PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (29 Ekim 2007) Cumhuriyetimizin 84'ncü Yaşını Kutlama ve Terörede Lanet

aidikurt
25.Ekim.2007, 12:03
http://www.motosiklet.net/images/teror.jpg

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 29 Ekim 2007 Cumhuriyet Bayramında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz,
"Temiz kanlarınız ile suladığınız ebedî istirahatgâhınız olan vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz. Geçtiğimiz günlerde hain saldırılarda Şırnak'ta, Yüksekova'da kaybettiğimiz askerlerimiz vesilesiyle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız.Kürt, Türk, Laz, Ermeni, Yahudi...
Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz. İşte bunu göstermek kararlılığımızı sergilemek için motosikletli Saygı ve Terör'e DUR Kortejine tüm "Ben İnsanım, Ben Türk'üm" diyen herkesi bekliyoruz.

Bizler,
Özgürlüğe düşkünlüğü ile tanınan MOTORCULAR olarak terörü ve masumların canlarına kıyılmasını kınamak ve lanetlemek için birleşiyoruz.

Başta televizyon kanalları olmak üzere tüm basına yapılan organizasyon hakkında haber verilmiştir. Ancak yapılacak bu tepki gösterisinin basında yer alması, ses getirmesi ve dikkat çekerek amacına ulaşması için hepimizin katılması şart. Lütfen yarım gününüzü ayırın. Kaldı ki aynı gün Cumhuriyet Bayramı olduğunu düşünür isek vatanımızı koruyan ve bu uğurda şehit olan mehmetçiklerimiz adına ve ayrıca Terör olaylarına DUR diyebilmek için bundan güzel zaman olamaz. Haydi motor tutkunları kortejimize Türk bayraklarınız ile katılımınızı bekliyoruz.

Kortej Bilgileri :
Anadolu Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2007 P.Tesi
Saat 13:00 Suadiye Oto Park Mevkii (Suadiye Oteli yanı)
Hareket Saati: 13:30

http://img143.imageshack.us/img143/2649/anadoluhe4.th.jpg (http://img143.imageshack.us/my.php?image=anadoluhe4.jpg)

Avrupa Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2007 P.tesi
Saat: 14:00 Dolmabahçe OtoPark Meydanı.
Hareket Saati: 14:30

http://img143.imageshack.us/img143/2999/avrupakr0.th.jpg (http://img143.imageshack.us/my.php?image=avrupakr0.jpg)

Hareket Saatleri ve Rota:
Anadolu yakası grubu saat 13:30 da Suadiye Otopark tan hareketle, Bağdat Caddesi, E5 Çevre Yolu, Boğaziçi Köprüsü, Barbaros Blv., Beşiktaş, Dolmabahçe Oto Park rotasi izlenerek, Avrupa yakası gurubu ile buluşacaktır. Avrupa yakası ile birlikte hareket ederek İnönü stadı çevresinden Taksim istikametine gidilecektir. Taksim - Haliç köprüsü takip edilerek Fatih - Edirne kapı istikameti ile Şehitlik'te durulacaktır.

Organizasyon: Şehitlik içerisinde terörü kınayan bir basın açıklaması yapılacaktır. Ardından, katılımcı motosiklet kulüplerinin yöneticileri tarafından çelenk konulacak. Şehitlerimiz için dua ve saygı duruşunun ardından serbest olarak dağılınacaktır.

Ayrıca unutmayınız ki ; Beşiktaş Belediyesinin ve Kadıköy Belediyelerinin düzenledikleri Fener alayları gece boyunca devam edecektir. Dileyen motor severler Fener alaylarınada katılırlarsa çok iyi olur.

