PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Durum Şeritindeki EDS ( elektronik denetleme sistemi)

doğan
05.Ekim.2007, 13:12
Arkadaşlar geçenlerde araba ile farkında olmadan EDS sistemi olan bir kırmızı ışıktan geçmişim. 2-3 hafta sonra işyerime bir ceza makbuzu geldi ve makbuza birde fotoğraf iliştirmişler. EDS ile ben kırmızıda geçerken arabanın önden ve arkadan fotoğrafını çekip yollamışlar.
Şimdi son günlerde Acil durum şeritlerindede EDS olduğunu gördüm. Acaba Motosikletle ek şeritten gidersek gene aynı şey başıma gelirmi. Valla bu trafik cezaları canıma yetti. İnşallah motosikletler için geçerli değildir.

ozzymania
05.Ekim.2007, 13:17
benim bildiğim motorlara bir şey yapmıyorlar.olsaydı banada gelirdi.sürekli emniyet şeritlerini kullanan birisiyim yolumun üzerinde br srüde eds var biliyom.

foreman
05.Ekim.2007, 13:31
bak sımdı yenı bısey daha ogrendım...
bu eds nın oldugunu nerden alıyorsunuz? ve nerelerde var?
hanı dune kadar toplutasıma yı kullanan bırı olarak kuralları pek ıhlal etmedıgım ıcın sonuclarınıda bılmıyorum :P :P

doğan
05.Ekim.2007, 13:44
bir kavşaktaki trafik ışıklarında eğer EDS sistemi uygulanıyorsa tabela ile bir fotoğraf makinesi resmi koyuyorlar altına da EDS yazıyolar. yol üzerinede kavşağa yaklaşırken EDS diye yazıyorlar. Bu kavşaklar ve EDS sistemi olan acil durum şeritleri kamera sistemi ile takip ediliyor.

kaanka
05.Ekim.2007, 14:03
BENİM BİLDĞİM KADARIYLA MOTOSİKLETLERE GÖZ YUMULUYOR.
NORMALDE EMNİYET ŞERİDİNİ TAŞITLARIN KULLANMASI YASAK.
ÜLKEDE MOTORLARI ARAÇTAN SAYMAYINCA ŞÖFÖRLER, POLİSLER TÖLERAN GÖSTERİYOR. :D

gecee
05.Ekim.2007, 14:18
walla doğanım bende cok giriyorum acil durum şeridine ama henüz hiç bişey yok ...
adresi yanlış vermiş olabilirim ama :P
nese gecmiş olsun kardeşim ...dikketli kullan ....

müslüm baba
05.Ekim.2007, 14:57
Merak etmeyin motorlara şimdilik öyle bir uygulama yok.

gençer
05.Ekim.2007, 18:33
Merak etmeyin motorlara şimdilik öyle bir uygulama yok.

bunu duymak sevindirici... adamın altında motoru varken tıkanmış trafikte dört tekerler gibi sırada beklemek motorcuyu delirtir heralde ... şimdilik değil hiçbirzaman motorları bu uygulamaya dahil etmesinler bence

sancezz
05.Ekim.2007, 20:09
ıtıraz etme hakın varmı bılmem ama mantıken dusunulurse motorsıklet trafıkte arac olarak tanımlandıgından elıne bırsey gecmez en ıyısı plakayı mıknatıslı yapmak emnıyet serıdıne gırerken koprularden gecerken ele al devam et kım anlar :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: