuk sıkıntı yaşıyor.Malzeme kalitesi daha zayıf.Ancak Boss Hoss motor da alsan,milyon dolar para da versen her motor arıza yapar.Temiz motor alıp bakımını aksatmazsan 200 değil 20.000 km de götürür.

dediğinizde çok haklısınız teşekkürler

mxsrn
22.Mart.2019, 02:49
Merhabalar, bu bütçenize uygun temiz chopper tarzında motosiklet bulmanız zor olabilir fakat o fiyat aralığında temiz ve hoş bir görüntüsü olan RKS 180’lere bakabilirsiniz.

TuruncuBuji
22.Mart.2019, 11:52
Kuba superlight 200 öneririm. 7bin TL bandında 2015 veya üstü modelini bulabilirsin. Gezmekten gayet keyif aldığım bir motosikletti. Stok gidonu değiştirilmiş kuba bulursan chopper hissiyatınıda alırsın. Mesele temiz bulmak. Örnek benim eski Çopçop;2027

Not: Eğer alacaksan Lastikleri değiştirilmiş olsun.

endroad
22.Mart.2019, 20:16

Merhaba Deniz,

arkadaşların da dediği gibi bu fiyatlarda temizi çok zor. Yaklaşık aynı bütçeye sahiptik, 2018 Haziran ayında Antalya da 5 bine 2006 Model DD 250 E9 buldum, aldım sonrasında belli aralıklar ile 6 ay içinde 1500 tl masraf yaptım. Kendim yaptığım işçiliği saymıyorum bile.

Şu an için her şey yolunda çok şükür, son bir tek Şanzımanı kaldı, o da işçilik ile birlikte yaklaşık 1000 tl ye mal olacak.

Toplamda bana yine 8 bin tl ye mal olacak. Yolda kalmam ve Ustalar ile akrabam olmamda işin cabası.

Sanırım Marka ve CC'den ziyade Model yılı ve temizliği daha önemli. Sürekli arıza vermesi uzun yol için risk ve tamirci tamirci gezip parça araman motordan uzaklaşmanı sebep olabilir.

Rutkay Ediz
22.Mart.2019, 20:56
Bu fiyata Regal Raptor 150cc bulabilirsin 200km'de rahat gider 80 90 km/h hızlarda sıkıntı yaşamassın.

Eray Aksoy
22.Mart.2019, 22:54
Merhaba Deniz,

arkadaşların da dediği gibi bu fiyatlarda temizi çok zor. Yaklaşık aynı bütçeye sahiptik, 2018 Haziran ayında Antalya da 5 bine 2006 Model DD 250 E9 buldum, aldım sonrasında belli aralıklar ile 6 ay içinde 1500 tl masraf yaptım. Kendim yaptığım işçiliği saymıyorum bile.

Şu an için her şey yolunda çok şükür, son bir tek Şanzımanı kaldı, o da işçilik ile birlikte yaklaşık 1000 tl ye mal olacak.

Toplamda bana yine 8 bin tl ye mal olacak. Yolda kalmam ve Ustalar ile akrabam olmamda işin cabası.

Sanırım Marka ve CC'den ziyade Model yılı ve temizliği daha önemli. Sürekli arıza vermesi uzun yol için risk ve tamirci tamirci gezip parça araman motordan uzaklaşmanı sebep olabilir.

Aynen katılıyorum.Senin masrafın acil olan kısımlar için yaptırdıkların.Keyfe keder kozmetiğe girmiş olsan 12-13 bin lira gibi rakamlara ulaşırdın.Temiz her zaman iyidir.Bütçe istediğin motora yetmiyorsa gücünün yettiğine yönelip,seni üzmeyecek bir tane almalı ve sonra birikim yapıp yavaş yavaş daha üst sınıflara geçersin.Yoksa senin de belirttiğin gibi sıkıntılı,kötü bir motor adamı bu sevdadan dahi uzaklaştırabilir.