PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ARKA AMORTİSÖR AYARLARI

okan
10.Mart.2007, 17:21
ARKADAŞLAR BU FORUM AÇIKDIĞINDAN BERİ BAHSEDİLMEYEN TEK KONU ARKA AMORTİSÖRLERİN AYARLARI... mesela kaçıncı ayarda kullanıyosunuz hangi ayar size daha rahat geliyo .. tek kişi veya çift kişi binince ne gibi etkileri oluyo.. birazda bu konuda biligi alışverişinde bulunalım dedim...
mesela ben 2 . ayarda kullanıyorum bi ara 3. ayara aldım ama tek kişiyken sert geldi sonra tekrar 2, ayara aldım..çok fazla kurcalamakta istemiyorum .. tek kişi iyi ama 2 kişi binince 2. ayar yumuşak geliyo zırt pırt ayarmı yapacass..sizler hangi ayarı kullanıyosunuz..
http://upload7.postimage.org/129176/amortis_r.jpg (http://upload7.postimage.org/129176/photo_hosting.html)

aslanburclu
10.Mart.2007, 17:43
valla okan kardeş benimki her ayarda aynı numara yeri geldimi küt küt vuruyo B9 ya

ama kapalı amortisör olduğu için zırıl zırıl ötüyo bende artık kendi haline bıraktım

okan
11.Mart.2007, 03:16
baba bi problem vardır belkim nie kendi haline bırakıyonkine...ben ayarları değiştirince bayaaa farkediyo yanii..

aslanburclu
11.Mart.2007, 09:41
ya boşver yiyim problemini çin malı deyip biniyom valla diyomya beni ençok zırıltısı deli ediyo kapalı tip olduğu için

aidikurt
11.Mart.2007, 23:57
geçen gün amartisorlerle ilgili bir muhabbet geçti esasında bizim aramızda.
Bende 2 de kullanıyordum 3 aldım nedeni ise 2 de eskiden kullanırken eşimle birlikte bindiğimizde yetiyordu ama artık 2 deyken tak diye vurmaya başlıyınca bizde 3e aldık simdi daha iyi oldu.Anladığım kadarıyla amartisorler zamanla deforme oluyor belirli sure binince gene vurmaya başlarsa 4 alıcaz gene başlarsa 5 alıcaz gene yaparsa değiştiricez herhalde.

emrahss
13.Mart.2007, 11:44
Ben ayarların nasıl değişeceğini kestiremedim, işin tuhafı usta da bilmiyoo :-1:

okan
13.Mart.2007, 11:49
motosikletin alet takımlarının içinde ucu eğri bi aparat car çengel gibi...onun ucundaki çıkıntıyı amortisörün üzerindeki deliklere sokup çeviriyosun ... üzerinde rakamlar var zaten ...rakam tam arkaya gelecek .. ayar odur hangi ayarı istersen o rakamı tam arkaya denk getirecen imparatorumm..

emrahss
13.Mart.2007, 11:50
Eyvallah fahri hemşerim, bakacağım. Bu arada benim kıza Samsun pidesini anlattıkça ve bu yaz yiyeceksin dedikçe çok merak ediyor :cheesy:

okan
13.Mart.2007, 11:51
hehehe beklerim misafirim olursunuz...

tan21
17.Mayıs.2007, 00:50
ya şu ses konusunu halledemiyoruz heralde
tüm t gidonlarda kapalı amartisörlerde ses var zırıl zırıl 2006 motora yakışmıyor ya
yuh olsun be kardeşim açık amartisörler daha az sesli hatta ötnmüyolar olmazsa ben değiştiriyim bari amartisörleri bu gıçırtı çıldırttı beni

OnurBerberoglu
17.Mayıs.2007, 01:04
ya şu ses konusunu halledemiyoruz heralde
tüm t gidonlarda kapalı amartisörlerde ses var zırıl zırıl 2006 motora yakışmıyor ya
yuh olsun be kardeşim açık amartisörler daha az sesli hatta ötnmüyolar olmazsa ben değiştiriyim bari amartisörleri bu gıçırtı çıldırttı beni
benimkinde 1 yıldır hiç öyle bir zırıltı olmadı walla..

agresus
17.Mayıs.2007, 05:09
güssel insanlar ben 69kg bi adam olarak 4. kademede kullanıyorum... bi de artçı aldım mı iice vuruyo valla... 5. kademeye geçicem ama bu seferde çok sertleşip virajlarda sektirecek beni diye tırsıyorum... amortisörlerimis sanırım çok ii diil... bakalım değiştirirsemde buna uygun biraz daha kaliteli olduğunu umduğum bişileri araştırıcam...

tan21
17.Mayıs.2007, 09:02
nereden bulucaz böle amarisörler ben para vermeye razıyım

lunatic
17.Mayıs.2007, 10:00
yaw kardeşim bu ses işi sizin uykunuzu kaçırdı galiba. Uyumuyormusunuz siz hiç. biri gecenin köründe yazıyo, öteki sabahın. :hayir:

okan
17.Mayıs.2007, 16:28
yaw kardeşim bu ses işi sizin uykunuzu kaçırdı galiba. Uyumuyormusunuz siz hiç. biri gecenin köründe yazıyo, öteki sabahın. :hayir:yavv aslında sitenin saati yannış.. adminim bi el atsada düzelti verse saatimizi...

tan21
18.Mayıs.2007, 12:41
beyler ii haberlerim var bu sesler amartisörden değil koltuk altın dan geliyomuş genelde regallerde bir mil varmış
koltuğun altından tam gövdede şasede
bu mil yağlanması gerekiyomuş ses kesiliyo ozaman ....:)

iakyurek
18.Mayıs.2007, 12:43
amanın amanııın. ni dersin tan21 im. yav ben o mili bi yakalarsam :P
bu haftasonu kurcaliim bakalım şu işi..

tan21
18.Mayıs.2007, 12:45
dostum tam ortada büyük bir somun var onun içinde bir şey varmış bizim servisler bilmiyo bunu ama bak yamahacı racingci abiler çözdü hemen beşik diyolarona

iakyurek
18.Mayıs.2007, 12:49
ok usta. şu beşiği bi yağlatalım bakalım.. :lol: :lol: :cheesy:

Kino
19.Mayıs.2007, 12:49
arkadaşlar dikkat edin koltuk altındaki millere ne olur ne olmaz fazlada yağlamayın derim
bırak ses gelsin gelsin ki orada olduğu belli olsun.
olurda ansızın ses kesilirse bilirsiniz ki mil düştü. :P hemen durup milinizi alınız yoldan.. :mrgreen:

hişşşş samsun pidesi falan ne oluyooo
http://upload8.postimage.org/409792/36_1_80_1_.gif (http://upload8.postimage.org/409792/photo_hosting.html)

saat olayına gelince dostlarım forum saatinizi lütfen profil ayarlarınızdan yapınız
orada secenekler var zaman dilimi denen yerde göreceksiniz.
herkes kendi yapacak profi ayarlarından giriniz orada türkiye saati var onu tıklayınız

okan
19.Mayıs.2007, 13:02
kino baba .. samsun pidesi çok menşurdur... sende gel yiyelim yanii.. emrah komtanım bu yaz inşallah gelecek yanıma .. senide beklerim....

Topuz
31.Mayıs.2007, 17:15
okan,

amortisör ayarının nasıl değişmesi gerektiğini yazmışsın. ben de bunu hep merak ediyordum. senin verdiğin bilgi ile denedim.. amortisör ne sağa.. ne sola oynamıyor bile. nasıl yapacaz bunu. yani zorlayacam.. elimdeki anahtar kırılacak. olmuyor abi..

okan
31.Mayıs.2007, 18:03
okan,

amortisör ayarının nasıl değişmesi gerektiğini yazmışsın. ben de bunu hep merak ediyordum. senin verdiğin bilgi ile denedim.. amortisör ne sağa.. ne sola oynamıyor bile. nasıl yapacaz bunu. yani zorlayacam.. elimdeki anahtar kırılacak. olmuyor abi..benimkilerde zor dönüyodu.. iki kişi deneyin.. bi kişi anahtarla zorlasın... bi kişide bi beze sararak amörtisörü çevirsin....

