PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başliyacak___ 2. El

snakesawar
17.Ekim.2007, 13:42
öncelikle buradaki tüm motor severlere selamlar umarım keyifleriniz yerindedir. ben sakarya üniversitesinde okuyorum ve kocaelide oturuyorum. çocuklugumdan beri bir motor hevesim vardı ama çok da fazla degildi. son 1,5 yıldan beri bu heves arttı ve motor alabilmek için parttime bir işe bile girdim. vücut yapısı itibariyle kemiklerim kalın :D ve chopper tarzı birşey istiyorum çok pahallı olmamak şartıyla. jinlun, keeway vs. şimdi parttime çalışmaya da başlayınca para biriktirmiş oluyorum ama bu motor istegi o kadar arttı ki artık rüzgarı hissedebilmek için adapazarı ekpresinin kapısında sarkıyorum. rüzgar çok güzel birşeymiş.. :) bu motor alma istegimi daha da körükledi. acaba bankadan 1500 tl lik kredi çekip motor alsam mı yoksa paramı kendim biriktirip parayı toplanyınca mı alsam diye düşünüyorum e bu da yaklasık bi 10 ay kadar edicek:( siz ne dersiniz?

foreman
17.Ekim.2007, 13:49
oncelıkle hos geldın..
tanısma topıgınde mesajın varda bız mı gormedık?

sıte ıcerısınde satılık 1500 ytl ye motor var...ıstersen satan arkadasla konusur motor hakkında bılgı alabılırsın..
bu arada bu aylarda motor fıyatları duser.
senın elınde paran oldugu aylarda da fıyatlar artar...
oncelıkle ehlıyet ve koruma.
yolun acık olsun 8)

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1983 ıste sana lınk...

snakesawar
17.Ekim.2007, 14:19
eywallah sagol. zaten trafikte aşırı hiç sevmem. kasksız ve korumasız da asla binmicem. zaten tosfed e baglı lisanslı gozetmen oldugum için gerekli şartlar saglansa bile cok küçük bir süre içerisinde o koskaca arabaların kagıt gibi oldugunu defalarca gördüm. 1500 e motor ialnaları var çok olmasa da ama karar veremedim kredi alsam mı,, bu uzakdogu mallarına iyi diyen var kötü diyen var. bence biraz kullanma tipine ve biraz da şansa baglı. gecen gün bir arkadasla tanıstım 2 yıldan beri kullandıgı 125lik bi mondial scooterı vardı o da ikinci el almış ama çok çok temizdi. biraz motora bakmayla alakalı da diye düşünüyorum siz ne dersiniz??

kaanka
17.Ekim.2007, 14:34
Öncelikle hoşgeldin motor sitelerini dolaş, uygun fiyatlara çok temiz motorlar düşüyor. Aceleci olmamak lazım.

ekpresinin kapısında sarkıyorum. rüzgar çok güzel birşeymiş... Demişsin aman kendine dikkat et motor almadan düşmeyesin :cheesy:

yenikoylu_ua
17.Ekim.2007, 14:35
Öncelikle hoş geldin Tanışma bölümüne bir topik açıp kendini tanıtırsan daha memnun oluruz

Soruna gelince foremanın dediği gibi şu sıralar fiyatlar düşük kredi çekip almanı tavsiye ederim ödiyeceğin faiz inan sezonda vereceğin fiyat farkından çok daha düşük olacak buna emin ol hem bu sürede tecrübende artmış olacak tabi genede sen bilirsin

carvalho
17.Ekim.2007, 14:46
Hoşgeldin arkadaşım.

Kredi çekip almak yahut kendi paranı biriktirerek almak tamamen kendi kararın, biz karışamayız ki...
Ancak şunu söyleyebilirim, motoru aldıktan sonra masraflar yine devam ediyor. Bir kere 1500 motora vereceğim diyorsun ama en az 500 YTL'lik koruma, kıyafet alman gerekecek. Bunları da hesaba kat derim...

Tüm bunları idame edecek durumdaysan, rüzgarı hissedebilirsin işte....

Umarım en kısa zamanda aramızda olursun...

Bu arada bir arkadaşımız 1.500 YTL'ye jinlun satıyor. Alacağın scooter'a tercih edilebilecek motor bence...

kıvılcım
17.Ekim.2007, 15:33
arkadaşım peşin almanı tavsiye derim nede olsa bu motor elbisesi kaskı ve masrafı bitmiyor artı para peşin olınca fiyat baya bir düşüyor bu kış aylarında inanamıyacagın fiyatlarda motor düşüyor ama sen genede regal al sorunsuz motor almış olursun ama unutma alırken bu işi bilen biri yanında olsun

snakesawar
17.Ekim.2007, 15:53
Hoşgeldin arkadaşım.

Kredi çekip almak yahut kendi paranı biriktirerek almak tamamen kendi kararın, biz karışamayız ki...
Ancak şunu söyleyebilirim, motoru aldıktan sonra masraflar yine devam ediyor. Bir kere 1500 motora vereceğim diyorsun ama en az 500 YTL'lik koruma, kıyafet alman gerekecek. Bunları da hesaba kat derim...

