PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motto Akademi Motosiklet Sürüş Eğitimi

Eray Aksoy
23.Mart.2019, 12:04
Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi Motto Akademi den Temel Sürüşve Beceri Geliştirme Eğitimlerini Alacağım.Ardından da diğer eğitimleri alıp eğitim adına tüm tecrübeleri edinmiş olacağım.Eğitimler şu aşamadan oluşuyor :

1) Temel Eğitim
2) Beceri Geliştirme Eğitimi
3) Motosiklet Hakimiyet Eğitimi
4) Motosiklet Güvenli Sürüş Eğitimi
5) Motosiklet İleri Sürüş Eğitimi

Bu eğitimleri alıp hazır olduğumda ise tüm dünyada geçerli olup bu işin zirvesi sayılan DIAmond Sürüş Testleri nin ikisine de girip alacağım inşallah.

Bu başlık altında tüm süreçleri en ince ayrıntısına kadar yazıp sizlere aktaracağım.Tüm yönleriyle olumlu ve olumsuz taraflarını sizlere objektif bir şekilde yazıp anlatacağım.Burada maksat kesinlikle bir kurumun reklamını yapmak,övmek yada kötülemek DEĞİLDİR.Amaç kişisel deneyimlerimi paylaşarak içimizden veya sonradan aramıza katılacak olan ve bu eğitimleri almak isteyenlere ufak bir ön bilgi vermektir.

erkopaşa
23.Mart.2019, 14:08
Takipteyiz Eray [emoji2937][emoji2937][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ömer
23.Mart.2019, 23:41
Bende Yamahanın 2. Seviye eğitimini almıştım. Gerçekten çok faydalı oluyor. Takipteyiz Eray.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
24.Mart.2019, 01:45
Bugün Motto Akademi nin sahibi Halil Kılıç Hoca ve Motto Akademi Antalya Sürüş Eğitmeni İlhan Narcı Hoca ile tanıştık.İlhan Hoca ile konuşup Salı günü itibariyle derslere başlamayı kararlaştırdık.Eğitimin kesinlikle verdiğim en akıllıca karar olduğuna bir kez daha emin oldum.Salı yı şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.

Eray Aksoy
27.Mart.2019, 15:01
İlk eğitimi dün alacaktım ancak çok ağır bir grip'e yakalandığımdan dolayı gidemedim.Bugün de yatmaya devam ediyorum.Yarına toparlarım ama perşembe ve cuma için iki gün yağmur gösterdiğinden dolayı eğitim işi cumartesi'ye kalacak.Her seferinde bir aksilik çıkması çok can sıkıcı oluyor.

CELİL
27.Mart.2019, 15:42
İlk eğitimi dün alacaktım ancak çok ağır bir grip'e yakalandığımdan dolayı gidemedim.Bugün de yatmaya devam ediyorum.Yarına toparlarım ama perşembe ve cuma için iki gün yağmur gösterdiğinden dolayı eğitim işi cumartesi'ye kalacak.Her seferinde bir aksilik çıkması çok can sıkıcı oluyor.

Geçmiş olsun Eray geç olsada güç olmasın 8)

Eray Aksoy
27.Mart.2019, 15:50
Geçmiş olsun Eray geç olsada güç olmasın 8)

Aynen Başkanım.Cumartesi başlayıp haftaya Çarşamba ya kadar bitiririz temel eğitimi.Sonrası ise acil değil.Vakit oldukça hallederim.

endroad
27.Mart.2019, 16:01

Geçmiş olsun Arkadaşım, kendine çok iyi bak.
Eğitim için en doğru zamanı senin sağlıklı olduğun zamandır.

Eray Aksoy
27.Mart.2019, 16:05
Geçmiş olsun Arkadaşım, kendine çok iyi bak.
Eğitim için en doğru zamanı senin sağlıklı olduğun zamandır.

Eyvallah Cemil.Eğitimin olduğu akşam montu evde unutmuşum.Akşam olunca soğuk oldu.Epeyce bir üşüdüm.Bir gün sonra da arkadaşın yeni tuttuğu dükkanda tadilat işleri ile uğraştık.Orada da poyrazı yiyince fena oldum.Bile bile lades yani :)

Ömer
27.Mart.2019, 17:21

Eray geçmiş olsun, acil şifalar dilerim

Eray Aksoy
27.Mart.2019, 17:30
Eray geçmiş olsun, acil şifalar dilerim

Allah razı olsun Ömer.Biraz daha iyiyim bugün çok şükür.

Eray Aksoy
31.Mart.2019, 00:47
İlk Gün Eğitimi :

Eveeettt...Sonunda bugün ilk eğitimimi aldım arkadaşlar.Harika,süper,inanılmaz bir deneyimdi.En ince ayrıntısına kadar anlatacağım.

Yaklaşık 16 yıl önce 1 hafta Schooter ve 2015 de bir günlük Scooter deneyimi ile kendimi İlhan Narcı Hocaya teslim ettim.Vitesli Motor hiç kullanmamıştım.Daha doğrusu 20 dakika yazıldığım sürücü kursunda ufak bir dur-kalk denemesi var ama o sayılmaz bile.Her neyse Hocamın yanına saat 13:30 gibi geldim.Eğitim alanında eğitim alan iki kişi daha vardı.Sıcak bir karşılama ve sohbetin ardından gelen iki genç öğrencinin daha katılımıyla eğitime başladık.

İlk önce Motorun genel hatlarını,6 ana kumandasını,nasıl inilip binileceğini,nasıl doğru oturuş pozisyonu alınacağını anlattı ve uygulamalı gösterdi.Ardından bizler de aynısını tatbik edip yaptık.Hareketler doğru olunca motoru çalıştırması ve gaz kolu çalışması yapıldı.Gaz kolunun doğru tutuşu nasıl olur gösterdi ve bizden de çok yavaş bir şekilde gaz verip gaz azaltmamızı istedi.Bunu yaklaşık bir on dakika çalıştık.Ta ki gaz birden açılıp düşmeyecek,ahenkli yükselip alçana kadar bunu tekrar ettik.Sonrasında ise vitesi 1 e getirip debriyajın kavrama noktasını öğrendik.Motoru olduğu yerde ileri-geri hareket ettirecek kadar kavrama noktasına getirip ardından tekrardan debriyajı sıktık.

Tüm bunların ardından sıra geldi motor sürüşüne.Önce ön fren ile yavaşça nasıl durulur gösterdi.Çok büyük bir alanda birinci vites te soldan sağa 50 metrelik bir alanı turladık.Yaklaşık 15-20 tur attıktan sonra durup vitesi orta sehpa üzerine aldık.Motor sabit durup arka teker havadayken normal sürüyormuşçasına birden ikinci vitese geçmeyi öğrendik.Yine 15-20 tur daha gezip belirlenen noktalarda vitesi iki alıp yine belirlenen yerlerde hızı düşürüp motoru tekrardan bire geri çekip ardından duruyorduk.

Bu aşamadan sonra kendimi acayip güvenli hissedip bir anda havalara girdiğimi ve "Ben neymişim ulan" dediğimi itiraf etmeliyim.Hemen bir tarafımız havalanacak illa ki :utangaç:

Neyse sonra sıra geldi arka frene.Planlı duruş (kırmızı ışık gibi) nasıl yapılır,tam yerinde nasıl durulur,hız düşürülüp arka frene basılırken tam durmadan motor nasıl birinci vitese alınıp durdurulur onu çalıştık.Yine 15-20 tur bu şekilde çalıştıktan sonra sıra biraz daha hızlanmaya geldi.Birinci vitesden ikiye,ikiden üçe,ardından yavaşlayıp tekrar ikiye ve bire geçilir onu çalıştık.Bu özellikle ara yollara girerken ve ana yola çıkarken ve etrafı kontrol ederken ihtiyacımız olan bir eğitimdi.Gayet güzel bir şekilde bunu da 15-20 tur çalışıp günü sonlandırdık.Yaklaşık 3,5 saat süren çok keyifli bir çalışmaydı.

