PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal raptor spyder devir saati

HakanSpyder
08.Mart.2021, 21:56
Motoruma devir saati takmak istiyorum cunku fazla acemi oldugum icin deviri tam kestiremiyorum vites atarken sikintilar yasiyorum inanmazsiniz 10kmlik mesafede bile hararet yaptim.. assagi koydugum devir saatini motoruma taksam azda olsa is gorur mu acaba yardimci olursaniz cok sevinirim... Omer abinin yaptigini izledim cok guzel gorunuyordu.

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/kanuni-seyhan-125-devir-saati_pdp_667979231

CELİL
08.Mart.2021, 22:02
Teorik olarak uyması lazım ama sana daha önce dediğim gibi kalibrasyon yapılamadığından doğru göstermez 👍
İstersen ahmet ustaya sor 👍

HakanSpyder
08.Mart.2021, 23:27
Anladim baskanim bi ara gitmem lazim zaten su cunku asiri isiniyor galiba su icerde dolasmiyor. Test ettim demisti ama kofte koysam 10dk surmez pisirmem o sirada devir saatinide yaptirmak istiyorum.

CELİL
08.Mart.2021, 23:37
Anladim baskanim bi ara gitmem lazim zaten su cunku asiri isiniyor galiba su icerde dolasmiyor. Test ettim demisti ama kofte koysam 10dk surmez pisirmem o sirada devir saatinide yaptirmak istiyorum.

Radyatör fanı açıyormu kontrol etmek lazım 👍

Eric The Raven
09.Mart.2021, 04:09
Merhaba Hakan araba kullanıyorsan aslında motorunun sesini biraz dinlemen yeterli. Arabadaki gibi, hafif ses yükselmeye başladığı zaman ses yükselmeden vites değişmen uygun olur gibime geliyor. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar daha iyi anlatırlar bunu (hatta etrafında birlikte sürebileceğin bir arkadaşın varsa tecrübeli, ondan da fikir alırsın). Bizim motorlarımız zorlanmaya, yüksek devirlerde kullanmaya gelmiyor. Anladığım kadarıyla işi garantiye almak için devir (Rpm) göstergesi taktıracaksın. Celil başkanın dediği gibi kalibrasyon yaptırmadan tam net değerleri göremeyebilirsin. Bu arada hararet yaptığında baktın mı fan çalışıyor muydu? Çalışıyorsa eğer devirdaim var mı onu da kontrol etmen gerekir. Umarım kısa zamanda sorununa çözüm bulursun. Kolay gelsin.

Ömer
09.Mart.2021, 09:31
Hakan kısa mesafede bile hararet yapıyorsa başka bir sorun olabilir.

Devir saati ile ilgili attığın link kapanmış. Ama sonuçta hepsi aynı mantık uyar.
Fakat, Celil başkanın da söylediği gibi tam kalibrasyon tutmasa da yine de işe yarıyor.

HakanSpyder
09.Mart.2021, 15:46
Hakan kısa mesafede bile hararet yapıyorsa başka bir sorun olabilir.

Devir saati ile ilgili attığın link kapanmış. Ama sonuçta hepsi aynı mantık uyar.
Fakat, Celil başkanın da söylediği gibi tam kalibrasyon tutmasa da yine de işe yarıyor.

Valla aslinda motora binip b.cekmeceye gelmek sizinde denemenizi istiyorum ama o yokusu cikamama korkusu var o yuzden cesaret edemiyorum. Rampada kalkis calismam lazim biraz