PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : class ve spider ön çatal açısı

orkun
07.Ekim.2007, 13:56
arkadaşlar class ve spider ın ön çatal açısını bilen ve bulmama yardımcı olabilecek bir bilgiye sahip olan varmı

orkun
08.Ekim.2007, 22:23
sesimi duyan yok mu

yeaks
08.Ekim.2007, 22:33
usta spider ın çatal açısını öğrenince nolcakki :mrgreen: spider daha uzunsa odan mı alıcan ? :mrgreen:

orkun
08.Ekim.2007, 22:38
spider almaya niyetim yok ama bir klasın ön çatal açısının arttırılmasının kolay bir yolunu arıyorum

bir iki motor inceledim daha önce bu konuyla ilgili bir topik açılmış ama kadro kesilmeden yapılamıyacağı sonucuna varılmış
ben kadroyu kesmeden yapmaya çalışıcam ama açıları bulmam lazım
yapınca resimleri koyarım ama önce açıları bulmak önemli

foreman
08.Ekim.2007, 22:43
mucıdım macera perestım....:P

bu acıları rakamsal olarak bulabılecegını sanmam...
bunun en saglıklısı ıkı motordan da bulur yakıt depolarını sokerek gonye yardımıyla acılarını sen tespıt edebılırsın...
eger kı bırseyler yaparsan bızımlede paylas...
merak edılecek bı konu olmus...

orkun
08.Ekim.2007, 22:48
evet bu yöntemi klasa uygulamak kolay amam spiderı nereden bulucaz
ayrıca bu custom motor yapan adamlar açıları belirli bir standarda göre yapıyolardır sanırım öyle kafadan atmayla
sorun olabilir

hakkı
08.Ekim.2007, 23:02
Orkun kardeşim, seninle bu konu ile ilgili en kısa zamanda yüz yüze görüşmek isterim. bana pm den bulunduğun semti atarsan uygun bir buluşma yeri tesbit edelim. detaylı bir sohbet edelim, tabi eğer istersen.
görüşmek üzere...

orkun
08.Ekim.2007, 23:05
pm ne demek bilmiyorum ama bucadayım sen gaziemir galiba

hakkı
08.Ekim.2007, 23:10
kusura bakma kardeş, burda öm olarak geçiyormuş :) özelden yaz demek istemiştim. müsait olduğunda görüşelim. bende senin gibi bir modifiye düşünüyordum ama vazgeçtim. iki tekerde denge çok önemli.bunları buradan onuşmalım. insanları yanlış yönlendirmek olmasın.

aslanburclu
09.Ekim.2007, 00:47
beyler classın bu durumda bile şehir içi trafiği çok zorluyor açıyı birazdaha açtırmaya kalkarsanız müthiş bir eziyet sürüşü olur.

çatalı eğmek olur tabi alt tarafı bi demir kes açılı olarak yeniden kaynat ama boyuda uzatmak lazım yoksa çatalı eğince motor kısmı yere yaklaşır hafif tümseklerde yerle temesı dahada artar .

foreman
09.Ekim.2007, 00:47
arkadaslar bı ara bende el yapımı motor ve go card yapmak ıcın accayıp arastırma ıcerısıne gırmıstım...
bu arastırmalarım arasında google la ''''custom chooper frame plan ( grafıklerde arat)'''' tarzında bısıler yazınca karsınıza el yapımı chooperlerın kucuk planları cıkıyor...
aslında bu planların genıs acıklamalarıda var ama onlar ucrete tabı...
bı sansını dene derım... 8)

orkun
09.Ekim.2007, 20:32
amaç zaten custom motor yapmak yani şehir içi kullanımı pek umursamıyorum ama verdiğiniz adresi bir araştırayım belki faydalı bişiler çıkar
teşekkürler

sancezz
09.Ekim.2007, 20:40
evet bencede bu ısın ucunu bırakmayalım kendı motorumuzu kendı zevkımıze gore modıfıye edelım herkez aynı fıkırde on catal hakkında..... :|

technosat
10.Ekim.2007, 18:54
bende düşünmüyorum değil aslında birkaç mühendis arkadaşlarla kafa kafaya verip detaylı konu konuşmakta fayda var..

handojoe
11.Ekim.2007, 00:00
amaç zaten custom motor yapmak yani şehir içi kullanımı pek umursamıyorum ama verdiğiniz adresi bir araştırayım belki faydalı bişiler çıkar
teşekkürler

custom mu

yapma dostum o kadar basit birşey değil bu işler...

en azından metalden ve fizikten anlamak gerek...

en basitinden sorayım bir şasiyi nasıl yapacaksın...

hadi yaptın peki ruhsat işi ne olacak...

peki o motoru o şasiye nasıl oturtacaksın...

bir mühendisle çalışman gerekir, yada çok kafa yorman...

ve de çok pahalıya çıkar bu iş...

unutma eğer kendine ait bir tarzda motor istiyorsan bunu hale hazırda bir motorun üzerinde deneye bilirsin...

yapabileceğin şeyler belli...

gidon, benzin deposu, çamurluklar, sele, elçikler, ayna, sinyal ışık vs...

ozzymania
11.Ekim.2007, 00:09
ön çatalı uzatmak hepimizin istediği bir şey ama önce şunu soralım değermi. çünkü motorun maliyetine yakın bir masraf çıkacak.sadece gidon ve kabloları 300-400 ytlden (en ucuzu) mal olmuyor.diğer aksessuarlar parçalar çatalın malzemeleri süspansiyonu? çunku regalde hiç biri denenmedi en uygun dayanıklı malzeme nedir nasıl olur denemeyle hesaplamalarla yapılcak ve en ufak yanlışta bumm.

orkun
14.Ekim.2007, 22:42
http://www.chopperkitusa.com/
http://www.chopperkitusa.com/honda-VT1100_ACE.htm

foreman yukarıdaki linklerde bu işin nasıl kadroyu kesmeden yapılacağını bulmuş

handojoe de motorların çatal açısı artınca iyi durmadığını yazmış
bende öyle düşünüyorum motorlar iyi durmamış
motosiklet modelleri formunda ki spider ve custom regal ler iyi duruyorlardı
yani açıyı arttırıken iyi ayarlamak lazım
hala bu çatal açılarını (klass ve spider) bilen yokmu