PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor ağırmış - omzum ağrıdı :))

moonchild
06.Ekim.2007, 13:49
Başımdan geçen ilginç olay: İftara yetişmeye çalışan yaklaşık 1 milyon aracın ve içindeki gözü dönmüş sürücülerin arasında Sirkeci'de motorum durdu! Arkamda çalınan sabırsız kornalar, yarı beline kadar pencerlelerinden çıkmış sürücülerin küfürleri, ve ara gaz gürültüleri arasında motorumu itmeye çalıştım, ama nafile!!! İleri geri toplam kat edebildiğim mesafe 20 santim kadar! Arka teker zincirden ötürü kitlenmiş durumda! Ölece kalakaldım.. Arka tekeri kaldırıp itmek lazım motoru, tek başına mümkün değil ne yazık ki!! Hızır gibi yetişen 3 motorcu kardeşimin trafiği durdurmaları ve amiyane tabirle şuna bi el atmaları neticesinde motoru kenara çekebildik.. Allah razı olsun haydi yolunuzdan geri kalmayın diyip onları gönderdikten sonra telefon telefon üstüne!!

RR ailesi bir kez daha varlığını hissettirdi sağolsun! Tek tek isim saymama gerek yok heralde ama yine de kriz anlarında doğal refleks olarak rehberde adını bulduğum sevgili Admin, mesafe tanımaksızın her anda her ortamda karşıma çıkabilen Zipidi, günlük katettiği yolu bildiğimden başına iş açmasın diye sadece bir iki telefon nosu istemek üzere aradığım ama herkese ulaşarak büyük yardım eden Carvalho Selçuk, Yeniköylüm Modum Kubilay abime, Motojunior Mehmet/Burhan ikilisine ve -o anda 1 milyon telefon görüşmesi yaptım eksik kalan olabilir- bi şekilde bana ulaşan herkese çoook teşekkürler!!

Ama ne zinciri attırabildim, ne de motoru bi şekilde yürür hale getirebildim.. Bunun yerine arka tekeri yerden keserek ittirmeye çalıştım... Ve yürüyerek 3 dakikamı almayan mesafeyi, yarım saatten daha uzun bi sürede kat ederek moturumu geceyi geçirebileceği güvenli bir otoparka bıraktım. Bu sabah da arabası olduğunu bildiğim için aradığım Katrancı/Serdar gelip motoru aldı, ama motoru Motojunior'a sevkettik. Bu son cümleyle ilgili olarak konuşulabilecek çok şey var belki ama boşverin şimdi... Deveye boynunu sormuşlar, nerem düzgün lan gerzekler diye deve dalmış bunlara-yedikleri dayakla kalmışlar!

Çıkarılan dersler:

1- "Nasılsa internette var ya" diyip numaraları telefon rehberine kaydetme konusunda üşengeçlik yapmayacaksın!
2- Motorunda taşıdığın alet edevat bazen çok aciz kalabiliyo. Motor hep tam gaz gidebilirmiş gibi düşünmeyeceksin.
3- Motosiklet denen şeytan icadı alet tekerleği dönmediği zaman çok ağır oluyomuş be! Omzum o kadar ağrıyo ki anlatamam!!!
4- Motorunu her zaman alışık olduğun yerlere bırakacakmış gibi değil de olur olmaz yerlerde motoru bırakmak zorunda kalabilirmişsin gibi hazırlıklı olmak gerekiyomuş.
5- Az önce yan gözle bakıp "aaa çok şekermiş" dediğin yan arabanın şoför koltuğundaki kız, sen yolda kalınca canavara dönüşerek "yürüsüne beee yürüsene!!!!" diye pencereyi açıp bağırabiliyomuş. O durumda yaşanan duygu hayal kırıklığından ziyade, katletme isteğiymiş ve buna uymamak gerekirmiş!!
6- Eğer bir regal raptor sahibiyseniz mutlaka ve mutlaka motosikleti srtına alabilecek br kamyonet, mibinüs cart curt sahibinin telefon numarası cep telefonunda kayıtlı olmalıymış!!!

Haydi kalın sağlıcakla!!!

