PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda Hasret Bitti - Suzuki Volusia VL 800

Eray Aksoy
12.Temmuz.2019, 00:05
Başlıkta da yazdığım gibi sonunda hasret bitti.Bugün 35 yıllık çocukluk hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu,inanılmaz keyfini ve rahatlığını yaşıyorum.Halen daha olayı tam idrak edemedim.Adeta bir hayal gibi.Sanki her an rüyadan uyanacağım gibi.Motoru almamış gibi hissediyorum.Bugün iyi bir uyuyup kafayı rahatlatmam gerek.Çok uzun süre bekledim.Çok uğraştım,strese girdim,moralimin bozulup ümitsizliğe düştüğüm anlar oldu ama sonunda her şey bitti.Pes etmeden işin üstüne gidip inat etmem sonucu bu akşam hasretime son noktayı koyup yeni bir döneme başlıyorum.

Arkadaşlar,Allah hepinize kat be kat daha iyisine binmeyi nasip etsin inşallah.Ben yola "Regal Raptor Spyder 350cc" olarak çıktım ve işlerimin de mali açıdan iyi gitmesi,biraz da gözümü karartmam sonucu "Suzuki Volusia VL 800" ile işe son noktayı koydum.Artık bu kadar laf yeter.Video ve resimler konuşsun :Rockn Roll: 8) :Rockn Roll:

https://www.youtube.com/watch?v=GGmumuNTcfA

2465

2466

2467

2468

2469

2470

2471

2472

2473

2474

2475

2476

2477

2478

2479

2480

2481

2482

2483

Bu arada aklına geldiğimden dolayı bana anahtarlıktan alan ve yollayan Ömer Hocama çok teşekkür ederim.Değer verilmek,önemsenmek çok güzel bir şey gerçekten.Aynı incliği ben gösteremedim.Tekrardan çok teşekkür ederim Ömer :smile:

2484

endroad
12.Temmuz.2019, 00:55
Başlıkta da yazdığım gibi sonunda hasret bitti.Bugün 35 yıllık çocukluk hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu,inanılmaz keyfini ve rahatlığını yaşıyorum.Halen daha olayı tam idrak edemedim.Adeta bir hayal gibi.Sanki her an rüyadan uyanacağım gibi.Motoru almamış gibi hissediyorum.Bugün iyi bir uyuyup kafayı rahatlatmam gerek.Çok uzun süre bekledim.Çok uğraştım,strese girdim,moralimin bozulup ümitsizliğe düştüğüm anlar oldu ama sonunda her şey bitti.Pes etmeden işin üstüne gidip inat etmem sonucu bu akşam hasretime son noktayı koyup yeni bir döneme başlıyorum.

Arkadaşlar,Allah hepinize kat be kat daha iyisine binmeyi nasip etsin inşallah.Ben yola "Regal Raptor Spyder 350cc" olarak çıktım ve işlerimin de mali açıdan iyi gitmesi,biraz da gözümü karartmam sonucu "Suzuki Volusia VL 800" ile işe son noktayı koydum.Artık bu kadar laf yeter.Video ve resimler konuşsun :Rockn Roll: 8) :Rockn Roll:

2470

Bu arada aklına geldiğimden dolayı bana anahtarlıktan alan ve yollayan Ömer Hocama çok teşekkür ederim.Değer verilmek,önemsenmek çok güzel bir şey gerçekten.Aynı incliği ben gösteremedim.Tekrardan çok teşekkür ederim Ömer [emoji2]

2484

Allah kazasız belasız güzel günlerde keyif ile sürmeyi nasip etsin. Azm ettin, sabr ettin sonunda oldu. İnşallah bundan sonrası daha da güzel olucak. Hayırlı, uğurlu olsun Eray hocam.

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

newmoon06tr
12.Temmuz.2019, 01:48
Eray gözün aydın, tekrar hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, güle güle, güzel günlerde kullan.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkopaşa
12.Temmuz.2019, 08:30
Eray hocam o kadar mutlusun ki ne yazayım bilemedim. Ama videoda o motorun selesine dokunup üzerine biniyorsun ya işte tam orada farkında olmadan bismillah dedim kendi kendime sanki ben biniyorum.[emoji23]
Güle güle kullan Rabbim kaza bela vermesin keyifle uzun yollarda ve yıllarda gönlünce ve hep beraber sürersin inşallah. Tekerine taş değmesin.[emoji2]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sergen_ozduran
12.Temmuz.2019, 09:19

https://www.youtube.com/watch?v=GGmumuNTcfA

2465

2466

2467

2468

2469

2470

2471

2472

2473

2474

2475

2476

2477

2478

2479

2480

2481

2482

2483

Bu arada aklına geldiğimden dolayı bana anahtarlıktan alan ve yollayan Ömer Hocama çok teşekkür ederim.Değer verilmek,önemsenmek çok güzel bir şey gerçekten.Aynı incliği ben gösteremedim.Tekrardan çok teşekkür ederim Ömer [emoji2]

2484Allah kaza bela vermesin abi. Hayırlı uğurlu olsun [emoji4]

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
12.Temmuz.2019, 10:16
Eray mutluluğunu buradan hissedebiliyorum. Allah mutluluğunu daim etsin, keyifle nice yollara inşallah.

Maşallah tosun paşaya nazar değmesin :) İsmi çabuk bul yoksa kalır tosun paşa...

Mehmet A.
12.Temmuz.2019, 10:18
Abi hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin yolun düz bazende kıvrımlı[emoji16] rüzgarın bol olsun.
Allah kaza bela vermesin [emoji4]

Mehmet A.

CELİL
12.Temmuz.2019, 11:16
Eray Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah nazar 🤘🏽:) 8)

Raci06
12.Temmuz.2019, 11:32
Eray mutluluğunu buradan hissedebiliyorum. Allah mutluluğunu daim etsin, keyifle nice yollara inşallah.

Maşallah tosun paşaya nazar değmesin :) İsmi çabuk bul yoksa kalır tosun paşa...İsim belli ömer hocam, " Hunhar," veya "kara hunhar"., bizzat Eray kendi söyledi..
Tosunpaşa da fena isim değil aslında.

Yemeğe düşkünlükten gidersek..
Yolböreği
Külbastı

tarihsel karakter
Keykubat

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cicada
12.Temmuz.2019, 13:26
Abi çoook duygulandım valla. sanki kendime almış kadar hissettim duygularını. allah kazasız belasın neşeyle binmeni nasip etsin. nazarlardan korusun... :)

NanoGuardian
12.Temmuz.2019, 20:11
Eray abi okurken benim yüzüm güldü eline sağlık, Rabbim kaza bela vermesin, ama hala altında küçük mü kalmış:soru?

FouL
12.Temmuz.2019, 22:03
Allah kaza bela vermesin nazar sanada çok yakıştı kendim almışım kadar sevindim

TuruncuBuji
12.Temmuz.2019, 22:26
Motosiklete binmek için bahane üretmekten başka derdin olmaz inş. :D
Not :Çok yakışmış abime.

CELİL
12.Temmuz.2019, 23:15
Eraaaay nerelerdesin hala motorun üzerinden inmedinmi :) :) :)

Rutkay Ediz
13.Temmuz.2019, 00:16
Abi hayırlı, uğurlu olsun maşallah pek yakışmış. Kazasız, belasız sürüşler dilerim abi. :Rockn Roll:

Eray Aksoy
13.Temmuz.2019, 02:20

Maşallah tosun paşaya nazar değmesin :) İsmi çabuk bul yoksa kalır tosun paşa...

