PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : chatinchaglar sen bizim herseyimizsin

Mr.Quanta
22.Ekim.2007, 21:45
arkadaslar iki gundur tantanasini yaptigim siyak RR'imin bugun noter satisini yaptik. e benim ne ehliyetim var ne de kullanmayi biliyorum. saolsun cetin abim bi gun once 'eger odtu'ye goturecek birini bulamazsan bana haber ver' demisti. aradim, saolsun hemen geldi. agzimin suyu aka aka geldik odtu'ye, biraktik motoru.

insanin basi sikisinca arayabilecegi arkadaslarinin oldugunu bilmesi o kadar guzel bi duyguki. kendisine hepinizin onunde tesekkur ederim. cok saolsun.

aslanburclu
22.Ekim.2007, 22:06
EEEEE koçum ne olcek şimdi rr ve sen melül melül birbirinizemi bakacaksınız olmazzzz öyle şey bin üstüne aç ayaklarını odtü nün sokaklarında 2 teker 2 ayak yavaş yavaş arada ayaklarını kaldır baktınki dengedesin bas marşa tak vitese ver gazı allaaaahhhhhhhhhhhhhh yürüt be koçum kim tutar seni ( yaw 1 veya 2 düşersin en fazla sonra düşmemeyi öğrenirsin sonunda class bi motorcu olursun ama sakın ha trafiğe falan çıkma )

Mr.Quanta
22.Ekim.2007, 22:10
aslanburclu abim bugun okula gelince zaten biraz deneme yaptim. cikcaktim soyle hafif hafif gezintiye okulun icinde de, hafif yagmurlu, yerler islakti. hem alismisiz abi arabaya. el ayak koordinasyonu sifir. yavas yavas ogrenicez abi artik.

aslanburclu
22.Ekim.2007, 22:15
bisiklete biniyorsan gerisi tamamdır tamamen cesaret işi sende de bu o biçim maşallah alçak vites ver gazı koçum yanlız heyacanla zart diye ön frene asılma önce arka sonra destekliyerek ön fren rahatca durdunmu bu iş bitmiştir

chatinchaglar
22.Ekim.2007, 22:25
Kardeşim benim sende sağol.Maksat gönuller bir olsun.Bugun bana teşekkur ettiğin davranışı burdaki herkes yapar.Gun gelecek bende senden yardım isteyeceğim.Tekrar hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız ve dikkatli sürüşler dilerim. 8)

okan
22.Ekim.2007, 22:30
ulaa.....işe bah yavv.. sen motor sürmeyi bilmiyonmu....oy oy oyyy..... aman haaa ... yaşar babayı dinle bah.. sakın trafiğe çıkma...acelede etme yavaş yavaş öğrenirsin.. cesaretinden dolayıda kutlarım seni... 8)

Mr.Quanta
22.Ekim.2007, 22:33
Kardeşim benim sende sağol.Maksat gönuller bir olsun.Bugun bana teşekkur ettiğin davranışı burdaki herkes yapar.Gun gelecek bende senden yardım isteyeceğim.Tekrar hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız ve dikkatli sürüşler dilerim. 8)

basimin ustunde yerin var abicim. allah razi olsun tekrardan.

foreman
22.Ekim.2007, 23:09
EDİT: SOYLEDIKLERIM SADECE KISIYI KULLABILIRSIN YONUNDE MOTIVE ETMEKTI...KIMSEYE TRAFIGE CIK DEMEDIM.YANLIS ANLASILDIGIM ICIN YAZMIS OLDUGUM YAZIYI KENDI ISTEGIMLE DUZENLIYORUM...

korkmadım desem yalan olur ama sımdı dusunuyorumda korkulacak bısı yokmus..
sayın aslanburcu komutanımda sana bunu tavsıye edıyor.kendıne guven.basarımıyacagın sey yok...
motorun hayırlı ugurlu olsun... ıkınızde allah a emanetsınız..
yolunuz acık olsun...

carvalho
22.Ekim.2007, 23:25
noter satısı yaptıgımda hayatımda hıc vıteslı motor kullanmamıstım...
satan arkadas ıstersen ben getıreyım dedı ama ben benı yanlız bırakmasını soyledım..
arabasına bındı ve uzaklastı...
koskoca ıstanbulda sankı bı ben kalmıstım...
motora bındım...marsa bastım.duydugum en guzel ve urkutucu sestı bu...
daha vıteslerın yerını bıle bılmıyordum ama kendıme olan guvenım tamdı...
once ara sokaklarda buldugum bos bır arazıde defalarca tur attım...
sonra kırk yıllık motorcu gıbı cıktım e yollara....
korkmadım desem yalan olur ama sımdı dusunuyorumda korkulacak bısı yokmus..
sayın aslanburcu komutanımda sana bunu tavsıye edıyor.kendıne guven.basarımıyacagın sey yok...
motorun hayırlı ugurlu olsun... ıkınızde allah a emanetsınız..
yolunuz acık olsun...