MotoJunior'a özel not: Beyler sizi seviyorum!
Burhan Usta'ya daha özel not: Makinayı şıkır şıkır yapmadan beni çağırma, dalasım var dalamadım alete! Mırın kırın ederse yakarım şerefsizim!!!

inci
06.Ekim.2007, 13:53
geçmiş 0lsun ya ne kadar zor da kaldığını anlattıklarınla yaşamış gibi oldum ....umarım en kısa zamanda düzelir motorun
ama ben de ; ilkere çok PİSSSSSSSSSS dlıcam ...

okan
06.Ekim.2007, 13:57
geçmiş olsun kardeşş.. gözümde canlandırabiliyorum çok eziyet çekmişsin.. ilk ve son olur inşallah...
ama bişiyide söllemeden geçemiicem.. Bİ TORNAVİDANDAMI YOKTU BE MOONÇILTIM...

moonchild
06.Ekim.2007, 14:00
geçmiş olsun kardeşş.. gözümde canlandırabiliyorum çok eziyet çekmişsin.. ilk ve son olur inşallah...
ama bişiyide söllemeden geçemiicem.. Bİ TORNAVİDANDAMI YOKTU BE MOONÇILTIM...

Aman abi neettin? Olmaz mı tornavida... zinciri attıram da rahat rahat ittireyim motoru diye, zincir korumayı falan söktüm rahatça kanırtayım diye.. elimi kestim falan.. bir santim kalınlığında yağa bulandım... ama içine tükürdüğümün zincirini attırabilmek için biraz olsun lastiği çevirmek gerekiyo... ama işte onu yapamıyosun, sıkışıp kalmış!! 1 saat uğraştım beceremedim... tamam ben de çok becerikli bi adam değilim ama hani olmadı işte, olmadı!!

okan
06.Ekim.2007, 14:04
LEVYEDEMİ YOKTU BE KARDEŞİM....ALLA ALLAA.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :x :x :x

moonchild
06.Ekim.2007, 14:06
LEVYEDEMİ YOKTU BE KARDEŞİM....ALLA ALLAA.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :x :x :x

Abi en sonunda takım çantasına tekerlek takıp gezicez motosiklet niyetine!!! :)

okan
06.Ekim.2007, 14:08

Abi en sonunda takım çantasına tekerlek takıp gezicez motosiklet niyetine!!! :)hıh işte .. doğruyu buldun en sonunda.... kaynak makinesinide unutma yannısss... :mrgreen:

infinitedreams
06.Ekim.2007, 14:18
*** EDIT ***

Konuyla ilgisi yoktu ama, bir an içimden geldiği için yazmıştım.
Kaldığımız yerden devam edelim.

( Kazayla ilgili yazılanlar burada. Gerçi neredeyse hiç denecek kadar az şey biliniyor. (http://www.earlyriders.net/showthread.php?t=4116) )

technosat
06.Ekim.2007, 14:19
geçmiş olsun kardeşim!..
ama gözümüde korkutmadın değil...bir motor almaya kalkmışken sen bunları söylersen yerimde kalırım valla :shock:
arıza neydi , neden arıza yaptı? bilgilendirirsen sevinirim...tekrar geçmiş olsun ,inşallah hevesini kırmamıştır.

moonchild
06.Ekim.2007, 14:21
Allah acil şifalar versin Infinite! Tanımazdım necdet abiyi ama elbette camiadan alınan bu tür haberler hepimizi çok üzüyor. Umarım bundan sonra Necdet abiden alınan her haber bir öncekinden çok daha iyi olur!