Tüm bunları idame edecek durumdaysan, rüzgarı hissedebilirsin işte....

Umarım en kısa zamanda aramızda olursun...

Bu arada bir arkadaşımız 1.500 YTL'ye jinlun satıyor. Alacağın scooter'a tercih edilebilecek motor bence...

öncelikle herkese teşekkürler tüm söylenenler kafamda bir karar verme açısından oldukça yararlı olucak.Ama bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım onu hemen düzelteyim. Ben ordaki scooter ı motora temiz bakmak açısından örnek vermiştim. Yoksa scooter fln istedigimden degil. ;) teşekkürler tekrardan

aslanburclu
17.Ekim.2007, 20:31
biraderim aramıza hoş geldin

ayrıca belirtilen motor ve fiyatı yeni başlayanlar için ideal özellikle şehir içi için

sancezz
17.Ekim.2007, 22:20
hosgeldın dostum bak bence sen bankadan kredı cekıp regalıne kavusabıırsın haa sabırlıyım dersen kı ben olamadım vbırıktır paranı baharda cek altına sımdıden hayırlı olsun :D :D :D

snakesawar
17.Ekim.2007, 23:23
hosgeldın dostum bak bence sen bankadan kredı cekıp regalıne kavusabıırsın haa sabırlıyım dersen kı ben olamadım vbırıktır paranı baharda cek altına sımdıden hayırlı olsun :D :D :D

ii de 1500 tlye raptor var mı ki?=?? ben de raptor isterim hem görünüm uzakdogular içinde en iyisi hem de onlara göre daha kaliteli sanırım???

hsnk86
17.Ekim.2007, 23:45
hoşgeldin inşallah istediğin motoru bulursun.(tabi bende)

salihozcan
18.Ekim.2007, 00:08
kardeş hoşgeldin inşallah motoruna kavuşursun ama öncelikle emniyeti unutma birici sırada bu gelir öyle ekpresin kapılarındanda sarkam başlamadan bitmesin rüzgar maceran

okan
18.Ekim.2007, 00:17
kendinizi tanışma topiğinde tanıtırsanız daha iyi ollur...mesela kaç yaşında olduğunuz .. isminiz...

motor alma konusuna gelince.. regalle başlamanı tavsiye ederim... 3000 liraya kadar düşer bu kış ikinci eller..

barismert
18.Ekim.2007, 00:59
bu konuda cok cok cok tecrübeli biri olarak sana tek tavsiyem hiçmi hiç acele etme oldu bittiye getirme içine sinmeyen motoru ucuz die alma almak kolay satmak zor hele scooter bide mondial kesinlikle alma ve kullananlarında anlattıklarına bakma eger ille motor istiyosan cok hevesliysen hemen alcam diyosan 1500 2000 falan kredi al bankadan suan fiyatlar fena düştü temiz bi keeway super lite al derim ben ama 3000 cıkar diyosan regal al keeway alırsan yazın aldıgın fiyatın üstüne yada en az aynı fiyata satarsın hem acemiligini atarsın regalde rahat edersin sen o bütceyle jinlunu falan bosver 150 cc lik keeway super lite ı al hem bizim hando abide onu kullanıyo memnundu sanırım
nabarsan yap scooter alma o paraya hele modial asla kullandım 1 sene biiliyorum 500 milyona bile alma

Kino
18.Ekim.2007, 02:38
dostum hoşgeldin aramıza
arkadaşların dediği gibi acele etme içine sindire sindire al alacaksan yoksa çabuk sogursun

rüzgarı hissetme için o kadar tehlikeye atma kendini dostum ben o rüzgarı hissetmek için 30 sene bekledim

no panic ... be cool

olur inşallah kısmet işidir

technosat
18.Ekim.2007, 14:25
arkadaşım aramıza hoş geldin!

arkadaşlarımın görüşlerini ciddiye al,bende şuan beklemedeyim ...iyiy bir fırsat düşerse alacağım...ama kesinlikle RR alacam başkası asla .........

RoS
18.Ekim.2007, 16:33
hoş geldin...

Vala bende alacamda nasıl alacam alacam die dusunuorum iş guc yaptığımda yok okl mokul yeni bittiği için neyse elbet bir gun olur avutuorum kendimi böle aldım ehliyeti kaldım motorsuz :)

snakesawar
19.Ekim.2007, 16:55
eywallah herkese. şimdi kabaca şöyle bir plan yaptım. bu aralık da mı kasımda mı ne bi sınav olucak onla ehliyeti halledicem sora korumalı mont kask vs alıcam somestre tatilene dogru da motor için kredi alabilirim yada daha erken. ayrıca eski motorculardan birinin oglu arkadasım onun motor cevresi var ve iyi de anlıyo. alırken onlarla birlikte olucam 8)