Foreman dostum, sana katılmıyorum ve yaptığının yanlış olduğunu düşünüyorum. Motor kullanmak için riski mümkün olduğunca azaltmak lazım ve bu ilk vitesli motor kullandığın gün trafiğe çıkmakla olmaz. İki tekeri dengeleyince de kırk yıllık motorcu olmazsın.

Arkadaşımızı yanlış yönlendirmeyelim.

MR. Quanta dostum, Arslanburçlu ağabeyimiz kendine güven konusunda seni çok doğru yönlendirmiş. Okul kampüsü motora alışman için çok doğru bir yer. Eğer ehliyetin ve koruyucu kıyafetlerin varsa, boş alanlarda yaptığın sürüş antrenmanlarından sonra kendini trafiğe hazır hissettiğin an trafiğin yoğun olmadığı saatlerde trafiğe çıkabilirsin.

Kendini hazır hissetmiyorsan 2-3 saatlik özel sürüş dersi almanın hiçbir zararı olmaz...

Aceleye gerek yok, inşallah bir ömür birlikteliğin yeni başlıyor...

Kino
23.Ekim.2007, 02:31
Birisi ODTÜ mü dedi acaba yanlış duymadım değil mi???

Mr Quanta odtü ne iş be abicim ??

bu arada hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin

Mr.Quanta
23.Ekim.2007, 04:56

abi fizik bolumunde cile dolduruyorum. 3. senem. okuyorum. saolasin. en kisa zamanda surmeyi de sokucem insallah.

Aksu
23.Ekim.2007, 09:52
Burak motorunu almışsın ama satan çocuklar sözünde durmadı mı yoksa. Hani motoru ODTÜ ye öğrenci yurdunun önüne kadar götürüp teslim edeceklerdi, neyse onlar sözünde durmazsa Çetin Çağlar durur sağolsun.
Seninle konuştuğumuz gibi kampüs içinde yavaş yavaş, ancak özel dersi unutmayacaksın ve ehliyetide bekletmeden halletmeye bakacaksın.
Cumartesi günü saat 14 de Anatolia ya motorla gelmeye çalışma sakın. Tekrar dan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

kıvılcım
23.Ekim.2007, 11:46
hayırlı ugurlu olsun kardeşm güle güle kullan allah kazadan beladan korusun

rigormortis
23.Ekim.2007, 13:00
Burak sakın ha motoruna iyice alışmadan ve motorunun fren ve genel aksam ayarlarına iyice güvenmeden çıkma trafiğe.. ıslak zeminde gaz açmamakla iyi yapmışsın,çünkü kuru asfaltta tekerinin kayması tecrübesini edinmeden ıslak zemini hiç tecrübe etme derim,malum bizim motorların lastiklerinin kalitesi düşük biraz.. unutma motoru beyin kullanır..motoru mantıklı insanlar kullanmalıdır..iyi bir motorcu asla gaza gelmez !! 8)

Mr.Quanta
23.Ekim.2007, 13:13
Cumartesi günü saat 14 de Anatolia ya motorla gelmeye çalışma sakın. Tekrar dan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

mehmet abi naptin allahaskina. dun motoru yurdun onunden yola dogru bile cikaramadim :P ama bu aksam soyle yavas yavas bi denicem okulun icinde gezmeyi. daha calistirmadan. cunku durmak icin direk on frene yukleniyorum. alisamadim daha. ama atla deve degil ya, topu topu iki tekerlek ya, ne kadar zor olabilir :P

tt06
23.Ekim.2007, 15:46
Çetin moturunu ne arada sattın ?
Neyse hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullan

chatinchaglar
23.Ekim.2007, 15:57
Ben satmadım sadece antalyada eve kapattım

tt06
23.Ekim.2007, 15:59
Hımmmmm aman iyi satmadığına memnun oldum daha yeni almıştın da şaşırdım sattın zannettim ama yinede Burak kardeşimin bir RR sahibi olmasına sevindim

Kino
23.Ekim.2007, 16:08

abi fizik bolumunde cile dolduruyorum. 3. senem. okuyorum. saolasin. en kisa zamanda surmeyi de sokucem insallah.

Ben jeolojide 6,5 sene çile çektimmmm benim çilem 1985 de bitmiştii şimdi
yeğenim iktisat da 2.senesi 1.sınıf kolay gelsin diyeyim

motoruda sürersin sakın kasma kendini hele bide fizik deymişsin oooo motor zaten mantık ve fizik işidir bir yerde
yavaş yavaş sökecek ve süreceksin acele yok

Mr.Quanta
23.Ekim.2007, 16:38

Ben jeolojide 6,5 sene çile çektimmmm benim çilem 1985 de bitmiştii şimdi
yeğenim iktisat da 2.senesi 1.sınıf kolay gelsin diyeyim

motoruda sürersin sakın kasma kendini hele bide fizik deymişsin oooo motor zaten mantık ve fizik işidir bir yerde
yavaş yavaş sökecek ve süreceksin acele yok

abi senin çilen bittiğinde ben daha portakalda vitaminmişim :P :P :P