PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garantiyi bozarmı?

Kino
09.Mart.2007, 13:09
arkadaşlar modifiye diyoruz da garantiyi bozmaması icin yapamıyoruz galiba

şimdi sis farları takmak ve dolayısı ile aküye yüklenmek - garantiyi bozarmı? :?
lastikleri değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?
jant değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?
gidon değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?

mesela gökhan üstad hararetle ilgili bir değişiklik yapmış bir saat takmış hararet müşirini cıkartmış lambaya falan takmış yanlış hatırlamıyorsam.

yoksa garanti sadece motor yani mekanik aksamlar içinmidir ? elektriksel garanti yokmudur ? veya bunları dışarda yani servis dışında yapmakmı garantiyi bozar? nerden baksak cogumuzun daha 1 yılı var galiba

benim ön jant ta (yıkanınca belli oldu) leke gibi pütürlük ve matlıklar var yani bir şekilde deforme olmuş gibi arka jant temiz görünüyor.

aslında bunlar bir yerde yazıyordur tahminim " user's manuel " de göremedim.

Bilgisi olan arkadaşlar rica etsem bu konularda az biraz bilgi verebilirlermi acaba
ataermoto Altan motor da var tabii onlarda bilirler bu konuları

emrahss
09.Mart.2007, 13:24
Abi, ben o hararet işini sordum, bağlantıyı direk radyatörün hararet müşirine bağlıyorlarmış, yani sıkıntılı bir iş değil, garantiye bir etkisi olacağını zannetmiyorum. Lamba filan da değil de, mesela motor hacmini büyütmek gibi fantezilerin etkisi olur herhalde.

aidikurt
09.Mart.2007, 13:30
Kino baba garanti olayı biraz karmaşık bir olay esasında herkes kendi kafasına göre uyguluyor.
Örneğin sis farı taktırdın ve direk ustundeki tesisat bağlattın ve elektrik tesisatın bu yüzden yandı o zaman garanti dışı ama isterse servis kılıfına uydurup garantiden değiştirebilir onların insiyatifine kalmış.
Ama hiç eklme yapmadın durup duruken elektrik tesisatın yandı o zaman hemen garantiden değişir.
Mesela ben sis farları için elektrik tesisatını ayrı döşettim yani kendi tesisatına dokunmadım o yüzden motorun elektrik tesisatı yanarsa gene değiştiriler cunku benim eklettiğim sis farının ana tesisatla ilgisi yok.Aynı şekilde havalı kornada taktırdım onunda tesisatı ayrı alarm taktırdım onunda tesisatını ayrı çektirdim baktım herhery sigorta doldu ben de gittim sigorta paneli aldım ve hepsini ona takıyorum şimdi ayrıntıları birgun fotograf makinesiyel çeker siteye koyarım.
Lastik jant ve gidon olayına gelince istediğini değiştir garantiyle ilgisi yok.

emrahss
09.Mart.2007, 13:37
Alper, sis farları için aküden doğrudan hat mı çekiyorsun? Bugünlerde ben de bağlatmayı düşünüyorum da.

madasret
09.Mart.2007, 13:55
kino baba akü zaten garanti dışında olduğu için rahat ol :))

emrahss
09.Mart.2007, 14:18
yok, akünün de garantisi var dostum. Benim orjinal aküyü servis aldı değiştirecekti, sonra arızanın kaynağı bulundu da vazgeçtik. Ama bir sürü aküyü garantiden değiştirmişler.

aidikurt
09.Mart.2007, 16:08
Alper, sis farları için aküden doğrudan hat mı çekiyorsun? Bugünlerde ben de bağlatmayı düşünüyorum da.
sis farları için aküden baska bir hat cekerek yaptır.Mevcut üstündeki sisteme bağlatma yoksa problem yaşarsın.Böylece hem riskide dagıtırsın eeger ustundki sisteme takarsan diyelim sisler yuzunden sigorta attı butun sistem calısmaz ama obur turlu sisin sigortası ayrı oludug için sigortayı attırsa bile sadece sislerin calısmaz daha iyi olur yolunada devam eedersin

aslanburclu
09.Mart.2007, 16:54
arkadaşlar ist.perpada bazı el fenerleri gördüm çok ucuz içleri ledli ve müthiş yanıyor şöyle düşündüm benim sislerin içine aynaları oturursa onlardan takacam ama zamanım yoktu tam inceleyemedim hiç akım çekmiyo ve müthiş aydınlatıyor sizlerde bi düşünün.

emrahss
09.Mart.2007, 18:28
Anladım dostum teşekkür ederim.

madasret
09.Mart.2007, 22:21
cam takmak için sis farı şart mıdır peki? cılız mı görünür pek elektrik işlerine giresim yok da :?

innocentbystander
09.Mart.2007, 22:44
cam takmak için sis farı şart mıdır peki? cılız mı görünür pek elektrik işlerine giresim yok da :?

Yok abi benimki gibi al cami tak gitsin iste. Ama benim gozumde halâ müslüm babanın motorundaki şu şapkalı sis lambalarından var. Bi türlü getiremedik Istanbul'dan, ne biçim lambaysa. Neyse du bakalım.

madasret
09.Mart.2007, 22:45
olm sis farı takmak için camı da o şekilde almak veya kestirmek gerekmiyomu ki :?

innocentbystander
09.Mart.2007, 22:55
olm sis farı takmak için camı da o şekilde almak veya kestirmek gerekmiyomu ki :?

http://img127.imageshack.us/img127/9138/photo0105be2fg1.jpg (http://imageshack.us)

Yok abi bak bu Muslum Baba'nin motoru. Benim cam bundan iste. Bahsettigim sis lambalari da bunlar. Ayri parcalar. Bi de kombine olanlar var, sen onlardan bahsediyon herhalde. Camin alt tarafi boyle oyuk gibi. Galiba okan0055'inki oyleydi. Bu baska. Bu modeller boyle ehere ehere.

madasret
09.Mart.2007, 22:57
şapkalı sisler yakışıklıymış hakkaten ben de bakınayım o wakit

GOKHAN
09.Mart.2007, 22:59
emre ltd de var ayağıyla birlikte 50 ytl ve şapkaların üstünde regal kartalı kabartması var.

innocentbystander
09.Mart.2007, 23:05
emre ltd de var ayağıyla birlikte 50 ytl ve şapkaların üstünde regal kartalı kabartması var.

50 YTL miymis? Iyiymis. Benim en begendigim sekil budur haci. Muslum Babanin motorunu gorunce hic dusunmeden boyle yapmaya karar vermistim. Gerci biraz dusunsem de yine ayni karari verirdim ama boyle soyleyince daha etkileyici oluyo biliyo musun eheh. Ya benim tamirci hep unutuyor bunu istemeyi emre den ama ben daha beter unutuyorum. Dur bi takip edeyim su isi, gaza geldim bak yine.

okan
10.Mart.2007, 02:55
arkadaşlar modifiye diyoruz da garantiyi bozmaması icin yapamıyoruz galiba

şimdi sis farları takmak ve dolayısı ile aküye yüklenmek - garantiyi bozarmı? :?
lastikleri değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?
jant değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?
gidon değiştirmek - garantiyi bozarmı? :?

mesela gökhan üstad hararetle ilgili bir değişiklik yapmış bir saat takmış hararet müşirini cıkartmış lambaya falan takmış yanlış hatırlamıyorsam.

yoksa garanti sadece motor yani mekanik aksamlar içinmidir ? elektriksel garanti yokmudur ? veya bunları dışarda yani servis dışında yapmakmı garantiyi bozar? nerden baksak cogumuzun daha 1 yılı var galiba

benim ön jant ta (yıkanınca belli oldu) leke gibi pütürlük ve matlıklar var yani bir şekilde deforme olmuş gibi arka jant temiz görünüyor.

aslında bunlar bir yerde yazıyordur tahminim " user's manuel " de göremedim.

Bilgisi olan arkadaşlar rica etsem bu konularda az biraz bilgi verebilirlermi acaba
ataermoto Altan motor da var tabii onlarda bilirler bu konuları Kino baba bu aralar biras sönük kaldın .. canlan biras sen eski topraksın yaaa..bul işte bişiler bul yeni yeni konular aç bizide canlandır..sen ön cantı heralde deiştirmeden rahat edemiicen baba..istanbulda olsam ne eder ne yapar bulurdum o canttan .. ama bizim buralarda senin memleket gibi aksesuarda çok geri...ön cantta lekeler var demişsin bendede var o lekelerden neden olduğunuda anlayamadım ...tahminime göre cilası atmaya başladı.. ben bi çelik cant boyayan arkadaşlarla görüşiim aynı rengi tutturabilirlerse boyatacam senide haberdar ederim.. saygılar :ok:

aslanburclu
10.Mart.2007, 11:01
ya arkadaşlar pahalıya takılmayın

hepinizin bulunduğu yerlerde fort bayi vardır.
ha şimdi dinleyin
fort traktörlerin arka çamurluğuna takılan krom farlar var.onlardan iki adet alın.sonra oto aksesuarcılardan şu bizim hacı muratların far şapkası deyin tamam işte ya olay bu
işte bizim oğlanın makinası ve sisleri
http://upload7.postimage.org/124844/P4270004d.jpg (http://upload7.postimage.org/124844/photo_hosting.html)

okan
10.Mart.2007, 12:45
karizmaya bak beeeeaaaaaaaa..... :cheesy:

infinitedreams
10.Mart.2007, 13:45
http://upload7.postimage.org/126164/choppersanattA_r5.jpg (http://upload7.postimage.org/126164/photo_hosting.html)

İşte garantiden çıkmış, hatta hiç girmemiş bir motor :)

---

Garantiyi ne bozar, ne bozmaz bilmiyorum ama...
Bir kere akü sorun çıkardı, garantiden hemen değiştirdiler.
Bir kere de benzin musluğunu depoya bağlayan kaynaktati çatlaktan dolayı sızdırıyordu. 3 gün içinde yenisini gönderdiler. Garantiden tabii.

emrahkucukgirgin
10.Mart.2007, 14:18
okan Kino baba bu aralar biras sönük kaldın .. canlan biras sen eski topraksın yaaa..bul işte bişiler bul yeni yeni konular aç bizide canlandır..sen ön cantı heralde deiştirmeden rahat edemiicen baba..istanbulda olsam ne eder ne yapar bulurdum o canttan .. ama bizim buralarda senin memleket gibi aksesuarda çok geri...ön cantta lekeler var demişsin bendede var o lekelerden neden olduğunuda anlayamadım ...tahminime göre cilası atmaya başladı.. ben bi çelik cant boyayan arkadaşlarla görüşiim aynı rengi tutturabilirlerse boyatacam senide haberdar ederim.. saygılar :ok:

Peki bu jantları krom kaplatmak mümkün mü acaba? hiç araştıran var mı? bence karizma katar motora. zaten klasikle aluminyum hiç olmuyor...

aslanburclu
10.Mart.2007, 15:08
olmazzzzzzzzzzzzzzzz abicim olmazzzzzzzzzzzzzzzz

aliminyum pikin üstüne krom kaplanmaz valla ben öyle biliyommmmmm

Kino
12.Mart.2007, 01:05
şapkalı sis farları ramsey parcacısından almıstım ben mersinden çiftini ayağı ile beraber 30 ytl ye aldım takdım

ama bu arada teklisini 35 ytl ye satıyorlardı aynı sisi farının nedenini bir türlü anlayamadım :? ampulleride aynıydı farklı değildi

yani ilginç bir olaydı ben de degerlendirdim :mrgreen:

benim resimlerden görebilirsiniz

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=109&viewall=1