Beşiktaş Belediyesinin Fener Alayı Programi : http://www.besiktas.bel.tr/articles/detail/detail2.asp?id=1565

Kadıköy Belediyesinin Fener Alayı Programi : http://yeni.kadikoy.bel.tr/haberDetay.jsp?haberID=61

Kortej Kuralları :
- Motosiklet kıyafetlerimizi giyecegiz. Motosiklet sürücü ve yolcuları kesinlikle KASK takacaklardır. KASK takmayan suruculer Korteje ALINMAYACAKTIR.
- Kortejin amacına uymayan Bayrak, Afiş, vb. materyaller kesinlikle bulunmayacaktır. ( Kluplere ait, İsim ve Sembol iceren Afiş, Bayrak vb. materyaller, farklı din, siyasi vb. goruş afiş vb. materyaller olmayacaktır.)
- Her klüp kendi grubundan sorumlu olacaktır. Her klubun bir önderi ve sözcüsü bulunmalıdır.
- Sürüş hızı ve konvoya kesinlikle uyulacaktır. Aşırı sürat, tehlikeli ve rahatsız edici hareketler, gereksiz sollama vb. hareketler Kesinlikle YASAKTIR !

Unutmayınız ki biz Cumhuriyetimizin 84 ncü Yıl dönümünü kutlamak ve Terör'e DUR demek için bu kortejde yer alıyoruz. Lütfen buna ve motorcuya yakışır şekilde davranınız.

Bize yakışan şekilde kortejde yer almanız gerektiğini unutmayınız !

Turk Bayraklarınızı Unutmayınız !!!
Motosiklet Kulüpleri Birliği

carvalho
25.Ekim.2007, 12:11
28 Ekim Raptorriders,
29 Ekim Motosiklet Kulüpler Birliği ile birlikte, tek yürek...

29 Ekim buluşmasından önce yine bir araya gelir korteje birlikte katılırız...

aidikurt
25.Ekim.2007, 12:47
Arkadaşlar sizden ricam konuyu dagıtmayın!!

Kino
25.Ekim.2007, 13:56
Bu olayla bağlantılı olarak ...

Aksu Baba - sizde Ankarada eş zamanlı yapacakmısınız ?

Ayrıca İzmir Grubuda herhangi bir organizasyon yapıyormu

Ben sadece Mersin de bulunan MersinMotor Klübü var onun formunda yazdım tabii gerisi onlara bağlı organize olunursa oradayım.

alper_tim
25.Ekim.2007, 14:44
sonuçta cuma akşamı size programı açıklayacaktım
hep beraber ordayız inşallah

aidikurt
25.Ekim.2007, 21:57
evet kardeşim orda olucaz gecen sene muhtesem olmustu hayatımda unutamayacgım anlardan bırıydı hele bu sene cok daha guclu bır kutlama olucak gecen sene inanılmaz fazla motor vardı

polo
26.Ekim.2007, 00:10
alperin dedigi gibi güzel bir kortej oluşturalım şehit askerlerimizi analım . :(

ness
26.Ekim.2007, 03:01
polat ve ben geliyoruz.hepimizin orada olması gerekiyor.
özellikle 29 ekim olması büyük bir avantaj olacak.

alper_tim
26.Ekim.2007, 10:07

polat kim yaw :oops:

:P :P :P :P :P :P

ness
26.Ekim.2007, 14:18

polat kim yaw :oops:

:P :P :P :P :P :P

:twisted:

UnicornKnight
28.Ekim.2007, 10:13
http://www.motosiklet.net/images/teror.jpg

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 29 Ekim 2007 Cumhuriyet Bayramında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz,
"Temiz kanlarınız ile suladığınız ebedî istirahatgâhınız olan vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz. Geçtiğimiz günlerde hain saldırılarda Şırnak'ta, Yüksekova'da kaybettiğimiz askerlerimiz vesilesiyle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız.Kürt, Türk, Laz, Ermeni, Yahudi...
Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz. İşte bunu göstermek kararlılığımızı sergilemek için motosikletli Saygı ve Terör'e DUR Kortejine tüm "Ben İnsanım, Ben Türk'üm" diyen herkesi bekliyoruz.

