PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanışma ve stop etme sorunu

Zkcnslm
23.Mayıs.2019, 02:32
Antalyadan herkese merhaba. Yaklasik 6 aydir motor kullaniyorum ve forumu sadece okuyucu olarak takip ediyorum. Buradan çok şey öğrendim herkese teşekkürü borç bilirim :)
Motorum dd150. Sürekli stop etme sorunu yaşıyorum. Forumdan okuduklarima göre sbop ayarı, karbüratör temizliği ve hava ayarı, buji değişimi, rolanti ayarı hepsini yaptırdım. Ama havalar ısınmasina rağmen problem devam ediyor. Rolantide sayan motoru 1'e alip hafif gaz verdigim an çatıırtt sesi ve stop. Yeterince ısıttığımda da ayni sorunu yaşıyorum. Sıkıntı ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler..

CELİL
23.Mayıs.2019, 03:47
Merhaba Zekican Antalyadan aramıza hoş geldin 8)
Sen bakılabilecek herşeye baktırmışsın ama karbüratör ile ilgili olabilir gibi geliyor yapılan ayarlar doğru olmayabilir veya jikle telin takılı kalıyor olabilir farklı bir ustaya daha makineyi göstermekte fayda var kolay gelsin :)

erkopaşa
23.Mayıs.2019, 04:42
Zekican merhaba [emoji2937][emoji2937]
Aramıza hoş geldin. Motosiklet ile ilgili sorununu en kısa zamanda çözmen dileğiyle.[emoji106]
Ankara’dan selamlar saygılar [emoji2937][emoji2937][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zafer
23.Mayıs.2019, 08:47
Antalyadan herkese merhaba. Yaklasik 6 aydir motor kullaniyorum ve forumu sadece okuyucu olarak takip ediyorum. Buradan çok şey öğrendim herkese teşekkürü borç bilirim :)
Motorum dd150. Sürekli stop etme sorunu yaşıyorum. Forumdan okuduklarima göre sbop ayarı, karbüratör temizliği ve hava ayarı, buji değişimi, rolanti ayarı hepsini yaptırdım. Ama havalar ısınmasina rağmen problem devam ediyor. Rolantide sayan motoru 1'e alip hafif gaz verdigim an çatıırtt sesi ve stop. Yeterince ısıttığımda da ayni sorunu yaşıyorum. Sıkıntı ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler..

hoş geldin kardeş umarım sonunu bir an önce cözersin.

FouL
23.Mayıs.2019, 09:12
Hoşgeldiniz.

cicada
23.Mayıs.2019, 10:39
Hoşgeldin Zekican.

Manifold karbüratör bağlantılarını da kontrol et. gevşeme gibi sorunları olabilir. Celil başkanım can alıcı noktaya değinmiş. Sorununun kısa sürede giderilmesi dileğiyle.

TuruncuBuji
23.Mayıs.2019, 12:14
Öncelikle aramıza hoş geldin.
Senin yaşadığın sorun gibi stop etme sorunu uzun yol esnasında başıma geldi. o yüzden trafik ışıklarına yaklaştığımda ecel terleri döküyordum. Hatta o zaman karbüratörden olduğunu düşünmemiştim, şanzıman'nın 1. vites dişlilerini kırdığımı düşünmüştüm, abuk subuk sesler geliyordu çünkü, öksürüp tıksırarak stop ediyordu
Yolculuk bittikten sonra hemen ustama götürdüm karbüratöre bir ayar çekti. Mis gibi oldu. 2 ay sonra şanzıman yine arıza verdi o ayrı :artiz: Bende sorunun karbüratörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Değiştirmen gerekirse forumda az yakıt tüketimi sağlayan karbüratör önerisi vardı. onu inceleyebilirsin.

Zkcnslm
23.Mayıs.2019, 15:56
Karbüratör hava ayarı 2 ayrı ustada yapildi en son temizligide yapildi sorun çözülmedi. En son ustam karbüratörün iyi bir karbüratör olmadığını değişmesinde fayda olacağını söyledi. Herkese çok teşekürler sanırım uygun bir zamanda karbüratör değişiminin yolu göründü :)

mxsrn
23.Mayıs.2019, 20:26
Hoşgeldiniz ve geçmiş olsun, sorununuz umarım en kısa sürede hallolur 8)

cicada
24.Mayıs.2019, 10:01
Karbüratör hava ayarı 2 ayrı ustada yapildi en son temizligide yapildi sorun çözülmedi. En son ustam karbüratörün iyi bir karbüratör olmadığını değişmesinde fayda olacağını söyledi. Herkese çok teşekürler sanırım uygun bir zamanda karbüratör değişiminin yolu göründü :)

Karbüratör değişimi yapacaksan forumumuzda yer alan takıt tüketimini azaltmaya yönelik olan yöntemler var. bir göz atarak karar ver bence. hazır değiştirirken bari yakıttan tasaruf et.

erkopaşa
24.Mayıs.2019, 10:11
Motorun 150 cc lik yani tek karbüratör
Al iyisinden bir tane yakıtta düşer sorunda gider [emoji106][emoji2937]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet A.
25.Mayıs.2019, 11:06
Hoşgelişler olsun.
Geçmiş olsun.
Antalyadaki arkadaşlarımızla tanışmanı tavsiye ederim [emoji4][emoji106]

Mehmet A.

Dadwy59