PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jumping Asian Carp (Sıcrayan Asyalı Sazanlar)

gecee
09.Ekim.2007, 16:40
Hazır balık sezonu acılmış deniz istavrit dolu iken toplu bi balık avı mı yapsak ...
Hoş biz doğan falan gidiyoruz yaa...
Ayrı bi spor yaw bu cok canım cekti bi okla yay da ben mi alsam napsam .... :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=AyPaxIpoyM0&mode=related&search=

carvalho
09.Ekim.2007, 16:57
Manyaklaşmış mı bu balıklar yav.

Deniz, olta aktivitesine gelirim ben de... Şu olaya ilgi duyayım dedim, iki kere gittim maltepe sahiline balıklar makara yaptı benle, sıfır averaj...

Adamların karınlarını doyurduk bol bol :)

gecee
09.Ekim.2007, 17:00
Manyaklaşmış mı bu balıklar yav.

Deniz, olta aktivitesine gelirim ben de... Şu olaya ilgi duyayım dedim, iki kere gittim maltepe sahiline balıklar makara yaptı benle, sıfır averaj...

Adamların karınlarını doyurduk bol bol :)

aslında şole tekne falan acılalım diyoruz ama işte güzel organizasyon yapmak gerek ...
bide araştırıp zman ayırmak lazım ...
ama olesine maksat zevkimizi alalım ise her zaman olur ...

foreman
09.Ekim.2007, 17:11
vıdeoyu ızleyemedım..sanırım ağ yavaş...
sızı bılmem ama ben bu aksam motorsuz sahıle gıdıyorum...
bıraz takılayım dedım.1 haftadır bu gun ıcın oltamı ve takımlarımı hazırladım..
umarım ıyı stres atarım...

hepbırlıkte balığa mı gidiyoruz? :P :P :P ....bana uyar :cheesy: :cheesy:

rigormortis
09.Ekim.2007, 17:44
Ben su ürünleri mühendisiyim,köpekbalığı ameliyat etmişliğim var ama ilk defa böyle bi görüntü izledim.(sadece neden zıpladıklarını biliyorum)..çok güzel bi paylaşım.teşekkürler...

Aksu
09.Ekim.2007, 17:48
Rigormortis Ankara da göllerde barajlarda su kalmadı ki balığa gidelim ama iyi zula yerler biliyorum, hele bir toplanalım aramızda iyi balıkçılar da var, bir de balık gezisi yaparız.

gecee
09.Ekim.2007, 18:11
walla cok yakında bole bi organizasyon yapacağım ...
gece kalmalı yapar çinekop, sarıkanat, lüfer avlarız ...
yanımız da mangalımız içeceğimiz offf offf .....

carvalho
09.Ekim.2007, 18:22
walla cok yakında bole bi organizasyon yapacağım ...
gece kalmalı yapar çinekop, sarıkanat, lüfer avlarız ...
yanımız da mangalımız içeceğimiz offf offf .....

Yeni görevin hayırlı olsun...
Plan süper...

yenikoylu_ua
09.Ekim.2007, 18:26
yaz benide kardeşim ama tekne ayarlamak lazım o dediklerini kıyıdan tutarken kanser oluyo adam

doğan
09.Ekim.2007, 19:07
bayram sonrası bir pazar, sabahın 6sı- 7 si gibi tekneyle açılalım derim. süper muhabbet olur.

okan
09.Ekim.2007, 19:40
ramazan girdiinden beri iki akşamda bir çinekopa gidiyom.. difriz fulll... bayramın ikinci gününden itibaren balıkları götürecess .. tabi rakı eşliinde...vışşşş.. rakı - balık... ne güsel geliyo kulağa... :mrgreen:

ahan yine rakı balık yaptım topiği.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

la bu arada balıkları okla avliiler yavvv.... alla allaa.. balıklar uçiyii..... :? :mrgreen:

sancezz
09.Ekim.2007, 20:36
yaa gecem bu balıklar ecelıne susamıs resmen :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

Deli çerkes
09.Ekim.2007, 20:52
Bir başkası bu olayı anlatsa inanmam. resmen teknenin içine atlıyorlar , hatta bir tanesinin gözündeki güneş gözlüğü bile balık çarpmasından dolayı kırıldı , vallahi böyle bir şey görmedim.