Technosat, arızanın ne olduğunu anlayamadım doğrusu... Usta açsın baksın, sölesin, ben de buraya yazayım! Ama kısaca özetlemek gerekirse sabah işe giderken motor sanki bişeyin üstünden geçmiş gibi bi silkelendi, ondan sonra da çok gürültülü olmamakla beraber süratim artttıkça artan-azaldıkça azalan bi şekilde "şlap şlap" sesi çıkarmaya başladı.. Ulan bişey mi sıkıştı, zincir mi falan diyerek işe vardım.. Sonra ne yalan söliyim bütün gün o kadar yoğundum ki unuttum motoru falan! Akşam işten çıktım, sirkeci'de trafik sıkışınca vitesi boşa geçirdim yavaşlayıp dururken.. Fakat debriyajı bırakmamla motor stop etti. Daha önce de 1-2 kere olmuştu, boş ışığı yanmasına rağmen viteste kalıyodu motor.. Öle bişey oldu sanıp marşa bastım, vitese geçirdim -boş ışığını söndürdüm en azından- motoru kavrattım fakat ileri gidemediğimi farkettim.. Sonra ileri geri hiçbiyere gidemediğimi farkettim!!

ozzymania
06.Ekim.2007, 14:33
omzum koptu deyince aha dedim kara haber.uleeyni görünce haa dedim teker patlamış değiştirememiş vida mida anhtar vs vs diye düşündümkü moonchild yolda kalmış.
bişi oldu sandım korktum falla :)
neyse guzel bi hamam seansı ile omzun yerine gelir zaten gecmiş olsun umarım elindeki kesik derin değildir.
belki önemsiz ama tetanoz tetanoz.
hem ucuz hem acısız hemde dünyanın bin türlü hali var motorun tamir edilirken sende kendi sağlığını ihmal etme.
tekrar geçmiş olsun.

moonchild
06.Ekim.2007, 14:45
omzum koptu deyince aha dedim kara haber.uleeyni görünce haa dedim teker patlamış değiştirememiş vida mida anhtar vs vs diye düşündümkü moonchild yolda kalmış.
bişi oldu sandım korktum falla :)
neyse guzel bi hamam seansı ile omzun yerine gelir zaten gecmiş olsun umarım elindeki kesik derin değildir.
belki önemsiz ama tetanoz tetanoz.
hem ucuz hem acısız hemde dünyanın bin türlü hali var motorun tamir edilirken sende kendi sağlığını ihmal etme.
tekrar geçmiş olsun.

Al işte düzelttim başlığı!! Bütün akşam "omzum koptu ulan" diye söylenince başlığı öle atıvermişim! Ciddi bişey sananlardan özür dilerim!

Bu arada infinite dreams, içinden geldiyse kalsaydı be kardeşim! bizler halimizden şikayet ederken eş zamanlı olarak kimler neler yaşıyo bir kez daha farkına varmalı, şükretmeyi bilmeliyiz elbette.. Ama hani parmağının ucu acısa insanın canı ordaymış ya? Öle de bi acayip varlık insan! Tekrar tekrar geçmiş olsun Necdet abiye.. Dünya üzerinde motosiklet varoldukça birileri bu tür haberlere başlık olacak, kim oldukları ne kadar yakınımız oldukları önemli değil... Hepimizin üzüntüsü ortak bu konuda!

leventse
06.Ekim.2007, 16:47
motor bosa gecmedı mı stop edınce ?

sanzıman sorunlu degılse her halukarda bosa gecırebılmen lazım ama sorun sanzımanda ıse bılemıyecem

moonchild
06.Ekim.2007, 16:50

sanzıman sorunlu degılse her halukarda bosa gecırebılmen lazım ama sorun sanzımanda ıse bılemıyecem

Doğrusu net hatırlamıyorum. Çünkü trafikte motor stop edince refleksif olarak debriyajı sıkıp marşa bastım.

doğan
06.Ekim.2007, 18:05
kardeşim büyük geçmiş olsun. nasıl bir moral bozukluğu olduğunu tahmin edebiliyorum. sorun neden kaynaklandı acaba. yani tekerin kilitlenmesine ne sebep oldu,?

xerline
06.Ekim.2007, 18:18
Adaşım geçmiş olsun. Allah beterinden korusun inş.