Bizler,
Özgürlüğe düşkünlüğü ile tanınan MOTORCULAR olarak terörü ve masumların canlarına kıyılmasını kınamak ve lanetlemek için birleşiyoruz.

Başta televizyon kanalları olmak üzere tüm basına yapılan organizasyon hakkında haber verilmiştir. Ancak yapılacak bu tepki gösterisinin basında yer alması, ses getirmesi ve dikkat çekerek amacına ulaşması için hepimizin katılması şart. Lütfen yarım gününüzü ayırın. Kaldı ki aynı gün Cumhuriyet Bayramı olduğunu düşünür isek vatanımızı koruyan ve bu uğurda şehit olan mehmetçiklerimiz adına ve ayrıca Terör olaylarına DUR diyebilmek için bundan güzel zaman olamaz. Haydi motor tutkunları kortejimize Türk bayraklarınız ile katılımınızı bekliyoruz.

Kortej Bilgileri :
Anadolu Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2007 P.Tesi
Saat 13:00 Suadiye Oto Park Mevkii (Suadiye Oteli yanı)
Hareket Saati: 13:30

http://img143.imageshack.us/img143/2649/anadoluhe4.th.jpg (http://img143.imageshack.us/my.php?image=anadoluhe4.jpg)

Avrupa Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2007 P.tesi
Saat: 14:00 Dolmabahçe OtoPark Meydanı.
Hareket Saati: 14:30

http://img143.imageshack.us/img143/2999/avrupakr0.th.jpg (http://img143.imageshack.us/my.php?image=avrupakr0.jpg)

Hareket Saatleri ve Rota:
Anadolu yakası grubu saat 13:30 da Suadiye Otopark tan hareketle, Bağdat Caddesi, E5 Çevre Yolu, Boğaziçi Köprüsü, Barbaros Blv., Beşiktaş, Dolmabahçe Oto Park rotasi izlenerek, Avrupa yakası gurubu ile buluşacaktır. Avrupa yakası ile birlikte hareket ederek İnönü stadı çevresinden Taksim istikametine gidilecektir. Taksim - Haliç köprüsü takip edilerek Fatih - Edirne kapı istikameti ile Şehitlik'te durulacaktır.

Organizasyon: Şehitlik içerisinde terörü kınayan bir basın açıklaması yapılacaktır. Ardından, katılımcı motosiklet kulüplerinin yöneticileri tarafından çelenk konulacak. Şehitlerimiz için dua ve saygı duruşunun ardından serbest olarak dağılınacaktır.

Ayrıca unutmayınız ki ; Beşiktaş Belediyesinin ve Kadıköy Belediyelerinin düzenledikleri Fener alayları gece boyunca devam edecektir. Dileyen motor severler Fener alaylarınada katılırlarsa çok iyi olur.

Beşiktaş Belediyesinin Fener Alayı Programi : http://www.besiktas.bel.tr/articles/detail/detail2.asp?id=1565

Kadıköy Belediyesinin Fener Alayı Programi : http://yeni.kadikoy.bel.tr/haberDetay.jsp?haberID=61

Kortej Kuralları :
- Motosiklet kıyafetlerimizi giyecegiz. Motosiklet sürücü ve yolcuları kesinlikle KASK takacaklardır. KASK takmayan suruculer Korteje ALINMAYACAKTIR.
- Kortejin amacına uymayan Bayrak, Afiş, vb. materyaller kesinlikle bulunmayacaktır. ( Kluplere ait, İsim ve Sembol iceren Afiş, Bayrak vb. materyaller, farklı din, siyasi vb. goruş afiş vb. materyaller olmayacaktır.)
- Her klüp kendi grubundan sorumlu olacaktır. Her klubun bir önderi ve sözcüsü bulunmalıdır.
- Sürüş hızı ve konvoya kesinlikle uyulacaktır. Aşırı sürat, tehlikeli ve rahatsız edici hareketler, gereksiz sollama vb. hareketler Kesinlikle YASAKTIR !

