PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spyder arka amortisör derdi

erdemsr1
21.Şubat.2022, 12:47
Abiler selamlar,çok fazla soru var kafamda sık sık konu açıyorum kusuruma bakmayın öncelikle.Derdim arka süspansiyon…
gıcır gıcır ediyor sabit süspansiyon olduğu İçin değiştirmek çok zor veya mümkün değil tarzı duyumlar aldım.Bu süspansiyonun bakımı yapılabilir mi yapılırsa nasıl yapılır?Ayrıca bir sorum daha var tek kişilik sele alıp sele süspansiyonu monte ederek arka süspansiyonun yükünü hafifletebilir miyim biraz daha konforlu olabilir diye düşündüm.

Mehmet A.
22.Şubat.2022, 09:34
Abiler selamlar,çok fazla soru var kafamda sık sık konu açıyorum kusuruma bakmayın öncelikle.Derdim arka süspansiyon…
gıcır gıcır ediyor sabit süspansiyon olduğu İçin değiştirmek çok zor veya mümkün değil tarzı duyumlar aldım.Bu süspansiyonun bakımı yapılabilir mi yapılırsa nasıl yapılır?Ayrıca bir sorum daha var tek kişilik sele alıp sele süspansiyonu monte ederek arka süspansiyonun yükünü hafifletebilir miyim biraz daha konforlu olabilir diye düşündüm.Zincir yağı [emoji1745][emoji1745][emoji1745]

Amortisörlerin biraz içine, biraz bağlantı yerlerine (somunlara, takozlara). Ses yapan amortisörler olmamayabilir. Bunun için hareketli diğer bağlantı yerlerine de zincir yağı [emoji4][emoji4][emoji4]

Chopperi enduro gibi kullanıp dağ tepe gezen biri olarak tozdan dolayı sık sık başıma gelirdi. Her gün bir yerini yağlayarak sesin nerden geldiğini çözmüştüm. Sonrasında ses yaptıkça nokta atışı yağlıyordum [emoji4][emoji4][emoji4]

Balatalardan ses geliyorsa bunun çözümü başka ve başka konularda anlattık [emoji4][emoji106]*

*Kral tecrübeli

erkopaşa
22.Şubat.2022, 09:47
Klasiklerin amortisörlerini takıyorlar çözüm olarak ama çirkin oluyor bence [emoji106]

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdemsr1
12.Mart.2022, 12:28
wd40 ile motorun arka kısmına banyo yaptırdım sorun şuanlık çözüldü gibi duruyor :)