PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yollar motorlarla dolsun...

getto
24.Eylül.2007, 13:13
neden herkes motor kullanmaz anlamıyorum..tamam tehlikeli ama, bi italya gibi mesela herkes işine motorla gitse fena mı olur..hem çevre kirliliği kalkar, hem park sorunu kalkar, güvenlik artar(kullananlar açısından), maliyetler düşer....insanları buna nasıl teşvike ederiz bi fikri olan varmı..kampanya mı başlatsak :)

Deli çerkes
24.Eylül.2007, 13:39
Yani böyle olalım...

http://www.youtube.com/watch?v=v3x91QhHwrs

gecee
24.Eylül.2007, 13:46
kimi zevk için kullanıyo, kimi iş, kimi de ulaşım ...
bunu kız için manita yapmak için bile kullanan var ...
Mesala taksimde Race üzerinde oturanlar ...
dediklerin keşke olsa ama bu alete herkes binebilse idi bizim bi farkımız olmazdı ...
aynı şekilde hayatta motora binmem diyen insanlara göre de biz normal değiliz...
Zamanla sayımız artacak belki ama genel olarak 4 teker hep fazla olacaktır ...

inci
24.Eylül.2007, 14:30
Ben herkesin sevdiğini sanıyordum çünkü ben seviyordum motosikleti. Fakat "asla binmem" diyenler bizim sayımıza göre çok daha fazla.

Yani böyle olalım...

hala gülüyorum bu ne yaaaaaa :mrgreen:

doğan
24.Eylül.2007, 15:06
Yani böyle olalım...

bu ne yaa. süper valla. Ama dikkatinizi çekerim o kadar motor hiç kaza yapmadan geçebiliyolar. O motorların hepsinin araba olduğunu düşünsenize birde :P :mrgreen:

xerline
24.Eylül.2007, 15:35
Yani böyle olalım...

bu ne yaa. süper valla. Ama dikkatinizi çekerim o kadar motor hiç kaza yapmadan geçebiliyolar. O motorların hepsinin araba olduğunu düşünsenize birde :P :mrgreen:
düşünmeye gerek yok İstanbul trafiği akşam iş çıkıs saatleri vazlasıyla arabayollarda fark şu onlar ilerliyorlar bizimkiler araba içinde oturup bir birlerine kufrediyorlar.

yenikoylu_ua
24.Eylül.2007, 15:47
Valla süper olurdu bence İstanbul büyük bir çileden kurtulurdu.Hatta 3.köprü yapacaz diye ağaçlık bölgeler katledilmekten kurtulurdu denizin dibine tünel yapmakla uğraşmazdık bence şehir merkezlerine araba girişini yasaklasalar insanlar ya toplu taşıma araçlarını kullanırlar yada motor alırlar

müslüm baba
24.Eylül.2007, 15:50
Gaziantep Kiliste şu an durum buna benziyor zaten kişi başına 3 motor düşüyormuş.

xerline
24.Eylül.2007, 16:05
Herkesin motora binmesine gerek yok aslında oranın biraz artması yeterli(bilinçli bir şekilde)
Otomobil kullanımında ise problem otomobil degil, problem her otomobilde 1 kişinin olması. Aynı mahalleden bile aynı yone giden o kadar cok kişi varki hani her arabada ortalama 4 kişi olsa trafikteki otomobil sayısı yarı yarıya düşer. Hatta haberlerde izlemiştim bir ülkede uygulaması vardı. Adamlar her gun birisinin arabasını alıyor 4-5 erli gruplar halinde işe gidiyorlar.

yasinsubay
24.Eylül.2007, 16:45
Bence bizim millet olarak sorunumuz kişiligimizle ilgili, yolda gidiyorsun trafikte ne aracın araca, ne aracın yayaya, ne aracın motora, ne motorun motora, en önemlisi artık yeni türedi bunlar yayanın bile araca saygısı yok,

gençer
24.Eylül.2007, 17:24
B sınıfı ehliyet sahipleri motosiklet kullanabilir derlerse istanbul trafiğindeki araç sayısı en az %20 azalır .. ama böyle bişey yaparak kesinlikle doğru bişey yapmış olmazlar..bu uygulama doğru olmaz..hatta bir felaket yaratabilir.

bence hem motor kullanımını teşvik eden hemde trafik yükünü hafifletecek çözüm , kubilay abinin de söylediği gibi şehir merkezini araba trafiğine kapamak olacaktır. felakete yolaçmadan uygulanabilecek en doğru yol buymuş gibi gözüküyor ..

mahalleden aynı yöne giden 4-5 kişinin toplanarak, beraberce, tek arabayla trafiğe çıkması:...... bu çok zor . belkii başka toplumlar yapabilir ama biz yapamayız böyle şeyler .üç gün sonra komşular birbirine girer:::))))))

getto
24.Eylül.2007, 17:38
dostlar bence tek bir çözüm var bu konuda, motorlara otoyollarda birkaç metrelik ek bir yol yapmak ...arabaların giremeyeceği bir yol...belki bunun için bir kampanya bile başlatılabilir....

dazkir
24.Eylül.2007, 18:03
Keşke bööle bişey olsa ama arabalar için genişletilemeyen yolları motorlar için gelişletirlermi acaba? hiç sanmam.. Ben şu anki durumuda çokta kötü görmüyorum, son yıllarda motor kullanımı epey arttı ve artmayada devam ediyor. Bu da güzel bişey, birtek saygılı dikkatli araba sürücüleri olsa iyi olur. Birde geçen TV'de görmüştüm, bi yerde arabalar kesinlikle ilçe merkezine giremiyor, servislerler ücretsiz olarak merkeze götürüyor insanları, herkes memnundu hayatından, trafik diyede bişey yok.

lunatic
24.Eylül.2007, 20:35
1.

sancezz
24.Eylül.2007, 20:41
Yani böyle olalım...

http://www.youtube.com/watch?v=v3x91QhHwrs yaa abı bu ne boyle yaaa ınanılmaz bısey yok bızım turkıyed4e bu kadar sık motor yola cıksa zaten saatte en az 20 motor bırbırıne gırer :P :P :P :P

Deli çerkes
24.Eylül.2007, 21:31
Saatte 20 motor mu ? dakika da 20 motormu ?

sancezz
24.Eylül.2007, 22:52
Saatte 20 motor mu ? dakika da 20 motormu ?
senın dedıgın dogru sanırım abı bız bu toplu surus olayından bı haberız evet dakıkada 20 motor :P :P :P :P :P

keops
25.Eylül.2007, 19:56
Bir süre önce asla binmem diyordum ama gördümki kurallara uygun ve emniyetli sürüşle 4 tekerlekliler kadar riski var. Hemde daha ucuz kolay ve temiz bir taşıt. Zevkide ayrı tabi.