Çok sağolasın Ömer :) Gerçekten çok mutlu oldum.Yanından ayrılamıyorum.İsim konusu karışık.Kafamda çok isim var ama tam her açıdan uyan bir şey olsun istiyorum.

Abi hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin yolun düz bazende kıvrımlı[emoji16] rüzgarın bol olsun.
Allah kaza bela vermesin [emoji4]

Mehmet A.

Sağolasın Mehmet.Allah razı olsun.

Eray Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah nazar 🤘🏽:) 8)

Sağolasın Başkanım :cheesy:

İsim belli ömer hocam, " Hunhar," veya "kara hunhar"., bizzat Eray kendi söyledi..
Tosunpaşa da fena isim değil aslında.

Yemeğe düşkünlükten gidersek..
Yolböreği
Külbastı

tarihsel karakter
Keykubat

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raci Abi bu motora bu isimler ayıp olur.Asil bir isim bulmak lazım.Senin gibi bir Şair den,Ozan dan güzel öneriler bekliyorum :)

Abi çoook duygulandım valla. sanki kendime almış kadar hissettim duygularını. allah kazasız belasın neşeyle binmeni nasip etsin. nazarlardan korusun... :)

Deniz çok teşekkür ederim.Samimiyetini ben de hissediyor ve mutlu oluyorum.En güzelleri sizlerin olsun inşallah 8)

Eray abi okurken benim yüzüm güldü eline sağlık, Rabbim kaza bela vermesin, ama hala altında küçük mü kalmış:soru?

Sağolasın Muhammed.Cümlemize kaza bela vermesin inşallah.Motor altımda çok küçük durmadı.Zaten daha büyüğü de yok bunların :) Biraz resimden,biraz da kilodan dolayı motor tam oldu.Dragstar falan sırıtırmış doğrusu.

Allah kaza bela vermesin nazar sanada çok yakıştı kendim almışım kadar sevindim

Murat çok teşekkür ederim.Eksik olmayın.Sevincime ortak olmanız beni çok mutlu etti.Hepinize sonsuz teşekkürler.

Motosiklete binmek için bahane üretmekten başka derdin olmaz inş. :D
Not :Çok yakışmış abime.

Cihan'ım Allah razı olsun.Çok sağolasın.Duygularımı anlatacak kelime dahi bulamıyorum :hastayız: En kısa zamanda ağırlığına falan alışıp yollara düşmek istiyorum.

Abi hayırlı, uğurlu olsun maşallah pek yakışmış. Kazasız, belasız sürüşler dilerim abi. :Rockn Roll:

Sağolasın Rutkay.En samimi duygularımla sizlere daha güzellerini dilerim.Sağolasın :Rockn Roll:

Eray Aksoy
13.Temmuz.2019, 02:40
Eraaaay nerelerdesin hala motorun üzerinden inmedinmi :) :) :)

Celil Başkanım buradayım.Yorgunluktan bittim :uyuyorum :yorgun: Bugün fena ama bir o kadar da keyifli bir gündü.Sabah 07:30 da kalkıp Ustanın Tamirhanesine,Motorumun yanına gittim.En ince noktasına kadar pata cila uyguladım.Ter içinde kaldım ve çok yoruldum.Bu sıcaklarda bunu yapmak adamı yoruyor gerçekten.Ardından Motorumun eksiklerini gidermek için araştırmaya girdik.Yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

Ön - Arka Fren Balataları değişecek
Ön ve Arka lastikler değişecek
Dörtlü sinyal çalışmıyor
Arka jant tellerinden iki tanesi kırık
Üzerindeki korna scooter kornası gibi.Cımcızlak bir ses var ve değişecek

Başkanım lastikler için fiyat araştırdık.Metzeler ME888 Marathon Ultra 2000 Lira.Bunun takımı 600-800 liraya da olanını bulduk ama lastik üretim yılı 2011 - 2012.Cesaret edip alamadım.O lastiğin ömrü bitmiştir yani.Anlas da lastik bulamadık.Pirelli,Bridgestone,Michellen de 1700 - 1800 lira.Bu halde 300 fazla verir ve Metzeler alırım diye düşündüm.Daha uyguna bir önerin veya önerisi olan varsa memnuniyetle duymak,okumak isterim.Deli paraymış lastikler.Yahu arabamın 4 lastiği 1000 lira tuttu.Vay arkadaş bu neymiş ya ???

Jant telleri durmaktan,yatmaktan kötü olmuş.Ben de hepsini değiştirmek istedim.İstanbul da bir yer bire bir aynı ebatlarda bunları üretiyormuş.Görsel olarak da çok fark ettrecek motorumu.Ön ve arka telleri komple değiştirtiyorum.

Ön ve Arka balatalar için ustam sinter balata tavsiye etti.Ön bulduk ama arka yoktu.İnternet üzerinden bulup alacağım.

Korna bir tane takıldı ama ondan da pek memnun değilim.Sesi çok fark ettirdi ama yine de böyle ağır abi havası yok.Tavsiye edeceğiniz bir korna markası ve modeli varsa memnun olurum.

Aynalardan bir tanesi yok.Çalmışlar.Güzel bir takım da ayna alacağım.

Dörtlüleri açınca sadece sol ön sinyal çalışıyor.Ya kablodan yada elektrik aksamından dedi Usta.Halledecek onu.

Şimdilik acil olan,yolda bana sıkıntı çıkarabilecek ve acilen müdahale edip sürüş güvenliğimi sağlayacak bu eksikleri gidereceğiz.Yani motor bir hafta - on gün kadar Tamirhane de olacak.Özellikle lastikler ve frenler içler acısı durumda.Zaten acemi bir sürücüyüm.Bu haliyle riske girip de sürmem.Yeni başlayan sevdamın acı bir şekilde sonuna gelmek istemem.

Başkanım ve tüm arkadaşlarımdan yedek parçaların uygun fiyata temini konusunda,özellikle de lastikler için yardım rica ediyorum.

Eray Aksoy
13.Temmuz.2019, 02:52
Bir video ve bir kaç resim daha gelsin.Bugün cila yapıp eksiklerini belirledik.Çok yoruldum gerçekten.Ancak motora binip de o sesi duymak adama tüm dertlerini,yorgunluğunu unutturuyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=sb-foBAY_tw

2487

2488

2489

2490

CELİL
13.Temmuz.2019, 10:19
Eray yorucu ama zevkli bir gün olmuş :)
Lastikler malesef hepimizin sıkıntısı fiyatlar dediğin gibi çok pahalı bazen uygun ebatı bile bulamıyoruz :(
Jant telleri konusunda bence orjinalleri takılacak olandan daha kalitelidir hepsi yerine ben olsam sadece değişim gerekenleri değiştiririm
Korna F1 havalı kornalar var motora röle ile takılabiliyor yüksek güzel ses veriyor
Kolay gelsin 8)

Zafer
13.Temmuz.2019, 18:53
Celil Başkanım buradayım.Yorgunluktan bittim :uyuyorum :yorgun: Bugün fena ama bir o kadar da keyifli bir gündü.Sabah 07:30 da kalkıp Ustanın Tamirhanesine,Motorumun yanına gittim.En ince noktasına kadar pata cila uyguladım.Ter içinde kaldım ve çok yoruldum.Bu sıcaklarda bunu yapmak adamı yoruyor gerçekten.Ardından Motorumun eksiklerini gidermek için araştırmaya girdik.Yapılması gerekenler sırasıyla şöyle;

Ön - Arka Fren Balataları değişecek
Ön ve Arka lastikler değişecek
Dörtlü sinyal çalışmıyor
Arka jant tellerinden iki tanesi kırık
Üzerindeki korna scooter kornası gibi.Cımcızlak bir ses var ve değişecek

Başkanım lastikler için fiyat araştırdık.Metzeler ME888 Marathon Ultra 2000 Lira.Bunun takımı 600-800 liraya da olanını bulduk ama lastik üretim yılı 2011 - 2012.Cesaret edip alamadım.O lastiğin ömrü bitmiştir yani.Anlas da lastik bulamadık.Pirelli,Bridgestone,Michellen de 1700 - 1800 lira.Bu halde 300 fazla verir ve Metzeler alırım diye düşündüm.Daha uyguna bir önerin veya önerisi olan varsa memnuniyetle duymak,okumak isterim.Deli paraymış lastikler.Yahu arabamın 4 lastiği 1000 lira tuttu.Vay arkadaş bu neymiş ya ???