Topuz
07.Haziran.2007, 19:32
bu ayarlama tekniğine çok güldüm ha... teşekkürler..

aslanburclu
07.Haziran.2007, 19:55
bu ayarlama tekniğine çok güldüm ha... teşekkürler..

topuzum istediğin kadar gül ama notunuda al meret kolay kolay açılmıyor yarın başına gelince görürsün :lol: :lol: :lol: :lol:

ugurcuk
21.Haziran.2007, 17:41
bu amortisör olayında benim acaba kac yaopmam lazım 96 kilo adamım ve 2. kademede sert gelio zıplıo motor yolda 3e mi cekeyim acaba?? yoksa 1 e mi getireyim çözemedim buı aradamotor 1200kmde yane amortisorler yeni daha

alemmetin
31.Ekim.2007, 18:51
Arkadaşlar bende Class kullanıcısıyım (kapalı amortisör) bende sizin gibi ilk başlarda amortisörden gacırt gucurt ses geliyor zannediyordum ancak gerçeği bana servisi değil eski bir motosiklet tamircisi arkadaşım gülerek söyledi ..(çünki servis amortisor değişmeli demişti.)

İşin aslı şu bizim motorların arka lastiği tutan salıncak ile şasinin birleştiği yerde bir mil var o mil zamanla yağsız kalıyor ve bu sesler çıkmaya başlıyor

Arkadaş daha derdimi anlatır anlatmaz iki anahtar ve yağdanlığı eline alıp mili söktü mili ve yatağını yağlayıp sıktı. ve sonuc ne dersiniz tık ses ne gacırt ne gucurt yok bende dövünüp duruyordum amortisörler gitti diye.

O sesin ordan çıkacağına hiç inanmazdım hatta amortisörden geldiğine de emindim ama demekki öyle değilmiş

Aklınızda bulunsun boş yere amortisör değiştirmeye kalkmayın..

İnşallah birilerine yardımcı olabilmişimdir.

okan
31.Ekim.2007, 18:56
konunun biraz gerilerine gidersen orada bu milden bahsedilmiş olduğunu görürsün kardeşim...
ayrıca amörtisör sesi ayrı o milden gelen ses ayrı...illaki hep aynı yer herkesde ses yapacak diye bişi yok...

Bİ TANIŞMA TOPİĞİ AÇSAN İİ OLUR ASLINDA .. TANIYALIM SENİ .... 8)

müslüm baba
31.Ekim.2007, 19:19
Eğer benzin alırken şaşkın pompacı depo yerine saate bakıpta deponu taşırdıysa akan benzin olduğu gibi çatalın miline geliyor ve başlıyor ses yapmaya eğer sen anlamaz da o mili yeniden yağlamazsan bir müddet sonra mil mefta olup sende asfaltla tanışıyorsun aklınızda olsun, amortisör ayarı içinde bizim gökhanı çağırın istanbuldaki gökhanı o hallediyor ama olduğunuz yerde bir halterci veya sumo güreşçisi bulursanız onada yaptırabilirsiniz, motorunuz 10 bini geçtiyse ayar 2 de kalsın yaylar bir müddet sonra özelliğini yitiriyor çünkü.

alemmetin
31.Ekim.2007, 19:26
Tekrar merhaba o zaman once tanışalım İzmirliyim adım metin 30 yaşındayım yaklaşık 1995 yılından beri faal motosiklet kullanıyorum gerci arada 4-5 yıl motosiklet alamadıgımdan ara vermiştim ama

aslında üye olalı biraz zaman oldu hatta bir süredirde takip ediyorum siteyi ama cevap yazma şansım yeni oldu konuyada aslında ortadan dalmışım bir kısayoldan topiğin ortasına dalmışım üste dönüp bakmak aklıma gelmedi.o nedenle kusura bakmayın.

Amortisör konusuna gelince ses cidden amortisörden geliyor zannediyor insan ama tamirci arkadaş (çok eski bir tamircidir hatta babadan kalma meslek babasınıda tanırdım yaşarken .rahmetli oldu. izmirdeki en eski tamircilerdendi) amartisörden ses gelmez bağlantı yerlerinden gelir deyipte 2 dk sorunu çözünce buna bende inandım dogrusu..

okan
31.Ekim.2007, 22:33
metin hakkatten alemmişin yavv.. iki işi bi arada gördün yanii...

şimdi forum ama sayfasından girip tanışma topiğine bi iki kelam yazı yaz kardeşim.. bi başlık aç kendine...vatandaş tanısın seni .... 8)

emresahin
01.Kasım.2007, 01:27
Tekrar merhaba o zaman once tan1_al1m 0zmirliyim ad1m metin 30 ya_1nday1m yakla_1k 1995 y1l1ndan beri faal motosiklet kullan1yorum gerci arada 4-5 y1l motosiklet alamad1g1mdan ara vermi_tim ama

asl1nda üye olal1 biraz zaman oldu hatta bir süredirde takip ediyorum siteyi ama cevap yazma _ans1m yeni oldu konuyada asl1nda ortadan dalm1_1m bir k1sayoldan topiin ortas1na dalm1_1m üste dönüp bakmak akl1ma gelmedi.o nedenle kusura bakmay1n.