bu arada toplu ava gidilecekse 2 adet (3.60 M boyunda ) göl kamışı 1 adet deniz kamışı ve 3 adet sınıflarının en iyisi olta motorum var , ama Regalim yok. eski kamışımı ve motorumu ben kullanırım diğer ikisini gelen ama oltası olmayanlara verebilirim. fırfır , yedek misina gibi ıvır zıvır malzeme de fazlasıyla var.beni ardçı alacak varsa , nereye gidilecekse gidilsin bende gelebirim

RızaHoşgör
09.Ekim.2007, 21:42
deniz balıga gidecegin zaman banada haber ver.bende gelecem.ama ben yanıma li
var alacagım.hatırladınmı karaköy deki amcayı :) anladın sen onu :))

emresahin
09.Ekim.2007, 21:56
Ben su ürünleri mühendisiyim,köpekbalığı ameliyat etmişliğim var ama ilk defa böyle bi görüntü izledim.(sadece neden zıpladıklarını biliyorum)..çok güzel bi paylaşım.teşekkürler...

neden zıplıyo bunlar???merak ettim ben şimdi!!!

inci
09.Ekim.2007, 22:22
denizciğim biliyorsun ,konuşmuştuk ama şu balerine olayından sonra ,sallanan ve sallayan şeylere karşı acaip bir iticilik başladı ben de :shock: :cry:

ozzymania
09.Ekim.2007, 22:27
sanki suda van gölü canavarı var hepsi kaçıyor. :)

inci
09.Ekim.2007, 22:30
ilker koparal varmış baleriaya bindirecek diye kaçıyorlar ;)

ozzymania
09.Ekim.2007, 22:56
ilker koparal varmış baleriaya bindirecek diye kaçıyorlar ;)

inci hocam bostancıdaki lunaparkta kamikaze varmış binelimmi.
balerina gibi dil emin ol çok sevicen :)

http://img.alibaba.com/photo/11163896/Kamikaze.jpg

doğan
10.Ekim.2007, 12:31
denizciğim biliyorsun ,konuşmuştuk ama şu balerine olayından sonra ,sallanan ve sallayan şeylere karşı acaip bir iticilik başladı ben de :shock: :cry:

inci hocam alışık olmayana tekne de gerçekten mide bulantısı yapıyor. çok geri döndük kusan arkadaşlar yüzünden. seni bikez daha öyle görmek istemem. yazık sana...

carvalho
10.Ekim.2007, 12:33
bayram sonrası bir pazar, sabahın 6sı- 7 si gibi tekneyle açılalım derim. süper muhabbet olur.

Kulağa çok hoş geliyor..

Doğan, ayarlayın şu işi be...

doğan
10.Ekim.2007, 12:41

Kulağa çok hoş geliyor..

Doğan, ayarlayın şu işi be...

yapalım selçuk. daha önce yapmayanlar için inanılmaz bir keyif. Bende balık merakı aynen böyle bi arkadaşın tekne ile balık avına açılmamızla başladı. Çok eğleniriz. Yapmamız gereken gelecek herkes olta ayarlıcak. yeni kapı sahilden de tekne kiralıcaz. başka bişey yok . ondan sonra gelsin balıklar. bi de mangal yaktıkmı sonra. kimse değmesin keyfimize :)

rigormortis
10.Ekim.2007, 15:29
balıklar motrun çıkardığı yükses sesten rahatsız olup reflex bi hareketle zıplıyolar tabi bunun herkeze göre farklı açıklamaları olabilir.. elimize geniş bir tava alıp tam havadayken balığın kafasına bi tane indirmek güzel bir teknik olacaktır. :x yok yok yapmayalım böyle şeyler :!:

Dewil&Rose
10.Ekim.2007, 15:47
Ya bu müthiş bişey yaa çok hoşuma gitti ama avlamaya gerek yok bunuları kendileri atlıyor tekneye
yaa bir de okla vuruyorlarya çok hoş :)

Deli çerkes
10.Ekim.2007, 17:09
Aslında ok yerine bir alev makinası olsa , Balık havadayken ateşelesen , tekneye pişmiş vaziyette düşer. ( yok artık bu sefer hakikaten çok uçtum)