yenikoylu_ua
06.Ekim.2007, 19:25
Serhat geçmiş olsun kardeşim inşallah ilk ve son olur

sancezz
06.Ekim.2007, 20:31
kardeşim büyük geçmiş olsun. nasıl bir moral bozukluğu olduğunu tahmin edebiliyorum. sorun neden kaynaklandı acaba. yani tekerin kilitlenmesine ne sebep oldu,?evet mooncıldım neden tekerlek kıtlendı merak ettım bende :idea: :idea:

aslanburclu
06.Ekim.2007, 20:47
evet ben sadece gülerim bu duruma arkadaşlar bilmediğiniz bir alete ne olursa olsun binmeyeceksiniz ......
çok basit bir olayı drama haline getirmek ben buna derim .....
acemi kardeşim elinde motorun gereken avadanlığı var.(tabi yanına almadıysan bilmem)
10x11 anahtarınla arka lastiğin gerdirme vidalarını gevşetip zinciri biraz daha salıp dişli üzerine atlatamadınmı ...
eh artık bişey demiyorum ....ben olsaydım 2 dakikada onları gevşetip zinciri yoluna koyup tekrar gerdirip yoluma devam ederdim bu arada yolda motorunu yana çekmene yardım eden arkadaşlara helal olsun sana ne yapacağını söylemedikleri vede 2 dakika anahtarın da yoksa bu işi yapıp seni yolcu etmedikleri için...........

handojoe
06.Ekim.2007, 22:59
geçmiş olsun serhat kardeşim bir macera yaşamıssın aslanburclu abimin dediklerine herkes kulak versin

moonchild
07.Ekim.2007, 00:11
evet ben sadece gülerim bu duruma arkadaşlar bilmediğiniz bir alete ne olursa olsun binmeyeceksiniz ......
acemi kardeşim elinde motorun gereken avadanlığı var.(tabi yanına almadıysan bilmem)
10x11 anahtarınla arka lastiğin gerdirme vidalarını gevşetip zinciri biraz daha salıp dişli üzerine atlatamadınmı ...
eh artık bişey demiyorum ....ben olsaydım 2 dakikada onları gevşetip zinciri yoluna koyup tekrar gerdirip yoluma devam ederdim bu arada yolda motorunu yana çekmene yardım eden arkadaşlara helal olsun sana ne yapacağını söylemedikleri vede 2 dakika anahtarın da yoksa bu işi yapıp seni yolcu etmedikleri için...........

Valla baba benim yaş seninkinin yarısı kadar, kilometre desen o kadar bile yoktur-akıl edemedik kusura bakma! Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş, bizde de omuzlar çekti bi de cepteki paradan oluruz biraz o kadar! Baktım vites falan da değişmiyo, yani vites kolunun üzerinde tepiniyorum bana mısın demiyo-düşünemedim gerdirme vidalarını gevşetip zinciri yoluna koymayı falan... ama ne yalan söliyim zincir gayet yolunda gözüküyodu be abi acaba sen bi noktayı yanlış mı anladın? zincirim atmış falan değildi ki yoluna koyayım... doğrusu anlayamadım, tam olarak ne yapmam gerektiğini anlatırsan sevinirim! zinciri attırmaya ben çalıştım motoru rahat itebilmek için.. çünkü arka teker dönmüyodu zincirdeki kitlenme nedeniyle... boşa da alamıyoduk.. hani şöle izah ediyim benim türkçem yetersiz kalıyosa: motor çalışmıyo diyelim. ve viteste diyelim. motoru itmeye çalışırsın ya? ha işte ben aynen o durumdaydım.. neyse ya ben anlamadım senin 2 dakkada yapacağın işlemin bu durumda bana ne gibi bi fayda sağlayacağını, ya da anlatamadım... alet edevat taşıyorum yanımda allaha şükür! eğer vakit ayırıp bir kez daha açıklayabilirsen ne yapmam gerektiğini, şu acemi kardeşine ciddi bi faydan dokunmuş olur!