Jant telleri durmaktan,yatmaktan kötü olmuş.Ben de hepsini değiştirmek istedim.İstanbul da bir yer bire bir aynı ebatlarda bunları üretiyormuş.Görsel olarak da çok fark ettrecek motorumu.Ön ve arka telleri komple değiştirtiyorum.

Ön ve Arka balatalar için ustam sinter balata tavsiye etti.Ön bulduk ama arka yoktu.İnternet üzerinden bulup alacağım.

Korna bir tane takıldı ama ondan da pek memnun değilim.Sesi çok fark ettirdi ama yine de böyle ağır abi havası yok.Tavsiye edeceğiniz bir korna markası ve modeli varsa memnun olurum.

Aynalardan bir tanesi yok.Çalmışlar.Güzel bir takım da ayna alacağım.

Dörtlüleri açınca sadece sol ön sinyal çalışıyor.Ya kablodan yada elektrik aksamından dedi Usta.Halledecek onu.

Şimdilik acil olan,yolda bana sıkıntı çıkarabilecek ve acilen müdahale edip sürüş güvenliğimi sağlayacak bu eksikleri gidereceğiz.Yani motor bir hafta - on gün kadar Tamirhane de olacak.Özellikle lastikler ve frenler içler acısı durumda.Zaten acemi bir sürücüyüm.Bu haliyle riske girip de sürmem.Yeni başlayan sevdamın acı bir şekilde sonuna gelmek istemem.

Başkanım ve tüm arkadaşlarımdan yedek parçaların uygun fiyata temini konusunda,özellikle de lastikler için yardım rica ediyorum.

Eray abi tekrar hayırlı olsun eksikler bir an önce tamamlarsın inş. Dediğin gibi en Önem li olanları lastik ve frenler aman ha dikkat et. Şimdiden kolay gelsin 8)

Eray Aksoy
13.Temmuz.2019, 22:41
Eray yorucu ama zevkli bir gün olmuş :)
Lastikler malesef hepimizin sıkıntısı fiyatlar dediğin gibi çok pahalı bazen uygun ebatı bile bulamıyoruz :(
Jant telleri konusunda bence orjinalleri takılacak olandan daha kalitelidir hepsi yerine ben olsam sadece değişim gerekenleri değiştiririm
Korna F1 havalı kornalar var motora röle ile takılabiliyor yüksek güzel ses veriyor
Kolay gelsin 8)

Aynen Başkanım.Çok yoruldum ama her bir anından zevk aldım.Jant telleri konusu zaten malumun.Bugün yolladığım resimlerden durumu gördün.Mecburen hepsi değişecek.Gelen malzemenin kalitesine göre değişiklik yapabilirim.Yerli üretim desiler.O yüzden takımı 70 lira.Bu paraya gelen tel bisiklet teli gibidir diye tahmin ediyorum.Bunu yapan,en azından daha kaliteli malzeme ile üreten birini biliyor musun ?

Eray abi tekrar hayırlı olsun eksikler bir an önce tamamlarsın inş. Dediğin gibi en Önem li olanları lastik ve frenler aman ha dikkat et. Şimdiden kolay gelsin 8)

Sağolasın Zafer.Aynen öyle.Yürüyen aksam çok önemli.Lastik ve balata siparişlerini pazartesi veriyoruz.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
13.Temmuz.2019, 23:02
Üç gündür motor bende.İlk iki gün birer dakika ancak sürdüm.Korktum motordan [emoji45] Bugün kendime kızıp bindim ve trafiğe daldım.Dönerken korkudan altıma kaçıracaktım nerdeyse.Sonra alıştım.Biraz dönüşlerde sıkıntım var.Ehliyet sürecinden sonra yaklaşık üç ay motora binmedim.E tecrübesiz olunca da bu süre çok ciddi önem kazanıyor.Yarın kaskı alıp gşdeceğim.Ciddi bir süre binip alışma devresini çabuk atlatmaya çalışacağım.Ama çoookk zevkli bir şe yaaa [emoji39][emoji2956][emoji39]

erkopaşa
14.Temmuz.2019, 12:00
Üç gündür motor bende.İlk iki gün birer dakika ancak sürdüm.Korktum motordan [emoji45] Bugün kendime kızıp bindim ve trafiğe daldım.Dönerken korkudan altıma kaçıracaktım nerdeyse.Sonra alıştım.Biraz dönüşlerde sıkıntım var.Ehliyet sürecinden sonra yaklaşık üç ay motora binmedim.E tecrübesiz olunca da bu süre çok ciddi önem kazanıyor.Yarın kaskı alıp gşdeceğim.Ciddi bir süre binip alışma devresini çabuk atlatmaya çalışacağım.Ama çoookk zevkli bir şe yaaa [emoji39][emoji2956][emoji39]

Alışınca dönüşlerde o cüssesine rağmen virajlarda nasıl kolay döndüğünü ve güven verdiğini göreceksin Eray hocam[emoji106]

Eray Aksoy
14.Temmuz.2019, 14:01
Alışınca dönüşlerde o cüssesine rağmen virajlarda nasıl kolay döndüğünü ve güven verdiğini göreceksin Eray hocam[emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiErkan Hocam inşallah.Bugün şehir içinden sürüp Baraja kadar gideceğim.Hem şehir içi hem de uzun yol gibi minyatür bir gezi olacak.Böyle böyle alışacağım inşallah.Lastiklerin durumu çok kötü.Üzerinde 2003 yılının lastiği ile geldi.O yüzden gidon hakimiyeti de çok kolay olmuyor.Yavaş hızlarda tin tin giderim.

Şehir içi uzun süre 1. veya 2. viteste gidilirse hararet veya başka bir sorun olur mu ? Bildiğim kadar bu tarz makinalarda düşük vites çok iyi değil ?

CELİL
14.Temmuz.2019, 14:30
Erkan Hocam inşallah.Bugün şehir içinden sürüp Baraja kadar gideceğim.Hem şehir içi hem de uzun yol gibi minyatür bir gezi olacak.Böyle böyle alışacağım inşallah.Lastiklerin durumu çok kötü.Üzerinde 2003 yılının lastiği ile geldi.O yüzden gidon hakimiyeti de çok kolay olmuyor.Yavaş hızlarda tin tin giderim.

Şehir içi uzun süre 1. veya 2. viteste gidilirse hararet veya başka bir sorun olur mu ? Bildiğim kadar bu tarz makinalarda düşük vites çok iyi değil ?