Amortisör konusuna gelince ses cidden amortisörden geliyor zannediyor insan ama tamirci arkada_ (çok eski bir tamircidir hatta babadan kalma meslek babas1n1da tan1rd1m ya_arken .rahmetli oldu. izmirdeki en eski tamircilerdendi) amartisörden ses gelmez balant1 yerlerinden gelir deyipte 2 dk sorunu çözünce buna bende inand1m dogrusu..

Nerdeymis ustan izmirde bizde bulalim bi baksin bizim rr larada.bu arada izmirdeysen buyur gell cuma gunu toplantimiza.detaylar rr izmir basliginda.
Gercekten de bi tasla iki kus vurmussun.

Kino
01.Kasım.2007, 13:45
metin dostum aramıza sitemize formumuza hoşgeldin öncelikle

ve iyi yaptın da geldin kalıcı ve katuılımcı olman dileklerimle ve teşekürlerimle tekrar hoşgeldin diyorum NEDEN mi?

10.MART 2007 de acılmış bir başlığı vede en son 21 HAZIRAN.2007 de yazılmış bir konuyu sen 31 ekimde yani yaklaşık 4 ay sonra tekrar gündeme getirmişsin yani bu demektir ki... sen eski mesajlarımızı şöyle bir gözden geçirmişsin seninde dediğin gibi o mil olayı gerçi arkadaşlar da belirtmiş ama senin de yazmanla tekrar yeni arkadaşlarında bilgisi olmuştur.

bir konuyu yazmadan önce eski acılmış başlıkları gözden geçirmek başlık kirliliğini önlemek adına çok güzel bir olay..

alemmetin
01.Kasım.2007, 16:34
cümleten hoşbulduk.. :)

pek fazla zaman bulamıyorum internette dolanmaya o nedenle cevaplarımda biraz gec dönebilirim kusuruma bakmayın artıkın..

İzmirli arkadaşlar toplantıya çağırdığınız için teşekkürler ancak pek boş zamanım olmuyor o nedenle katılmam biraz zor gibi hele hele cuma imkansız.. (cumaları gece 24.00 kadar genelde çalışıyorum)

Gerci hafta icide çıkıp eve gitmem saat 20.00 gecer genelde o nedenle anlayın artık..

motorcu arkadasa gelince (tek başına çalışıyor) başı cok yogun oldugundan ki ben eski müşterisi olmama ragmen bana bile 1-2 hafta sonra gel diyebiliyor. O nedenle sizinle ilgilenirmi ilgilenmezmi bilemiyorum. Yinede adresini vereyim . Yalnız benden duymadınız :))

Basmane büyük postanenin yanından giren sokaktan içeri girince yaklasık 50metre ileride sağda motorcu mehmet diye sorsanız gösterirler şu an sanırım mondial yetkili servisliğide yapıyor yanılmıyorsam.Yalnız RR servisi değil onuda belirteyim..

yanar17
09.Ocak.2008, 23:11
Merhaba arkadaşlar
Amartisör konusun da ben de bişeyler söyleyeyim
Biliyorsunuz arka salıncak kısmını bizzat söküp topladım.
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=2097-arka-teker-ve-salincak-sokme-hikayesi-bakim-icin-fotografli.html

burda resimlerle anlatmıştım. Amortisör sesini zannettiğiniz şey salıncak milinden geliyor.
sökmeden evvel bu ses ben de de mevcuttu bakımdan sonra (yağlama temizleme) kesildi. Birde amortisör lastik takozları lastik gıcırtısı yapabilir. bunu da dikkakate alın.

Motorunuz kapalı alanda muhafaza etmiyorsanız bu ses mutlaka başınıza gelecek.
Sebebi salıncak mili salıncağın içinden geçtiği yerlerde metal pullar ve pilastik burçların olduğu yerden geçiyor.
arada takozlar var. Bunlar paslanmış durumdadır. Ondan kaynaklanır. Benimki öyleydi. Gresleyip takınız geçecek.
Sökmüşkene rulmanlarıda kontrol edersiniz. :P :mrgreen:

Birde ben bir halt yedim. Amortisörleri deneme amaçlı yumuşak amortisör daktım :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
İzlenim: Çok mükemmel ......çım rahat etti. Bunu uzun yolda denedim EDREMİT HAVRAN a kadar gittim geldim. Mükemmel rahatladım .

