PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yoğun trafikte motor sürmeye örnek !!!

Rommel
29.Eylül.2007, 01:56
yoğun trafikte motor kullananlar seyretmeli bence.. japon trafik polisleri yarışmada müthiş manevralar yapıyorlar

http://www.youtube.com/watch?v=bWaq0zOaAVU&mode=related&search=

foreman
29.Eylül.2007, 02:05
egekı bızde ehlıyetler bu sekılde verılmıs olsa ıdı yarın motoru satardım :P :P
bı an ıcın hıc bır sansımın olmadıgını dusundum... :(
bu arada adamlarıda tebrık etmek gerek.gercekten emek ve yetenek gerektıren bı ış.

deep-impact
29.Eylül.2007, 03:52
Özellikle ilk ve son süren arkadaşları tebrik etmek lazım ağzım açık kaldı vallaha.Helal olsun

emrahss
29.Eylül.2007, 10:38
Son derece haset ettim ve de cevap veremiyorum bu yüzden, hehehehe

okan
29.Eylül.2007, 12:04
tıpkı benim gibi sürüyolar... :mrgreen:

RoS
29.Eylül.2007, 14:12
Gercekten süpper :)

RızaHoşgör
29.Eylül.2007, 14:19
süper müper bırakın arkadaşlar bu makinaları bu şekilde sürebilen varmı içimizde ve nasıl nerede ögrenebiliriz onu deyin

foreman
29.Eylül.2007, 15:02
süper müper bırakın arkadaşlar bu makinaları bu şekilde sürebilen varmı içimizde ve nasıl nerede ögrenebiliriz onu deyin

bunlar bırılerın ogretmesıyle olacak seyler degıl...
herkez kendı capında deneme yanılma yoluyla ogrenecek...

5-10 tane buyuk tas parcası...
alt mahalledekı bos arsa... :P :P

okan
29.Eylül.2007, 17:12
1-kesinlikle dişli özel asfalt olacak
2-motorlar cruiser olmayacak
3-ben sürecem.... :mrgreen:

bizim makinelerle o kadar yattınmı kafadan kayma yapıyo...cruiser makinelerin özelliğidir bu ağırlık merkezi arkaya düştüğü için enduru veya reasing kadar yatıramazsınız...

sancezz
29.Eylül.2007, 17:28
süper müper bırakın arkadaşlar bu makinaları bu şekilde sürebilen varmı içimizde ve nasıl nerede ögrenebiliriz onu deyin ooo ayıp ettın aga ben raprorum la herzaman boyle taklılırım trafık olsun yeterkı :P :P :P :P :mrgreen:

yeaks
29.Eylül.2007, 17:52
çok iyi ya ağzım açık kaldı :lol: 8) 8) :roll:

RızaHoşgör
29.Eylül.2007, 17:53
1-kesinlikle dişli özel asfalt olacak
2-motorlar cruiser olmayacak
3-ben sürecem.... :mrgreen:

bizim makinelerle o kadar yattınmı kafadan kayma yapıyo...cruiser makinelerin özelliğidir bu ağırlık merkezi arkaya düştüğü için enduru veya reasing kadar yatıramazsınız...

anlaşılmıştır okan kardeşim.samsun a gel öğreteyim diyorsun :)

okan
29.Eylül.2007, 18:32
Rızam benim . pembe yanaklı monalisam...sen yeterki gel kardeşim....zabbaha kadar eğleniris .......fırsat bulursak bi arada motor süreris.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ÇeLeBi MuRaT
29.Eylül.2007, 20:46
Harbiden adam dalga geçiyo motorlaa..Sipidi sürer ancak böyle başka kimse süremez bence :P

talkie
29.Eylül.2007, 21:12
Adamlar olayı aşmış.Ancak bizim Raptorlarla bunları yapmak maalesef mümkün değil.

yeaks
29.Eylül.2007, 22:22
egekı bızde ehlıyetler bu sekılde verılmıs olsa ıdı yarın motoru satardım :P :P
bı an ıcın hıc bır sansımın olmadıgını dusundum... :(
bu arada adamlarıda tebrık etmek gerek.gercekten emek ve yetenek gerektıren bı ış.

abi ne güzel olur biliyomusun böyle ehliyet verilse şöyle 1 sene direksiyon dersi verilse böyle alıştırmalar falan yapılsa herşey dört dörtlük öğretilse nerdee daha bu arabalar için yapılmamışken kaldıki motorsikletlere.......

bizim dükkanın önündeki cadde boş işlek değil yani bütün sürücü kursları direksiyon derslerini bizim dükkanın önündeki caddede veriyo ben çok gördüm arabayı hoplata hoplata stop ettirip ertesi ay direksiyon başına geçenleri....

