PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deri yelek isteyen var mi?

cicada
21.Mayıs.2019, 13:13
232523262327

Merhaba dostlar.

Yukarıdaki gibi yelekleri Bursa'da Beyhan bey tarafından yapılmakta olup. 250 tl karşılığı beden ölçünüze göre dikimi yapılmaktadır.

Toplu yelek siparişi karşılığı belki fiyatta bir miktar daha indirim olabilir.

Yelek almak isteyenler

1) Cicada - Deniz Motör - XXL - 1 adet
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8 )
9)
10)

Eray Aksoy
21.Mayıs.2019, 13:57
Birinci sınıf dana derisi mi ?

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cicada
21.Mayıs.2019, 16:05
Birinci sınıf dana derisi mi ?

Abi kaçıncı sınıf dana derisi bilmiyorum ama ANKARA ekibi de burdan almıştı. Onların yol göstermesi ile buldum. 280 tl normal fiyatı raptor riders ekibindenim dediğim için 250 dedi. Ankara ekibi deri yelekler hakkında daha net bilgi verebilirler.....

Eray Aksoy
21.Mayıs.2019, 16:41
Abi kaçıncı sınıf dana derisi bilmiyorum ama ANKARA ekibi de burdan almıştı. Onların yol göstermesi ile buldum. 280 tl normal fiyatı raptor riders ekibindenim dediğim için 250 dedi. Ankara ekibi deri yelekler hakkında daha net bilgi verebilirler.....Biz Hudson deri den aldık 380 liraya.Hudson ile arasındaki farkı bilmek lazım.

cicada
21.Mayıs.2019, 17:08
Biz Hudson deri den aldık 380 liraya.Hudson ile arasındaki farkı bilmek lazım.

Abi sordum şimdi.
1. sınıf Kuzu derisiymiş.

TuruncuBuji
21.Mayıs.2019, 18:09
Hudson dana derisi diye duymuştum. Aradaki fark bundan olabilir belki ama kuzu mu daha iyi oluyor dana mı daha iyi oluyor onu bile bilmiyorum :D

cicada
21.Mayıs.2019, 18:11
Hudson dana derisi diye duymuştum. Aradaki fark bundan olabilir belki ama kuzu mu daha iyi oluyor dana mı daha iyi oluyor onu bile bilmiyorum :DValla bende bilmiyorum abi [emoji4][emoji4][emoji4] yelek yelektirden yola çıkarak böyle bir yol daldım bakalım kimler olacak... tabi bu konuda bilgili kişilerden de bilgi edinecegiz...[emoji41][emoji41][emoji41]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TuruncuBuji
21.Mayıs.2019, 18:29
Valla bende bilmiyorum abi [emoji4][emoji4][emoji4] yelek yelektirden yola çıkarak böyle bir yol daldım bakalım kimler olacak... tabi bu konuda bilgili kişilerden de bilgi edinecegiz...[emoji41][emoji41][emoji41]

Küçük bir araştırmadan sonra dana derisi daha sağlam olduğunu, ama kuzu derisine göre daha çok sıcak tutuğunu öğrendim. Akdeniz iklimi için sıcak tutma meselesi + - yön mü tartışma konusu olabilir. Kuzu derisi akdeniz iklimi için fiyat performans olarak + ları daha çok olabilir. Yinede bu işten anlayan forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum. :D

Eray Aksoy
21.Mayıs.2019, 19:14
Abi sordum şimdi.
1. sınıf Kuzu derisiymiş.

Hudson dana derisi diye duymuştum. Aradaki fark bundan olabilir belki ama kuzu mu daha iyi oluyor dana mı daha iyi oluyor onu bile bilmiyorum :D

Valla bende bilmiyorum abi [emoji4][emoji4][emoji4] yelek yelektirden yola çıkarak böyle bir yol daldım bakalım kimler olacak... tabi bu konuda bilgili kişilerden de bilgi edinecegiz...[emoji41][emoji41][emoji41]

Küçük bir araştırmadan sonra dana derisi daha sağlam olduğunu, ama kuzu derisine göre daha çok sıcak tutuğunu öğrendim. Akdeniz iklimi için sıcak tutma meselesi + - yön mü tartışma konusu olabilir. Kuzu derisi akdeniz iklimi için fiyat performans olarak + ları daha çok olabilir. Yinede bu işten anlayan forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum. :D