Bu makinerde hareret sorunu olmaz ama sen yinede 1 de değil 2 git zaten makine 2 de bile kalkış yapabilir kolay gelsin 8)

Eray Aksoy
14.Temmuz.2019, 14:53
Bu makinerde hareret sorunu olmaz ama sen yinede 1 de değil 2 git zaten makine 2 de bile kalkış yapabilir kolay gelsin 8)Teşekkür ederim Başkanım.Valla sizin için ufak olan bu bilgiler benim gibi yeniler için altın değerindeler.Sizlerin sayesinde çok şey öğrendim.Iyi ki varsınız [emoji847]

Eray Aksoy
14.Temmuz.2019, 21:43
Biri beni durdursun :hastayız: :p :Rockn Roll:

Bugün saat 15:30 gibi motorumu aldım ve tırsa tırsa sürmeye,daha doğrusu şehiriçi trafiğine girmeye niyetlendim.Ya arkadaşlar bu nasıl bir zevktir böyle :hastayız: Zevkten resmen eriyip aktım.Ben böyle bir keyif ve zevki hiç tatmamıştım.Bu yaşa kadar resmen yılları boşa heba edip gitmişim.Trafiğe girdikten bir dakika sonra ne korku ne de telaş kaldı.Ben aslında bu Motto Akademi Eğitiminde bayağı bir şeyler kapmışım gerçekten.Şehir içi sürdüm.Ardından Manavgat Barajına doğru gittim.Oradan geri gelip şehiriçi ne daldım gene.Oradan Cafe lerin olduğu,piyasanın full takıldığı caddelerde gezdim.Bütün gözler bana dönüyordu.Aslında hava atmasını,üç kuruşluk malını gösteren sonradan görme de değilim.Ama o an içime bir yaratık kaçtı sanki :shock: 2. vites te giderken debriyajı çekip gaza ufak ufak yüklenince çıkan o ses karşısında millet büyülendi resmen.Birbirlerine motoru gösterip bana 8) hareketi yaptılar.Egzosum orjinal.Yani sesi gayet makul.Ama o kadar gücünü hissettiriyor ki millet rahatsız olmuyor ama ister istemez dönüp bakıyor.Tabi ben milletin ne dediğinde değilim.Yada nasıl hoşlarına gittiklerine de aldırmıyorum.Ama kask kafamdayken dahi o sesi gümbür gümbür duymak,bacakların arasında o gücü hissettmek beni resmen kopardı.Beni forumda bir süre görmeyi unutun :cheesy: Yarın motorun lastik ve balata siparişleri verilecek.Jant telleri sökülüp numune olarak yollanacak.Bir hafta - on gün kadar motor yatacak.Şu anda canımı sıkan tek konu bu.Onun haricinde mutluluktan uçuyorum :cheesy:

CELİL
14.Temmuz.2019, 23:14
Eray Maşallah keyfini çıkar nazar 😁😁😁😁😁

erkopaşa
15.Temmuz.2019, 08:54
Maşallah subhanallah Eray hocam nazar değmesin hızlı girdin piyasaya [emoji1787]
O yaratık hepimizin içinde var ama değiyor ne yapsan motosiklet böyle bir şey [emoji106][emoji2937]

Eray Aksoy
15.Temmuz.2019, 23:35
Maşallah subhanallah Eray hocam nazar değmesin hızlı girdin piyasaya [emoji1787]
O yaratık hepimizin içinde var ama değiyor ne yapsan motosiklet böyle bir şey [emoji106][emoji2937]

Erkan Hocam aynen öyle vallahi.İnşallah birlikte sürmek de nasip olur.Grup sürüşü kesin çok zevklidir ?

erkopaşa
16.Temmuz.2019, 17:19
Erkan Hocam aynen öyle vallahi.İnşallah birlikte sürmek de nasip olur.Grup sürüşü kesin çok zevklidir ?

Beraberce süreceğiz inşallah Eray hocam hele bir motora alış gerisi gelir [emoji2937]

Greywolf
16.Temmuz.2019, 17:54
Eray hayırlı olsun.

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 12:18
Eray hocam motoru sehpaya kaldırdınız mı başladı mı operasyon [emoji848]

Eray Aksoy
17.Temmuz.2019, 12:30
Eray hocam motoru sehpaya kaldırdınız mı başladı mı operasyon [emoji848]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiErkan Hocam kaldırdık maalesef.Motora binemediğim için çok üzgünüm.Jant telleri olmasa işi 2 günde halledeceğiz.Ama tellerin üretimi 2 gün,gidiş geliş kargo toplam 4 gün.Haftasonu araya girecek ve kargo şirketleri çalışmayacak.Yani önümüzdeki hafta perşembeye kadar sürecek.Perşembe akşamı motoru alacağım Cuma izinliyim.Bütün gün inmeyeceğim üstünden.Deli danalar gibi gezeceğim [emoji847] İnşallah Cemil bir sürpriz yapıp gelir de beraber gezeriz [emoji4]

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 12:37
Erkan Hocam kaldırdık maalesef.Motora binemediğim için çok üzgünüm.Jant telleri olmasa işi 2 günde halledeceğiz.Ama tellerin üretimi 2 gün,gidiş geliş kargo toplam 4 gün.Haftasonu araya girecek ve kargo şirketleri çalışmayacak.Yani önümüzdeki hafta perşembeye kadar sürecek.Perşembe akşamı motoru alacağım Cuma izinliyim.Bütün gün inmeyeceğim üstünden.Deli danalar gibi gezeceğim [emoji847] İnşallah Cemil bir sürpriz yapıp gelir de beraber gezeriz [emoji4]

İntruder jant teli var sahibinden de ama çıkma olur mu olmaz mı bilemiyorum

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 12:40
Linki bu lastik ölçüleri aynı

suzuki intruder jamt telleri İlan No: 662036527 https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-jant-lastik-suzuki-intruder-jamt-telleri-662036527/detay

Eray Aksoy
17.Temmuz.2019, 13:37
Linki bu lastik ölçüleri aynı

suzuki intruder jamt telleri İlan No: 662036527 https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-jant-lastik-suzuki-intruder-jamt-telleri-662036527/detay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiUyup uymayacağı konusunda emin olmamız lazım.Yoksa boşuna almış oluruz.Satıcı da bilmiyordur bence.

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 13:41
Uyup uymayacağı konusunda emin olmamız lazım.Yoksa boşuna almış oluruz.Satıcı da bilmiyordur bence.

Bundan başkada denk gelmedim. Bence telleri fazla yaptır, yedek olması iyi olur. En çok arka jant teline ihtiyaç olur.

Eray Aksoy
17.Temmuz.2019, 13:48
Bundan başkada denk gelmedim. Bence telleri fazla yaptır, yedek olması iyi olur. En çok arka jant teline ihtiyaç olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiAynen.Ben de öyle düşünmüştüm.Ama gelen malın kalitesine göre karar vereceğim.Ön lastik te 4 farklı jant teli kullanmışlar.Usta da şaşırdı.

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 13:51
Aynen.Ben de öyle düşünmüştüm.Ama gelen malın kalitesine göre karar vereceğim.Ön lastik te 4 farklı jant teli kullanmışlar.Usta da şaşırdı.

Çok tel kırmış enteresan [emoji848]
Bende bi inceleyim merak ettim şimdi bana hepsi aynı gelmişti [emoji1]

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 13:53
Birde iç lastikleri de değiştir mutlaka, çürüme yapmıştır yolda bırakmasın sonra. L şeklinde siboplu olanı bendekiler hava basarken kolaylık sağlıyor [emoji106]

Eray Aksoy
17.Temmuz.2019, 14:00
Birde iç lastikleri de değiştir mutlaka, çürüme yapmıştır yolda bırakmasın sonra. L şeklinde siboplu olanı bendekiler hava basarken kolaylık sağlıyor [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiHay Allah razı olsun.Aklıma gelmediydi bu.Tecrübe farkı işte [emoji4] Jant telleri 5 arka 2 önde kırık.Jant tel kalınlıkları farklı.Önde 4 farklı boy var [emoji4] Mühendislik bunu yaparken acaba neyi hesap ederek yaptı ???

