PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğruluk payi nedir?

Babushinka
14.Haziran.2021, 00:11
Abilerim dostlarım, öncelikle herkese iyi akşamlar ve iyi sürüşler dilerim. Yakın zamanda motosikletimin egzoz sesinin biraz daha yüksek olmasının bana trafikte avataj sağlayacağı düşüncesine kapıldım. Bu konuda biraz araştırma yaptım ve bir kaynakta egzoz içinin "belli bir kısmının" karbon kaplandığında sesinin ciddi ölçüde tokalaştığı ve gürleştiği bilgisine ulaştım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet A.
14.Haziran.2021, 01:39
Karbon kısmının doğruluk payını bilemem ama geçen yıl ankara grubumuzdan bir arkadaşımızın sesten 4500 lirası hiç oldu. Tavsiye etmem.
Düşünce doğru dikkat çeker, arabalar sesi duyunca bi dikkat kesilir. Sonra biz güvenli yolculuk yaparız. Ama yasalar bunları düşünmediği için 4500 liracık sevgi iletiyorlar.

Babushinka
14.Haziran.2021, 01:58
Karbon kısmının doğruluk payını bilemem ama geçen yıl ankara grubumuzdan bir arkadaşımızın sesten 4500 lirası hiç oldu. Tavsiye etmem.
Düşünce doğru dikkat çeker, arabalar sesi duyunca bi dikkat kesilir. Sonra biz güvenli yolculuk yaparız. Ama yasalar bunları düşünmediği için 4500 liracık sevgi iletiyorlar.Vance Hance egzoz takmıştı bir arkadaşım Dragstar 1100'üne 1.5 senedir hiç çevirmediler bile. O kadar sürdük ettik, kaç çevirme gördük. Yani genelde Rasing motosikletleri çeviriyorlar diye gördüm.

Mehmet A.
14.Haziran.2021, 09:24
Çevrilen ve ceza yazılan motor spider [emoji848]

Babushinka
14.Haziran.2021, 09:56
Çevrilen ve ceza yazılan motor spider [emoji848]Belki şöyle bir mantık da olabilir. Bu 250'lik makina bundan böyle ses çıkmaz diyip çevirmiş de olabilirler. Harley'in Softail'i olan bir tanıdığım var o da mesela hiç çevrilmiyor. Belki yüksek CC olunca zaten bunlardan böyle ses çıkıyor gibi bakıyor olabilirler diye düşünüyorum.

erkopaşa
14.Haziran.2021, 10:36
https://youtu.be/7yQ93LTP5bU

Tamamen polis memurunun o anki durumuna göre ceza yiyebiliyoruz maalesef.

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Babushinka
14.Haziran.2021, 10:48
https://youtu.be/7yQ93LTP5bU

Tamamen polis memurunun o anki durumuna göre ceza yiyebiliyoruz maalesef.

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiEvet gerçi işin öyle bir piyango kısmı da var. Ben yemedim hiç ama bir defasında egzoz'dan çevirmedilerdi. O zaman Kanuni Seyhan 250 vardı. Orijinal egzoz ve açık değildi. Buna rağmen 20 dakika ecel teri döktüm adamı ikna etmek için.

erdemsr1
14.Haziran.2021, 13:08
Düşünce doğru dikkat çeker, arabalar sesi duyunca bi dikkat kesilir. Sonra biz güvenli yolculuk yaparız. Ama yasalar bunları düşünmediği için 4500 liracık sevgi iletiyorlar.

benim motora düz boru atmış eski sahibi.Kıyamet gibi ses çıkartıyor lüleburgaz da polis çevirmesine yakalandım ama umursamadı spyder baya büyük duruyor yapı olarak ondan olsa gerek :D

Babushinka
14.Haziran.2021, 14:52
benim motora düz boru atmış eski sahibi.Kıyamet gibi ses çıkartıyor lüleburgaz da polis çevirmesine yakalandım ama umursamadı spyder baya büyük duruyor yapı olarak ondan olsa gerek :DEvet muhtemelen motosikletin boyutu ile kafalarında bir profil oluşturuyorlar.

Raci06
16.Haziran.2021, 00:04
Emniyetin kotaları var bildiğim hersene belli sayıda motora egsoz cezası kesmek durumundalar, kendi iç planlamarına göre. Bu nedenle egsoza takılmakta takılmamakta şansa kalmış bişey. 250 1200cc ayrımı yapmıyolar.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eluh
16.Haziran.2021, 00:48
Evet muhtemelen motosikletin boyutu ile kafalarında bir profil oluşturuyorlar.

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiKesinlikle dogru bu. Birkac polis arkadasa sordum bu durumu. Kabaca "apaci" tabir ettikleri kisilerin surdugu ve egzos sesinin normal olmadigini dusundukleri kisilerle cok bariz gurultu cikaranlar disinda kimseyi bu sebepten durdurmayla ugrasmadiklarini soylediler.

Sent from my Galaxy J6+ using Tapatalk