Tamamdır.Şimdi anlaşıldı mesele.Tam bir bilgi almadan afaki yorum yapmak istemediydim.Şimdi arkadaşlar olay şu.Kuzu derisi daha ince bir malzeme olduğundan dolayı daha serin tutar.Ama bu ne kadar fark eder derseniz ortalama 45 yerine 43-44 derece hissedersiniz.Yani 2 derecelik bir fark dahi yoktur ve insan bu farkı neredeyse hissedemez dahi.Hudson Deri den Barış Bey neredeyse tüm Türkiyeye,en büyük kulüplerden en küçüklerine kadar bu yelekleri diken en iyi ve tanınan ustadır.Kendisiyle konuştuğumda kuzu derisiyle asla çalışmadıklarını söyledi.Kuzu dayanıklılığı çok çok daha az olduğundan dolayı,özellikle soğuk ve sıcak ortamlarda çok çabuk çatlama ve kırılma yaptığından son derece dayanıksız bir deridir.Dana derisi ise evladiyelik kullanımı olan çok sağlam bir malzemedir.O yüzden tüm dünyada genel kabul görmüş deri dana derisidir.Amerika da Buffalo derisi kullanan yerler olsa da hem maliyetler yüzünden hem de arada neredeyse hiç fark olmamasından dolayı orada da dana derisi tercih edilmekte ve %90 bu malzeme kullanılmaktadır.Hudson Deri tüm Dünyaca bilinen,kalitesiyle Chopper camiasında kendisine ayrı ve haklı bir yer edinen kalitede yelekler üretmektedir (resmen ürün tanıtımı gibi oldu yazım :cheesy: )

Deniz sen 250 lira yazınca bir an kendimi Cihan ve Cemile'e karşı mahçup hissettim :) "Ulan aynı malzemeyse adamlara ne derim ?" diye düşünmeye başladım.Ama sen kuzu olduğunu yazınca rahatladım 8) Arkadaşlarımın göz göre göre benim yüzümden kazıklanmadıklarını öğrenip rahatladım :cheesy:

newmoon06tr
21.Mayıs.2019, 20:24
Arkadaşlar,
Ankara grubu olarak hemen hemen hepimizin yeleği Bursadan Beyhan beyin imalatıdır. Bizim yeleklerimiz kuzu derisi olup, kesimi bire bir hudson ın modelinin aynısıdır.
Beyhan bey aynı zamanda istek üzerine dana derisi de çalışıyor, biz fiyat açısından daha uygun olması sebebiyle kuzu derisi tercih etmiştik. yeleklerin sıcak tutması soguk tutması diye bir durum söz konusu değil, aksesuar niteliğinde korumalı mont üzerine giyiyoruz.
Dana-kuzu kıyaslandığında, elbette dana derisi evladiyelik olduğu şüphesiz.
Bu arada fiyatlar geçen yıla göre artmış :) Beyhan bey iyi bir esnaf, yeleğin üzerinize olmaması durumunda; isteğiniz doğrultusunda bedeni değiştirtebilir hatta aynı bedeni uzattırıp kısalttırabilirsiniz. Benim boyum uzun olduğundan dolayı 5 cm her tarafından uzattırmıstım. Gidiş-geliş kargo ücreti içimizde patlamıştı :)
Şimdiden güle güle kullanın, sırtınızda eskisin.

cicada
21.Mayıs.2019, 20:35
Arkadaşlar,
Ankara grubu olarak hemen hemen hepimizin yeleği Bursadan Beyhan beyin imalatıdır. Bizim yeleklerimiz kuzu derisi olup, kesimi bire bir hudson ın modelinin aynısıdır.
Beyhan bey aynı zamanda istek üzerine dana derisi de çalışıyor, biz fiyat açısından daha uygun olması sebebiyle kuzu derisi tercih etmiştik. yeleklerin sıcak tutması soguk tutması diye bir durum söz konusu değil, aksesuar niteliğinde korumalı mont üzerine giyiyoruz.
Bu arada fiyatlar geçen yıla göre artmış :) Beyhan bey iyi bir esnaf, yeleğin üzerinize olmaması durumunda; isteğiniz doğrultusunda bedeni değiştirtebilir hatta aynı bedeni uzattırıp kısalttırabilirsiniz. Benim boyum uzun olduğundan dolayı 5 cm her tarafından uzattırmıstım. Gidiş-geliş kargo ücreti içimizde patlamıştı :)
Şimdiden güle güle kullanın, sırtınızda eskisin.abi bilgilendirme için teşekkür ederim.

Ben almayı düşünüyorum almak isteyen olursa toplu sipariş çeker adreslerimize göndeririz.

Herkes için hayırlı olsun....

Eray Aksoy
21.Mayıs.2019, 20:48
Arkadaşlar,
Şimdiden güle güle kullanın, sırtınızda eskisin.

