PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamp Malzemeleri

TuruncuBuji
17.Mayıs.2019, 21:15
Kamp yapmakta tecrübeli, arkadaşlarımızdan ve abilerimizden ricam. Kullandıkları çadır markalarını, mat, uyku tulumu vb. (Yaz kampında ihtiyaç olabilecek) malzemeleri paylaşırlarsa ve söylerlerse sevinirim.
Not : Bir kere kamp maceram olmuştu ama o zaman araba ile gitmiştim ve araba tıka basa doluydu. Şimdi Motosiklet ile gideceğim için tecrübeli abilerimizin ve arkadaşlarımızın tavsiyelerine ihtiyacım var. (youtube da bir çok video izledim ama sizlerden de bu konuda faydalanmak isterim.)

Eray Aksoy
17.Mayıs.2019, 21:57
Cihan gideceğin zaman dilimi yaz olduğundan dolayı öyle çok özellikli bir çadıra ihtiyacın yok.Ben yüksek irtifa dağcılığından piknik kamplarına kadar yaptım.Sana güzel bir kaç tavsiye veririm.Bizim bakacağımız malzeme hafif,az yer kaplayan ve amaca odaklı malzemeler olacak.Şimdi az işim var.Bir saat kadar sonra sana ayrıntılı bir şekilde yazarım.Ama asıl cevher Ömer Hocam da.Maşallah devamlı yollarda,kamp alanlarında :cheesy:

Ömer
18.Mayıs.2019, 00:46
Beni örnek alma senin arabada taşıdıklarını ben motora yüklüyorum [emoji1787]

Şaka bir yana malzemeleri kaliteli seç ki uzun yıllar kullanasın. Tabi bütçe en önemli faktör.
Çadır dekatlonda indirime giren 3 kişilik fresh&black tavsiyem. Bende husky boyard var ama Decathlon daki çadırı tavsiye etmemdeki sebep güneş ışığını geçirmemesi. Kampta geç kalkmak istediğin zaman çok faydasını görürsün. Ahmet abiye yeni kamp malzesi topladığımız için fiyat kalite konularını test ettik. tüm eksiklerini Decathlon dan gönül rahatlığı ile alabilirsin. Çok dağılmadan çok para vermeden en uygun yer.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
18.Mayıs.2019, 01:26
Ömer Hocama katılıyorum.Fresh & Black çadırlar çok güzel.Fiyat - performans bakımından çok iyi.Geçen Cemil de bu çadırlardan bahsediyordu.Kendisi çadırda pişerken yanındaki adamların serin serin kaldıklarını görüp tecrübe etmiş.Yani evet bu çadırlar gayet iyi.Su ve rüzgara karşı da dayanıklılıkları gayet güzel.Tek kişi olduğundan dolayı sen iki kişiliği alırsın.Ancak içine malzemelerini,çantanı ve başka eşyalarını da koyacağını düşünerek ebatları iyi hesap etmelisin.Decathlon'un sitesinde her şey ayrıntılı yazıyor.Belirttiğim gibi iyice hesap ederek ona göre al çadırını.İki kişilik ile üç kişilik arasında ağırlık ve ebat olarak çok az fark mevcut.Yalnız alırken "2 second" kurulumlu çadırları almamaya dikkat et.Onların da Fresh & Black olanları mevcut.Neden alma dediğime gelelim.2 second denen,çabuk kurulumlu çadırlar kocaman,teker-simit tarzı bir kılıf içindedir.Taşıması oldukça zahmetli olur.Diğerleri ise sosis çanta şeklinde kılıflar içerisindedir.Motora bağlaması,taşıması çok daha pratiktir.Ayrıca üst,yan veya arka kısımda çadırın havalandırması olması çok çok önemli.Aksi halde içeriden terleme yapar.Uyandığında üstün başın,malzemelerin nemli uyanırsın.Hadi yazın o kadar sıkıntı değildir belki ama kışın o malzemeleri,giyisileri kurutamazsın.O yüzden havalandırma pencerelerinin olmasına mutlaka dikkat et.Bazı çadırların kapalı bir hol kısmı vardır.Oraya ayakkabı yada başa kokabilecek malzemeyi bırakabilirsin.O yüzden alırken kapalı bir holü,ön giriş ile içerisi arasında kalan böyle bir alan istersen ona göre seçim yapmanı tavsiye ederim.