Yalnız bişey vardı beni raatsı eden. Salıncaktaki zincir koruma lastiği aşınmaya başladı. Nedeni.? az sonraaaa :idea: :idea: :P :P

Tayfun
12.Ocak.2008, 04:05
O lastiğin aşınma sebebi zincirin bollaşmasından kaynaklanıyor, yolda giderken salınım yapan zincir lastiği aşındırıyor zamanla, bunun için zincir gerginliğini aynı düzlemde tutmak lazım.

aslanburclu
12.Ocak.2008, 13:17
beyler ben 1 ede ayalıyom 4'dede hep aynı numara bi değişiklik yok bende bıraktım kendi haline.

Tayfun
13.Ocak.2008, 15:43
beyler ben 1 ede ayalıyom 4'dede hep aynı numara bi değişiklik yok bende bıraktım kendi haline.

Komutanım sizin ağırlığınızdan ötürü belki değişiklik göstemiyordur, tabi yayların sertliğini sağlam bir tümsekten geçince anlayabiliriz ancak, eğer kıçımız seleden kesilirse serttir, kesilmezse tam karardır, en güzel yöntem bu :P

aslanburclu
13.Ocak.2008, 15:52
aynen öyle bide ardcılı binince çukurlardan gecerken tekerlekler herhalde çamurluğa değiyor .... ama helali var yinede geziyor memleketi....

Tayfun
13.Ocak.2008, 16:09
aynen öyle bide ardcılı binince çukurlardan gecerken tekerlekler herhalde çamurluğa değiyor .... ama helali var yinede geziyor memleketi....

Çinliler bunu hiç düşünmemiş işte, lastiğin çamurluğa sürtmemesi için lastik takoz koymamışlar amortisörlere ve en önemlisi elektrik aksamı çamurluğun içinden geçiyor, çamurluğa değen lastik aynı zamanda kabloları aşındırıyo, buda 2 kişinin başına geldi bu sitede.

Mr.Quanta
13.Ocak.2008, 22:17
benimki aldigimdan beri 2 numarada duruyo. serte mi yakin yoksa yumusaga mi yakin acaba 2 numara?

orkun
13.Ocak.2008, 22:43
bu numara ayarı clas tipler için de aynı mı?

Tayfun
14.Ocak.2008, 00:44
benimki aldigimdan beri 2 numarada duruyo. serte mi yakin yoksa yumusaga mi yakin acaba 2 numara?

1 en yumuşak ayardır 5 ise en serti, zaman içinde amortisötler deformasyona uğrar ve işlevini yitirmeye başlar, işte bu durumda amortisörleri zaman içinde birer kademe serleştirerek 5 e kadar çıkartabilirsiniz, bu size baya uzun bir zaman kazandıracaktır, sonra yenisini takmalısınız. Amortisörlerini kontrol etmeyen çoğu kişi uzun bir süre yanlış ayarda bindiler, mesela biri 1 de iken diğeri 3 te binenler oldu, bu dengeyi bozucu bir durumdur dikkat edilmelidir...

Mr.Quanta
14.Ocak.2008, 03:43
tayfun abi saolasin. biz iki kisi bindigimiz halde arka tekerlekte bi vurma olayi yok. 2'de duruyo hep. demekki amortisorler iyi. dimi?

Tayfun
14.Ocak.2008, 04:00
Amortisörler iyi olunca 1 de bile vurmuyor, ama sürekli 2 kişi olursa motor üzerinde çabuk kaybediyor özelliğini, herşey yük olayına bağlı yani.

Ridos
18.Eylül.2013, 11:19
arkadaşlar ben regalime arka iki tane amortisör koydum ayarlarını 1 e aldım fakat süspansiyon sert ne yapabilirim yumusak olması icin

CELİL
18.Eylül.2013, 11:47
arkadaşlar ben regalime arka iki tane amortisör koydum ayarlarını 1 e aldım fakat süspansiyon sert ne yapabilirim yumusak olması icin

Rıdvan ayar rakalarının konumları akımda kalmadı ama sistem şu amortisör yukarı kalktıkça yumuşak olur aşağı inince sert ona göre ayar yapabilirsin bu ayardan başka yapabilecek bir şey yok
amortisörleri yeni almamış olsaydın kartal gidon olan kasaların arka amortisörünün üzerinde yayda var daha yumuşak onlardan taksaydın olabilirdi 8)