Ali Abi çok teşekkür ederim.Bir kullanıcı olarak yazmış olduğun bilgiler konuya son noktayı koymuştur 8) Çok şükür istisnalar hariç ülkemizin tüm esnafları dürüst ve işlerinin arkasında duruyorlar.Ben daha evvel hiç negatif bir sorunla karşılaşmadım online alışverişlerimde.Beyhan Bey de mutlaka sağlam esnaftır yoksa bunca zaman işini sürdürüyor olamazdı.

abi bilgilendirme için teşekkür ederim.

Ben almayı düşünüyorum almak isteyen olursa toplu sipariş çeker adreslerimize göndeririz.

Herkes için hayırlı olsun....

Deniz,250 lira Kuzu,380 lira dana derisi.Ben dana derisi öneririm sana.Şartları zorlayabiliyorsan evladiyelik dana derisini düşün derim.Ama malum yeni bebek demek masraf demek.Ben senin yerinde olsam ben de kuzu alırdım.Öncelik aile 8)

cicada
21.Mayıs.2019, 20:52
Ali Abi çok teşekkür ederim.Bir kullanıcı olarak yazmış olduğun bilgiler konuya son noktayı koymuştur 8) Çok şükür istisnalar hariç ülkemizin tüm esnafları dürüst ve işlerinin arkasında duruyorlar.Ben daha evvel hiç negatif bir sorunla karşılaşmadım online alışverişlerimde.Beyhan Bey de mutlaka sağlam esnaftır yoksa bunca zaman işini sürdürüyor olamazdı.

Deniz,250 lira Kuzu,380 lira dana derisi.Ben dana derisi öneririm sana.Şartları zorlayabiliyorsan evladiyelik dana derisini düşün derim.Ama malum yeni bebek demek masraf demek.Ben senin yerinde olsam ben de kuzu alırdım.Öncelik aile 8)Abi sağol görüşlerin ve önerin için.

Forumumuzda almak isteyen olursa ve çoğunluk hangisini tercih ediyorsa ondan alırız. Forumdan talep çıkmazsa tekrar değerlendirip danaya girebilirim. [emoji23][emoji23][emoji23] sanki kurbanlık gibi oldu [emoji23][emoji23][emoji23]

TuruncuBuji
21.Mayıs.2019, 21:16
Deniz sen 250 lira yazınca bir an kendimi Cihan ve Cemile'e karşı mahçup hissettim :) "Ulan aynı malzemeyse adamlara ne derim ?" diye düşünmeye başladım.Ama sen kuzu olduğunu yazınca rahatladım 8) Arkadaşlarımın göz göre göre benim yüzümden kazıklanmadıklarını öğrenip rahatladım :cheesy:

Abi ne mahcupluğu gözünü seveyim. Sen o kadar uğraştın emek verdin bizim için. Biz sana anca teşekkür ederiz :D

cicada
21.Mayıs.2019, 21:45
Abi ne mahcupluğu gözünü seveyim. Sen o kadar uğraştın emek verdin bizim için. Biz sana anca teşekkür ederiz :DBir ata sözü derki alınmışın kötüsü olmaz.....

Biz daha alamadık bileee o muydu bu muydu derdindeyiz.

endroad
21.Mayıs.2019, 21:57

Olurmu Erya hocam, o kadar araştırdın, fikir aldın, görüştün, alternatiflerinde var :Rockn Roll: Eline sağlık 8). Lütfen için rahat olsun.

Malum benim motorum daha tezgaha çıkmadı, ne çıkar çıkmaz belli değil :soru? bu yüzden sanırım uygun olandan yana tercih kullanacağım.

cicada
21.Mayıs.2019, 22:02
232523262327

Merhaba dostlar.

Yukarıdaki gibi yelekleri Bursa'da Beyhan bey tarafından yapılmakta olup. 250 tl karşılığı beden ölçünüze göre dikimi yapılmaktadır.

Toplu yelek siparişi karşılığı belki fiyatta bir miktar daha indirim olabilir.

Yelek almak isteyenler

2)
3)
4)
5)
6)
7)
8 )
9)
10)Cemil hocam ismini buraya yaziyormuyuz?

endroad
21.Mayıs.2019, 22:05
Cemil hocam ismini buraya yaziyormuyuz?

