PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcular! İyi ki "Turn The Page" Var...

infinitedreams
16.Ekim.2007, 13:37
Gecenin bir saati, soğuğu iliklerine kadar hissetmek için giydiğin incecik bir gömlekle motosikletine atlayıp ‘nereye’ diye bile düşünmeden sürmeye başladığında artık gidecek hiçbir yerin yok demektir. Ama o anlarda asıl istediğin ‘benim hiç gidecek yerim olmadı ki’ diyebilmek. Kendini ait olmadığın bir yerde yaşatılıyormuş gibi hissedersin… var olan her şeyin canı cehenneme. Motorun çalışma sesi, yolda giderken ki homurtusu duyabileceğin tek gerçek şeydir. Ruhun bin küsur yaşında ve sen sadece iki şerit çizgisinin arasında kalabilmeyi umursuyorsun. Geçmişinde kalan her şeyi hatalı sollama yapan bir kamyonun altına gömme tehlikesi gelmiyor aklına. Kızmışsın, üzülmüşsün, heyecanlanmışsın, yaşamışsın… kim fark ediyor? Bir yerel gazeteye manşet olmaktan öte ne var ki? Evet, gidecek bir yerin yok… yapacak bir şeyin de! Sadece sürüyorsun. Soğuk planladığın gibi her yerine işliyor ve zamanla uyuşuyorsun. Odometrenin üzerindeki sayılar döndükçe aslında hayatın da bunun gibi olduğunu düşünüyorsun. Küçücük bir kutunun içinde sona doğru koşan, hiçbir zaman bir önceki haline dönemeyecek olan, isimlendirilmiş ve kendisinden bir şeyler beklenen plastik parçaları.

Üşüyorsun. Bacaklarında kalan küçücük bir çalışabilirlik motorunun yaptığı titreşimler sayesinde. Kafan karmakarışık. Karışıklığını tamamlayacak bir sıcaklık diliyorsun… ve cd çaların düğmesine basmanla kulaklarından tüm vücuduna yayılan bir ateş hissediyorsun. Turn The Page oluyorsun…

Bob Seger denen bir adamın şarkısı aslında. Kendisinden hiç dinlemedim. Ben bu şarkıyı Metallica’yla tanıdım. İçimde ‘Heavy’ ruhuna çok da paralel sayılmasa da bu şarkıyı çok seviyorum. Hatta sevmekten öte, “yaşıyorum”

Gelin siz bu kardeşinizin çağrısına kulak verin ve bu şarkıyı dinlemeden ölmeyin.

Metallica – Turn The Page
Omaha’nın doğusunda, uzun ve ıssız bir otobanda
tek notalık bir şarkı gibi inildeyen motorunun homurtusunu dinleyebilirsin
önceki gece tanıdığın kadını düşlersin… ya da kızı
ve düşüncelerin yakında başıboş dolaşacak her zamanki gibi
on altı saattir sürüyorken yapacak pek bir şey yoktur
aslında yolculuğu da çok sevmiyorsun, dilediğin keyifli bir gezinti
yoldan kopmuş bir restorana girersin
ve soğuğu üstünden silkelerken, bakışları üzerinde hissedersin,
seni sıkmıyormuş gibi davranırsın, ama tek istediğin onlara patlamaktır
bazı zamanlar ne konuştuklarını duymazsın, bazı zamanlar duyarsın
hep aynı eski klişeler: bu bir kadın mı, adam mı?
ve kalabalık oldukları için, karşı çıkmaya cesaret edemezsin
orada sahne ışıklarının altında, milyonlarca mil uzaktasın
her enerji zerresini atmak istiyorsun
ve de vücudundan yayılan tatlı teri… çaldığın müzik gibi
akşam ilerlerken, yatağında uzanmışsın gözlerin açık
hoparlörlerin yankısı kafanın içinde çalıyor
günün son sigarasını içerken, düşlüyorsun ne dediğini kızın

Orijinal Sözler (http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Turn-The-Page-lyrics-Metallica/5F1A522DECEFF2714825688D0035809F)