SedatDemir
17.Temmuz.2019, 14:14
Hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin 👍🏼👍🏼

Eray Aksoy
17.Temmuz.2019, 14:45

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiErkan Hocam iç lastik yok.Bulamadım.Satan bir yer biliyor musun ?

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 14:58
Erkan Hocam iç lastik yok.Bulamadım.Satan bir yer biliyor musun ?

Benim usta buldu ama nereden buldu bilmiyorum yarın yanına uğrarım bende bakıma sokacağım motoru Balıkesir öncesi sorar sana bilgi veririm.

Eray Aksoy
17.Temmuz.2019, 15:11
Benim usta buldu ama nereden buldu bilmiyorum yarın yanına uğrarım bende bakıma sokacağım motoru Balıkesir öncesi sorar sana bilgi veririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiÇok sevinirim gerçekten.Hemen Ustaya EFT yaparım.Bulup bana yollarsa çok çok iyi olacak.Sağolasın Erkan Hocam.Yarın haber bekliyorum senden [emoji847]

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 15:17
Çok sevinirim gerçekten.Hemen Ustaya EFT yaparım.Bulup bana yollarsa çok çok iyi olacak.Sağolasın Erkan Hocam.Yarın haber bekliyorum senden [emoji847]

Tamam yarın ararım seni [emoji106]

TuruncuBuji
17.Temmuz.2019, 18:48
Eray abi motosikletin eksiklerini tamamlada balıkesir festivaline gidelim [emoji16][emoji16][emoji16]

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erkopaşa
17.Temmuz.2019, 19:49
O zaman Balıkesir’de buluşuyoruz Cihan [emoji1]

Eray Aksoy
18.Temmuz.2019, 10:37
Eray abi motosikletin eksiklerini tamamlada balıkesir festivaline gidelim [emoji16][emoji16][emoji16]

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiSen ve Cemil kanıma girip duruyorsunuz.Zaten zor sabrediyorum.İstifayı basıp geleceğim o olacak [emoji1]

erkopaşa
18.Temmuz.2019, 11:11
Sen ve Cemil kanıma girip duruyorsunuz.Zaten zor sabrediyorum.İstifayı basıp geleceğim o olacak [emoji1]

Aman deyim istifa etme, 4 gün izin alsan yeter [emoji1][emoji106]

TuruncuBuji
18.Temmuz.2019, 11:28
Sen ve Cemil kanıma girip duruyorsunuz.Zaten zor sabrediyorum.İstifayı basıp geleceğim o olacak [emoji1]

Sen bu ikna kabiliyetinle istifa etmeden 4 gün izin alırsın abi :D

Eray Aksoy
18.Temmuz.2019, 11:51
Aman deyim istifa etme, 4 gün izin alsan yeter [emoji1][emoji106]

Erkan Hocam çok yoruldum bu insanların nazından.Üç kuruş para veren turist kendini Türkiyenin kralı sanıp her şeye hakkı olduğunu düşünüyor.Bir yere kadar adabımı bozmuyorum ama sınırı aşan olursa da pişman ediyorum.Geçen biri "Türkler barbar" dedi.Dayanamadım [emoji853] "2019 yılında halen tuvaletlerinde taharet musluğu olmayıp totosunda ve kilodunda pislik ile gezen siz mi bize barbar diyorsunuz" deyip adamı milletin içinde rezil ettim.Ama yoruldum Erkan hocam.Vallahi turizm harici bir şey bulsam parasına falan bakmayıp istifa edip gideceğim.

[QUOTE=Eray Aksoy;333951]Sen ve Cemil kanıma girip duruyorsunuz.Zaten zor sabrediyorum.İstifayı basıp geleceğim o olacak [emoji1]

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOT

Sen bu ikna kabiliyetinle istifa etmeden 4 gün izin alırsın abi :D
Aynen doğru dedin.Her tür ikna edip gelirim.Ama bu ara motor ve bakımı için çok pis açıldım.Bu ay kuruş harcarken dikkat etmem lazım.

Eray Aksoy
18.Temmuz.2019, 12:10
Lastikler geldi [emoji847]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/c47eb7a3c1f6347e207ae0a8807596d2.jpg

erkopaşa
18.Temmuz.2019, 12:51
Hadi hayırlı olsun [emoji2937]

Eray Aksoy
18.Temmuz.2019, 12:56
Hadi hayırlı olsun [emoji2937]

Sağolasın Erkan Hocam.İç lastik,yan çantalar,rüzgar siperliği,ayak palet basamağı kaldı acil olarak.Motor dört dörtlük olacak inşallah.Inmeyeceğim üstünden.Hatta gece bike üstünde yatacağım [emoji1] Bütün işlerin bitmesini dört gözle,sabırsızlıkla bekliyorum.

erkopaşa
18.Temmuz.2019, 14:17
Sürücü sisybar buldun mu [emoji848]

Eray Aksoy
18.Temmuz.2019, 14:30
Sürücü sisybar buldun mu [emoji848]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiYok bulamadım maalesef.Hep arka yolcu için var.Bir iki tane vardı aslında ama uyup uymayacağını bilemedim.Yazıp sordum ama cevap vermediler.

Zafer
19.Temmuz.2019, 10:19
lastikler geldi [emoji847]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190718/c47eb7a3c1f6347e207ae0a8807596d2.jpg

sm-j730f cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi

hayirli olsun taş degmesin8)

Eray Aksoy
20.Temmuz.2019, 11:07
hayirli olsun taş degmesin8)Sağolasın Zafer.Amin cümlemizin inşallah.

Eray Aksoy
20.Temmuz.2019, 11:23
Yandım dostlar yandım [emoji15] Deli paralar gitti gerçekten.Lastikleri sipariş etmiştim.Çok şükür elime ulaştılar bildiğiniz gibi.Dün Armode Ar750 yan çantaları ve sis farları (led) sipariş ettim.Biraz evvel de 130/90/16 ve 170/80/15 iç lastik siparişlerini verdim.Iç lastikler hiç bir yerde bulunmuyordu.Allah razı olsun bu işi Erkan Hocam (Erkopaşa) sayesinde çözdük.Çok teşekkür ederim Erkan Hocam.

Ön cam rüzgar siperliği beni en çok zorlayan konu olacaktı.Deli gibi camı arıyordum.Burada da bana "Yeni Motor hediyemdir" deyip bana Givi camı hediye eden Zafer beni bu dertten kurtardı.Açıkçası bunu hiç beklemiyordum.Çok mutlu oldum.Yanlış anlaşılmasın mutluluğum malın değeri veya para konusu değil,böyle insanlarla birlikte aynı ortamda bulunmaktandır.Zafer sana gerçekten çok teşekkür ederim.Beni çok duygulandırıp mutlu ettin.Allah razı olsun.

Başkanım sana da teşekkür ederim.Bitmek bilmeyen telefon ve sorularıma sabırla katlanan ve bana yol gösteren,yardımcı olan Celil Başkanım senden de Allah razı olsun.