Merhaba Deniz, evet lütfen. XS bir adet

cicada
21.Mayıs.2019, 22:09
Merhaba Deniz, evet lütfen. XS bir adetYelek almak isteyenler

2)Endroad - Cemil Taşdemir - XS - 1 adet

3)

4)

5)

6)

7)

8 )

9)

10)

Eray Aksoy
21.Mayıs.2019, 22:26
Abi ne mahcupluğu gözünü seveyim. Sen o kadar uğraştın emek verdin bizim için. Biz sana anca teşekkür ederiz :D

Seve seve uğraşırım dostum ne demek :utangaç:

Olurmu Erya hocam, o kadar araştırdın, fikir aldın, görüştün, alternatiflerinde var :Rockn Roll: Eline sağlık 8). Lütfen için rahat olsun.

Malum benim motorum daha tezgaha çıkmadı, ne çıkar çıkmaz belli değil :soru? bu yüzden sanırım uygun olandan yana tercih kullanacağım.

Merhaba Deniz, evet lütfen. XS bir adet

Cemil yanlış anlamazsan sana daha evvel telefonda ve burada yazdığımın aynısını diyeceğim.Şimdi motorun daha sanayiye gelmedi ve ustanın eli değmedi.Anahtar vurulduğu zaman neler çıkacak,ne gibi masrafları olacak belli değil ? Yeleğin yeri belli.Her zaman sipariş edebiliriz.Biliyorum.İnsanın içi gidiyor ve hemen almak istiyor.Ama ilk öncelik motor olsun bence.Uzun yola gidilecek.Aktif olarak kendin de kullanıyorsun zaten.O yüzden altındaki aletin tam kondisyonda olması çok daha önemli.23 mayısa kadar bir gün kaldı sadece.Bence önce bir motoru gösterelim.Ne yapılacak,parça ve işçilik ne tutacak tam olarak öğrenelim.Baktın ki elinde kalıyor hemen siparişi geçeriz.Şimdilik perşembe gününe kadar bekleyelim derim.Son kararı perşembe ver bence.

cicada
21.Mayıs.2019, 22:49

Cemil yanlış anlamazsan sana daha evvel telefonda ve burada yazdığımın aynısını diyeceğim.Şimdi motorun daha sanayiye gelmedi ve ustanın eli değmedi.Anahtar vurulduğu zaman neler çıkacak,ne gibi masrafları olacak belli değil ? Yeleğin yeri belli.Her zaman sipariş edebiliriz.Biliyorum.İnsanın içi gidiyor ve hemen almak istiyor.Ama ilk öncelik motor olsun bence.Uzun yola gidilecek.Aktif olarak kendin de kullanıyorsun zaten.O yüzden altındaki aletin tam kondisyonda olması çok daha önemli.23 mayısa kadar bir gün kaldı sadece.Bence önce bir motoru gösterelim.Ne yapılacak,parça ve işçilik ne tutacak tam olarak öğrenelim.Baktın ki elinde kalıyor hemen siparişi geçeriz.Şimdilik perşembe gününe kadar bekleyelim derim.Son kararı perşembe ver bence.çok mantıklı sonuna kadar katılıyorum...

endroad
21.Mayıs.2019, 22:51

Cemil yanlış anlamazsan sana daha evvel telefonda ve burada yazdığımın aynısını diyeceğim.Şimdi motorun daha sanayiye gelmedi ve ustanın eli değmedi.Anahtar vurulduğu zaman neler çıkacak,ne gibi masrafları olacak belli değil ? Yeleğin yeri belli.Her zaman sipariş edebiliriz.Biliyorum.İnsanın içi gidiyor ve hemen almak istiyor.Ama ilk öncelik motor olsun bence.Uzun yola gidilecek.Aktif olarak kendin de kullanıyorsun zaten.O yüzden altındaki aletin tam kondisyonda olması çok daha önemli.23 mayısa kadar bir gün kaldı sadece.Bence önce bir motoru gösterelim.Ne yapılacak,parça ve işçilik ne tutacak tam olarak öğrenelim.Baktın ki elinde kalıyor hemen siparişi geçeriz.Şimdilik perşembe gününe kadar bekleyelim derim.Son kararı perşembe ver bence.

