PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezalarının Trafik sigortasına etkisi

CELİL
24.Nisan.2019, 16:26
Bilgilendirme !!!!
Trafik Kuralları ihlalleri ehliyete (Sürücü Belgesine) el konulması , trafik kazalarını , trafik ihlalleri cezaları ve puanlarınız vb... Trafik Sigortasını ve Kasko Fiyatlarını etkileyecek artık. Risk Değerlendirmesi, Hayırlı Olsun. !!!

2152

cicada
24.Nisan.2019, 16:47
Hem iyi hem kötü olmuş

erkopaşa
24.Nisan.2019, 17:24
Bence gayet güzel bir uygulama olmuş insanlar trafik kurallarına biraz daha dikkat ederler inşallah [emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan_
24.Nisan.2019, 20:04
Bence de çok güzel olmuş bu uygulama. Kurala uyan ve uymayanin ayrışması gerekiyor eşitlik adına. Ayrıca bu tür kurallara uyum sağlayabilmek adına maalesef ceza yöntemi daha etkili sonuç veriyor. En büyük ceza da cüzdan a yansıyacak olan cezadır :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
24.Nisan.2019, 20:56
Sigorta fiyatları zaten adamın anasını ağlatırken bir de böyle yük getirilmesi üstüne tüy dikmiş.Tamam mantık olarak güzel ve doğru bir uygulama olmuş.Ama şimdi açık konuşalım.Yoğun trafik içerisinde hangimiz kurallara tam anlamıyla uyabiliyoruz ? Park yeri olmayan veya her yer dolduğunda hangimiz kaldırıma park edip ihlal yapmıyoruz ? Kendimizi korumak,trafikten sıyrılmak için araç aralarından,emniyet şeritlerinden hangimiz geçmiyoruz ? Şehir içi ve dışı hız kurallarına hangimiz uyuyoruz ? Bu gibi bir sürü madde sıralayabiliriz.Trafik kurallarına uymayan adam risk teşkil eder.Riskli adamın trafk sigortası da riski oranında daha yüksek çıkar.Mantık doğru ama bize ters bir uygulama olmuş.Artık diken üstünde ve nizami süreceğiz demektir.

Raci06
25.Nisan.2019, 00:16
Kesinlikle sigorta şirketlerinin cebini doldurmak için alınmış bir karar. Sanki yollar işaretler sinyalizasyon trafik eğitimi çok doğru da cezası eksik kaldı. Vur abalıya ver gizli zammı. Az bile bu millete vesselam.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan_
25.Nisan.2019, 00:18
Sigorta fiyatları zaten adamın anasını ağlatırken bir de böyle yük getirilmesi üstüne tüy dikmiş.Tamam mantık olarak güzel ve doğru bir uygulama olmuş.Ama şimdi açık konuşalım.Yoğun trafik içerisinde hangimiz kurallara tam anlamıyla uyabiliyoruz ? Park yeri olmayan veya her yer dolduğunda hangimiz kaldırıma park edip ihlal yapmıyoruz ? Kendimizi korumak,trafikten sıyrılmak için araç aralarından,emniyet şeritlerinden hangimiz geçmiyoruz ? Şehir içi ve dışı hız kurallarına hangimiz uyuyoruz ? Bu gibi bir sürü madde sıralayabiliriz.Trafik kurallarına uymayan adam risk teşkil eder.Riskli adamın trafk sigortası da riski oranında daha yüksek çıkar.Mantık doğru ama bize ters bir uygulama olmuş.Artık diken üstünde ve nizami süreceğiz demektir.Motorsikletlilere bu konuda polis ceza vs anlamında çok katı yaklasmiyor hocam bence. Park ve emniyet şeridi konusunda hiç problem yaşamadım bugüne kadar çoğu kez polis çevirmesine rağmen. Emniyet şeridi giriş yasağının ana mantığı aracın acil durumda şeridi bosaltamamasidir ki motorlular için bu durum çok geçerli değil. Kaldırımda ise şahsen geniş kaldırım var ise bırakıyorum daracık kaldırımlara bırakmak zaten çok doğru da değil. Araçların arasından geçmeye gelince duran trafikte düşük hızla yapmak haricinde zaten bunu yapmak da çok doğru değil kanaatimce. Nasıl ki diğer motorlu taşıtlar tarafından kurallara uyulmasını istiyorsak (en çok da can guvenligimiz için) bir motorlu taşıt olarak bizim de sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Zaten getirmedigimiz sürece motorculara olan olumsuz önyargıyı besliyor ve bu algıyı maalesef kiramiyoruz.

Mutlaka uygulama farklılıkları olacaktir ama ben genel anlamda bu şekilde düşünüyorum :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newmoon06tr
25.Nisan.2019, 02:00
Sigortacılık üzerine alınan önlem ve uygulamaların hepsi sigorta-exper-servis üçgeninden kaynaklanan hatalar şişirme hasarlar zinciri. 1 birimlik hasarı, serviste 5 birim hesap çıkararak sigorta şirketlerine yansıtıldığı sürece bu tarz yeni uygulamaları daha çok görürüz.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
25.Nisan.2019, 02:13
Sigortacılık üzerine alınan önlem ve uygulamaların hepsi sigorta-exper-servis üçgeninden kaynaklanan hatalar şişirme hasarlar zinciri. 1 birimlik hasarı, serviste 5 birim hesap çıkararak sigorta şirketlerine yansıtıldığı sürece bu tarz yeni uygulamaları daha çok görürüz.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle katılıyorum.Servis bana iki yıl evvel 7000 lira rakam çıkardı.Fiyat çok şişirme olduğundan kendi tamircime gittim.Parça orjinali ile değişti.Kaporta ya avuç içi kadar macun sürülüp lokal boya yapıldı.Verdiğim rakam 900 liraydı.O rakam benim cebimden çıkmış oldu ama en azından satarken kafadan eksi puanlar başlamamış oldum.Hasar kaydını gören kaçıyor genellikle.

anilsedali
02.Mayıs.2019, 16:17
Sigorta yaptırmadan önce mutlaka https://sbm.org.tr/ adresinden fiyat karşılaştıma yaparak ilerleyin. Şişirme fiyatların bu şekilde de önüne geçebilirsiniz.