Manevi desteklerini esirgemeyen Cemil ve Cihan kardeşlerim ve yazışmalarda samimiyetlerini uzaktan da olsa hissettiğim tüm RR Ailesine de teşekkür ederim.Iyi ki varsınız.Haa unutmadan Öner Hocama da çok teşekkür ederim.Kendisinin haberi yok daha ama benim Bayrak direği işini de o çözecek [emoji12][emoji1787] [emoji7][emoji7][emoji7]

Eray Aksoy
20.Temmuz.2019, 17:53
Çantalar da geldi [emoji4][emoji847] Cemil de motorunu almaya gelmişti.Az da olsa onunla da görüşebildik.Haftaya Cuma iş biter de gezerim inşallah.En zoru motor almak diyordum ama yanılmışım.Her gün ustanın yanına gidip motora bakıyorum.En zoru aldığın motoru beklemekmiş [emoji17]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190720/b5e15921ab6c96c659741512494ab50e.jpg

Ömer
22.Temmuz.2019, 09:20
Yandım dostlar yandım [emoji15] Deli paralar gitti gerçekten.Lastikleri sipariş etmiştim.Çok şükür elime ulaştılar bildiğiniz gibi.Dün Armode Ar750 yan çantaları ve sis farları (led) sipariş ettim.Biraz evvel de 130/90/16 ve 170/80/15 iç lastik siparişlerini verdim.Iç lastikler hiç bir yerde bulunmuyordu.Allah razı olsun bu işi Erkan Hocam (Erkopaşa) sayesinde çözdük.Çok teşekkür ederim Erkan Hocam.

Ön cam rüzgar siperliği beni en çok zorlayan konu olacaktı.Deli gibi camı arıyordum.Burada da bana "Yeni Motor hediyemdir" deyip bana Givi camı hediye eden Zafer beni bu dertten kurtardı.Açıkçası bunu hiç beklemiyordum.Çok mutlu oldum.Yanlış anlaşılmasın mutluluğum malın değeri veya para konusu değil,böyle insanlarla birlikte aynı ortamda bulunmaktandır.Zafer sana gerçekten çok teşekkür ederim.Beni çok duygulandırıp mutlu ettin.Allah razı olsun.

Başkanım sana da teşekkür ederim.Bitmek bilmeyen telefon ve sorularıma sabırla katlanan ve bana yol gösteren,yardımcı olan Celil Başkanım senden de Allah razı olsun.

Manevi desteklerini esirgemeyen Cemil ve Cihan kardeşlerim ve yazışmalarda samimiyetlerini uzaktan da olsa hissettiğim tüm RR Ailesine de teşekkür ederim.Iyi ki varsınız.Haa unutmadan Öner Hocama da çok teşekkür ederim.Kendisinin haberi yok daha ama benim Bayrak direği işini de o çözecek [emoji12][emoji1787] [emoji7][emoji7][emoji7]

Eray hallederim ama attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez hesabı, telin maliyeti kargo maliyetinin altında :)

Eray Aksoy
22.Temmuz.2019, 10:28
Eray hallederim ama attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez hesabı, telin maliyeti kargo maliyetinin altında :)Dahabyüksek maliyetli bir şey iste diyorsun yani [emoji16]

Ömer
22.Temmuz.2019, 16:13
Eray sen onu bunu boş ver de şu demir ata bir isim koyamadın hala, bak sürekli bir yerlerinden bir şeyler çıkıyor.
Adını koy da bir rahata ersin şu makine artık...

Eray Aksoy
22.Temmuz.2019, 17:23
Eray sen onu bunu boş ver de şu demir ata bir isim koyamadın hala, bak sürekli bir yerlerinden bir şeyler çıkıyor.
Adını koy da bir rahata ersin şu makine artık...Gerçekten doğru diyorsun.Bir türlü şöyle içime sinen güzel bir isim bulamadım.

Ömer
22.Temmuz.2019, 18:00
Gerçekten doğru diyorsun.Bir türlü şöyle içime sinen güzel bir isim bulamadım.

Kara Arslan olsun senin motorun ismi.

endroad
22.Temmuz.2019, 18:04

Bende işi gücü bıraktım ne olsa acaba diye düşünüyordum. Geçtiğimiz Cumartesi egzozu dinledim aslan gibi kükremiyor değil :artiz:

Tutturmuş olabilirsin Ömer Abi 8)

Eray Aksoy
22.Temmuz.2019, 18:06
Bende işi gücü bıraktım ne olsa acaba diye düşünüyordum. Geçtiğimiz Cumartesi egzozu dinledim aslan gibi kükremiyor değil :artiz:

Tutturmuş olabilirsin Ömer Abi 8) Az daha sabredin.İki gün içinde güzel bir isim bulacağım inşallah [emoji847]

Eray Aksoy
22.Temmuz.2019, 18:12
Ufak tefek kalan eksikleri de gidermeye başladık.Bugün Sis Farları,Hidrolik fren kutusu kapağı,palet basamak,rüzgar siperlik bağlantı ayakları ve elcik siparişlerini verdim.cumartesi sabahı elimde olacak hepsi.Sonunda her şey tamamlandı çok şükür.Altta ki ürünleri sipariş ettim.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190722/45bfc4e81efa3403834b229f0e758eaf.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190722/be294cea1d55cb1f71630f3a35e7e1b3.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190722/d5abd6c5278495a36d6873850c416669.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190722/70e714f055de0f601fb7cae9d72a97f7.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190722/56cf621c68b00360db257c6b4bfb39a7.jpg

erkopaşa
22.Temmuz.2019, 22:20
Eray hocam maşallah güle güle kullan

Eray Aksoy
22.Temmuz.2019, 23:50
Eray hocam maşallah güle güle kullan

Sağolasın Erkan Hocam.Bu şekilde artık hiç bir eksiğim kalmamış olacak.Bundan sonra tadını çıkarmak kalıyor bana :)

Eray Aksoy
23.Temmuz.2019, 12:26
Biraz önce jant telleri için motoonline ile görüştüm.Telleri bu hafta yetiştiremiyorlarmış.Yalvardım resmen.Tekrar atölyeyi arayıp bana dönüş yaptılar ama maalesef yetişmiyor.Bildiğim ne kadar küfür varsa içimden ettim ve etmeye devam ediyorum.Yani motora binme işi en erken haftaya çarşamba-perşembe ye kaldı.Yaşanabilecek ne kadar aksilik varsa en başından bugüne kadar başıma geldi.Sanki kader beni motor işinden uzak tutmaya çalışıyor gibi [emoji17] Yoruldum arkadaşlar.Gerçekten manevi olarak çok yoruldum ve tükendim.

erkopaşa
23.Temmuz.2019, 12:35
Sıkma canını Eray hocam, her şerde bir hayır vardır diyelim. Diğer işleri hallet bu sırada. Az daha sabır yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin, tertemiz pırıl pırıl bir motora uzun yıllar bineceksin inşallah.

TuruncuBuji
23.Temmuz.2019, 12:48
Yoruldum arkadaşlar.Gerçekten manevi olarak çok yoruldum ve tükendim.

Eray abi motosiklete binmeye başlayınca hepsini unutursun.

endroad
23.Temmuz.2019, 12:58
Biraz önce jant telleri için motoonline ile görüştüm.Telleri bu hafta yetiştiremiyorlarmış.Yalvardım resmen.Tekrar atölyeyi arayıp bana dönüş yaptılar ama maalesef yetişmiyor.Bildiğim ne kadar küfür varsa içimden ettim ve etmeye devam ediyorum.Yani motora binme işi en erken haftaya çarşamba-perşembe ye kaldı.Yaşanabilecek ne kadar aksilik varsa en başından bugüne kadar başıma geldi.Sanki kader beni motor işinden uzak tutmaya çalışıyor gibi [emoji17] Yoruldum arkadaşlar.Gerçekten manevi olarak çok yoruldum ve tükendim.