Eyvallah Eray Hocam, isim her harikulade kalsın isterim çünkü Motorun tamiri ile alakalı motoru yarma konusuna girmeyi planlamıyorum. Sigortası kapıyı çaldı bugün :soru? Konuşma fırsatımız olmadı, kusura bakma lütfen. Perşembe günü bol bol sohbet edeceğiz. :)

Eray Aksoy
21.Mayıs.2019, 23:37
Eyvallah Eray Hocam, isim her harikulade kalsın isterim çünkü Motorun tamiri ile alakalı motoru yarma konusuna girmeyi planlamıyorum. Sigortası kapıyı çaldı bugün :soru? Konuşma fırsatımız olmadı, kusura bakma lütfen. Perşembe günü bol bol sohbet edeceğiz. :)

Şanzıman da sıkıntı varsa elletmeyecek misin ? Onun için de motor açılıyor diye biliyorum ? İnşallah sorun sadece debriyaj balatasındadır ? Ama değilse mecbur açtırmak zorunda kalırız motoru.Her neyse.Bu işler şimdi öyle tahminen halledilmez.Geldiğinde iyice oturup usta ile konuşuruz.Yanında durup durumuna bakarız.Ona göre kararını verirsin 8)

endroad
21.Mayıs.2019, 23:57
Şanzıman da sıkıntı varsa elletmeyecek misin ? Onun için de motor açılıyor diye biliyorum ? İnşallah sorun sadece debriyaj balatasındadır ? Ama değilse mecbur açtırmak zorunda kalırız motoru.Her neyse.Bu işler şimdi öyle tahminen halledilmez.Geldiğinde iyice oturup usta ile konuşuruz.Yanında durup durumuna bakarız.Ona göre kararını verirsin 8)

Şanzımandan ses gelmiyor, benim sıkıntım debrajın sıyırması ve durduğumda Vitesin değişmemesi. Bunların yanında daha önce belirttiklerim var. Açtırma ile ilgili rakamlar belli. İşcilik ile bitmiyor maalesef, keçesi var, contası var, belki hilali ve dişlisi var, yani Liste uzayıp gidiyor. Sigortası gelmeseydi eyvallah elimi taşın altında koyucaktım ama bugün mesaj geldi. Tamir olsa bile sigortasız kullanamayacağıma göre (6 Haziran'da bitiyor) İşciliğe ayırdığım miktarı sigortaya verip daha temiz gitmesi için bakım yaptırmak en iyisi.

cicada
22.Mayıs.2019, 00:04
Şanzımandan ses gelmiyor, benim sıkıntım debrajın sıyırması ve durduğumda Vitesin değişmemesi. Bunların yanında daha önce belirttiklerim var. Açtırma ile ilgili rakamlar belli. İşcilik ile bitmiyor maalesef, keçesi var, contası var, belki hilali ve dişlisi var, yani Liste uzayıp gidiyor. Sigortası gelmeseydi eyvallah elimi taşın altında koyucaktım ama bugün mesaj geldi. Tamir olsa bile sigortasız kullanamayacağıma göre (6 Haziran'da bitiyor) İşciliğe ayırdığım miktarı sigortaya verip daha temiz gitmesi için bakım yaptırmak en iyisi.zincir bakımı için kapağı sök. ön zincir dişlisi olan mili elinle salla. eğer mil sallanıyor ise masura bilya bitmiştir. şanzıman açmaktan başka çaren olmaz. eğer şanzıman alıp toplatirsan kafadan 2 bin tl yi bulur usta parası dahil. çünkü şanzuman pahalı. dişli de sallanma yoksa debriyaj ayarı yeterli olacaktır.

Dadwy59
22.Mayıs.2019, 04:41
kuzu derisi yumuşak ve süner malzemedir kıvrılması daha yatkındır.yırtılır deforme olur,dana derisi kuzu derisine göre zıttır dayanıklı ve daha sert,prof fotomda ixs marka dana derisi tulumdur maşallah çok badireli havalarda hasta olmadan atlatmışımdır.

cicada
23.Mayıs.2019, 10:47
Deri Yelek almak isteyenler

2)Endroad - Cemil Taşdemir - XS - 1 adet

3) Fenomen - Ender Yeşilaraz - XXL - 1 adet

4)Thebattle43 - Emre Dinç - XXL - 1 adet

5)

6)

7)

8 )

9)

10)

cicada
18.Haziran.2019, 12:45
Deri yelekleri alalım mı biraz daha bekleyelim mi ??

cicada
20.Haziran.2019, 10:14
Cemil sipariş çekelim mi ? biraz daha bekleyelim mi?

endroad
21.Haziran.2019, 10:48
Cemil sipariş çekelim mi ? biraz daha bekleyelim mi?

Verelim Deniz, bana uyar.

Teşekkürler :Rockn Roll:

cicada
01.Temmuz.2019, 16:58
Yelek siparişleri veriliyor bilginize....

cicada
02.Temmuz.2019, 10:34
Siparişler verildi

hayırlı uğurlu olsun 8)

Eray Aksoy
02.Temmuz.2019, 10:35
Hayırlı olsun.Sırtınızda eskisin inşallah.

cicada
02.Temmuz.2019, 10:39
Geldiğinde fotolarını atarım....