PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç seyir güvenlik sistemleri

Deli çerkes
04.Ekim.2007, 14:02
Arkadaşlar işverenim araç tespit ve seyir sistemleri ile alakalı bir şirkete ortak oluyor.( henüz netlik kazanmadı ama büyük olasılıkla olacak )

http://www.artec.com.tr/index.asp firma bu ve ürünleri çok ama çok ilginç. işverenimden dolayı bu ürünlerden haberim oldu. inceledikçede özellikle araba ve motorlarda kullanılmasının sürücüye çok kolaylıklar sağlayağına iyiece emin oldum

http://www.artec.com.tr/urn_mobileye.asp ( lütfen buradaki videoları inceleyin )

Özellikle bu ürün çok ilginç, yol seritlerini takip ediyor kendinizi yoldan çıkartacak kadar kadar şeritlere yaklaştığınız vakit sizi uyarıyor. hele hele en beğendiğim özelliği , önünüzdeki ara ile aranızdaki mesafeyi ölçüyor , hızınızıda ölçüyor. öndeki araç ile aranızdaki mesafe öndeki aracın fren yapmasından dolayı kısalırsa size durabileceğiniz mesefa boyunca ikaz veriyor. yani refleksleriniz zayıf ise veya aydınlatma yetersiz, ortam zifiri karanlık ve öndeki aracı görmüyor olsanız dahi size fren yapmanız konusunda ikaz ederek , kaza yapmanızı .yaralanmanızı engelliyor. ufak ve işlevleri ile çok ama çok faydalı bir sistem

bir numune kapabilirsem , incelemeniz için toplantılara getirebilirim.( aslında her üründen bir tane numune istetmeliyim , arabmada takarım ) görüş alanını kısıtlayan en zorlu hava koşullarında dahi sizi uyararark kaza yapmanıza veya yaralanmanıza engel olacak bu sistemin , bedelide herhalde para ile ölçülemez diye düşünüyorum.

İlerleyen günlerde sizlere bu sistemler ile alakalı çok daha detaylı bilgiler verebilirim.

MEHMETONUR
04.Ekim.2007, 14:07
Yanlış hatırlamıyorsam yeni çıkan mercedes lerin ya da bmw lerin bazı modellerinde mevcut bu sistem. Televizyonda bir araba tanıtım programında görmüştüm. Şerit uyarı sistemi için tabii kii düzgün çizilmiş şeritlere ihtiyaç var.

Bence harika.
Filmlerde gördüğümüz yaşam tarzı çok hızlıca olmasa da gerçekleşecek herhalde...

kaanka
04.Ekim.2007, 14:17
Bence ticari araçlara zorunlu olması gereken bir sistemmiş kayıt yapması süper, böylece İstanbuldaki taksi ve dolmuşlar daha rahat denetlenir belki.
Aslında her araca standart olarak yapılsa çok daha yararlı olur.

Deli çerkes
10.Ekim.2007, 20:56
Gerekli ayarlamalar yapıldığı takdirde, Cihaz tehlikeli bir durum halinde saniyede 15 kare film de çekebiliyor. özellikle kaza anından sigorta işlemleri ve bilirkişi incelemelerinde kazanın oluş şekli açısından %100 doğru bilgi verebilecek Bir nevii "Karakutu" işlevide var. gerçi umarım kimsenin başına gelmez ama maddi zararlı traik kazalarında olayıın hukuki boyutu açısındanda kullanıcısına yardımcı olabilen bir alet.

Şehirlerarası yollarda özellikle otobüs ve Kamyonlarda ( ki en çok uyuyan şöförler kamyon şöförleridir) özellikle kullanılması ve kullanılmasının şart tutulması , uyuyan şöförler yüzünden oluşacak kazaların önüne geçebilecek basit bir önlem gibi görünüyor.

sancezz
10.Ekim.2007, 21:17
buyuksun abım yaa bıde su cıhazın fıyatını ve nasıl elımıze alabılcgmızı anlatırmsn cok muthıs bırsey bu :D :D

atakanbatu
10.Ekim.2007, 22:46
taksi ve minibülerde mecburi olması gereken bir cihaz.

muaberk ler araç kullanmıyor kanguru gibi bir o bir başka aracın önüne zıplıyorlar

ozzymania
10.Ekim.2007, 23:03
alet güzel ve fonksiyonlu.motorumda kullanmayı isterim.
hediyesinin bedelini öğrenebilme şansımız varmı acaba?

aslanburclu
10.Ekim.2007, 23:04
evet bende bu sistemleri yakından takip ediyorum en ucuz sistem 1000 ytlden başlıyor....

Deli çerkes
10.Ekim.2007, 23:25
Şu şirket devir işlemleri bir gerçekleşsin , bir numune getiririm , sağını solunu birlikte kurcalarız , fiyatını henüz bende bilmiyorum , net fiyatı belli olursa buradan yazarım , yanlız 1000 dolar gibi bir rakam olacağını zannetmiyorum.

aslanburclu
11.Ekim.2007, 00:27
inşallah dediğin gibidir hesaplı bişeyler olursa alırız hem motor hem arabalarımızda kullanırız

ugurcuk
11.Ekim.2007, 00:42
abi istersen sen şirketten bi 20-30 tane numune al bizlere ver bizler deneyelim sonuçları bi rapor seklinde sizin şirkete bildirelim nasıl fikir :D

spydx
11.Ekim.2007, 10:15
Ya şerit takipi olayı benim ilgimi çekti ama türkiyede daha doğrusu istanbulda yollarla okadar çok oynuyorlarki üst üste birkaç çizgi makineler bile çıldırır istanbul yollarında hangisini takip edeceklerini bilemezler