Kamp ocağı ise bir dönem Nurgaz ürünlerini kullanıyordum.Ancak ispirtolu ve likit gaz kartuşlu ocaklar artık maliyet bakımından ciddi cep yakmaya başladıklarından ve o kadar malzemeyi taşımak istemediğimden dolayı sadece altta ki resimde yer alan ızgarayı kullanıyorum.Etrafını taş ile çevirip ateşi emniyete aldıktan sonra üzerinde tencere-tava da yemek de yapıyorum,çay da demliyorum,ızgara da yapıyorum.Çok keyifli bir şey gerçekten.

2305

2306

Kamp için ayrıca taşıması kolay,pratik ve çok güzel bulduğum böyle bir çatal-bıçak-tabak takımı kullanıyorum.

2307

2308

Kamp ta konfor senin için önemliyse çadırının ebatlarına uygun şişme yatak tavsiye ederim.Çok rahat ve konforlu oluyor.Ama her durumda mutlaka kaliteli ve iyi bir mat olmazsa olmazımızdır.Tava,çaydanlık,termos,yemek kapları için bir şey belirtmiyorum zira buradan sonrası yanına almak isteyeceğin yükün ve malzemenin büyüklüğü ile alakalıdır.Orada seçimi sen yaparsın.Ben ayrıca nemlenmeyen baharatlık ve tuzluk da kullanıyorum.Bu da bana Antalya neminde çok fayda sağladı.Alınabilecek bir dünya malzeme var.Ama hepsini yazmak imkansız.İstersen bir yolun düşüp de Antalya ya gelirsen beraberce Decathlon'a gider,altını üstüne getiririz :)

Eray Aksoy
18.Mayıs.2019, 01:45
Haa unutmadan şunu da hatırlatayım.Ankara Festival alanında öyle bildiğimiz piknik masa ve sandalyeleri yokmuş.Sıkıntı çekmek istemiyorsan ufak,sırtını dayayabileceğin,az yer kaplayan bir tabure,sandalye almayı unutma.Devamlı yere oturmak bir süre sonra sıkıntı verir.

erkopaşa
18.Mayıs.2019, 02:02
Haa unutmadan şunu da hatırlatayım.Ankara Festival alanında öyle bildiğimiz piknik masa ve sandalyeleri yokmuş.Sıkıntı çekmek istemiyorsan ufak,sırtını dayayabileceğin,az yer kaplayan bir tabure,sandalye almayı unutma.Devamlı yere oturmak bir süre sonra sıkıntı verir.

Festival alanında piknik masası var Eray hocam geçen sene ikisini birleştirdik hep birlikte yedik içtik [emoji106]
Ama yinede kamp sandalyesi şart [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mkarakas
18.Mayıs.2019, 02:02
Konu aslında tam benlik olmuş ama sanırım ne festivallere nede kamplara katılabilcem planlarımın dışında harcamalarım oldu ve 5 krs para kalmadı ekipman 0 çok istiyordum ama ne yazıkkı kısmet olmucak bu sene :(

Eray Aksoy
18.Mayıs.2019, 02:07
Festival alanında piknik masası var Eray hocam geçen sene ikisini birleştirdik hep birlikte yedik içtik [emoji106]
Ama yinede kamp sandalyesi şart [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Masa olduğunu öğrenmem iyi oldu.Yoksa bir de kamp için portatif masa yüklenecektim :) Teşekkür ederim Erkan Hocam.Sağolasın 8)

Konu aslında tam benlik olmuş ama sanırım ne festivallere nede kamplara katılabilcem planlarımın dışında harcamalarım oldu ve 5 krs para kalmadı ekipman 0 çok istiyordum ama ne yazıkkı kısmet olmucak bu sene :(

Üzülme kardeşim.Nasip kısmet bazı şeyler.Bir bakarsın ummadığın bir paran olmuş çıkıp gelmişsin.Gelemeyecek olursan da seneye gelirsin inşallah.Sağlık yerinde olduktan sonra telafi edilmeyecek şey yoktur.

TuruncuBuji
18.Mayıs.2019, 17:40
Fresh & black'in 2 kişilik olanından alacağım yanına mat ve uygun fiyatlı bir şişme yastık ve yatakta ekledim. 500 600 TL arası bir miktar tuttu. Gelir gider hesabımı yaptıktan sonra internetten siparisimi vereceğim.

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
18.Mayıs.2019, 19:50
Fresh & black'in 2 kişilik olanından alacağım yanına mat ve uygun fiyatlı bir şişme yastık ve yatakta ekledim. 500 600 TL arası bir miktar tuttu. Gelir gider hesabımı yaptıktan sonra internetten siparisimi vereceğim.