Motto Akademi hakkında zaten çok olumlu yorumlar yapılıyordu.Ama gerçekten bu kadar iyi olabileceklerini asla hayal dahi edemezdim.Bir günün ardından motora bu kadar hakim olabileceğimi,korkularımı atıp "Lan bu ne kadar basit miş" diyeceğimi bilmezdim.Bu arada diğer iki öğrenciden çok daha iyi olduğumu ve İlhan Hocanın dahi beklemediği kadar iyi çıktığımı da belirtmeden edemeyeceğim.Yani kusura bakmayın ama bunda alçak gönüllülük yapamayacak kadar özgüven patlaması yaşıyorum :cheesy: Hoca bile bu kadar çabuk ilerleme beklemediğini söyledi.Diğer iki arkadaş üçüncü günün sonunda 250cc ve beşinci gün 700cc motora geçecekler.Ben ise ikinci gün 250cc,üçüncü gün ise 700cc motora geçeceğim.Yani şu anda fena bir keyif ve mutluluk içerisindeyim.Pazartesi ikinci gün çalışması hakkında yine ayrıntılı bilgi yazıp sizlerle paylaşacağım.

Eray Aksoy
01.Nisan.2019, 22:52
İkinci Gün Eğitimi :

Bugün saat 11:30 da buluşup sakince Latte Kahvelerimizi içtik.Ardından İndian Scout Motoru olan bir genç arkadaşımız geldi.O da eğitim alıyormuş.Önce dün çalıştığımız Honda CBR125 ile ısınma turları yaptık.Ardından dönüş için bakışlar hakkında sözlü ve uygulamalı bilgi aldık.Bu bakış ile bakıp dönme olayını 20-30 tur çalıştık.Ardından Kontra Tekniğine geçtik.Kontra tekniği ile yön değiştirmeyi de yaklaşık 30 dakika çalıştık.Buna biraz alışınca sıra en korktuğum "Ters Kontra" tekniğine geldi.Bu tekniği yer işaretleri arasında slalom yaparak yine yarım saat kadar çalıştık.Ardından bu Ters Kontra yı ani tehlikelerden kaçınmak için nasıl kullanacağımızı çalıştık.Tek şeritten çizildi.Sonra bu şerit bir engel ile kapatıldı.Engelin ikişer metre sağ ve sol taraflarına da birer yol işaretleri koniler ile.Ardından da tekrar ana şerit olarak işaretlenen yolumuza dönüp devam ediyoruz.Kısaca ani bir engel çıktığı zaman sol veya sağ tarafından kaçma ve tekrar devam etme çalışması.Daha iyi anlaşılsın diye altta becerebildiğim kadarıyla bir şemasını çizdim.

2050

Bu çalışmayı da yaklaşık bir saat kadar çalışıp pratiğimizi geliştirmeye çalıştık.İlhan Hoca "Bunu hiç kimseden ilk denemesinde yapabilmesini beklemiyorum" demişti.İlk denememde dahi sorunsuz ve doğru bir şekilde yapabilmem bana çok fazla özgüven verdi.Eğitimin her dakikasında "İyi ki bu eğitimi almışım" diye düşünüp seviniyordum.Çok keyifliydi gerçekten.

Eğitimin bundan sonraki aşamasında ise 250cc Suzuki İnazuma ya geçtim.İki gündür yapılan çalışmaların bir tekrarını da bu motor ile yaptım.250cc Motorun keyfi ve kullanım kolaylığı,gaz kolu hassasiyeti falan bana çok daha pratik ve basit geldi.Acayip gaza gelip keyif aldım.Motoru alıp eve gidesim geldi resmen :cheesy: Çarşamba günü Temel Eğitimin son aşaması ve ardından da Ehliyet Sınav parkurunu 750cc lik Motor ile yapıp 12 saat Eğitimi tamamlamış olacağız.Altta bir kaç görsel ve bir de video ekliyorum bugün ki çalışmamızdan.Neredeyse hiç motor sürmemiş biri olarak gene fena yatmıyorum dönüşlerde 8):Rockn Roll:

2052

2053

2054

2055

2056

2057

https://www.youtube.com/watch?v=GpZXsaFnbtQ

CELİL
01.Nisan.2019, 23:05
👏👏👏👏👍👍👍👋🤘🏽🤘🏽🤘🏽🤘🏽

Ömer
01.Nisan.2019, 23:06
Eray kontra tekniğinden korkarken ters kontraya geçmişsin [emoji869]

Şevket hocaya selamlar :)

Eray Aksoy
01.Nisan.2019, 23:18
👏👏👏👏👍👍👍👋🤘🏽🤘🏽🤘🏽🤘🏽

Başkanım bunlar da Kask'ım ve İmpactec Seviye 2 Omuz,Diz,Dirsek ve Kalça korumalarım ile Seviye 3 Omurga korumam.Kask bir yerlerden tanıdık geldi mi ? Mat siyah renginde :cheesy:

2058

2059

2060

2061

2062

2063

2064

2065

CELİL
01.Nisan.2019, 23:23
Eray tanıdım tabi benim kask modelinide test etmişsin korumalarda güzelmiş :) 8)

Eray Aksoy
01.Nisan.2019, 23:24
Eray kontra tekniğinden korkarken ters kontraya geçmişsin [emoji869]

Şevket hocaya selamlar :)

Ve Aleyküm Selam :cheesy: Hakikaten fena korktuydum yapamayacağım diye.İlk seferde bile bayağı iyi yaptım.Tabi bunu istem dışı bir refleks haline getirebilmek için çok fazla pratik yapıp çalışmam lazım.Yoksa trafikte "Sola gitmek için hangi el ile itiyorduk ?" diye düşünürken iş işten geçmiş olur.Ama gerçekten çok çekiniyordum ilk başta.Hoca süper anlattı.Motor yan sehpada dururken arkasına geçtik.Orada gidona bastırarak motorun nasıl ters kontraya yattığını,önemli olan tüm gövdeye bağlı olan arka tekerin olduğunu göstererek çok detaylı ve iyi anlattı.Eğitmen kaliteli olunca insan da çabuk öğrenebiliyor.

Eray Aksoy
01.Nisan.2019, 23:31
Eray tanıdım tabi benim kask modelinide test etmişsin korumalarda güzelmiş :) 8)

Aynen Celil Başkanım.Bugün kask almak için epeyce bir mağaza dolaştım.İstediklerimin ya rengi yada bedeni yoktu.Son Moto Life ye gittim.Orada bunları gördüm ve yapıştım hemen.Eski fiyattan yani 355 liraya satıyordu.Pazarlık ile 280 liraya aldım.Korumalar ise komple 355 lira.Sırt standart beden.Diğerlerini ise hepsini büyük beden aldım.Yani kalça için olanlar ufak gibiydi.E bende de gövde büyük olunca pek korumaz diye omuz için olanından fazla alıp onu da kalçaya kullanayım dedim :cheesy: Memory Hafıza mı ne varmış bunlarda.Yani ebat önemli değil.Her ebat uyuyor.Sadece kapladığı alan değişiyor.Ben de "Fazla korunmuş alan göz çıkarmaz" dedim ve hepsini büyük aldım :)

CELİL
01.Nisan.2019, 23:35
Aynen Celil Başkanım.Bugün kask almak için epeyce bir mağaza dolaştım.İstediklerimin ya rengi yada bedeni yoktu.Son Moto Life ye gittim.Orada bunları gördüm ve yapıştım hemen.Eski fiyattan yani 355 liraya satıyordu.Pazarlık ile 280 liraya aldım.Korumalar ise komple 355 lira.Sırt standart beden.Diğerlerini ise hepsini büyük beden aldım.Yani kalça için olanlar ufak gibiydi.E bende de gövde büyük olunca pek korumaz diye omuz için olanından fazla alıp onu da kalçaya kullanayım dedim :cheesy: Memory Hafıza mı ne varmış bunlarda.Yani ebat önemli değil.Her ebat uyuyor.Sadece kapladığı alan değişiyor.Ben de "Fazla korunmuş alan göz çıkarmaz" dedim ve hepsini büyük aldım :)

