PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biten kamp ocağının gaz kartuşunu doldurma (Çakmak gazı ile dolumu)

Ömer
22.Temmuz.2019, 12:47
Ocakların gaz kartuşları ile ilgili çakmak gazı tüpleriyle nasıl dolum yapılır konusunda aparatsız bir çözüm buldum.
Malum gaz kartuşları 230 ml 30-40 TL civarında. 270 ml çakmak gazı tüpü 4-5 TL civarında. Fazla para vermeye gerek yok.
Bu konuyu ihtiyaç halinde uygulayabilmeniz için ufak bir resim ile anlatmaya çalıştım.
Umarım faydalı olur.
Stantard aldığımız çakmaz gazı tüplerinin uç kısmını 2 mm civarında (göz kararı) kesiyoruz. Bu sayede daha konik olan kısım tüpü kartuşa bastırdığımız zaman kartuşun deliğini tam olarak kapatıp gazın dolum esnasında dışarı kaçmasını önlüyor.
Asıl problem burada başlıyor. Kartuşun sibop kısmı açılıyor ama gaz tüpünün ağzını bu sibobun üzerine bastırdığımız için yedek tüpten gaz çıkışı olmuyor.
2 mm kısalttığımız gaz tüpünün ucunu 45'lik bir açıyla kestiğimiz zaman bu sıkıntı da ortadan kalkıyor.
Umarım anlatabilmişimdir. Kolay gelsin.

2499

Eray Aksoy
22.Temmuz.2019, 14:27
Ocakların gaz kartuşları ile ilgili çakmak gazı tüpleriyle nasıl dolum yapılır konusunda aparatsız bir çözüm buldum.
Malum gaz kartuşları 230 ml 30-40 TL civarında. 270 ml çakmak gazı tüpü 4-5 TL civarında. Fazla para vermeye gerek yok.
Bu konuyu ihtiyaç halinde uygulayabilmeniz için ufak bir resim ile anlatmaya çalıştım.
Umarım faydalı olur.
Stantard aldığımız çakmaz gazı tüplerinin uç kısmını 2 mm civarında (göz kararı) kesiyoruz. Bu sayede daha konik olan kısım tüpü kartuşa bastırdığımız zaman kartuşun deliğini tam olarak kapatıp gazın dolum esnasında dışarı kaçmasını önlüyor.
Asıl problem burada başlıyor. Kartuşun sibop kısmı açılıyor ama gaz tüpünün ağzını bu sibobun üzerine bastırdığımız için yedek tüpten gaz çıkışı olmuyor.
2 mm kısalttığımız gaz tüpünün ucunu 45'lik bir açıyla kestiğimiz zaman bu sıkıntı da ortadan kalkıyor.
Umarım anlatabilmişimdir. Kolay gelsin.

2499Süper bir çözüm.Ömer Hocam bin yıl düşünsem aklıma gelmezdi.Ama bu gazlar aynı mı ? Yani sıkıntı olur mu veya orjinali gibi uzun süreli dayanır mı ?

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
22.Temmuz.2019, 14:40
Tecrübeyle sabit, hiç bir sıkıntı yan etki az yanma vs. gibi bir problem yok. her kartuşta 25-30 TL cepte 8)

erkopaşa
22.Temmuz.2019, 15:45
https://youtu.be/5gmgpLMZIkY
Ömer hocam bu tam senlik hiç uğraşma, direk tak çakmak tüpünü devam et kampa [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ömer
22.Temmuz.2019, 16:09
https://youtu.be/5gmgpLMZIkY
Ömer hocam bu tam senlik hiç uğraşma, direk tak çakmak tüpünü devam et kampa [emoji16]

Bunu taşımak için Battal Gazi lazım Erkan hocam :)

erkopaşa
22.Temmuz.2019, 16:19
Bunu taşımak için Battal Gazi lazım Erkan hocam :)

O zaman ben alayım bundan [emoji16]

newmoon06tr
22.Temmuz.2019, 17:43
Ömer gayet faydalı bir bilgi olmuş, festivalde bahsetmiştin, eline sağlık.

YouTube luk bir video çekersen, bu konu patlar. [emoji3]

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet A.
23.Temmuz.2019, 00:00
Abi okuduk bilgilendik eyvallah [emoji16][emoji16][emoji16]

Mehmet A.