PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GARİP SES

eserkaradeli
18.Ekim.2007, 22:34
İYİ GÜNLER BALIKESİR REGAL RAPTORCU.MOTORUMUN HERKALKIŞINDA YANİ AZ BİR GAZ VER DİĞMDE TIK DİYE KUVVETLİ BİR SES GELİYOR O ANDA GAZI KESİYORUM YİNE AYNI SES YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ARKADAŞLAR SERVİS ÇÖZÜM BULAMADI HER MOTORDA VAR DİYOR!!!!!!!!!!!! MU ACABA YANİ HER MOYORDA VARMI BUSES

sancezz
18.Ekim.2007, 22:49
dostum arzanı anlatamadın tık derken nasıl bır tık tıkırrrtttt gıbıyse eger bu ses ılk kaşlkısta 2 vıtesle kalkınca olur boylemı anlat bıraz :|

eserkaradeli
18.Ekim.2007, 22:53
ya her kalkışda oluyor sadece tık diye öndişlinin olduğu yerden diyelim 15/ 20 len gidiyorsun gazı kestin aynı ses verdin aynı ses bıktım ya

sancezz
18.Ekim.2007, 23:00
ya her kalkışda oluyor sadece tık diye öndişlinin olduğu yerden diyelim 15/ 20 len gidiyorsun gazı kestin aynı ses verdin aynı ses bıktım ya valla dostum bızde boyle bır sorun yok haa varda bızmı bılmıyoz ımkansız saat gıbı massallah servısınde her motorda olur demesı cok komık bu yuzden bende bunu soyledım bızde varda bızmı anlamıyz servısne soyle carsıda mendıl satsın bırde bız duysak halledrız emınım en azından sana yardımcı olacak bılgı verırdık :idea: :x

aslanburclu
18.Ekim.2007, 23:12
yaw bu tıklama nasıl olaki böyle bişi olmaz ama lık diye bi ses olmasın vitese takınca veya vites hareketlerinde olabilir ama tık bi tuhaf ya iyi bi motorcunun dinlemesi lazım

Aksu
19.Ekim.2007, 10:39
Motor şase bağlantılarından tut da tüm parçaları kontrol edeceksin. Muhakkak gevşek bir yer vardır ve oynama yapıyordur, dolayısıyla ses de. Zincirin gevşemiş uzamış olabilir, zincir korumaya veya ön dişli nikelajlı muhafazaya değiyordur. Motora bakmadan tecrübe etmeden ezbere konuşmak da yanlış olur.

hakkı
19.Ekim.2007, 10:43
dostum ses şanzumandan mı yoksa şanzumanın çıkışındaki küçük zinçir dilşiden mi geliyor? ona bi dikkat eder misin? orada tarif ettiğin gibi ses çıkaraçak sadece küçük zincir dişli var. bi kulak var makinaya, bakalım nediyecek.

carvalho
19.Ekim.2007, 10:52
Eser kardeşim, tanışma bölümüne kendini tanıtan bir yazı asarsan seviniriz...

Önce tanışalım, sonra derdine derman bulunur...

Bu arada "her motordan böyle ses gelir" diyen servisin bir güzel kulağını çekmek lazım. En büyük servis yalanıdır, "bu motorların genel hastalığı" yahut "her motorda olur böyle şeyler" gibi söylemler...

Kino
19.Ekim.2007, 11:18
sevgili modumuz carvalho ya katılmamak elde değil

önce bir tanısak sizi hani diyorum servislerden ümidi keip damdan düşer gibi bu sorunuma çare diye yazınca sanki

biraz tuhaf oluyor insan hani işini görünce " borcum ne kadar " deyip hadi eyvallah diyecekmişsin gibi oluyor

gaz verirken başka bir şeyler yapıyormusun veya gaz vermeden önce motorun üstünde bir zıpla bakalım bir tık geliyormu zincirden de yapabilir kapağa falan vuruyordur belki ( zincir bolsa ) ama servis bilmesi görmesi gerek bu gibi şeyleri..

NAsıl bir servis bu iyi mi kötümü ilk defamı gidiyorsun ??

yenikoylu_ua
19.Ekim.2007, 11:29
Merhaba arkadaşım motorun kaç model sıfırmı aldın şu an kaç km de bunları niye soruyorum şanzumam dişlileri aşınmış olabilir kalkışlarda ve komresörde tak diye vurur arabalarda diferansiyelde olduğu gibi.Diyorsanki sıfır aldım benden başkası kullanmadı ve aşındıracak kadar sert kullanmadım o başka