ozzymania
16.Ekim.2007, 17:08
Gecenin bir saati, soğuğu iliklerine kadar hissetmek için giydiğin incecik bir gömlekle motosikletine atlayıp ‘nereye’ diye bile düşünmeden sürmeye başladığında artık gidecek hiçbir yerin yok demektir. Ama o anlarda asıl istediğin ‘benim hiç gidecek yerim olmadı ki’ diyebilmek. Kendini ait olmadığın bir yerde yaşatılıyormuş gibi hissedersin… var olan her şeyin canı cehenneme. Motorun çalışma sesi, yolda giderken ki homurtusu duyabileceğin tek gerçek şeydir. Ruhun bin küsur yaşında ve sen sadece iki şerit çizgisinin arasında kalabilmeyi umursuyorsun. Geçmişinde kalan her şeyi hatalı sollama yapan bir kamyonun altına gömme tehlikesi gelmiyor aklına. Kızmışsın, üzülmüşsün, heyecanlanmışsın, yaşamışsın… kim fark ediyor? Bir yerel gazeteye manşet olmaktan öte ne var ki? Evet, gidecek bir yerin yok… yapacak bir şeyin de! Sadece sürüyorsun. Soğuk planladığın gibi her yerine işliyor ve zamanla uyuşuyorsun. Odometrenin üzerindeki sayılar döndükçe aslında hayatın da bunun gibi olduğunu düşünüyorsun. Küçücük bir kutunun içinde sona doğru koşan, hiçbir zaman bir önceki haline dönemeyecek olan, isimlendirilmiş ve kendisinden bir şeyler beklenen plastik parçaları.

Üşüyorsun. Bacaklarında kalan küçücük bir çalışabilirlik motorunun yaptığı titreşimler sayesinde. Kafan karmakarışık. Karışıklığını tamamlayacak bir sıcaklık diliyorsun… ve cd çaların düğmesine basmanla kulaklarından tüm vücuduna yayılan bir ateş hissediyorsun. Turn The Page oluyorsun…

Bob Seger denen bir adamın şarkısı aslında. Kendisinden hiç dinlemedim. Ben bu şarkıyı Metallica’yla tanıdım. İçimde ‘Heavy’ ruhuna çok da paralel sayılmasa da bu şarkıyı çok seviyorum. Hatta sevmekten öte, “yaşıyorum”

Gelin siz bu kardeşinizin çağrısına kulak verin ve bu şarkıyı dinlemeden ölmeyin.

Metallica – Turn The Page
Omaha’nın doğusunda, uzun ve ıssız bir otobanda
tek notalık bir şarkı gibi inildeyen motorunun homurtusunu dinleyebilirsin
önceki gece tanıdığın kadını düşlersin… ya da kızı
ve düşüncelerin yakında başıboş dolaşacak her zamanki gibi
on altı saattir sürüyorken yapacak pek bir şey yoktur
aslında yolculuğu da çok sevmiyorsun, dilediğin keyifli bir gezinti
yoldan kopmuş bir restorana girersin
ve soğuğu üstünden silkelerken, bakışları üzerinde hissedersin,
seni sıkmıyormuş gibi davranırsın, ama tek istediğin onlara patlamaktır
bazı zamanlar ne konuştuklarını duymazsın, bazı zamanlar duyarsın
hep aynı eski klişeler: bu bir kadın mı, adam mı?
ve kalabalık oldukları için, karşı çıkmaya cesaret edemezsin
orada sahne ışıklarının altında, milyonlarca mil uzaktasın
her enerji zerresini atmak istiyorsun
ve de vücudundan yayılan tatlı teri… çaldığın müzik gibi
akşam ilerlerken, yatağında uzanmışsın gözlerin açık
hoparlörlerin yankısı kafanın içinde çalıyor
günün son sigarasını içerken, düşlüyorsun ne dediğini kızın

Orijinal Sözler (http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Turn-The-Page-lyrics-Metallica/5F1A522DECEFF2714825688D0035809F)

eh be nihat yazılcak şeymiydi bu şimdi.
bir an kendimi hayal ettimde, motor üzerinde platinim üşüdü bir anda.
motor üzerinde müzik dinleme alışkanlığım olsaydı dinlemek leziz olurdu.hoş bi motorumda yok ya :)

yenikoylu_ua
16.Ekim.2007, 17:10
Herişte bi hayır vardır Ozzy ikiteker havada kafa kol yerde iyi olmuyomuş demekki bunu anladık :P :P :P :P

ozzymania
16.Ekim.2007, 18:21
Herişte bi hayır vardır Ozzy ikiteker havada kafa kol yerde iyi olmuyomuş demekki bunu anladık :P :P :P :P

her işte bir hayır olduğu doğru abi.
iki teker kafa kol olayı sayesınde ben abilerimi ablalarımı kardeşlerimi tanıdım.kırılan 3 kemik olsun.:) son olsun.cümlemize...

okan
16.Ekim.2007, 18:33
platininmi üşüdü.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: la öldüm gülmekten yaa.. :P :P :P

kaldera
16.Ekim.2007, 19:04
platini üşüttürene bakın asıl..

Kino
18.Ekim.2007, 02:06
nihat ya güzel diyorsunda birde TIK koysaydın da hemen tıklayıp dinlemeye geçseydim güzel olurdu
şimdi bunu arayıp bulmak zaman alacak yaa

neyse ee canımız çekti dinlemek şart oldu .. artık

o zaman ben TIK koyayım bari.

Bob Seger Turn the Page LIVE Quest Center Omaha 03-06-2007 ( Bob seger de sıyırık be abicim )
http://www.youtube.com/watch?v=-8rZkDHdId4

Metallica Turn the Page Live 2004
http://www.youtube.com/watch?v=GRiaSwk4VJc&mode=related&search=

müslüm baba
18.Ekim.2007, 11:29
Ben bişey anlamadım

infinitedreams
18.Ekim.2007, 12:09
platini üşüttürene bakın asıl..Teveccühündür abi, sağol

nihat ya güzel diyorsunda birde TIK koysaydın da hemen tıklayıp dinlemeye geçseydim güzel olurdu
şimdi bunu arayıp bulmak zaman alacak yaa

neyse ee canımız çekti dinlemek şart oldu .. artık

o zaman ben TIK koyayım bari.

Bob Seger Turn the Page LIVE Quest Center Omaha 03-06-2007 ( Bob seger de sıyırık be abicim )
http://www.youtube.com/watch?v=-8rZkDHdId4

Metallica Turn the Page Live 2004
http://www.youtube.com/watch?v=GRiaSwk4VJc&...lated&search= İşyerimdeki bilgisayarda video görüntü alamadığım için bakınıp link koyamadım abi. Verdiğin linke de bakamadım ama inşallah Metallica'nın koyduğun live versiyonu en az orijinali kadar iyidir.
Eline sağlık abi...

snakesawar
10.Kasım.2007, 15:00
nasıl da canım cekti arkadas yaww.. yalnızlık!!> özgürlük!!> yalnızlık!! :O

Batis
10.Kasım.2007, 23:18
O kadar da güzel bir şarkı değil ama...Kişide nasıl bir etkisi olduğu önemli tabi...

Mr.Quanta
11.Kasım.2007, 00:53
mukemmel secım infinite kardes. hayatımda dınledıgım, ve benı oylesıne tutsak eden nadir sarkılardan. klibi de bi ayrı guzeldır. kızına bakabılmek ıcın kotu yola dusen bi kadın....

handojoe
12.Kasım.2007, 22:16
nasıl da canım cekti arkadas yaww.. yalnızlık!!> özgürlük!!> yalnızlık!! :O

özgürlükle yanlızlık aynı şeylerdir. özgür olmak demek insan vücudlarından uzak ama beyinlerine yakın olmak demektir.

eğer özgürsen birçok şeyi aşmış ve yaşamıssın demektir... ne sen nede sana bağlı bir vücud yok demektir...

beynelmilel bir yaşam sorundan ve sorumluluktan uzak...

bütün insanlar bunu düşler ama yine de sabah uyanırlar...

Mr.Quanta
12.Kasım.2007, 22:52
kimse ozgur deildir aslinda. herkesin birilerine biseylere karsi sorumluluklari var.

barismert
13.Kasım.2007, 02:20
hava soğuk bırakın metallica yı ıslanmaya deymez :)

cuneyt
14.Kasım.2007, 03:46
Metallica'nın çaldığı en güzel şarkılardan biridir. Çoğu zaman sadece bunu dinlemek bile yeter.

Benzer şekilde Anathema'dan A Dying Wish 'de tavsiye edilir. İnsanı alıp uzaklara götürmekte iyidir.

Nihat, Bob seger'in söylediği Turn the page bende var. Elinde yoksa gönderebilirim.

infinitedreams
14.Kasım.2007, 17:36
Metallica'nın çaldığı en güzel şarkılardan biridir. Çoğu zaman sadece bunu dinlemek bile yeter.

Benzer şekilde Anathema'dan A Dying Wish 'de tavsiye edilir. İnsanı alıp uzaklara götürmekte iyidir.

Nihat, Bob seger'in söylediği Turn the page bende var. Elinde yoksa gönderebilirim.Dinledim Bob Seger'den de... pek sevemedim. Belki de Metallica'dan dinlemeye alıştığım içindir.
Metallica'nın Burton'un mirası bittikten sonraki albümlerinde yer alan bir-iki güzel şarkıdan biridir. Olay şu ki; şarkı, zamanında yazılmış gerçekten güzel bir şarkıdır. Yalnız bu şarkıyı çalabilecek kaliteli eller gerekmektedir.

Ayrıca A Dying Wish tavsiyeni seyir halinde uygun bulmuyorum. O şarkı öldürür. O kadardır yani (:

cuneyt
14.Kasım.2007, 19:22
Kullanırken dinlemeyin zaten:) Harbi intihar ettirir :P İş açmayın başımıza.

Vazgeçtim hiç dinlemeyin en iyisi :P

alper_tim
20.Kasım.2007, 16:56
bende clip eklemesini yapayım 8)

http://www.youtube.com/watch?v=dOibtqWo6z4