Sıkma canını Eray, en azından çözümsüz sıkıntılar değil, sadece biraz vakit istiyor. İyi tarafından bakmaya çalış. İşi bilen Ustalar var ve parça sorunun yok. Hepsi bir araya geldiğinde dört dörtlük sıkıntısız istediğin zaman binip her türlü yola gidebilecek bir motorun olacak. Bu yola sıfırdan başlamıştın, şimdi ise hem ehliyetin var hemde Motorun, şunun şurasında bir hafta kaldı :)

Eray Aksoy
23.Temmuz.2019, 15:18
Sıkma canını Eray hocam, her şerde bir hayır vardır diyelim. Diğer işleri hallet bu sırada. Az daha sabır yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin, tertemiz pırıl pırıl bir motora uzun yıllar bineceksin inşallah.

Eray abi motosiklete binmeye başlayınca hepsini unutursun.
Sıkma canını Eray, en azından çözümsüz sıkıntılar değil, sadece biraz vakit istiyor. İyi tarafından bakmaya çalış. İşi bilen Ustalar var ve parça sorunun yok. Hepsi bir araya geldiğinde dört dörtlük sıkıntısız istediğin zaman binip her türlü yola gidebilecek bir motorun olacak. Bu yola sıfırdan başlamıştın, şimdi ise hem ehliyetin var hemde Motorun, şunun şurasında bir hafta kaldı :)
Ben bazı konularda biraz kafası kırık bir adamım [emoji847] Motoonline'ı aradım ve "Kalsın" dedim.Motokurye yollayıp jant tellerini aldırdım ve şu anda locomotor Kadir Usta ya doğru yoldalar.Kafayı motor ile bozdum.Bu yüzden her yol ve çözüme yöneliyorum.Bir günde hazırlayıp yollayacaklar inşallah.En geç cumartesi veya pazar teslim almış olurum motorumu.3-4 gün kazanmış oldum.Ya basit birer jant telini üretmek için herifler bir hafta - on gün zaman veriyor.Yuh olsun ya.Sonra da "Yerli piyasada iş olmuyor.Battık.Kazanamıyoruz..." diye ağlarlar.Bildiğin basit bir teli on günde ancak üretebiliyorsan yazıklar olsun sana.

Eray Aksoy
23.Temmuz.2019, 23:07
Jant telleri Kadir Usta ya ulaştı.Yarın üretim için teslim edecek.Sanırım perşembe kargoya yetiştirirler ? Ama kargonun gelmesi Cumartesiyi bulur.O gün de kargo şirketleri 12:00 ye kadar çalıştığından dolayı teslim alma işi pazartesiye,akor ayarı,lastik falan derken tertemiz çıkması salı ya kalır.Bu hafta da heba olup gitti.Nasip kısmet artık.Bugün elime iç lastiklerim ve led sis farlarım ulaştı.İki gün içerisinde elcik ve hidrolik fren kutusu kapağı elime ulaşır.Pazartesi gibi de geriye kalan son aksesuarlar olan palet basamak,ön sis farları,ön rüzgar siperlik,bağlantı ayakları gelir.Salı günü akşamına tertemiz çıkacak inşallah.Sonra tutmayın bu küçük enişteyi salıverin gitsin :Rockn Roll:

cicada
24.Temmuz.2019, 09:55
Jant telleri Kadir Usta ya ulaştı.Yarın üretim için teslim edecek.Sanırım perşembe kargoya yetiştirirler ? Ama kargonun gelmesi Cumartesiyi bulur.O gün de kargo şirketleri 12:00 ye kadar çalıştığından dolayı teslim alma işi pazartesiye,akor ayarı,lastik falan derken tertemiz çıkması salı ya kalır.Bu hafta da heba olup gitti.Nasip kısmet artık.Bugün elime iç lastiklerim ve led sis farlarım ulaştı.İki gün içerisinde elcik ve hidrolik fren kutusu kapağı elime ulaşır.Pazartesi gibi de geriye kalan son aksesuarlar olan palet basamak,ön sis farları,ön rüzgar siperlik,bağlantı ayakları gelir.Salı günü akşamına tertemiz çıkacak inşallah.Sonra tutmayın bu küçük enişteyi salıverin gitsin :Rockn Roll:

Son halini merakla bekliyoruz..... Geç olsun güç olmasın derler. bir an önce binmek istiyorsun tahmin edebiliyorum. :)

Eray Aksoy
24.Temmuz.2019, 10:28
Son halini merakla bekliyoruz..... Geç olsun güç olmasın derler. bir an önce binmek istiyorsun tahmin edebiliyorum. :)
Ortaya beklediğimize değecek güzellikte bir şey çıkacak.Sabırla bekliyorum.Az kaldı inşallah.

Eray Aksoy
24.Temmuz.2019, 23:06
Offf bugün yaşadıklarımı nasıl anlatsam nerden başlasam bilemedim ? Neyse şöyle başlayayım bari...

Locomotor dan Kadir Usta ile öğlen görüştük."Kadıköy de müthiş bir sağanak var.Dışarıya çıkma şansım yok" dedi."Ya Ustam sen götürme.Ver bir Taksi ye yolla.Parasını ben vereyim." dedim.Akşam saat 19:30 a kadar iki kere "Durum nedir ?" diye sordum ancak cevap alamadım.Akşam 19:30 da kendi Ustamın yanına gittim.Arka fren balatası için "Var" diyen yedek parçacı şimdi "Stokta kalmamış" demiş.Söver misin çoğaltır mısın ??? Neyse Kadir Usta yı balata için aradım.Bulacağını ve benim Rüzgar siperliği bağlantı ayaklarıipalet basamak ve sis farları ile birlikte yarın yollayacağını söyledi sağolsun.Bu arada arka tel jantların ellerinde set olarak hazır bulunduğunu da söyledi.Ön tel jantları değiştirmememizi önerdi.Sağlıklı olmazmış orjinalleri gibi.Kendi Ustamı telefona verdim ve iki usta görüştü.Sonuç olarak ön tekerin jant tellerini korozyon ve pastan mümkün mertebe temizleyip aynı orjinalleri ile devam etmeye karar verdik.Celil Başkanımın başından beri söylediği ve benim Ustama anlatmaya çalıştığım yere geldik yine.Boşu boşuna bunca zaman kaybettim.Neyse,her şeyde bir hayır vardır.Yarın yollasa ürünler ancak cumartesi gelecek ve kargo şirketleri o gün yarım gün çalıştıklarından iş pazartesiye kalacaktı.Allah'tan kafam biraz çalışıyor."Ustam otobüs ile yolla" dedim.Yarın otobüs şirketine parçaları teslim edecekler ve biz de cuma sabahı malzemeyi teslim alacağız.Kısmet olursa Cuma akşamı tertemiz bir şekilde motoru teslim alma ihtimalim doğdu.Moralim biraz yerine geldi.Üç gündür inanılmaz bir yoğunlukta telefon trafiği yaşayıp durdum.Kendim ilgilenmesem iş daha iki haftaya bitmeyecekmiş anlaşılan.

Eray Aksoy
25.Temmuz.2019, 18:16
Bu akşam son kalan malzemeler de otobüs ile İstanbul dan yollanıyor.Palet,orjinal jant telleri,cam bağlantı ayakları ve sis farları.Cumartesi akşama bütün işimiz bitmiş olacak inşallah.Sadece ön cam elimde olmadığından dolayı onu bekleyeceğiz.Onun da bir aciliyeti yok zaten.Jant tellerini orjinal Suzuki bulduk.Arka takım 400 lira.Motor işi A dan Z ye bitince sanırım beni uğraştıran,bekleten bu adamların kulağını çınlatırım.Üstüne düşmesem gerçekten en az 2 hafta daha motoru kullanamayacaktım.Herkes ehli keyif.Kimsede iş ahlakı,sözünün arkasında durma diye bir şey yok.Yazdıkça tekrar gerilmeye başlıyorum.Neyse artık olan oldu.