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiDecathlon da 2 kişilik şişme yatak 119 TL yastık 19 TL idi. Mat yerine yatak tavsiye ederim konforu kıyas kabul etmez.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TuruncuBuji
18.Mayıs.2019, 19:56
Decathlon da 2 kişilik şişme yatak 119 TL yastık 19 TL idi. Mat yerine yatak tavsiye ederim konforu kıyas kabul etmez.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiAynen o ürünleri bende gördüm. Sepetimde bekliyor. Yinede teşekürler Ömer abi

Not : Sepetdeki ürünler ; 2311
S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
18.Mayıs.2019, 21:07
Taksitle al bence.Ankara yolculuğu için de para lazım olacak.Taksitle alırsan biraz daha kolay olur ödemesi.Yalnız ben senin yerinde olsam 70 lira fazla verir 3 kişilik olanı alırdım.Arada 600 gr. ağırlık var.Ama içi de 70 cm daha geniş.Tüm malzemelerini içine alıp açıkta malzeme bırakmamış olursun.Yarın öbür gün bir arkadaşın,akraban ve ileride eşin ile gittiğinde de tekrardan çadır arayışına girmemiş olursun.

TuruncuBuji
18.Mayıs.2019, 21:22
Taksitle al bence.Ankara yolculuğu için de para lazım olacak.Taksitle alırsan biraz daha kolay olur ödemesi.Yalnız ben senin yerinde olsam 70 lira fazla verir 3 kişilik olanı alırdım.Arada 600 gr. ağırlık var.Ama içi de 70 cm daha geniş.Tüm malzemelerini içine alıp açıkta malzeme bırakmamış olursun.Yarın öbür gün bir arkadaşın,akraban ve ileride eşin ile gittiğinde de tekrardan çadır arayışına girmemiş olursun.
Evet yüksek ihtimal taksit ile alacağım. 3 kişilik çadır konusunda çok haklısın. Ama yazıyı okurken içimden potansiyel eşim kampa gelmek isterse çadırıda bir zahmet alsın dedim. Tabi o zaman geldiğinde öyle bir şey söyleyemeyeceğimin farkında olduğum için büyük ihtimal 3 kişilik alacağım. Kafamı karıştıran Farlarımıda yenilemek istiyorum. Ön far tasımı denir artık tam olarak bilmiyorum çok küçük ve yıpranmış durumda, aydınlatmam iyi çünkü xenon aydınlatmam var, ancak kozmetik olarak far tasının küçük olması ve yıpranmasından dolayı değiştirmek istiyorum. Hatta alacağım ürünler şunlar 2319
Sonuçta büyük ihtimal 3 kişilik çadırıda alıcam farlarıda alıcam. Sadece gelir gider dengemi bozmak istemiyorum. Biraz düşüneceğim.

Eray Aksoy
18.Mayıs.2019, 21:51
Evet yüksek ihtimal taksit ile alacağım. 3 kişilik çadır konusunda çok haklısın. Ama yazıyı okurken içimden potansiyel eşim kampa gelmek isterse çadırıda bir zahmet alsın dedim. Tabi o zaman geldiğinde öyle bir şey söyleyemeyeceğimin farkında olduğum için büyük ihtimal 3 kişilik alacağım. Kafamı karıştıran Farlarımıda yenilemek istiyorum. Ön far tasımı denir artık tam olarak bilmiyorum çok küçük ve yıpranmış durumda, aydınlatmam iyi çünkü xenon aydınlatmam var, ancak kozmetik olarak far tasının küçük olması ve yıpranmasından dolayı değiştirmek istiyorum. Hatta alacağım ürünler şunlar 2319
Sonuçta büyük ihtimal 3 kişilik çadırıda alıcam farlarıda alıcam. Sadece gelir gider dengemi bozmak istemiyorum. Biraz düşüneceğim.

Kesinlikle haklısın.Hangisi daha acilse ona yönel.Yazın ortasında açık alanda uyku tulumu yada battaniyenin üstünde de uyunur.Ben çok açık havada çadır olmadan kamp yaptım.Çok zevklidir açık alanda uyumak.Yani kampı kaç kere yapacağız onu düşünmek lazım.Far bence daha önemli gibi.Bütçeni zorlamaktansa şimdilik onu sonra almayı da düşünebilirsin ?