kıvılcım
30.Eylül.2007, 00:56
arkadaşlar bizim motorun yapabilecekleri hakkında bir video varmı acaba bu dogan arabayla ferrari arabayı kıyaslamaya benziyor boşuna moralimiz bozulmasın

zafer szn 55
30.Eylül.2007, 01:12
adamlar süper işte motorla bütünleşmek öyle bir şey galiba :roll: motoru böyle kullanmak dört tekerleklilere karşı biraz şekil yapmaya benziyor :alkis: :alkis: :( ben ne zaman yaparım bu fügürleri belmiyorum.

tmr
30.Eylül.2007, 04:14
motor artık adamın bir organı olmuş

hakkı
30.Eylül.2007, 05:15
arkadaşlar bu video ehliyet sınavı değil, japon polislerinin eğitim sonundaki yapılan sınavdan bir görüntü. oldukca ciddi bir eğitim veriliyor.

arkadaşlar bizim motorun yapabilecekleri hakkında bir video varmı acaba bu dogan arabayla ferrari arabayı kıyaslamaya benziyor boşuna moralimiz bozulmasın

bende böyle bir videoyu çok aradım ama bulamadım. böyle giderse ben yakında çekeceğim ;).

Adamlar olayı aşmış.Ancak bizim Raptorlarla bunları yapmak maalesef mümkün değil.

ordakiler motorun değil sürücünün marifeti. emin ol bizimkilerde oldukca çevik. benim sürücü ayaklarının altı çizik çizik oldu. Gümüldür virajlarında yatmaktan. hatta bunu bu hafta Serdar'da gördü.
sakın denemeyin ama ayaklıklarımız yere deyene kadar yatırarak dönmek mümkün.

yenikoylu_ua
30.Eylül.2007, 12:44
Ben almim arkadaşlar alanada mani olmim

moonchild
30.Eylül.2007, 12:46
Arkadaşlar ben biraz daha objektif bişeyler yazmaya çalışayım o zaman! Eğitim merkezlerine gideceksiniz! Cevap çok basit yani! Kendi kendinize taşla, kukayla, şunla bunla parkur oluşturmanız mümkün değil! Motosiklet sürüş eğitimleri için tanımlanmış parkurlar vardır. Bu parkurlardaki kukaların açıklıkları virajların açıları ve şekilleri herşey tanımlanmıştır. Başlangıç düzeyindeki bir sürücü ile ileri seviyedeki bir sürücü için hazırlanacak parkurlar farklı farklıdır ve bildiğim kadarıyla bu işi profesyonel olarak yapan ve böylesi parkurlar hazırlayabilecek biri yok aramızda.. Bu parkurla ilgili fantazi geliştireceğimize, bizim yollardaki kıçı kırık virajları alırken başımızı virajın içine çevirme alışkanlığı geliştirmek üzerine yoğunlaşsak çok daha sistematik bi yaklaşım olacak sanırım. Motor 1 yatar 2 yatar, peki tam da o virajın içinde önümüze çıkan bi çukurdan nasıl kurtuluruz ona bakmak lazım!!

Ben kendi motorumu almadan önce Honda'nın temel güvenli sürüş eğitimine gittim. Motor durduğunda hangi ayağın yere konacağından, motora ne taraftan binilire, nasıl fren yapılırdan, nasıl viraj alınıra kadar 2 günlük bence çok tatmin edici bi eğitimdi. Bu yaz yer bulamadım bi türlü 2. seviye eğitim için ama kilometrem geldi 2. seviye eğitime.. En kısa zamanda ona da katılacağım ve inşallah 4 seviye olan eğitimlerin tamımın sertifikasını alacağım. Siz de böyle eğitim merkezleri araştırın bence! İnanın kulağınıza küpe olacak türden bilgiler veriliyor! Tabi bir de oluşturulan o parkurlarda motor sürmek inanılmaz keyifli!! "Aç gazı aç gazı!!!" "Başını çevir başını çevir" bağırışları eşliğinde parkuru kendince en kısa zamanda bitirmeye çalışmak ve 2 günlük eğitimin sonunda kendi tarzını en iyi şekilde tespit edebilmen adına 5 Honda modelini deneme imkanı da cabası!! -Bu son söylediğim uygulama benim katıldığım dönemde vardı da hala dvam ediyo mu bilmiyorum-

"Motosiklete binmeyi öğrenmek için xxyy para verilir mi yaaaaa!!" diyenlere kulak asmayalım, bu işi bir kere de sistematik olarak anlatılırken dinleyelim, açıklarımızı farketmeye, daha güvenli sürüş için kendimizi geliştirmeye çalışalım!!