Teçhizatı uygun fiyata çözdün güle güle kullan 8)

Eray Aksoy
01.Nisan.2019, 23:41
Sağol Başkanım.Çok teşekkür ederim.Sen ve Ömer olmasaydınız kendimi resmen piyasada parçalattıracaktım göz göre göre :soru?

erkopaşa
01.Nisan.2019, 23:49
Eğitim süper Eray çok kolay gelsin.
Korumaları kaskı da halletmişsin rabbim kaza bela vermesin. Şimdi sıra motorda babayiğit bir chopper yakışır sana.[emoji2937]

Eray Aksoy
02.Nisan.2019, 00:06
Eğitim süper Eray çok kolay gelsin.
Korumaları kaskı da halletmişsin rabbim kaza bela vermesin. Şimdi sıra motorda babayiğit bir chopper yakışır sana.[emoji2937]

Eyvallah Erkan.Çok sağolasın.Ben de kaslı,babayiğit bir motor istiyorum ama onların fiyatları da babayiğit oluyor maalesef.Hep içimin geçtiği,gönlümün kaydığı model Honda Shadow VT750 var.Temizi 32-35 bin arası.350cc Spyder dan başka alternatif gözükmüyor şimdilik.

FouL
02.Nisan.2019, 12:09
Eğitim notların ve hissiyatın çok faydalı oldu emeğine sağlık devamlarınıda bekliyoruz 8)

Eray Aksoy
02.Nisan.2019, 17:33
Eğitim notların ve hissiyatın çok faydalı oldu emeğine sağlık devamlarınıda bekliyoruz 8)

Merhaba Murat :) Bir gün eğitimimiz daha kaldı.Böylelikle Temel Eğitimi tamamlamış olacağız.Üçüncü günü de yazıp aktaracağım sizlere.Ardından sıra beceri geliştirme eğitimine gelecek.Ancak sezon açıldığından dolayı buna ne zaman vakit bulabilirim bilemiyorum ? Eğitim her açıdan olağanüstü faydalı.Mesela bizimle eğitim alan 15-20 yıllık sürücüler var.100 bin den fazla km. yapmışlar.Yine de eğitime katılıp çok faydasını gördüklerini,bir çok açıdan çok daha rahat ve pratik bir sürüş kazandıklarını söylediler.Bunlar gerçi temel değil,"Beceri Geliştirme Eğitimi" nden başlıyorlar.Yani kısaca herkes her dönem,tecrübesine bakmaksızın bu eğitimi almalı bana göre.Bir şekilde gücümüz yeterse azar azar biriktirip bu eğitimi almamız inan ki bambaşka bir sürüş deneyimi kazandıracaktır bizlere.İstanbul fiyatları şöyle :

Temel Eğitim (7 saat) : 750 lira
Beceri Geliştirme Eğitimi (3 saat) : 250 lira
Motosiklet Hakimiyet Eğitimi (Yarım Gün) : 650 lira
Güvenli Sürüş Eğitimi (Yarım Gün) : 650 lira

Sizler gibi belli bir tecrübeye ulaşmış sürücüler "Motosiklet Hakimiyet" ve "Güvenli Sürüş" eğitimlerini çok rahat alabilir ve hatta bana kalsa mutlaka almalı da.Son Eğitim olan "İleri Sürüş" eğitimi ise çok zor.Bir dizi sınav ve testten geçtikten sonra alınabilen bir eğitimdir.Bugüne kadar sadece bir kişi alabilmiş bunu.Yani onun için zaman ve maddiyat lazım.Ancak diğerlerini gerçekten tavsiye ederim.

Eray Aksoy
03.Nisan.2019, 21:42
Üçüncü Gün Eğitimi :

Eğitimin üçüncü ve son gününü de bitirip ilk adımı tamamlamış oldum çok şükür.Tüm eğitim biraz yorucu geçti.En zoru da üç gün Antalya'ya gidiş-dönüş toplam 510 km. yapmaktı.Ama önemli değil.Bu eğitim bana çok fayda sağladı ve biraz yorulmayı da görmezden gelmem gerekir.

Üçüncü günümüze yine 250cc Suzuki İnazuma ile başladık.Dün yapılan son çalışmayı tekrarlayarak ısınmaya başladık.Ardından ikinci vites ile giderken önce vitesi bire aldık ve 4 istasyona girdik.Her istasyonda motoru neredeyse durma noktasına getirip ardından diğer istasyona tekrar gaz vererek gittik.dördüncü ve son istasyonda U dönüşü yaparak aynı yavaşla-devam et hareketini tekrarladık.Yavaşlayıp nerdeyse durma noktasına geldikten sonra tekrar gaz verince ilk hareket anında düz gidemedim.İlhan Hoca debriyaj ayarını nasıl yapıp tutmam gerektiğini gösterince ip gibi dümdüz durup kalkmaya başladım.Çok keyifliydi gerçekten.

Ardından ön fren kullanımına geçtik.Özellikle benim Chopper kullanacağımı bildiğinden Chopper için güvenli duruş yapmanın inceliklerini de anlattı.Anlattı diyorum zira elimizde bir Chopper olmadığından bunu uygulamalı gösteremedi.Ancak diğer Motosikletler de nasıl ön fren ile ani duruş yapılır gayet güzel anlattı ve gösterdi.Ben de iki-üç tur çalışarak buna hakim olmaya başladım ve sonraki turlar bunu geliştirip el yatkınlığımı arttırdım.

Sonra sıra geldi ehliyet parkuruna.Ehliyet sınavında gireceğimiz parkurun aynısını hazırladı ve bunu çalıştık.En zoru ise daracık alanda ∞ yatay sekiz sürdük.Bu en zoruydu bana göre.İlk iki seferde dönemedim ve hep çizgilerin dışına taştım.Sağa dönerken solu,sola dönerken sağ gidonu kasılmaktan o kadar sert tutuyordum ki gidon bir türlü dönüşü yapamadı.En son kendimi rahat bırakarak ve Suzuki İnazuma ile 2. viteste ne debriyaja ne de gaz kolunu kullanarak sakince dönmeye ve çizgilerin içinde kalmayı başardım.Ara sıra yine çizgileri geçtiğim oldu ki bunun nedeni de bakışı yanlış yapmamdı.Tüm olay bakışlardaymış.Bu hareketi şimdi ehliyet kursunda sınava gireceğim motor olan Yanaha XJ6 600cc ile yapıp pratiğimi geliştireceğim.Özellikle de bu motor ile bu hareketi yapması çok daha kolay dedi İlhan Hoca.Gidonun açısı daha iyi olduğundan dolayı İnazuma ya göre daha rahat olacakmışım.Yine de bir sıkıntı,beceremediğim bir hareket olması halinde aramamı,hemen gelip beni seve seve çalıştıracağını söyledi.Vallahi helal olsun dedim içimden.Adam gibi adam tanımı işte böyle adamlar için yapılır.Mecburiyeti yokken 160 km. geliş gidiş yol yapıp bana yardımcı olacak ihtiyaç olması halinde.

Tüm çalışmalar bitince sıra geldi 700cc lik yavruya.Yamaha Tracer 700cc ile 1 dakika ısınma turu yaptıktan sonra ehliyet parkurunu bir de bununla çalıştık.Yalnız bunda ikinci viteste gitmek mümkün değildi.Çok hızlı gidiyordu.Birinci vites ile giderken hiç gaz vermeden sadece debriyajı sıkıp açarak o dengeyi sağladık.Eğitimin sonunda ise bir sonraki eğitim hakkında konuşup sözleşerek tokalaşıp ayrıldık.Çok teşekkür ederim İlhan Hoca.İyi ki seninle bu eğitimi yapmışız 8) :Rockn Roll:

Eğitim süresince kullandığım motorların birer fotoğrafını ekliyorum.İlk önce Honda CB125E,ardından Suzuki İnazuma 250cc ve son olarak Yamaha Tracer 700cc

2075

2076

2077

Son olarak da Yamaha Tracer ile çekilen kısacık bir video da ekleyeyim :Rockn Roll:

https://www.youtube.com/watch?v=kqg95p2I4WA&feature=youtu.be

Eray Aksoy
03.Nisan.2019, 21:48
Bunlar da bugün dayanamayıp aldığım ekipmanlarım.Hanım boşamazsa iyi :cheesy: Uzun eldivenleri havalar serinleyince kullanacağım.Onlar da gerçi yazlık ama burada hava kışın çok soğuk olmadığından dolayı yeterli gelecektir sanırım ? Yarım parmak olan eldiven ise yazın sıcağında günlük kullanım için.Buff ise sade siyah renginde.Kurukafa resimleri yada gökkuşağı gibi rengarenk şeyleri sevmiyorum.Bu yüzden Buff da sade siyah tercih ettim.

