PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vizorün Buğulanması Beni Hasta Ediyor.

emrahss
12.Mart.2007, 15:47
Arkadaşlar, yolda giderken vizörüm mütemadiyen buğulanıyor. Bu yüzden sık sık açmak zorunda kalıyorum. Bu da ayrı bir problem tabii. Bu konuda bilgisi olan, bir yöntem deneyen, bilmediğimiz bir madde bilen varsa lütfen yazsın, çok sıkıntıdayım. Havalandırma deliklerini açtığım halde sorun devam ediyor. Şimdiden teşekkürler.

infinitedreams
12.Mart.2007, 16:22
Sirkeci'de bulabileceğini sanıyorum... buğu yapmayan filmler var. İçerden vizörüne yapıştırıyorsun. Kullanan bir-kaç arkadaş vardı... memnunlardı.

Alper (aidikurt) de ek bir cam monte ettirmişti içerden. Hikayesini dün anlattı ama unuttum. Yardımcı olur sanırım.

Kendim deneyip de kesin çözüm aldığım bir yol da şu; sirkeciden 25 YTL'ye bir kask alıyorsun. Vizörün altından, üstünden, kimbilir belki tepesinden bile rüzgar (dikkat! hava değil, rüzgar) aldığı için kesinlikle buğu falan yapmıyor. Yalnız donmamak için kar maskesi takmak şart! :)

okan
12.Mart.2007, 16:23
Arkadaşlar, yolda giderken vizörüm mütemadiyen buğulanıyor. Bu yüzden sık sık açmak zorunda kalıyorum. Bu da ayrı bir problem tabii. Bu konuda bilgisi olan, bir yöntem deneyen, bilmediğimiz bir madde bilen varsa lütfen yazsın, çok sıkıntıdayım. Havalandırma deliklerini açtığım halde sorun devam ediyor. Şimdiden teşekkürler. Aziz dostum ayvacık kralım.. anti fog spreyler var ben onlardankullanıyorum ...tam olarak etki etmesede bir miktar faydası oluyor..ben kaskın camını şehir içinde yarım santim açık bırakıyorum buğulanma olmuyor .. uzun yolda zaten kapatsanda buğulanma yapmıyor.. sen en iyisi o sıvıdan al ..3 ytl felan pahalı bişi diil...bi dene bakalım ....

aidikurt
12.Mart.2007, 16:28
anti fog spreyler işe yarar ama onlarla uğraşmak istemiyorsan motorsilket malzemeleri satan bir yere git anlat durumu benim camım buğulanıyor de onlarda sana içten vizore yapıştırılan bir film verecekler böylece bir daha buğu yapmaz.

aslanburclu
12.Mart.2007, 17:59
kış spor mlz.leri satan firmalardanda temin edebilirsiniz ama ne yaparsanız yapın nefesiniz ve alnınızdan çıkan sıcaklık belli bir mesafe buğu yapar.

emrahss
12.Mart.2007, 18:04
Arkadaşlar, yolda giderken vizörüm mütemadiyen buğulanıyor. Bu yüzden sık sık açmak zorunda kalıyorum. Bu da ayrı bir problem tabii. Bu konuda bilgisi olan, bir yöntem deneyen, bilmediğimiz bir madde bilen varsa lütfen yazsın, çok sıkıntıdayım. Havalandırma deliklerini açtığım halde sorun devam ediyor. Şimdiden teşekkürler. Aziz dostum ayvacık kralım.. anti fog spreyler var ben onlardankullanıyorum ...tam olarak etki etmesede bir miktar faydası oluyor..ben kaskın camını şehir içinde yarım santim açık bırakıyorum buğulanma olmuyor .. uzun yolda zaten kapatsanda buğulanma yapmıyor.. sen en iyisi o sıvıdan al ..3 ytl felan pahalı bişi diil...bi dene bakalım ....

Dostum o sıvıyı ben de düşündüm, bir dönem arabamda da kullandım ama alkollü tahmin ettiğim yoğun bir kokusu olduğundan zararı olabilir diye aklıma yatmadı. Film işi daha mantıklı geldi, bugün malzemeciye bir sorayım bakalım.