Hando; sağol kardeşim! Yukarıda da dedim ya? Akılsız başın cezasını ayaklar çeker! Bizde omuzlar cabası oldu! :))

aslanburclu
07.Ekim.2007, 02:15
zinciri boşa alıp tekeride boşa alabilirdin bisiklet gibi ... motorda fitestede kalsa marş ile dönerdi ha marş yinemi basmadı tamam ozamanda problemler değişirdi ama istediğin yare götürebilirdin ....neyse yinede geçmiş olsun allah tekrarına erdirmesin...

carvalho
07.Ekim.2007, 10:14
Geçmiş olsun Serhat kardeşim. Ben de senin gibi kalsaydım yolda senden fazlasını yapamazdım. Sanırım ikiteker kullananların tamamına yakını yapamazdı, Burhan Usta bile yapamadığına göre.

Kimbilir belki biz de bir gün master(!) düzeyine geliriz ve koltuğumuzdan acemilere(!) güleriz değil mi...

moonchild
07.Ekim.2007, 11:23
Geçmiş olsun Serhat kardeşim. Ben de senin gibi kalsaydım yolda senden fazlasını yapamazdım. Sanırım ikiteker kullananların tamamına yakını yapamazdı, Burhan Usta bile yapamadığına göre.

Kimbilir belki biz de bir gün master(!) düzeyine geliriz ve koltuğumuzdan acemilere(!) güleriz değil mi...

:) :) Kimbilir kardeşim.. Belki!

leventse
07.Ekim.2007, 20:48

Doğrusu net hatırlamıyorum. Çünkü trafikte motor stop edince refleksif olarak debriyajı sıkıp marşa bastım.

bosa gecse zıncır attımaya falan ugrasmazdın dıye sordum rahat yururdu motor ıterek

asagıdakı yazını yenı gordum bı onerım var :)

Valla baba benim yaş seninkinin yarısı kadar, kilometre desen o kadar bile yoktur-akıl edemedik kusura bakma! Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş, bizde de omuzlar çekti bi de cepteki paradan oluruz biraz o kadar! Baktım vites falan da değişmiyo, yani vites kolunun üzerinde tepiniyorum bana mısın demiyo-düşünemedim gerdirme vidalarını gevşetip zinciri yoluna koymayı falan... ama ne yalan söliyim zincir gayet yolunda gözüküyodu be abi acaba sen bi noktayı yanlış mı anladın? zincirim atmış falan değildi ki yoluna koyayım... doğrusu anlayamadım, tam olarak ne yapmam gerektiğini anlatırsan sevinirim! zinciri attırmaya ben çalıştım motoru rahat itebilmek için.. çünkü arka teker dönmüyodu zincirdeki kitlenme nedeniyle... boşa da alamıyoduk.. hani şöle izah ediyim benim türkçem yetersiz kalıyosa: motor çalışmıyo diyelim. ve viteste diyelim. motoru itmeye çalışırsın ya? ha işte ben aynen o durumdaydım.. neyse ya ben anlamadım senin 2 dakkada yapacağın işlemin bu durumda bana ne gibi bi fayda sağlayacağını, ya da anlatamadım... alet edevat taşıyorum yanımda allaha şükür! eğer vakit ayırıp bir kez daha açıklayabilirsen ne yapmam gerektiğini, şu acemi kardeşine ciddi bi faydan dokunmuş olur!

Hando; sağol kardeşim! Yukarıda da dedim ya? Akılsız başın cezasını ayaklar çeker! Bizde omuzlar cabası oldu! :))

stop etmıs motorun vıteslerı kolay gecmez ama pratık bı sey soyleyım bunu yapmak cok kolaydır :)

stop ettı ve calısmıyor motor dıyelım vıtesler de oynamıyor dogal olarak yurumedıgı ıcın motor zorluyor vıtes bosa gecmekte bunun kolay yolu var yoksa uzerınde tepınsen de en fazla vıtes kolcugunu kırarsın egersın :)

motorun uzerıne bının debrıyajı sıkın azıcık ılerı gerı salının ıtelemeye calısır gıbı bu arada ayagınızın bırı vıtes te olsun bırıncı debrıyaj sıkısta gecmeyebılır ayagınızla kuvvet uygulayın tabı bu arada vıtese bırakın debrıyajı az daha salının uzerınde ılerı gerı bu ara ıkıncı defa debrıyajı sıkın vıtese kuvvet uygulayın ıstedıgınız vıtese gececektır bu sekılde bosa alın motoru ve artık uzerınden ınıp rahatlıkla ıtebılırsınız :)

benım motor bosta olmadıgı zaman marsı kabul etmıyor o nedenle bu teknıgı kendım gelıstırdım

iakyurek
08.Ekim.2007, 15:06
geçmiş olsun moon kardeşim. hele burhan bi motor hakkında bilgi versin bakalım ...

