PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gidon

NanoGuardian
22.Mart.2019, 22:39
İyi forumlar, motosikleti yeni aldım sağ olun yardımlarınız sayesinde sevdiğim bir makineye kavuştum aklımda yüksek gidon yaptırmak var;
-Kullanım açısından daha zorladığı kanısı var, 2 metre birisi olarak önerir misiniz?
-Orjinal, takılı olan gidonu elimden çıkartabilir miyim?
-Ya da alacağım yüksek gidonu başka motorlara takabilir miyim? (Chopper için)
-Bir de "Sissy Bar"ı daha geriye attım araya bir tane daha "Sissy Bar" uzun yol için düşünüyorum mantıklı bir düşünce mi?
:soru?:soru?:soru?
Şimdiden Teşekkür Ederim.

2029 Şu an ki hali böyle...

Eray Aksoy
22.Mart.2019, 22:49
İyi forumlar, motosikleti yeni aldım sağ olun yardımlarınız sayesinde sevdiğim bir makineye kavuştum aklımda yüksek gidon yaptırmak var;
-Kullanım açısından daha zorladığı kanısı var, 2 metre birisi olarak önerir misiniz?
-Orjinal, takılı olan gidonu elimden çıkartabilir miyim?
-Ya da alacağım yüksek gidonu başka motorlara takabilir miyim? (Chopper için)
-Bir de "Sissy Bar"ı daha geriye attım araya bir tane daha "Sissy Bar" uzun yol için düşünüyorum mantıklı bir düşünce mi?
:soru?:soru?:soru?
Şimdiden Teşekkür Ederim.

2029 Şu an ki hali böyle...

Muhammed motorun hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin inşallah.2 metre biri olarak kol boyunu da hesap ettiğimizde yüksek gidon seni çok fazla zorlamaz diye düşünüyorum.Ama uzun yolda kolların duruş pozisyonundan ötürü biraz yorulabilirsin.Çıkan orjinal gidonu atma veya elden çıkarma.Alacağın yeni motora yüksek gidonu taktığın zaman buna yine orjinalini takıp satabilirsin.Alacağın motorda yüksek gidon varsa da yine motor ile beraber orjinalini de verebilirsin alıcıya.Ancak gidonu tek satsan bile çok bir para edeceğini sanmam.Elinde bulunması çok daha faydalı olur bence.

Ortaya Sissy Bar yapan bir çok kullanıcı var.Belinin rahat edeceğinden eminim.Ancak ben şahsen o haliyle pek sevmiyorum görünüş olarak.Artçı selesini biraz yükseltebilirsen doğal bir sırt dayama yeri olacaktır.O da seni çok rahat ettirir.Ama çift Sissy Bar görüntüsü senin hoşuna gidiyor veya rahatsız etmiyorsa da yapmanda sıkıntı olmaz.Belirttiğim gibi bir çok kullanıcı bunu yapıyor.

NanoGuardian
22.Mart.2019, 23:08
2031

Sissy Bar önde olduğu ve arkamda birisi olduğu hali böyle
(Pochinki drobuna gider gibi olmuş fotoğrafta:Rockn Roll:)

NanoGuardian
22.Mart.2019, 23:10
Muhammed motorun hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin inşallah.2 metre biri olarak kol boyunu da hesap ettiğimizde yüksek gidon seni çok fazla zorlamaz diye düşünüyorum.Ama uzun yolda kolların duruş pozisyonundan ötürü biraz yorulabilirsin.Çıkan orjinal gidonu atma veya elden çıkarma.Alacağın yeni motora yüksek gidonu taktığın zaman buna yine orjinalini takıp satabilirsin.Alacağın motorda yüksek gidon varsa da yine motor ile beraber orjinalini de verebilirsin alıcıya.Ancak gidonu tek satsan bile çok bir para edeceğini sanmam.Elinde bulunması çok daha faydalı olur bence.

Ortaya Sissy Bar yapan bir çok kullanıcı var.Belinin rahat edeceğinden eminim.Ancak ben şahsen o haliyle pek sevmiyorum görünüş olarak.Artçı selesini biraz yükseltebilirsen doğal bir sırt dayama yeri olacaktır.O da seni çok rahat ettirir.Ama çift Sissy Bar görüntüsü senin hoşuna gidiyor veya rahatsız etmiyorsa da yapmanda sıkıntı olmaz.Belirttiğim gibi bir çok kullanıcı bunu yapıyor.
Siz böyle yazınca olumsuz gibi geliyor sevda olarak kalsa mı diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldığım için açtım konuyu.

Ömer
22.Mart.2019, 23:18
Muhammet geçen toplantı senin iş karambole gitti. Biraz baktım motoruna ama fazla konuşmaya fırsat bulamamıştım.
Buradan yazmak yerine sınavların fırsat verirse çarşamba gel detaylı konuşalım.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
22.Mart.2019, 23:21
Siz böyle yazınca olumsuz gibi geliyor sevda olarak kalsa mı diye düşünüyorum. Çok kararsız kaldığım için açtım konuyu.

Yok ya neden vazgeçiyorsun ki ? Benimkisi sadece kendi zevkime göre yaptığım bir değerlendirme.Gidonda ben T Gidon seviyorum mesela.Bir başkası ise nefret edebilir bundan.Senin keyfine,zevkine hangisi uyuyorsa,canın ne istiyorsa onu yap.Sonuçta motor keyif işi ve bu sebeple biz de kendi keyfimize bakacağız.Yüksek gidon sadece uzun yolda yorabilir dediğim gibi.Burada da iki nokta var dikkat edeceğimiz.Birincisi yılda ne kadar uzun yol yapma ihtimalimiz var ? İkincisi de zaten uzun yolda dikkati tekrar toplamak ve biraz dinlenmek adına zaten 200-300 km de bir mola vermek gerek.Yani kolların ağrısına dayanamayacağın bir rahatsızlık olmaz.Ama diğer gidonlara kıyasla daha rahtsız olması yine bana göre.Amerika da chopper kullanan heriflerin çoğunda yüksek gidon var ve binlerce km yol yapıyorlar.Sen bence en iyisi bir yüksek gidonu olan motorda sürüp kendin test et.Hoşuna gider ve rahat olursan da alırsın 8)

Ömer
22.Mart.2019, 23:27
Şuna bir bak şimdilik

https://youtu.be/PgrqSgoOJH0

NanoGuardian
22.Mart.2019, 23:28
Muhammet geçen toplantı senin iş karambole gitti. Biraz baktım motoruna ama fazla konuşmaya fırsat bulamamıştım.
Buradan yazmak yerine sınavların fırsat verirse çarşamba gel detaylı konuşalım.

Tamamdır bu hafta vizelerim var zaten çarşamba günü son gelirim bu hafta ki buluşmaya :Rockn Roll:

NanoGuardian
22.Mart.2019, 23:29
Yok ya neden vazgeçiyorsun ki ? Benimkisi sadece kendi zevkime göre yaptığım bir değerlendirme.Gidonda ben T Gidon seviyorum mesela.Bir başkası ise nefret edebilir bundan.Senin keyfine,zevkine hangisi uyuyorsa,canın ne istiyorsa onu yap.Sonuçta motor keyif işi ve bu sebeple biz de kendi keyfimize bakacağız.Yüksek gidon sadece uzun yolda yorabilir dediğim gibi.Burada da iki nokta var dikkat edeceğimiz.Birincisi yılda ne kadar uzun yol yapma ihtimalimiz var ? İkincisi de zaten uzun yolda dikkati tekrar toplamak ve biraz dinlenmek adına zaten 200-300 km de bir mola vermek gerek.Yani kolların ağrısına dayanamayacağın bir rahatsızlık olmaz.Ama diğer gidonlara kıyasla daha rahtsız olması yine bana göre.Amerika da chopper kullanan heriflerin çoğunda yüksek gidon var ve binlerce km yol yapıyorlar.Sen bence en iyisi bir yüksek gidonu olan motorda sürüp kendin test et.Hoşuna gider ve rahat olursan da alırsın 8)
Cevap için teşekkür ederim bakalım artık nasip elime para geçtiğinde bu zevke çarçur edeyim diyorum

NanoGuardian
22.Mart.2019, 23:31
Şuna bir bak şimdilik

https://youtu.be/PgrqSgoOJH0

İzledim abi bunu bayağı baktımda bir karara ulaşamadım hala kendimce :)