Eray Aksoy
26.Temmuz.2019, 20:43
Elcikler ve fren hidrolik kutu kapağı geldi ve yerlerine takıldı.Özellikle elcikler çok çok iyi çıktı.Krom ve tam avuç içini dolduruyor.Gerçekten çok şık durdu.Gözüm orjinallerine alıştığından dolayı bu yeniler bana biraz kısa geldi.Orjinallerinde koruma topuzu olduğundan daha uzun duruyordu.Aşağıda resimlerini ekliyorum.

Jant telleri,uzun yol palet ayak basamakları,sis farları ve ön cam bağlantı ayakları yarın sabah saat 09:30 - 10:00 arası geliyor çok şükür.Yarın akşama motoru teslim alacağım çok büyük bir aksilik çıkmazsa.Çok büyük bir sabırsızlıkla o anın gelmesini bekliyorum.Cam hariç tüm eksiklerini tamamlamış olacağız inşallah.Jant telleri konusu bayağı bir strese soktu beni ama sonunda hallettik çok şükür.

Yalnız sormak istediğim bir konu var.Ön tarafta aydınlatma,iki sis farı ve iki angel eyes led sis farı olacak.Yani aydınlatma ve görünürlük gayet yeterli.Ama arkada stop lambası hariç hiç bir aydınlatma yok.Fark edilebilirlik açısından sizlerin uyguladığı bir şey var mı orası için ?

2518

2519

2520

TuruncuBuji
27.Temmuz.2019, 00:26
Yalnız sormak istediğim bir konu var.Ön tarafta aydınlatma,iki sis farı ve iki angel eyes led sis farı olacak.Yani aydınlatma ve görünürlük gayet yeterli.Ama arkada stop lambası hariç hiç bir aydınlatma yok.Fark edilebilirlik açısından sizlerin uyguladığı bir şey var mı orası için ?

Eray abi arkaya bana göre herhangi bir masraf yapmana gerek yok. Gece arkadan gelicek aracın dikkatini çekmek istiyorsan yan çantaların arka kısmına veya Sissy barın arkasına çanta koyacaksan, o çantanın arkasına ne kadar fark edilmek istiyorsan o kadar reflektör bant yapıştır geç. Yada yapıştırmalı ikaz reflektörlerinden al. Bunun yanında sissy barın arkasında çanta olmayacaksa giyeceğin koruma kıyafetinin üstüne fosforlu yelek giyebilirsin. Hatta ankara festivalinde bir şey dikkatimi çekmişti Celil Başkan ile Ömer Abinin deri yeleklerinin içi fosforlu. Geceleri ters giyiyorlar galiba.

Eray Aksoy
27.Temmuz.2019, 00:35
Eray abi arkaya bana göre herhangi bir masraf yapmana gerek yok. Gece arkadan gelicek aracın dikkatini çekmek istiyorsan yan çantaların arka kısmına veya Sissy barın arkasına çanta koyacaksan, o çantanın arkasına ne kadar fark edilmek istiyorsan o kadar reflektör bant yapıştır geç. Yada yapıştırmalı ikaz reflektörlerinden al. Bunun yanında sissy barın arkasında çanta olmayacaksa giyeceğin koruma kıyafetinin üstüne fosforlu yelek giyebilirsin. Hatta ankara festivalinde bir şey dikkatimi çekmişti Celil Başkan ile Ömer Abinin deri yeleklerinin içi fosforlu. Geceleri ters giyiyorlar galiba.

Çantaların arkasına reflektör yapıştırmak benim de aklıma geldi ama o da işin tüm büyüsünü,görselliğini alıp götürür.Yani çok alakasız olacak gibime geldi ? Oraya ufak ta olsa bir şey yapmak istiyorum.

TuruncuBuji
27.Temmuz.2019, 00:45
Çantaların arkasına reflektör yapıştırmak benim de aklıma geldi ama o da işin tüm büyüsünü,görselliğini alıp götürür.Yani çok alakasız olacak gibime geldi ? Oraya ufak ta olsa bir şey yapmak istiyorum.

Kişiden kişiye değişebilir ama böyle bir reflektör classic bir motosikletde pek sırıtmaz (Fosforlu yuvarlak reflektör diye geçiyor.)
2521

Eray Aksoy
27.Temmuz.2019, 02:15
Kişiden kişiye değişebilir ama böyle bir reflektör classic bir motosikletde pek sırıtmaz (Fosforlu yuvarlak reflektör diye geçiyor.)
2521
Ben bant gibi olan şerit reflektörleri anlafım.Bu resimdeki gibi bir şey olabilir.

newmoon06tr
27.Temmuz.2019, 02:50
Eray abi arkaya bana göre herhangi bir masraf yapmana gerek yok. Gece arkadan gelicek aracın dikkatini çekmek istiyorsan yan çantaların arka kısmına veya Sissy barın arkasına çanta koyacaksan, o çantanın arkasına ne kadar fark edilmek istiyorsan o kadar reflektör bant yapıştır geç. Yada yapıştırmalı ikaz reflektörlerinden al. Bunun yanında sissy barın arkasında çanta olmayacaksa giyeceğin koruma kıyafetinin üstüne fosforlu yelek giyebilirsin. Hatta ankara festivalinde bir şey dikkatimi çekmişti Celil Başkan ile Ömer Abinin deri yeleklerinin içi fosforlu. Geceleri ters giyiyorlar galiba.Cihan, geceleri yelekleri ters giyme fikri güzel düşünce [emoji3][emoji3][emoji847]

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TuruncuBuji
27.Temmuz.2019, 07:52
Ben bant gibi olan şerit reflektörleri anlafım.Bu resimdeki gibi bir şey olabilir.

Bende ilk seferde reflektör bantdan bahsetmiştim. Doğru anlamışsın abi. Sen görünüş deyince aklıma bu ürün geldi.

aidikurt
27.Temmuz.2019, 13:08
Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullan . Yolun ve farın hep açık olsun.

Eray Aksoy
07.Mart.2021, 21:40
Forum bile bana karşı.Yeniden açılınca ilk sayfada benim motorsiklet başlığını görünce moralim iyice düştü.Ulan bi zevkine varmak nasip olmadı.Bu bize reva mıdır arkadaş :cry: Erkan Hocam yok mu buna uygun bir arabesk senin repertuvarında ?

erkopaşa
07.Mart.2021, 23:31
Vazgeçmem bu sevdadan diyeceksin Eray hocam bu sevda bitmez diyeceksin üzülmeyeceksin

https://youtu.be/LBWkteBQ7mo

cicada
08.Mart.2021, 10:44
Forum bile bana karşı.Yeniden açılınca ilk sayfada benim motorsiklet başlığını görünce moralim iyice düştü.Ulan bi zevkine varmak nasip olmadı.Bu bize reva mıdır arkadaş :cry: Erkan Hocam yok mu buna uygun bir arabesk senin repertuvarında ?Bak en güzel anın yerinde duruyor.
Daha ne tatlar zevkler yasicaz abi.
Kaşa gidecez daha abi....

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray Aksoy
13.Mart.2021, 00:03
Bak en güzel anın yerinde duruyor.
Daha ne tatlar zevkler yasicaz abi.
Kaşa gidecez daha abi....

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İnşallah Deniz.Turizm sezonu umduğumuz gibi olursa Temmuz başından itibaren arayışlara başlarım [emoji847]

Vazgeçmem bu sevdadan diyeceksin Eray hocam bu sevda bitmez diyeceksin üzülmeyeceksin

https://youtu.be/LBWkteBQ7mo

Sevda bitmez Erkan Hocam.Sevdanın ikinci bölümü başlayacak inşallah [emoji2969]