müslüm baba
08.Ekim.2007, 15:25
Selçuk beni aradığında ona Katrancının gelip motoru alabileceğini söylemiştim o da bana tamam abi bende telefonu var demişti,tekrar bana dönmeyince bende hallettiğinizi sandım, bana keşke haber verseydiniz o gece hallederdik yani motorun orada kalmazdı, Katrancıyla ilgili ne sorun oldu bana anlatabilirmisin, Katrancı artık ağır arızaları yapmıyor, Sarıkayalarla yedek parça ve garanti kapsamı meselesinden arası iyi değil, Sarıkayalar garantiden değişecek parçayı Denizliye gönderin ben bakıp öyle karar vereceğim deyince Serdar da kızıp servisi bırakma kararı aldı ama Sarıkayalar bırakmıyor.

moonchild
08.Ekim.2007, 15:32
Selçuk beni aradığında ona Katrancının gelip motoru alabileceğini söylemiştim o da bana tamam abi bende telefonu var demişti,tekrar bana dönmeyince bende hallettiğinizi sandım, bana keşke haber verseydiniz o gece hallederdik yani motorun orada kalmazdı, Katrancıyla ilgili ne sorun oldu bana anlatabilirmisin, Katrancı artık ağır arızaları yapmıyor, Sarıkayalarla yedek parça ve garanti kapsamı meselesinden arası iyi değil, Sarıkayalar garantiden değişecek parçayı Denizliye gönderin ben bakıp öyle karar vereceğim deyince Serdar da kızıp servisi bırakma kararı aldı ama Sarıkayalar bırakmıyor.

Baba yanlış ifade etmişim kendimi. Katrancıyla bi problem yaşamadım. O gece arabası Mahmutbey'e gitmiş ve arkası doluymuş, öteki araba da serviste ama tam iftar saati elemanların evler uzak şimdi o saatte git arabayı al diyemedim dedi. Serdatr sağolsun ikinci kez beni kaldığım yerden aldı. O gece gelemeyeceğim diyince ertesi sabah geldi aldı motoru.. Ama motoru arabanın sırtına yükledikten sonra "sen nereyle çalışıyosun? istersen oraya götürelim" dedi... Bu durum Sarıkayalar ile bayi-servislerinin ilişkisini ortaya koyan gayrıciddi bir durum. Katrancı kendi davasında haklı olabilir ama sonuçta bir yetkili servisin öyle veya böyle "ben bu tür arızalara bulaşmıyorum" demesi Regal Raptor'ın marka değerini ortaya koyan bişey. Bu konu çok daha detaylı konuşulabilir!

gecee
08.Ekim.2007, 15:34
moon serhat gecmiş olsun kardeşim ....
neden kaynaklandığını cok merak ettim ....

moonchild
08.Ekim.2007, 16:03
Evet arkadaşlar az önce Mehmet aradı, 1 adet dişlimiz kırılmış.. sorun ondan kaynaklanıyomuş.. etrafına zarar vermeden kendi kendine efendi gibi öle kırılıp kalmış... :)

dazkir
08.Ekim.2007, 16:12
geçmiş olsun kısa zamanda tamir vs halledilir umarım.

kıvılcım
08.Ekim.2007, 18:09
çok çok geçmiş olsun kardeşim inşallah bir daha makinan yaramazlık yapmaz devamlı yag gibi kayar yollarda allah kaza beladan korusun

kaanka
08.Ekim.2007, 19:15
Geçmiş olsun. Ufacık bir dişli seni nekadar uğraştırmış . İnşallah son ağrızan olur.

aslanburclu
08.Ekim.2007, 19:29
işte doğruyu söyleyince bizim site milletine bilmişlik oluyo bide bozuluyorlar bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bilmeden yapılan işin sonu hep hüsran olur.

MaRaNtZz
08.Ekim.2007, 21:32
Çok çok geçmiş olsun...

moonchild
09.Ekim.2007, 00:16
işte doğruyu söyleyince bizim site milletine bilmişlik oluyo bide bozuluyorlar bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bilmeden yapılan işin sonu hep hüsran olur.

Abicim sana bi saygısızlık etmeyi hiç ama hiç istemiyoruz! Ama öyle bir tarzın var ki, ister istemez bozuluyoruz! Ayrıca arızanın ne olduğunu yukarıda yazdım, şimdi senin dediğin gibi 2 dakkada gazlayıp gidebilir miydim orada bi tekrar düşün istersen?? Komple sökülüp parça değiştirilerek giderilen bi arıza için "hahaha seni gidi gerizekalı acemi! ben olsam 2 dakkada şipşak halleder yoluma devam ederdim" diyince biraz ilginç oluyo.. Kusura bakma ama benim doğrum da bu! Beni de bilmiş yapacaksınz buyrun yapın!

Kaldı ki kesinlikle motosikletimi kendi başıma tamir edebilecek noktaya gelmek gibi bir merakım ve isteğim yok.. İlkyardım bilmek başka şeydir, doktor olmak başka!! Bu saatten sonra bu kadar işimin arasında doktor olmaya çalışamam... Çalışsam bile buna ne vaktim, ne enerjim, ne de yeteneğim var! Dolayısıyla ben dünya üzerinde kabul görmüş rasyonel işbölümü kurallarını uygulamayı ve yolda kalırsam öncelikle ilkyardım yapıp sonra da motorumu bir ustanın ellerine emanet etmeyi düşünürüm.

Senin bilgine ve birikimine, tüm bunlardan önce de sana ne kadar saygım olduğunu bir buluşmada doğrudan kendine söylemiştim... Bu saygımı asla kaybetmem ve ilk başta bir büyüğüm olduğun için tavsiyelerini de kulağıma küpe ederim! Hatta ilk mesajında verdiğin akıl da gerçekten benim için çok değerliydi, her ne kadar o anda aklıma gelmiş olup da uygulamaya cesaret edememiş olsam bile bi dahaki sefere mutlaka denerim.

Ama lütfen babamın bile bana karşı kullanmadığı bir üslubu bana bir daha takınma! Çünkü benim bildiğim ağabey kardeş ilişkisi bu değil. Bu seninki ast-üst tarzı bir ilişki oluyor ve ben aramızda öyle bir ilişki olduğunu düşünmüyorum.

aslanburclu
09.Ekim.2007, 01:09
astlığı üstlüğü hiç karıştırmam o kulvarın dışındayım saten o iş başka bu iş başka yine diyorum zincir kilitledi ise ilk hedef o zinciri boşaltmak tabii dişli kırılabilir 2 dişli arasına sıkışabilir motor sıkabilir ,kilitleyebilir ,vs. vs. bunları anlamak için akademik bir eğitim veya kültür gerektirmez. oanda motora binmesini bilen bu durumuda anlar tabii bunda yapılacak veya orda senin yapacağın bişey yok tekeri boşa alıp en yakın emniyetli bi yere çekmek . götürmek veya usta çağırmak veyada yardım istemektir sen hala anlıyamadın be birader burdaki inceliği

senin zincirin gerilmiş dişlin kırılmış başka yapacak neyin var bu olaydan başka ... işte bu olayı artık yaz notuna kabul et etmesende sen bilirsin be koçum .

ha bide askerlik işini karıştırma bu olaya acayip bozuluyorum çünkü bu olayla hiç bir ilgisi yok zaten o ortamdan uzaklaşmak için burdayım ...
tabiki olan veya yapılan her tecrübesisliğe kasıt aramaksızın aşağılamaksızın güleceğiz eğleneceğiz birbirimize takılacağız her olaydan kendimize bir ders çıkaracağız ... bu konulardada çok dikkat ediyorum kimseyi kırmamaya ... ama şu varki hep güleceğiz bilgimizi aktaracağız tecrübelerimizide paylaşacağız. mesala senin topiğin başlığı bile insanın dikkatini çekiyo ve okurken hay allah deyip insan gülüyo ama tavır takınmaksızın biraz daha zaman geçsin biraz daha piş bak o zamanda sende güleceksin ama bu konuda seni kırdıysam kusura bakma özür dilerim be abicim...

foreman
09.Ekim.2007, 01:11
degerlı arkadasım...
yolda kalmıssın.
sıkıntı cekmıssın..
para harcamıssın..
ama en onemlısı parayla bıle alınamıyacak bır tecrube kazanmıssın...

sanırım suan cozum yolu uretıldı...
bugun yarın motorunla senı aramızda gormekten bızlerı mahrum etme...

moonchild
09.Ekim.2007, 01:30
astlığı üstlüğü hiç karıştırmam o kulvarın dışındayım saten o iş başka bu iş başka yine diyorum zincir kilitledi ise ilk hedef o zinciri boşaltmak tabii dişli kırılabilir 2 dişli arasına sıkışabilir motor sıkabilir ,kilitleyebilir ,vs. vs. bunları anlamak için akademik bir eğitim veya kültür gerektirmez. oanda motora binmesini bilen bu durumuda anlar tabii bunda yapılacak veya orda senin yapacağın bişey yok tekeri boşa alıp en yakın emniyetli bi yere çekmek . götürmek veya usta çağırmak veyada yardım istemektir sen hala anlıyamadın be birader burdaki inceliği

senin zincirin gerilmiş dişlin kırılmış başka yapacak neyin var bu olaydan başka ... işte bu olayı artık yaz notuna kabul et etmesende sen bilirsin be koçum .

ha bide askerlik işini karıştırma bu olaya acayip bozuluyorum çünkü bu olayla hiç bir ilgisi yok zaten o ortamdan uzaklaşmak için burdayım ...
tabiki olan veya yapılan her tecrübesisliğe kasıt aramaksızın aşağılamaksızın güleceğiz eğleneceğiz birbirimize takılacağız her olaydan kendimize bir ders çıkaracağız ... bu konulardada çok dikkat ediyorum kimseyi kırmamaya ... ama şu varki hep güleceğiz bilgimizi aktaracağız tecrübelerimizide paylaşacağız. mesala senin topiğin başlığı bile insanın dikkatini çekiyo ve okurken hay allah deyip insan gülüyo ama tavır takınmaksızın biraz daha zaman geçsin biraz daha piş bak o zamanda sende güleceksin ama bu konuda seni kırdıysam kusura bakma özür dilerim be abicim...

Abicim ben zaten o başlığı da olayı anlattığım metni de kendime gülerek yazdım :) Zaten makara bi olaydı, çektiğim sıkıntının falan ötesinde halim komikti yani... O anda yapılması gereken hareketi de cidden yazdım kafama, yani zinciri öle böle attırmaya çalıştım olmadı, çok gerilmişti... Bi daha umarım gerek kalmaz ama bu değerli bilgiyi seni hatırlayarak kullanacağım.. Gerçi yıllarca bisiklet tepesinde takılmaktan kalma bi alışkanlık aynı olay aklıma gelmişti ama el becerime güvenip de sökemedim... Zanaatkar olmadığım için, işçilik yapayım taşıyım motoru dedim, olay bundan ibaret!!

Diğer konularda ben seni anladım, sen beni anladın! Askerliğe gönderme yapmaya çalışmamıştım doğrusu, ama öyle anlaşılıyor gerçekten o nedenle ben de senden özür dilerim... Sonuçta benim seninle aramda değil kırgınlık, en ufak bi terslik kalamaz. Bi kere yaşımız tutmaz!! O yüzden Yaşar komutanım, sen toyluğumuza ver, ben de yaşına hürmet edeyim bu da böyle bir hikaye olsun aramızda :) Motoru da perşembe alıyorum zaten inşallah! Sürç-ü lisan ettiysem affola, saygıda kusur ettiysem kellem tez vurula!! :))

Saygılar sevgiler!!