2078

2079

2080

CELİL
03.Nisan.2019, 22:03
Eray güzel eldivenler doğru seçim keyifle kullan :) 8)

Eray Aksoy
04.Nisan.2019, 01:10
Eray güzel eldivenler doğru seçim keyifle kullan :) 8)

Sağolasın Celil Başkanım.Çok ayrıntılı araştırıp bakıyorum.Mesela altta ki eldiveni tavsiye ediyorlar.Hem yazlık,hem deri hem de tam Chopper tarzı deniyor.Ama bir de senin ve Ömer'in bahsettiği gerçekler var.Eldiveni incelediğimde kesinlikle yazın burada giyilmesi mümkün değil.El içinde pişer,iki dakikada mantar olur çıkar.

2081

Bu sebepten dolayı alacağım ekipmanı görmek,dokunmak ve denemek istiyorum.Böylelikle bölge iklim şartlarına uygun olup olmadığını kolaylıkla tespit edebiliyorum.

mxsrn
04.Nisan.2019, 03:04
Eray abi eğitimini tamamladığına sevindim. Farklı motor ve tekniklerle güzel bir deneyim olmuş senin için. Ehliyetini de alınca iş tamamdır!! Yeni eldivenlerin de hayırlı olsun, mantıklı bir karar olmuş. İyi geceler 8)

Ömer
04.Nisan.2019, 09:19
Eray en önemli kısmı eğitimi tamamladın, ekipmanları da yavaş yavaş tamamlıyorsun, hadi hayırlısı darısı motora olsun.

Eray Aksoy
04.Nisan.2019, 14:11
Eray abi eğitimini tamamladığına sevindim. Farklı motor ve tekniklerle güzel bir deneyim olmuş senin için. Ehliyetini de alınca iş tamamdır!! Yeni eldivenlerin de hayırlı olsun, mantıklı bir karar olmuş. İyi geceler 8)

Sağolasın Mehmet.Eğitim gerçekten de iyi oldu.İnşallah ehliyet sınavını da sorunsuz geçebilirim ? Sonra işin keyif kısmı başlayacak.

Eray en önemli kısmı eğitimi tamamladın, ekipmanları da yavaş yavaş tamamlıyorsun, hadi hayırlısı darısı motora olsun.

Sağolasın Ömer.Hepsi ufak ayrıntılar.Asıl mühim olanı temiz,düşük km. yapmış sorunsuz bir motor bulabilmek.Açıkçası bu konuda içimde bir sıkıntı var.İlanlarda 350cc Spyder bulmak,yani belirttiğim şartlarda bulmak zor olacak gibi ? Biraz temiz olunca millet 16-17 bin fiyat çekmiş.Tamam motorlarımız çok güzel ancak o rakamları etmezler.

Eray Aksoy
26.Nisan.2019, 16:01
Aliexpress ten çakmak ve usb şarj kiti,intercom ve bacak çantası sipariş etmiştim.Bugün ilk kargo elime ulaştı.Şarj kiti gayet iyi malzemeden yapılmış ve sağlam duruyor.Bir kaç güne diğerleri de gelir.Motor hariç artık hiç bir eksiğim kalmadı.İnşallah bunca beklemeye,uğraşıp didinmeye,emek vermeye değecek,içime sinen,gönlüme göre bir motor da denk gelir.

2223

2224

Ömer
26.Nisan.2019, 16:08
Aliexpress ten çakmak ve usb şarj kiti,intercom ve bacak çantası sipariş etmiştim.Bugün ilk kargo elime ulaştı.Şarj kiti gayet iyi malzemeden yapılmış ve sağlam duruyor.Bir kaç güne diğerleri de gelir.Motor hariç artık hiç bir eksiğim kalmadı.İnşallah bunca beklemeye,uğraşıp didinmeye,emek vermeye değecek,içime sinen,gönlüme göre bir motor da denk gelir.

2223

2224

İyi günlerde kullan kardeşim

Eray Aksoy
26.Nisan.2019, 16:21
Teşekkür ederim Ömer :)

newmoon06tr
26.Nisan.2019, 17:51

2223

2224Güle güle, iyi günlerde kullan Eray. İntercom fiyatı 22 Euro (yurtdışı sipariş limiti) dan fazladır diye tahmin ediyorum, geldiğinde gümrüğe takılıp takilmadigini paylaşır mısın?

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
26.Nisan.2019, 21:34
Güle güle, iyi günlerde kullan Eray. İntercom fiyatı 22 Euro (yurtdışı sipariş limiti) dan fazladır diye tahmin ediyorum, geldiğinde gümrüğe takılıp takilmadigini paylaşır mısın?

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBen 35 Dolar ödediydim yanlış hatırlamıyorsam ? Geldiğinde ne olduğunu yazarım Abi [emoji106]

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
26.Nisan.2019, 22:43
Evet arkadaşlar.Hayırlı uğurlu olsun.Bugün çok şükür sertifikamı aldım.Pazartesi 14:50 için Nüfus Müdürlüğünden randevu da oluşturdum.Yeni ehliyet için işlemleri başlatmış olacağım.Çok mutluyum şu anda.Başka eksik malzeme,ekipman kaldı mı diye düşünüyorum ama aklıma bir şey gelmiyor.Haa pardon bir tek motor kaldıydı :cheesy: Gel Haziran gel... Bu arada sertifikada Annemin adının son harfi yazılmamış.Bir sıkıntı olur mu acaba ?

2225

CELİL
26.Nisan.2019, 22:48
Evet arkadaşlar.Hayırlı uğurlu olsun.Bugün çok şükür sertifikamı aldım.Pazartesi 14:50 için Nüfus Müdürlüğünden randevu da oluşturdum.Yeni ehliyet için işlemleri başlatmış olacağım.Çok mutluyum şu anda.Başka eksik malzeme,ekipman kaldı mı diye düşünüyorum ama aklıma bir şey gelmiyor.Haa pardon bir tek motor kaldıydı :cheesy: Gel Haziran gel... Bu arada sertifikada Annemin adının son harfi yazılmamış.Bir sıkıntı olur mu acaba ?

2225

Maşallah p.tesi mutlu son inşallah :) 8)
Annenin isim harf eksikliği sorun olmaz sanırım

Eray Aksoy
26.Nisan.2019, 22:55
Maşallah p.tesi mutlu son inşallah :) 8)
Annenin isim harf eksikliği sorun olmaz sanırımAynen Başkanım.Ne kadar emek ve çaba harcadığımı en iyi sen biliyorsun.Baştan sona kadar tüm süre boyunca çok uğraştım ve sonunda her şey sizlerin de büyük desteğiyle teker teker sonuçlanmaya başladı.Şimdi tek ve asıl eksik motor kaldı.Onu da Haziran da halledeceğim.Tahminimce biraz uğraştıracak ama sonunda onda da mutlu sona ulaşacağım inşallah.

Sertifika üzerine belli olmayacak şekilde o harfi eklesem mi diye düşünüyorum [emoji1] Son anda bir sıkıntı çıkacak diye ödüm kopuyor [emoji45]

CELİL
26.Nisan.2019, 22:59
Aynen Başkanım.Ne kadar emek ve çaba harcadığımı en iyi sen biliyorsun.Baştan sona kadar tüm süre boyunca çok uğraştım ve sonunda her şey sizlerin de büyük desteğiyle teker teker sonuçlanmaya başladı.Şimdi tek ve asıl eksik motor kaldı.Onu da Haziran da halledeceğim.Tahminimce biraz uğraştıracak ama sonunda onda da mutlu sona ulaşacağım inşallah.

