PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşme Teknikleri

erkopaşa
19.Mart.2024, 21:38
Öncelikle herkese merhabalar.
Güvenli sürüş ne kadar önemliyse, bir kaza anında düşmekte o kadar önemlidir motorcu ve artçı için. Aşağıya alıntıladığım bilgilere sizlerinde katkıda bulunmasını ve bilgi paylaşımı olmasını istiyorum.
Kazasız belasız sürüşler diliyorum, kısa bir sürüş bile olsa asla ekipmansız çıkmayın, tekerinize taş değmesin.[emoji2937]

MOTOSİKLETTEN DÜŞME TEKNİKLERİ:

1)Motordan ayrılın
2)Kollarınızı açmayın.
3)Kafanızı korumaya çalışmayın.
4)Düştükten sonra kalkmaya çalışmayın.
5)Hemen kalkıp motosikleti düzeltmeye çalışmayın.

Sürüklenme esnasında ayağa kalkmaya çalışırsanız ,kolunuzu bacağınızı açarsanız bir yerlerinizi kırarsınız .
Sürüklenme sırasında motosikletten mutlaka ayrılmaya çalışın , size ne kadar uzak olursa o kadar az zarar görürsünüz .Kafanızı korumanıza gerek yok , çünkü kask var .Nasıl yuvarlanıyorsanız aynı şekilde devam edin , herhangi bir pozisyon almaya çalışmayın , 2 -3 takladan sonra durursunuz .

Kazadan sonra :
*Durduğunuz yerde kalın , önce sakinleşin.
*Şu an vücudunuzdaki adrenalin o kadar fazla ki ağrınızı hissetmeniz 5-10 dakika sürebilir.
*Yattığınız yerden vücudunuzu kontrol edin .
*Önemli bir şeyiniz yoksa yavaşça kalkın, acele etmeyin.

Güvenli sürüşler...
Alıntıdır.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240319/4818c8141597df8518a73ccdc7e65ce9.jpg

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet A.
21.Mart.2024, 10:07
Öncelikle herkese merhabalar.
Güvenli sürüş ne kadar önemliyse, bir kaza anında düşmekte o kadar önemlidir motorcu ve artçı için. Aşağıya alıntıladığım bilgilere sizlerinde katkıda bulunmasını ve bilgi paylaşımı olmasını istiyorum.
Kazasız belasız sürüşler diliyorum, kısa bir sürüş bile olsa asla ekipmansız çıkmayın, tekerinize taş değmesin.[emoji2937]

MOTOSİKLETTEN DÜŞME TEKNİKLERİ:

1)Motordan ayrılın
2)Kollarınızı açmayın.
3)Kafanızı korumaya çalışmayın.
4)Düştükten sonra kalkmaya çalışmayın.
5)Hemen kalkıp motosikleti düzeltmeye çalışmayın.

Sürüklenme esnasında ayağa kalkmaya çalışırsanız ,kolunuzu bacağınızı açarsanız bir yerlerinizi kırarsınız .
Sürüklenme sırasında motosikletten mutlaka ayrılmaya çalışın , size ne kadar uzak olursa o kadar az zarar görürsünüz .Kafanızı korumanıza gerek yok , çünkü kask var .Nasıl yuvarlanıyorsanız aynı şekilde devam edin , herhangi bir pozisyon almaya çalışmayın , 2 -3 takladan sonra durursunuz .

Kazadan sonra :
*Durduğunuz yerde kalın , önce sakinleşin.
*Şu an vücudunuzdaki adrenalin o kadar fazla ki ağrınızı hissetmeniz 5-10 dakika sürebilir.
*Yattığınız yerden vücudunuzu kontrol edin .
*Önemli bir şeyiniz yoksa yavaşça kalkın, acele etmeyin.

Güvenli sürüşler...
Alıntıdır.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240319/4818c8141597df8518a73ccdc7e65ce9.jpg

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiHer zaman derim; kolu bacağı açıp sürüklenmektense kapanıp cenin pozisyonu alıp yuvarlanın....

Raci06
21.Mart.2024, 10:11
En güzeli düşmeyin. O anda zatennbişey düşünüp uygulamanıza fırsat kalmayacak. Allah korusun

SM-A336E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raci06
21.Mart.2024, 10:13
Her zaman derim; kolu bacağı açıp sürüklenmektense kapanıp cenin pozisyonu alıp yuvarlanın....Ne zaman dedin ? Ben hiç duymadım.

SM-A336E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet A.
21.Mart.2024, 10:21
Ne zaman dedin ? Ben hiç duymadım.

SM-A336E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiYol yaptığımız sürüşlerde abi [emoji16][emoji16]

CELİL
21.Mart.2024, 10:39
İnşallah bu kötü duruma kimse düşmez ama olursa bu bilgiler hayat kurtarır güzel paylaşım Erkan emeğine sağlık 👍👍