handojoe
30.Eylül.2007, 22:53
okan abinin dediği gibi, cruiser motorla biraz zor olur.

ayrıca bu adamlar dikkat ettiyseniz vücudlarını kullanıyorlar motoru yatırırkende sağa yatarken sola, sola yatarken sağa doğru esniyorlar...

direksiyon ile dönmüyorlar bu hareketler çok zor değil o kadar zamanla sizde yaparsınız merak etmeyin...

inci
30.Eylül.2007, 23:44
ben her zaman yapıyorum bunları ,hemen hemen hergün ...nerdemi ?
tabikiiiiiiii RÜYALARIMDA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MotoJunior
01.Ekim.2007, 15:21
güzelmiş bende okanın sürüşüne benzettim

lunatic
01.Ekim.2007, 22:08
1.

UnicornKnight
02.Ekim.2007, 22:24
hemen her sabah işe giderken bu denli olmasa da benzer sürüş deneyimlerine sahip oluyoruz yavaş yavaş... (bkz. kadir topbaş sağolsun, bkz.e-5 üzerinde hiç bitmeyen şantiye, bkz.büyükşehir çalışıyor, bkz.metrobus saçmalığı)... zira uykuya yenik düşüp kapıdan 08:00 / 08:15 gibi çıkınca (büyükçekmece) ve 08:50 gibi işyerinde olmak gerekince (şirinevler) insan bu sürüş yetisinin kıyısından köşesinden geçer yeni yetenekler kazanmaya, xp'sini yükseltip level atlamaya başlıyor... özellikle parseller-sefaköy arası bölge trafikteki diğer araçlarla adeta pvp olayına girdiğinizi sonuna dek hissettiriyor...
yine ne varsa bizde var canım, japon da kim oluyormuş... :cheesy:

Tayfun
02.Ekim.2007, 23:32
Abi 1 türkten bide capondan korkacaksın, dünyada bundan tehlikelileri yok valla :D

Aksu
03.Ekim.2007, 10:17
Aslında bizde yapabiliriz, nasıl mı.
Şu cafe senin şu rası benim yerine pazar yeri veya otopark gibi boş bir alanda bu şekilde çalışmalar yapabiliriz. Zamanla daha da iyi olduğumuzu göreceğiz. Bizim motorlarla olmaz diye birşey yok olduğu kadar, yattığı kadar, döndüğü kadar, motor gücünün yettiği kadar.
Bilgehan Rommel sağolasın, gerçekten faydalı bir video.

okan
03.Ekim.2007, 10:23
güzelmiş bende okanın sürüşüne benzettim
Ne o Okan çoban mı oldu. Sürü mü güdüyon he? :P
Yok Okan asvaltta iyi değil. Toprak ve mümkünse taşlı yollarda daha başarılı.ehehhe... lunatiğim asfalt ağlatanım....s harfini ş yaptım senin espiride güme gitti....ehehehee....

speedygonzales
03.Ekim.2007, 10:27
Harbiden adam dalga geçiyo motorlaa..Sipidi sürer ancak böyle başka kimse süremez bence :P

Okanım lazım , hamsim , bak bilen nası biliyo kimin nasıl sürdüğünü...
Gelde bişiler gösteriim sana...
Yok kafadan kayıyomuş bilmem ne... :x :x :x

okan
03.Ekim.2007, 10:34
hadi leyynn.... senin yaşın kadar motor sürdüm ben .... :twisted: :twisted: :twisted:

technosat
07.Ekim.2007, 09:51
hayranlıkla seyrettim,
okanın dediği gibi tıpkı benim gibi sürüyorlar :mrgreen: :cheesy: :alkis:

BÜLENT DAYI
09.Mart.2008, 22:03
dostlar...

gördüm bakakaldım , dört tekeri bile bu kadar kıvrak kullananı hatırlamıyorum , ama bizim pizzacı çocukların hakkını yememek lazım .bu çocuklarda bu sürüşün bir benzerini yapıyorlar zaten...her ne kadar tehlikeli bile olsa !...çünkü bizim içimizdeki "bazı" kara kafa sürücülerimiz motorsikletin ne olduğunu hala kavrayamadıkları ve bu konuda "ezik" olduklarından , bu sürüş tarzı şimdilik şehrimizde gitmez..

ama bravo adamlara !...hakimiyet müthiş !..

bedo
07.Ekim.2013, 04:44
asfalt kalıtesı ve lastıgın hamur yumusaklıgı,çatlak sürücüyle birleşınce

böyle oluyo demekkı....:D:D:D:D