Sertifika üzerine belli olmayacak şekilde o harfi eklesem mi diye düşünüyorum [emoji1] Son anda bir sıkıntı çıkacak diye ödüm kopuyor [emoji45]

Ehliyete bilgileri senin tc den yazacaklardır sen oynama yapma ne olur ne olmaz evrakta sahtecilik falan derler sıkıntı olur :) :) :)

Eray Aksoy
26.Nisan.2019, 23:03
Ehliyete bilgileri senin tc den yazacaklardır sen oynama yapma ne olur ne olmaz evrakta sahtecilik falan derler sıkıntı olur :) :) :)

Doğru Başkanım.Yazdıktan sonra benim de aklıma geldi aynısı.Ehliyet alalamı derken başımıza dert almayalım :cheesy:

newmoon06tr
27.Nisan.2019, 00:02

2225

Eray hayırlı uğurlu olsun. Haydi bakalım sıra geldi makinaya. Gönlündeki makinaya en kısa sürede kavuşman dileğiyle.

Eray Aksoy
27.Nisan.2019, 00:29
Eray hayırlı uğurlu olsun. Haydi bakalım sıra geldi makinaya. Gönlündeki makinaya en kısa sürede kavuşman dileğiyle.

Sağolasın Ali Abi.İnşallah temiz bir şey denk gelir 8)

endroad
27.Nisan.2019, 10:41
Hayırlı uğurlu olsun Eray, her şeyi ile hakkını veriyorsun maşallah, şu motor işini de hal ettik mi birlikte sürüşler başlasın.

Zafer
27.Nisan.2019, 17:05
hayrılı olsun eray abi

erkopaşa
27.Nisan.2019, 21:01
Hayırlı olsun Eray hocam rabbim gönlüne göre bir motosiklette nasip etsin en kısa zamanda inşallah [emoji2937]

Eray Aksoy
27.Nisan.2019, 22:35
Hayırlı uğurlu olsun Eray, her şeyi ile hakkını veriyorsun maşallah, şu motor işini de hal ettik mi birlikte sürüşler başlasın.

Sağolasın Cemil.İnşallah en kısa sürede beraberce keyifli sürüşler yapacağız.Kafamda epeyce güzel rotalar var.Şimdiden benzin paralarını biriktirmeye başlayalım :cheesy:

hayrılı olsun eray abi

Zafer sağolasın.Epey bir uğraştık ama sonunda bitti çok şükür.

Hayırlı olsun Eray hocam rabbim gönlüne göre bir motosiklette nasip etsin en kısa zamanda inşallah [emoji2937]

Sağolasın Erkan Hocam.İnşallah dediğin gibi bir tane denk gelir.Mühim olan olabildiğince yüksek model ve az km. benim için.Bir veya iki sene sonra satıp yine 650-1000 cc arası bir motor alacağım.Ama bu sefer 2012-2015 model ve maksimum 10 bin km de.O yüzden şimdiki alacağım motor elden çıkartması kolay olan bir tane olmalı.

Eray Aksoy
29.Nisan.2019, 20:57
Bugün Nüfus Müdürlüğüne gidip evraklarımı teslim ettim.Ehliyetimi delip bana geri verdiler.Bir hafta sonra yeni ehliyetim geliyor.Artık sona doğru yaklaştık çok şükür.

erkopaşa
29.Nisan.2019, 20:59
Hadi hayırlısı olsun inşallah Eray hocam[emoji106][emoji2937][emoji2937]

Eray Aksoy
29.Nisan.2019, 21:04
Hadi hayırlısı olsun inşallah Eray hocam[emoji106][emoji2937][emoji2937]

Sağolasın Erkan Hocam.Çok şükür sıkıntısız bir şekilde sona doğru yaklaştık.

endroad
30.Nisan.2019, 02:45
Az kaldı, yolların, egzozların sesi duyulmaya başladı [emoji106]

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
30.Nisan.2019, 22:37
Az kaldı, yolların, egzozların sesi duyulmaya başladı [emoji106]

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostum az kaldı gerçekten.Beraber süreceğimiz günleri şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.Bayağı güzel işlere imza atacağız Cihan ile birlikte 8)

erkopaşa
30.Nisan.2019, 22:39
Dostum az kaldı gerçekten.Beraber süreceğimiz günleri şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.Bayağı güzel işlere imza atacağız Cihan ile birlikte 8)

Hadi bakalım inşallah[emoji120]
İzliyoruz ve bekliyoruz her zaman yanınızdayız [emoji106]
Sevgiler saygılar selamlar Antalya[emoji2937][emoji2937]

Eray Aksoy
30.Nisan.2019, 22:51
Hadi bakalım inşallah[emoji120]
İzliyoruz ve bekliyoruz her zaman yanınızdayız [emoji106]
Sevgiler saygılar selamlar Antalya[emoji2937][emoji2937]

Çok teşekkür ederiz.Tüm arkadaşlarımızın,dostlarımızın desteklerini ve samimiyetini hissediyor ve biliyoruz.Eksik olmayın 8)

Eray Aksoy
30.Nisan.2019, 23:13
Aliexpress ten sipariş ettiğim bacak çantası da sıkıntısız elime ulaştı çok şükür.Su geçirmez olduğu yazıyordu.Ceplerine pamuk,peçete falan doldurup duşun altına tuttum.Gerçekten de zerre su almadı.Ürünün kumaş kalitesi ve sağlamlığı beni çok şaşırttı.Alcak olan arkadaşlara bu ürünü şiddetle tavsiye ederim.3 cebi çok büyük ve bir dünya malzemeyi alır.En ufak göz ise rahatlıkla üç-dört paket sigara alabilecek kapasitede.Çok memnun kaldım üründen.

2236

2237

Eray Aksoy
30.Nisan.2019, 23:25
Güle güle, iyi günlerde kullan Eray. İntercom fiyatı 22 Euro (yurtdışı sipariş limiti) dan fazladır diye tahmin ediyorum, geldiğinde gümrüğe takılıp takilmadigini paylaşır mısın?

Ali Abi sorduğun soruya ayrıntılı cevap yazayım.

İntercom geldi ve gümrüğe takıldı.Okuduğum kadarıyla ne olursa olsun 7 euro işletim bedeli + %20 KDV + %20 ÖTV + kargo ücreti ekleniyormuş.Ancak işin aslı öyle değilmiş.Hem SMS hem telefon ile aranarak kargom hakkında bilgi verildi.27 doları geçtiğinden dolayı ürünün internetteki satış ilanının resmini faxlamamı söylediler.İlan resminin çıktısını alarak adamlara fax ile yolladım.Ürün total de 35,40 dolar görünüyordu.Bir gün sonra beni arayarak ürünü isteyip istemediğimi sordular."Çıkan masrafa göre karar verebilirim" dediğimde bana verginin 47 lira tuttuğunu,başka hiç bir şekilde bir masrafın yada kargo ücretinin olmadığını söylediler."Kapıda ödeyeceğiniz toplam ücret 47 lira" dediler.Ben de kabul edip istediğimi belirttim.Yani gümrüğe takıldığında ödediğim toplam ekstra masraf 47 lira oldu.Bence 35 dolar + 47 lira yine de kabul edilebilir bir rakam.

Ben ürünü aldığımda adamlara yazıp fatura bedelini 25 dolar göstermelerini yazmayı unuttum.Yani unutmamış olsaydım gümrüğe takılmayacaktı büyük ihtimalle ? Sizler alacak olursanız bunu bildirin mutlaka.Ama diyelim ki yemedi yada adamlar şüphelendi ve aynı prosedürü işleme aldılar ? Ödeyeceğiniz rakam 47 lira ekstradan bir vergi olacak.

Eray Aksoy
02.Mayıs.2019, 21:26
Eveet...Artık her şey de işlem tamamlandı.Hayırlısıyla kazasız belasız ehliyetime de kavuştum çok şükür.

2249

Arkadaşlar sonunda intercom cihazım da geldi.Limit dışı fiyatı olduğundan 47 lira vergi ödedim.Yine de fiyat bu haliyle bile çok uygun ve kabul edilebilir oldu benim için.İntercom cihazının kalitesi,ses kalitesi beni fazlasıyla şaşırttı.Çok çok iyi çıktı gerçekten.Özellikle cihazın plastik kalitesi,elde ki hissiyatı çok güzel.Bacak çantasında da böyle kalitesi yüksek bir ürün geldiydi.Çok ön yargılı yaklaşmama rağmen artık Aliexpress sitesine çok daha farklı bakmaktayım.Ziyadesiyle memnun kaldım.

2245

2246

2247

2248

Arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak.Ben bu intercom'u kaska monte edeceğim.Ancak kask içinde kulaklık yuvası yok.Celil Başkanım bana bir resim yollayıp göstermişti ama resmi kaybettim.Yani sanırım yanlışlıkla silmişim.Size zahmet içe kulaklığı nasıl bağladığınızı gösteren net bir fotoğraf paylaşabilir misiniz rica etsem ?

CELİL
02.Mayıs.2019, 21:53
Eveet...Artık her şey de işlem tamamlandı.Hayırlısıyla kazasız belasız ehliyetime de kavuştum çok şükür.

2249

Arkadaşlar sonunda intercom cihazım da geldi.Limit dışı fiyatı olduğundan 47 lira vergi ödedim.Yine de fiyat bu haliyle bile çok uygun ve kabul edilebilir oldu benim için.İntercom cihazının kalitesi,ses kalitesi beni fazlasıyla şaşırttı.Çok çok iyi çıktı gerçekten.Özellikle cihazın plastik kalitesi,elde ki hissiyatı çok güzel.Bacak çantasında da böyle kalitesi yüksek bir ürün geldiydi.Çok ön yargılı yaklaşmama rağmen artık Aliexpress sitesine çok daha farklı bakmaktayım.Ziyadesiyle memnun kaldım.

2245

2246

2247

2248

Arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak.Ben bu intercom'u kaska monte edeceğim.Ancak kask içinde kulaklık yuvası yok.Celil Başkanım bana bir resim yollayıp göstermişti ama resmi kaybettim.Yani sanırım yanlışlıkla silmişim.Size zahmet içe kulaklığı nasıl bağladığınızı gösteren net bir fotoğraf paylaşabilir misiniz rica etsem ?

Eray Ehliyet ve intercom hayırlı olsun iyi günlerde kullan inşallah :) 8)

Eray Aksoy
02.Mayıs.2019, 22:00
Eray Ehliyet ve intercom hayırlı olsun iyi günlerde kullan inşallah :) 8)

Sağolasın Celil Başkanım.İnşallah en kısa sürede intercomu bir sürüşte birlikte test ederiz :)

newmoon06tr
02.Mayıs.2019, 22:58

2249

2245

2246

2247

2248

Arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak.Ben bu intercom'u kaska monte edeceğim.Ancak kask içinde kulaklık yuvası yok.Celil Başkanım bana bir resim yollayıp göstermişti ama resmi kaybettim.Yani sanırım yanlışlıkla silmişim.Size zahmet içe kulaklığı nasıl bağladığınızı gösteren net bir fotoğraf paylaşabilir misiniz rica etsem ?Eray, ehliyetin hayırlı uğurlu olsun.
İntercom konusunda verdiğin bilgiler için teşekkürler. 8)

Eray Aksoy
02.Mayıs.2019, 23:36
Eray, ehliyetin hayırlı uğurlu olsun.
İntercom konusunda verdiğin bilgiler için teşekkürler. 8)

Sağolasın Ali Abi.Ben bugün epeyce bir kurcaladım.Denemediğim bir yeri kalmadı.Hakikaten çok iyi bir ürün çıktı.Kıyaslamayı 1700-2000 liralık aletler ile yapmıyorum.218 + 47 liraya aldığım ürünü fiyat - performans olarak incelediğimde kesinlikle çok üst sınıf bir alet.Ama ille de pahalı olanlar ile karşılaştırırsak da kesinlikle altta kalır tarafı yok.Belki 2 eksik sayabiliriz.
1 - Anten katlanır değil
2 - Müzik dinlerken tiz sesi fazla ve bir süre sonra rahatsız edebilir ?
Yine de kesinlikle bozulması durumunda aynısını alırdım.Ses tiz geliyormuş ne fark eder ? Bunun 8 tanesinin fiyatı diğer bir adet pahalı olan kadar.Abi hiç başka bir şey bakmayın.Direk alıp geçin.Fodsports M1 modeli ise farklı.Dikkat etmekte fayda var.Konferans görüşmesi yapılabildiği yazıyor ama bu tarz ürünlerde bunu iyi araştırmak lazım.Şayet gerçekten de konferans görüşmesi yapılıyorsa süper olur.Fodsports V6 da 6 kişi,M1 de 8 kişi bağlanabiliyor.Ama konferans görüşmesi 4 yada maksimum 5 kişi ile oluyor diye yazıyordu M1 in açıklamasında.

Ömer
02.Mayıs.2019, 23:54
Eray ehliyet ve İntercomun hayırlı olsun kardeşim
Keyifle kullanman dileğiyle

Eray Aksoy
03.Mayıs.2019, 00:17
Eray ehliyet ve İntercomun hayırlı olsun kardeşim
Keyifle kullanman dileğiyle

Çok teşekkür ederim.Sağolasın :utangaç:

Zafer
03.Mayıs.2019, 00:19
Hayırlı olsun güle güle kullan.

erkopaşa
03.Mayıs.2019, 00:58
Eray hocam ehliyet ve intercom hayırlı olsun güle güle kullan inşallah [emoji2937][emoji2937]

mxsrn
03.Mayıs.2019, 01:36
Eray abi ehliyetin ve intercom’un hayırlı olsun. Bacak çantası da güzel görünüyor8)

Eray Aksoy
03.Mayıs.2019, 12:41
Hayırlı olsun güle güle kullan.Teşekkür ederim Zafer [emoji4]

Eray Aksoy
03.Mayıs.2019, 12:42
Eray hocam ehliyet ve intercom hayırlı olsun güle güle kullan inşallah [emoji2937][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiTeşekkürler Erkan Hocam.Siz de alacaksınız galiba ? Fodsports gerçekten fiyatıyla kıyaslanamayacak kadar kaliteli.Memnun kalırsınız [emoji106]

Eray Aksoy
03.Mayıs.2019, 12:43
Eray abi ehliyetin ve intercom’un hayırlı olsun. Bacak çantası da güzel görünüyor8)Teşekkür ederim.Daha ve en güzelleri sizlerin olur inşallah.

Eray Aksoy
09.Mayıs.2019, 14:02
Resimde ki yeleği sipariş ettim.Hudson Deri.Barış diye bir arkadaşa yaptırdım.Dana derisinden.Bugün kargoya veriyor.Şimdiden heyecan bastı.Gelir gelmez isimliği diktireceğim.Üstüme giyip fotoğrafını atarım.Inşallah güzel durur üstümde.Uzaktan ölçü verip sipariş geçmek benim kilomda ki biri için her zaman sıkıntılı oluyor.Gerçi her şeyi ayrıntılı ölçüp konuştuk ama yine de insan emin olamiyor.

Ayın 15 i gibi de Cemil ve Cihan ın siparişlerini geçeceğiz.Her şey çok güzel ilerliyor.Mutluyum arkadaşlar.Sizlerle olmak beni gerçekten mutlu ediyor.Hepinizden Allah razı olsun.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190509/3c59f68e607cb52f505db9e55cfc6c3e.jpg

Raci06
10.Mayıs.2019, 17:15
Resimde ki yeleği sipariş ettim.Hudson Deri.Barış diye bir arkadaşa yaptırdım.Dana derisinden.Bugün kargoya veriyor.Şimdiden heyecan bastı.Gelir gelmez isimliği diktireceğim.Üstüme giyip fotoğrafını atarım.Inşallah güzel durur üstümde.Uzaktan ölçü verip sipariş geçmek benim kilomda ki biri için her zaman sıkıntılı oluyor.Gerçi her şeyi ayrıntılı ölçüp konuştuk ama yine de insan emin olamiyor.

Ayın 15 i gibi de Cemil ve Cihan ın siparişlerini geçeceğiz.Her şey çok güzel ilerliyor.Mutluyum arkadaşlar.Sizlerle olmak beni gerçekten mutlu ediyor.Hepinizden Allah razı olsun.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190509/3c59f68e607cb52f505db9e55cfc6c3e.jpg

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiGüle güle kullan. Güzel görünüyor.
İsimlikli fotoları bekliyoruz.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
10.Mayıs.2019, 17:21
Güle güle kullan. Güzel görünüyor.
İsimlikli fotoları bekliyoruz.

Yarın kargo teslim edecekmiş.Gelince isimliği diker resim çekerim 8)

erkopaşa
10.Mayıs.2019, 18:00
Yelek ve isimlik tamam bi kaldı motosiklet oda yakında olur inşallah Eray hocam [emoji106][emoji2937]

Eray Aksoy
10.Mayıs.2019, 18:18
Yelek ve isimlik tamam bi kaldı motosiklet oda yakında olur inşallah Eray hocam [emoji106][emoji2937]

Aynen öyle.İnşallah bir aksilik olmazsa Ankara Festivaline motosikletim ile geleceğim :)

erkopaşa
10.Mayıs.2019, 18:27
Aynen öyle.İnşallah bir aksilik olmazsa Ankara Festivaline motosikletim ile geleceğim :)

Hadi bakalım inşallah [emoji120]

Eray Aksoy
11.Mayıs.2019, 20:00
Bugün eve geldiğimde büyük bir sürpriz ile karşılaştım.Normalde pazartesi beklediğim deri yelek bugün eşime teslim edilmiş.Bir hışım kargoyu resmen parçalayarak açtım.Gördüğüm manzara karşısında eridim bittim resmen.Bu kadar kaliteli,bu kadar güzel bir yelek beklemiyordum.Kaldı ki ölçü de cuk diye oturdu üstüme.Burada 3-4 kere provaya gittiğim terziler dahi adam gibi iş yapamazken telefon da verdiğim ölçünün bu kadar orantılı ve düzgün bir şekilde işçiliğe yansıyacağı aklıma gelmezdi.Yeni Hudson dan Barış Bey'i arayıp teşekkür ettim ve her kuruşun helali hoş olduğunu söyledim.Geri dönüşüme ve bu kadar memnun olmama o da çok sevindi.Adam gerçekten işinin erbabı,ustası çıktı.Bu vesile ile beni kendisine yönlendiren Celil Başkanımıza tekrardan çok teşekkür etmek istiyorum.Yelek ihtiyacı olan gönül rahatlığı ile,hiç çekinmeden sipariş verebilirler 8)

Sıra geldi asıl olaya :) Hemen giyip denediğim,eşime resimlerini çektirirken zevkten dört köşe olduğum ve "Resmen çocuk gibisin" azarını işittiğim yeleğimin fotolarını paylaşmak istiyorum :cheesy: Her şeyin en güzeli sizlerin olsun inşallah.

2261

2262

2263

2264

2265

2266

CELİL
11.Mayıs.2019, 20:30
Eray üzerinde çok güzel durmuş güle güle kullan :) 8)

erkopaşa
11.Mayıs.2019, 20:38
Çok yakışmış maşallah nazar değmesin
Patc ler ne güzel olur o yeleğe [emoji106][emoji2937]

Eray Aksoy
11.Mayıs.2019, 20:49
Eray üzerinde çok güzel durmuş güle güle kullan :) 8)

Çok teşekkür ederim Başkanım.Senin sayende :) İyi ki arkadaşın adını verdin bana.Çok çok memnunum gerçekten.

Çok yakışmış maşallah nazar değmesin
Patc ler ne güzel olur o yeleğe [emoji106][emoji2937]

Teşekkür ederim Erkan.Patch çok güzel durur gerçekten.Ne zaman takdir edilirse hemen diktirip gururla taşırım.Ama acelem yok.Ha bir ay sonra ha bir sene sonra.Birlikte olduktan sonra gerisi zaman ve kısmet meselesi.

Greywolf
11.Mayıs.2019, 21:40
Eray hayırlı olsun. Motoru almadan nerdeyse herşeyi önden tamamlayacaksin gibi. Motoru alınca üstüne cuk diye oturmak kalacak bu gidişle :)

Greywolf
11.Mayıs.2019, 21:43
Bu arada konu başlığını açıp da okuyan sürüş eğitimi ile ne alakası var bunlar kafayı yemiş diyebilir ;-) :) :)

Eray Aksoy
11.Mayıs.2019, 21:49
Eray hayırlı olsun. Motoru almadan nerdeyse herşeyi önden tamamlayacaksin gibi. Motoru alınca üstüne cuk diye oturmak kalacak bu gidişle :)

Bu arada konu başlığını açıp da okuyan sürüş eğitimi ile ne alakası var bunlar kafayı yemiş diyebilir ;-) :) :)

Şu anda bildiğim hiç bir eksiğim kalmadı çok şükür.Tüm ekipmanım tamamlandı.Belki bir tek aksiyon kamerası alabilirim ama onun da acelesi yok.Başlık savruldu gitti maşallah :) Biraz eğitim,biraz eğitim sonrası ehliyet süreci,biraz ekipman ve bolca gırgır,sohbet :)

Eray Aksoy
12.Mayıs.2019, 00:01
Arkadaş bu sevda ne menem şeydir böyle.Yıllardır hanımın doğumgününü unutup duruyordum.Bu yıl "Sakın unutayım deme" diye nota verdiydi.Tüm gün aklımda doğumgünü vardı.Eve gelip gelen deri yeleğimi görünce bende beyin kısa devre yaptı.Ne varsa kafadan resetlenip gitti.Şimdi hanım çok iğneli bir şekilde hatırlattı.Yarım saattir gönlünü almaya çalışıyorum :yorgun:

Ömer
12.Mayıs.2019, 01:04
Bugün eve geldiğimde büyük bir sürpriz ile karşılaştım.Normalde pazartesi beklediğim deri yelek bugün eşime teslim edilmiş.Bir hışım kargoyu resmen parçalayarak açtım.Gördüğüm manzara karşısında eridim bittim resmen.Bu kadar kaliteli,bu kadar güzel bir yelek beklemiyordum.Kaldı ki ölçü de cuk diye oturdu üstüme.Burada 3-4 kere provaya gittiğim terziler dahi adam gibi iş yapamazken telefon da verdiğim ölçünün bu kadar orantılı ve düzgün bir şekilde işçiliğe yansıyacağı aklıma gelmezdi.Yeni Hudson dan Barış Bey'i arayıp teşekkür ettim ve her kuruşun helali hoş olduğunu söyledim.Geri dönüşüme ve bu kadar memnun olmama o da çok sevindi.Adam gerçekten işinin erbabı,ustası çıktı.Bu vesile ile beni kendisine yönlendiren Celil Başkanımıza tekrardan çok teşekkür etmek istiyorum.Yelek ihtiyacı olan gönül rahatlığı ile,hiç çekinmeden sipariş verebilirler 8)

Sıra geldi asıl olaya :) Hemen giyip denediğim,eşime resimlerini çektirirken zevkten dört köşe olduğum ve "Resmen çocuk gibisin" azarını işittiğim yeleğimin fotolarını paylaşmak istiyorum :cheesy: Her şeyin en güzeli sizlerin olsun inşallah.

2261

2262

2263

2264

2265

2266

Eray hayırlı olsun yakışmış kardeşim. Üzerinde eskisin heyecanın her daim bol olsun.