Ömer
22.Mart.2019, 23:33
İzledim abi bunu bayağı baktımda bir karara ulaşamadım hala kendimce :)Muratı ikna edersek Daytona yı bir denersin [emoji6]

Eray Aksoy
22.Mart.2019, 23:54
İzledim abi bunu bayağı baktımda bir karara ulaşamadım hala kendimce :)Orada Başkanımız ve Ömer Hocam varken sen zaten hiç başka kanallara girme.Onlar neyin en iyisi olup hangisinin sana geleceğini en güzel şekilde anlatıp yardımcı olurlar.Dinlersen yanılıp pişman olmazsın.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rutkay Ediz
23.Mart.2019, 00:42
Benim şuan ki spyderımda ape hanger var. Şuan ki düşüncemi söyleyeyim yüksek gidonu olmayan motora motora demem :D ilk başta zorlar kısa sürede alışırsın sonra keyfine doyamassın yüksek hızda titreşim rahatsız edebilir bir de 120 üstü gidersen rüzgarı göğse daha fazla aldığın için biraz paraşut etkisi hissedip noluyoruz diyebilirsin :D Onun dışında muhteşem keyiflidir.

NanoGuardian
23.Mart.2019, 20:20
Benim şuan ki spyderımda ape hanger var. Şuan ki düşüncemi söyleyeyim yüksek gidonu olmayan motora motora demem :D ilk başta zorlar kısa sürede alışırsın sonra keyfine doyamassın yüksek hızda titreşim rahatsız edebilir bir de 120 üstü gidersen rüzgarı göğse daha fazla aldığın için biraz paraşut etkisi hissedip noluyoruz diyebilirsin :D Onun dışında muhteşem keyiflidir.
250'likle çok fazla gidemiyorum zaten en son gördüğüm 105 falandı o da göstergenin doğruluk payına kalmış halde, bakalım asıl zaten o gidon sevdam için chopper aldım diyebilirim hatta almadan önce, buluşmada "aldığım gibi Sissy Bar ve Gidon yapacağım" diyordum.
Çarşamba günü olsun, hayrolsun!

Ömer
23.Mart.2019, 20:33
Maksimum hız videosu 250 lik
https://youtu.be/HGtQHaWnEBk

Eray Aksoy
24.Mart.2019, 02:24
Maksimum hız videosu 250 lik
https://youtu.be/HGtQHaWnEBk

Ömer Hocam bu videolar çok tehlikeli.Adamı fena gaza getiriyorsun :)

https://www.youtube.com/watch?v=nt-_w8gfYMk

Ömer
24.Mart.2019, 12:09
[emoji1787] Bu güzeldi Allah gönlüne göre versin

Eray Aksoy
24.Mart.2019, 16:00
[emoji1787] Bu güzeldi Allah gönlüne göre versin

Şevket Hoca Şevket Hocaya karşı :cheesy: Benimkisi biraz daha sıkıntılı ama :)

mxsrn
25.Mart.2019, 19:56
Muhammed yeni motorun hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim, tekerine taş değmesin8).

NanoGuardian
25.Mart.2019, 22:41
Muhammed yeni motorun hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim, tekerine taş değmesin8).

Teşekkür ederim inşallah...

dincouzhan
03.Nisan.2019, 02:43
Herkese selamlar, yeni motorun hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız sürüşler dilerim gidonu satmayı düşünürsen talip olabilirim orjinal yüksek gibi zaten herhalde benim daytona 350 ye gore. Ben de yüksek düşünüyordum işime yarayabilir ölçüleri varsa.

NanoGuardian
05.Nisan.2019, 18:57
Herkese selamlar, yeni motorun hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız sürüşler dilerim gidonu satmayı düşünürsen talip olabilirim orjinal yüksek gibi zaten herhalde benim daytona 350 ye gore. Ben de yüksek düşünüyordum işime yarayabilir ölçüleri varsa.

Teşekkür ederim. Gidonu değiştirme kararımdan vazgeçtim, bir çok parçanın değişmesinden ziyade onların oluşturduğu ya da ortaya çıkarabileceği sorunlardan dolayı. İleriye dönük bir karar olarak düşünsem de çöpe atılacak bu parayı başka şeylere harcayacağım en azından bazı eksikleri gideririm:cheesy: