PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siperlik kullananlar

Raci06
17.Nisan.2019, 15:06
Arkadaşlar,
Malum yaz geliyor , uzun yola gideceğiz. Tecrübeli arkadaşlardan siperlik kullanan varsa görüşlerini yazmalarını rica ediyorum. Artıları eksileri nelerdir.
Ben aldığımda üzerinde takılı olan siperliği söktüm. Çünkü önden gelen rüzgarı toplıuyor ve adeta bıçak gibi tam kask hizasına gönderiyor. Müthiş bir ses oluşuyor , hiçbirşey duyamoyordum bu sesten. Ben de söktüm tabi.
İnternette uzatma camları var . Bunlar işe yarar mı ? Yada başka önerisi olan varmı ?

Ömer
17.Nisan.2019, 16:09
Ön siperlikten gelen hava türbülans yapıp kask içinde çok ses yapıyor. Ama rüzgarı da fena halde kırıyor.
Göğse direkt rüzgar almak çok iyi değil. Geçenlerde ön cam olmayan bir motora bindin kısa bir süre de olsa ciddi anlamda etkilendim.
Daha önce camsız kullanmama rağmen rahata öyle alışmış ki bünye hemen tepki verdi.

Bu tarz problemler yüzünden özellikle enduro (kavga yeniden başlayacak :) ) kullananlar ek cam takıp ses ve rüzgar olayına çözüm buluyorlar.
Ama bizim tarz motorlar için var mı, mevcut olanlar fayda sağlar mı bilmiyorum.

erkopaşa
17.Nisan.2019, 16:35
Raci abi yarın akşam yağış olmazsa benim motorla sen gidersin bi test eder değerlendirme yaparsın bende senin bahsettiğin ses gürültü yok kaskın üst noktasına rüzgar vuruyor ama öyle bir etkisi olmadı bende.
Gerekirse senin enduromsu choppera pardon chopperın dibine [emoji85] uzun yolculuklar için bi rüzgar saptırıcı takılabilir.

https://urun.n11.com/modifiye-urunler/gp-kompozit-ruzgar-saptirici-deflektor-motosiklet-oncam-uzatma-P203997844

En uygun bu olsa gerek diğer tipler çok enduro tarzı [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Raci06
17.Nisan.2019, 17:11
Raci abi yarın akşam yağış olmazsa benim motorla sen gidersin bi test eder değerlendirme yaparsın bende senin bahsettiğin ses gürültü yok kaskın üst noktasına rüzgar vuruyor ama öyle bir etkisi olmadı bende.
Gerekirse senin enduromsu choppera pardon chopperın dibine [emoji85] uzun yolculuklar için bi rüzgar saptırıcı takılabilir.

https://urun.n11.com/modifiye-urunler/gp-kompozit-ruzgar-saptirici-deflektor-motosiklet-oncam-uzatma-P203997844

En uygun bu olsa gerek diğer tipler çok enduro tarzı [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiÇok pahalıymış hocam o ne ya. Akşama battala bi bineyim bakayım ne diyor ne demiyor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkopaşa
17.Nisan.2019, 17:15
Çok pahalıymış hocam o ne ya. Akşama battala bi bineyim bakayım ne diyor ne demiyor.

Tamamdır Raci abi
Hen damarlarına kadar chopperı hissetmek seninde hakkın [emoji16][emoji1787][emoji2937]

Raci06
17.Nisan.2019, 17:18
Tamamdır Raci abi
Hen damarlarına kadar chopperı hissetmek seninde hakkın [emoji16][emoji1787][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiYa bak kırbacı çıkarttıtma bana dolaptan. Rutkay, sen zeytinyağına yatır çatal uçlu kırbacı bu gece.
Bunlar dek durmayacak belli.

erkopaşa
17.Nisan.2019, 21:10
Ya bak kırbacı çıkarttıtma bana dolaptan. Rutkay, sen zeytinyağına yatır çatal uçlu kırbacı bu gece.
Bunlar dek durmayacak belli.

Sen kırbacı çıkar bende kara kispeti
Er meydanında buluşalım
ya Allah Bismillah
İki yiğit çıktı meydana
ikiside birbirinden merdane...

Eray Aksoy
17.Nisan.2019, 21:13
Hani sizlerin yanında benim yorum yapmam bile abes kaçar ama duyduğumu ileteyim yine de.Belki bir faydası olur.Bu siperlikten kaynaklanan türbülans yüzünden bir arkadaşımız da çok rahatsız olmuştu.Sonunda bir rüzgar kesici alıp siperliği hafif yükseltti.Sorduğumda gerçekten çok rahat ettiğini ve yeni siperliği bu ölçülerde yaptıracağını söyledi.Siperliği sanırım Antalya da biri yapıyormuş ?

erkopaşa
17.Nisan.2019, 21:17
Raci abinin siperlik kısaydı sanki yarın akşam benim motoru bi denesin kıyas yapar
Benim siperlikte şöyle 2-3 santim daha uzun olsa fevkalade olacak tam sınırda sanki yada boyum daha kısa [emoji16]

Greywolf
17.Nisan.2019, 23:59
Siperliigin arkasından görüş nasil? Yol flu gözükmüyor mu . Görüş netmi
Raci ben de bakıyorum 1 haftadır :)

erkopaşa
18.Nisan.2019, 00:26
Siperliigin arkasından görüş nasil? Yol flu gözükmüyor mu . Görüş netmi
Raci ben de bakıyorum 1 haftadır :)

Gayet güzel Erdem hocam
Zaten ileriye bakıldığı için siperlik engel olmuyor görüşe

Ömer
18.Nisan.2019, 00:50
Benim kafa siperliğin üstünde kalıyor :)
Hiç camdan bakamadım

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet A.
18.Nisan.2019, 00:56
Raci abi siperşik ile sürüş araba sürüş gibi bir şey rüzgar yok kollarda gerilme yok falan fişmekan. Kafaya gelen rüzgar konusunda hiç dikkat etmedim ya da dikkatimi çekmedi. Şahsen kapaktaki hava sirkülasyonu sesini ben söktükten sonra fark ettim.
Ama yazın tavsiye etmem zaten sıcak birde rüzgarı kesince daha sıcak oluyor. Ben onun için sökmüştüm üstünden kış geçti yaz geldi hala takacam [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Erdem abi görüş olarak bir kayıp yok ama camın ön kısmına su tutmayacak bir şeyler sıkmakta fayda var. Çamurlu yağmur yağınca ya da arabalardan sıçrayan çamurdan sonra görüş biraz etkileniyor.

Mehmet A.

Eray Aksoy
18.Nisan.2019, 01:10
Siperlik candır diye düşünüyorum.Hem rüzgarın basıncını keser.Hava sıcak dahi olsa rüzgarı almak göğüs ve böbreklere sıkıntı verebilir bir süre sonra.Antalya sıcaklarında ise illa ki lazım bana göre.Hava alev gibi sıcak zaten.Bir de o alev gibi sıcağı direkt yüzüne alınca göz,burun,surat falan kupkuru kalıyor.Artçı olarak bindiğim bir gün fena olmuştum.Cam gerçekten de faydalı olur görüşündeyim.Motor tipi ve boyumuza göre yüksekliğini istediğimiz gibi sipariş verebiliriz.Diğer sayfa da yazdığım gibi bunu üreten Antalya da çok iyi bir üretici var mış.Kısmet olur da motoruma kavuştuktan sonra ben ilk olarak siperlik sipariş etmeyi düşünüyorum.