Ridos
18.Eylül.2013, 13:03
celil abi galiba yanlıs anlantım ben arkaya toplamda dört tane amortisör kordum . peki yaylar rıhat olacak sekilde ayarladım yani yayların boyu uzadı

ozguralic
18.Eylül.2013, 13:11
Bence sakıncalı bişey yapmışsın verim alamazsız bu fazladan 2 yaydan. Sonucu yazarsan sevinirim

CELİL
18.Eylül.2013, 13:11
celil abi galiba yanlıs anlantım ben arkaya toplamda dört tane amortisör kordum . peki yaylar rıhat olacak sekilde ayarladım yani yayların boyu uzadı
maşallah 4 amortisörü koyman süspansiyonu yumuşatmazki sert olur tabi amortisörün ana görevi darbe emmektir esnemeyi yay yapar 8)

Ridos
18.Eylül.2013, 13:36
ama gerçekten mükemmel bi görüntü oldu . belki süs niyetine bırakırım üst baglantıları iptal ederim ana amortisörlerden baglantı yaparım sonradan ekledigim amortisörler esnemez sadece baglantı oynar nasıl olur sizce . resimde ekliyecegim yakında

Ridos
18.Eylül.2013, 14:05
kimse fikir vermecek galiba

ozguralic
18.Eylül.2013, 14:17
Bence de diğerlerini süs olarak kullanmalısın, yol tutuşunu olumsuz yönde etkileyecektir. Bağlantılardaki 1 mm lik kaçıklık bile tek ayağı kısa olan masalar gibi senin dengeni bozar gibi geliyor. Dönüşlerde özellikle

CELİL
18.Eylül.2013, 14:18
kimse fikir vermecek galiba
valla resim olmadan sana kim ne diyebilir seninki biraz fantazi resimleri görelim bakalım 8)

Ridos
18.Eylül.2013, 14:24
akşam gidip çeker atarım işn

abi amortisörler iki kişi binince birbirne vuruyor sert yapıyorum bu sefer tek kişi olunca sorun yaşıyorum

ozguralic
18.Eylül.2013, 14:29
2011 üzeri amortisörler daha rahat Celil abinin dediği gibi. Bizimkiler görsel olarak iyi ama işlevi eksik.

İade et yaylılardan al

CELİL
18.Eylül.2013, 15:39
akşam gidip çeker atarım işn

abi amortisörler iki kişi binince birbirne vuruyor sert yapıyorum bu sefer tek kişi olunca sorun yaşıyorum
ikisinin ortasında karar kıl yapacak birşey yok 8)

Ridos
22.Eylül.2013, 15:29
yayı kesmeyi düşünüyorum ne dersin celil a bihttp://n1309.hizliresim.com/1f/q/sxh1w.jpg

CELİL
22.Eylül.2013, 19:55
Merhaba rıdvan resimdeki amortisörde yay nerde var göremedim resimdeki bu model yaysız olan 9b modeli makinada takılı olan yaylı olan modelmi öyleyse yayları kesmen yanlış işlem daha öncede dediğim gibi esnemeyi yaylar sağlıyor kesersen esneme azalır ve amortisörün çalışmasına yük vereceğinden çabuk bozulmasına sebep olur 8)

Ridos
22.Eylül.2013, 20:40
abi yaylar borunun içinde biraz tek görunuyor

CELİL
22.Eylül.2013, 20:43
abi yaylar borunun içinde biraz tek görunuyor
valla ben içini hiç açmadığımdan içinde yay olduğunu fark etmedim
ama yayı kısaltma konusunda altta yazdıklarım geçerli 8)

Ridos
22.Eylül.2013, 21:13
kesmeye çalışacam yarın amacım dört tane takmaktı ya. simdi orjinal olan duracak bunlarıda hemen arkasına TAKACAM ARKADA TAKILANLARIN YAYI KISA OLACAK YA BELİRLİ Bİ BASINCTAN SONRA ARKAADAKİLER DEVREYE GİREECEK TEK KİŞİ BOŞTA KALACAK ARKADAKİ AMORTİSÖRLER

Ridos
15.Ekim.2013, 17:08
arkadaşlar amortisorlerin resimlerini paylastım...http://p1310.hizliresim.com/1g/h/tlvlx.jpg

Ridos
15.Ekim.2013, 17:11
http://p1310.hizliresim.com/1g/h/tlvnw.jpg

CELİL
15.Ekim.2013, 18:33
Rıdvan görsel olarak güzel olmuş emeğine sağlık işlevsel olarak dediğin gibi süs olarak içi boşmu yaptın yoksa çalışıyormu çalışıyorsa esneme randımanı ne durumda 8)

Ridos
15.Ekim.2013, 23:05
Esneme var ama iki kişide oluyor, tek kişide çok sert. Birinin yayını kesmeyi düşünüyorum. İki kişi bindiği zaman arkadaki amartisorler de devreye girecek. Tek kişide sadece öndekiler girecek, bakalım olursa, olmadı içindeki yayları değiştirip ince yaylar kullanacam. Hedef hepsini kullanmak

Ridos
03.Nisan.2014, 02:33
Celil Usta yarın sipariş veriyorum yayları bakalım nasıl olacak hem görsellik hem işlevsel :DDD

CELİL
03.Nisan.2014, 10:18
Celil Usta yarın sipariş veriyorum yayları bakalım nasıl olacak hem görsellik hem işlevsel :DDD
Rıdvan farklı tasarım olucak bu işe sen öncülük ediyorsun işallah istediğin sonuca ulaşırsın takip ediyoruz kolay gelsin 8)
Not: Başlığa 3130 kişi bakmış :)

omer55
03.Nisan.2014, 14:57
herke merhaba belki konuyla alakasız ama bende regal 2013 model 250E - 9B var bunun arka amortiserini nasıl ayarlayabilirim ellemi yoksa ayrı bir aletimi var ? bu arada yakın bir zamanda becerebilirsem burda sinyalleri doğru pozisyonu taşımayı ve yan çantaların zincire değmesini engelleyen bvir çözüm yolunu burda sizlerle paylaşacağım , tabi resim yükleme işini yapabilirsem keşke direk resim yükleme bütonu olsaydı .

CELİL
03.Nisan.2014, 17:23
herke merhaba belki konuyla alakasız ama bende regal 2013 model 250E - 9B var bunun arka amortiserini nasıl ayarlayabilirim ellemi yoksa ayrı bir aletimi var ? bu arada yakın bir zamanda becerebilirsem burda sinyalleri doğru pozisyonu taşımayı ve yan çantaların zincire değmesini engelleyen bvir çözüm yolunu burda sizlerle paylaşacağım , tabi resim yükleme işini yapabilirsem keşke direk resim yükleme bütonu olsaydı .

Ömer arka amortisör için ayar anahtarı var onsuz yapılmaz çok zor anahtarı yayın altındaki deliklere takıp çevirerek ayarlanıyor
resim yükleme ve ayar için ana sayfadaki arama motoruna ilgili konuyu yazıp aratırsan gerekli bilgiye ulaşırsın
Daha sonraki bireysel paylaşımların için ilğili konuda kendine başlık açıp paylaşım yapabilirsin 8)

Ridos
03.Nisan.2014, 23:51
Rıdvan farklı tasarım olucak bu işe sen öncülük ediyorsun işallah istediğin sonuca ulaşırsın takip ediyoruz kolay gelsin 8)
Not: Başlığa 3130 kişi bakmış :)

Tşk ederim celil usta işin sonuna geldigim zaman sizinle paylaşacagım resimleri :D iyi eglenceler

Ridos
07.Nisan.2014, 20:39
Arkadaş Yaylarım geldi.Harika yapmış bizim usta tam istediğim olmuş Görüntü harika + işlevsellik on Numara :D Resimleri birazdan yüklüyorum hem amortisörün açılmış halini hemde yeni gelen yayları :D iyi çalışmalar arkadaşlar

sercan.m
07.Nisan.2014, 23:39
Heyecan ile beklemekteyiz :)

Ridos
10.Nisan.2014, 17:46
Arkadaşlar yaylarları hazırladım size sunmak istemedim resimlerini
http://i.hizliresim.com/oQzAX7.jpg

Ridos
28.Haziran.2014, 04:19
Arkadaşlar Regal in son hali
http://i.hizliresim.com/8np56a.jpg

Tanju Mayda
28.Haziran.2014, 04:25
Güzel görünüyor, güle güle kullan kardeşim.

Ridos
28.Haziran.2014, 04:31
tşk ederim Abicim allah razı olsun