Bu arada resimlerden gönderdiğin mesajları çok net bir şekilde gördüm :)

O boşluklar dolacak tabi zamanla :Rockn Roll:

Eray Aksoy
12.Mayıs.2019, 01:17
Eray hayırlı olsun yakışmış kardeşim. Üzerinde eskisin heyecanın her daim bol olsun.

Bu arada resimlerden gönderdiğin mesajları çok net bir şekilde gördüm :)

O boşluklar dolacak tabi zamanla :Rockn Roll:

Gözünden bir şey kaçmıyor maşallah :cheesy: Ama yukarıda da yazdığım gibi hiç bir şeye acele etmiyorum.İlle de öyle bir derdim yok.Beraber olmak,şurada iki kelam sohbet edip gülümsemek bana yeter de artar.Gerisi nasip kısmet işi.

Eray Aksoy
14.Mayıs.2019, 22:32
Vallahi Celil Başkanım olmasa ne yapardım bilemiyorum :soru? Korumalı pantolon için aramadık yer bırakmadıktan sonra neredeyse vazgeçiyordum ki Celil Başkanım böyle bir fikir verdi.Terziye gidip iyice izah edip anlattıktan sonra çıkan sonucu merakla beklemeye başladım.Adam öyle bir işçilik yapmış ki bayıldım resmen.Tüm korumalar yerlerine tam sığıyor.Milim dahi boşluk yok.Yani oynama yapma ihtimali yok.Yuvalarına sokarken korumaları biraz büküp sokmak gerekiyor.Çok güzel olmuş gerçekten.Yerlerini de tam ayarlamış.Ne bir santim üstte ne de altta.Tam olması gerektiği yerlerde.Diz ve kalçalar korumaya alındı.Kevlar bulamadığımdan Allah göstermesin bir kaza anında kalça ve diz hariç sıkıntılı yine de.Sürtünmeden dolayı olursa diğer açıkta kalan kısımlara olan olur.

2291

2292

2293

2294

2295

CELİL
14.Mayıs.2019, 22:38
Eray çok güzel olmuş böylece bu işide çözmüş oldun güle güle kullan :) 8)

Eray Aksoy
14.Mayıs.2019, 22:41
Eray çok güzel olmuş böylece bu işide çözmüş oldun güle güle kullan :) 8)

Aynen Başkanım.Yalnız diğer açıkta kalan kısımlar sürtünmeden çok zarar görür.Orayı nasıl çözerim bir türlü bilemedim ? 3-5 kat kot diktirsem de fayda etmez.Hem sıcaklarda pişerim hem de sürtünmede bir etkisi olmaz.

erkopaşa
14.Mayıs.2019, 22:42
Güzel olmuş Eray hocam kazasız belasız günlerde güle güle kullan

CELİL
14.Mayıs.2019, 22:45
Aynen Başkanım.Yalnız diğer açıkta kalan kısımlar sürtünmeden çok zarar görür.Orayı nasıl çözerim bir türlü bilemedim ? 3-5 kat kot diktirsem de fayda etmez.Hem sıcaklarda pişerim hem de sürtünmede bir etkisi olmaz.
Sürtünme olayını kafana takma önemli ilk sürünecek öncelikli olan yerler koruma altında :) 8)

Ömer
15.Mayıs.2019, 00:44
Eray hayırlı olsun [emoji869]

Raci06
15.Mayıs.2019, 01:01
Güzel günlerde kullan Eray. Çok iyi çözmüşssün bu işi.
En güzeli düşmemek böylelikle sürtünme sorunu kalmaz. [emoji3][emoji3][emoji1787]. Şaka bi yana ciddi bir kazada kevların da çok fayda edeceğini sanmıyorum. Mekanik aşındırma ve darbeler major etkiyi yaratacaktır. Allah korusun.

Eray Aksoy
15.Mayıs.2019, 01:41
Eray hayırlı olsun [emoji869]

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiÇok Teşekkür ederim [emoji4]

Eray Aksoy
15.Mayıs.2019, 01:43
En güzeli düşmemek böylelikle sürtünme sorunu kalmaz. [emoji3][emoji3][emoji1787]. Şaka bi yana ciddi bir kazada kevların da çok fayda edeceğini sanmıyorum. Mekanik aşındırma ve darbeler major etkiyi yaratacaktır. Allah korusun.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiTeşekkür ederim Raci Abi.Celil Başkanım sağolsun.Maşallah ayaklı kütüphane gibi [emoji847] Her sıkıntıma bir çare buldu.Malum kilo problemi olunca beden dolayısıyla tıkanıp kaldıydım.Kendisi bu şekilde bir tavsiye verince beni de büyük bir dertten kurtardı.

erkopaşa
15.Mayıs.2019, 04:53

Raci abi kevlar/ aramid kumaşlar darbelere karşı korumaz ama 550 derece sıcaklığa dayanabiliyor ve sürtünmede erimiyor. Bu açıdan asfaltın zımpara etkisini engelliyor. [emoji106][emoji2937]
Allah kaza vermesin ama bence önemli bir ayrıntı [emoji106][emoji2937]

Raci06
15.Mayıs.2019, 10:02
Raci abi kevlar/ aramid kumaşlar darbelere karşı korumaz ama 550 derece sıcaklığa dayanabiliyor ve sürtünmede erimiyor. Bu açıdan asfaltın zımpara etkisini engelliyor. [emoji106][emoji2937]
Allah kaza vermesin ama bence önemli bir ayrıntı [emoji106][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiValla hocam doğrudur da.. Hani düşünce kızgın sobaya değmek gibi değilde dönen sıcak zımpara taşına sürtmüş gibi oluyoruz ya.. Ben kevlara bir dokundum elimle pek güven vermedi. Isıya karşı mutlak etkilidir sözüm yok. Ama sanki bu teknolojde daha iyi bir çözüm bulamalılar gibi geliyor. Kevlarla düşen var mı aramızda bi anlatsa.

erkopaşa
15.Mayıs.2019, 10:32
Kevlar kumaş yüksek çekilme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi yapıdadır. Kumaş haline getirilebilir, dokunabilir, dikilebilir ve kesilebilir. Aynı ağırlıktaki ve kütledeki çelikten 5 kat daha sağlamdır. Bir diğer adıda Paraaramid kumaşdır.
Alıntı

Raci06
15.Mayıs.2019, 11:59
Kevlar kumaş yüksek çekilme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi yapıdadır. Kumaş haline getirilebilir, dokunabilir, dikilebilir ve kesilebilir. Aynı ağırlıktaki ve kütledeki çelikten 5 kat daha sağlamdır. Bir diğer adıda Paraaramid kumaşdır.
Alıntı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiAynı hacimli çelikten deseydi anlamlı olurdu hocam. Çeliğn özkütlesi 8000kg/m3 bu kumaşın olsa olsa 1500 dür özkütlesi.
Yani 1mm çelik etkisi için 5mm kumaş lazım.
İddalaşmayım en iyisi bir zımpatada denemek..

Eray Aksoy
15.Mayıs.2019, 13:01
Raci Abi dünyaca kabul edilmiş çok özel bir kumaş bu.Sürtünmeden kaynaklanan zımpara etkisini hissetmiyorsun.Candır bu malzeme.Ama ben de denemediğimden senin gibi çok da net iddia edemiyorum.

Raci06
15.Mayıs.2019, 18:20
Raci Abi dünyaca kabul edilmiş çok özel bir kumaş bu.Sürtünmeden kaynaklanan zımpara etkisini hissetmiyorsun.Candır bu malzeme.Ama ben de denemediğimden senin gibi çok da net iddia edemiyorum.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiEvet mutlaka faydası vardır ikna oldum bunu parça olarak satıyolarsa kesip terzide pantolon içine kritik yerlere diktirebiliriz..

Eray Aksoy
15.Mayıs.2019, 21:38
Evet mutlaka faydası vardır ikna oldum bunu parça olarak satıyolarsa kesip terzide pantolon içine kritik yerlere diktirebiliriz..

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiAbi parça olarak bulunması neredeyse imkansız.Sormadığım yer kalmadı.