PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MAT BOYA / KAPLAMA ???

UnicornKnight
28.Eylül.2007, 01:41
son günlerde pek çok modifiyeli (aslında modifiye kısmı traş, sadece dış görünümden ibaret olanlar) araçta karşıma çıkan göze oldukça hoş gelen, üstelik krom aksesuarlar ile karizmatikliği dibine kadar sömüren bir şey bu... hani şu nubuk deri gibi duran boya / kaplamalardan bahsediyorum... şöyle gözümün önüne getiriyorum da motorumu bu şekilde çok ama çok yakışacağını düşünüyorum... fakat "google" derdime derman olamadı, nerde nasıl kaça yapılır, kaplama olan mı avantajlıdır yoksa direk boya işlemiyle gerçekleştirilen mi hiçbir fikrim yok, daha önce de belirttiğim gibi maliyet de önemli bir kıstas tabii ki...
konu ile ilgili görüş, öneri ve yardımlarınızı bekliyorum...

bu arada küçük bir örnek...
http://www.eastohiocoolcars.com/Other/49merc4.jpg

UnicornKnight
28.Eylül.2007, 17:18
arkadaşlar airbrush ile ilgileniyorsanız ya da çeşitli airbrush örnekleri sunmak istiyorsanız onunla ilgili topic açarak genele yayar fikir alış verişinde bulunursunuz (ki var bununla ilgili bir topic yanlış anımsamıyorsam), zira bu şekilde hem konu alakasız bir noktaya sürüklenmekte, başlığın içerdiği konu hakkında bilgi yer almadığı için amacından uzaklaşmakta, kısaca bilgi çöplüğüne dönüşmektedir. muhtemelen bu uyarımı yanlış anlayacaksınızdır, o nedenle bunun önüne geçebilmek açısından yanlızca dikkatli olmanız ve topic sahibinin talepleri doğrultusunda madur etmemeniz için belirtilmiş bir uyarı olduğu hususunun altını önemle çizmek isterim...
teşekkürler...

kawancha
04.Mart.2008, 22:38
topice tesadüfen rastladım
bugün kadıköyde bir boya ustasıyla bu boyayı konuştum. bütün motoru simsiyah yapmanın normal maliyeti 140 YTL bu şekilde teflon gibi mat siyah yapmanın maliyeti için ise 250YTL fiyat verdi. pahalı geldi bana :/..

Tayfun
04.Mart.2008, 23:50
3 parça için fiyat fazla gibide duruyo normal gibide duruyo, neticede bunun yarısı malzeme parasına rahat gider, gerisinide işçilik ister haklı olarak ama güzel yapabilse bari...

foreman
05.Mart.2008, 01:49
arkadaslar 1 kg mix ((farklı boyaların degısık gramajlarda bır araya getırılmesıne mix denıyor)) den üretılmıs oto boyası 155 ytl...buna ılaveten harter...vernık...tıner...işcilik...gerısını sız dusunun...

Tayfun
05.Mart.2008, 02:31
Tabiki 1 kilo boya motor için fazla, 1 kiloyla araba boyuyolar nerdeyse :) ve boya işinde boya saf haliyle kullanılmıyor.

Batis
05.Mart.2008, 03:11
MAt siyah gerçekten şahane görünüyor , ama benim motor gri , ruhsat işilemleri ile çok tuzlu olur. :(