PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kış Mevsiminde Motoru Isıtıp Yola Çıkmak

Mehmet A.
07.Aralık.2021, 23:59
Bu videoya denk geldim.
Her gün işe gidip geldiğim için ve özellikle ankara da olduğumuzdan, kapalı garajda da uzun süre motoru çalışır vaziyette bırakıp ses yapmamam gerektiğinden ben zaten çalıştırıp hemen yola koyuluyordum.
Ama dikkat edilecek husus videoda belirtiyor düşük devirde motor ısınana kadar aheste aheste. Gerçi mecbur böyle gidiyorum, ya ara sokaklardayım ya da trafikte [emoji1745]

Hatta bir ara ankarada motoru dik konuma getirip çalıştırıp daha sonra ayaklığa bırakmayı konuşmuştuk.

Bu benzin pahalılığında bir süre motoru çalışır vaziyette bırakmakta ayrı bir dert tabi.

Hyosunglar için regaller için ne kadar doğrudur, nee kadar uygulanabilir tam bilemiyorum. Videodaki motor dukati.

Aslında motorun çalışma prensipleriyle ilgili konuşurken fikir yürütürken hep arabalarla karşılaştırırız. Bende öyle yapıyorum. Arabayı çalıştırıp hemen yola koyulabiliyoruz. Neden motorda böyle değil [emoji848] hep mantıksız gelir [emoji1745] ikiside aynı mantık. Sadece yüksek devre çıkmamak lazım [emoji848][emoji1745]

Daha tecrübeli daha bilgili yıllanmış motorcuların fikirleri bilgileri bu konuya daha bir ışık tutar [emoji846][emoji846][emoji846]

https://youtu.be/x4UvJZT_wVA