Unutmayınız ki biz Cumhuriyetimizin 84 ncü Yıl dönümünü kutlamak ve Terör'e DUR demek için bu kortejde yer alıyoruz. Lütfen buna ve motorcuya yakışır şekilde davranınız.

Bize yakışan şekilde kortejde yer almanız gerektiğini unutmayınız !

Turk Bayraklarınızı Unutmayınız !!!
Motosiklet Kulüpleri Birliği

adminim genel toplanma bölgesinde raptor riders olarak ayrı bir grup noktası oluşturacak mıyız, zira birbirimizden kopmadan yol alırsak daha iyi olur gibi geliyor bana...

sancezz
28.Ekim.2007, 11:01
ınsallah ordayız :D :D

yenikoylu_ua
28.Ekim.2007, 23:56
RR ailesi olarak Hep beraber Dolmabahçe buluşma yerindeyiz arkadaşlar herkezi bekleriz

ugurcuk
29.Ekim.2007, 00:01
saat kaçta orada olacaz abi 13 de mi yoksa 14 de mi?

yenikoylu_ua
29.Ekim.2007, 00:07
biz 13 gibi olucaz erken gelmek isteyenleri bekleriz

gidikurt
29.Ekim.2007, 02:27
Arkadaşlar yarın allahın izniyle herkezi bekliyoruz lütfen ne olursa olsun gelmeye bir şekilde katılmaya çalışın bayrağımız vatanımız şehitlerimiz için tek bilek tek yürek olma zamanı

FATİH
29.Ekim.2007, 18:35
Dolmabahçe ye geldiğimde Alper bizleri karşıladı ve ilerden kaldırıma çıkmamızı söyledi..
Kalabalığın içinde birkaç arkadaşa bakmak için dolaşırken aniden başlayan yağmur ile hemen koşup yağmurluklarımı giyindim..Korteje en sonundan katıldık ve Ensari ile beraber taksim dönüşünde haşim işçan geçidine girip durduk..Sonrada kortejin izini kaybettik ve evimize döndük..

Yağmur bizleri biraz zorlasa da epeyice kalabalık oldu..Katılan herkese teşekkürler...

carvalho
29.Ekim.2007, 18:44
Fatih kardeşim, Haşim İşcan'a dönmedik ki ama. Sağa dönüp Fatih-Edirnekapı yaptık.
Hay Allah.

Karşıdan gelen 400 motorla birlikte (köprüde saymışlar) en az 1000 motorcu vardı kortejde. Dolmabahçe-Taksim-Fatih-Edirnekapı güzergahının sonunda şehitlik'e vardık. Aziz şehitlerimizin ruhuna dualar okuduk. Sonra bir basın açıklaması yapıldı. Devamında İstiklal Marşımız ve akabinde 1 dk. lık saygı duruşundan sonra herkes dağıldı.

Katılım çok, aşırı yağmurla birlikte trafik de son derece sıkışık olunca sıkıntı doğdu tabii ama sağ salim gittik geldik.

Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!!!!!!

yenikoylu_ua
29.Ekim.2007, 20:54
Baya kalabalık bir sürüş oldu katılan herkezin yüreğine sağlık

agresus
29.Ekim.2007, 21:06
dolmabahçeden taksime çıkarken sağa çekmiş bi piaggio için durdum bu sıarada da kortejden koptum... geç kalan bi iki arkadaşla küçük bi gurup oluşturup geç de olsa edirnekapıya vardık... kortejde olmayı isterdim ama kısmet diilmiş... bu havaya rağmen katılan herkezlerin yüreğne sağlık...

yeşilkapak
29.Ekim.2007, 21:09
Baya kalabalık bir sürüş oldu katılan herkezin yüreğine sağlık

ben katılamadığım için üzgünüm. Bodrumdan sana ve tüm yüreği sağlıklı olanlara sevgilerrrrr.

yenikoylu_ua
29.Ekim.2007, 21:28
eyvallah abi inşallah birdahaki sefere sende aramızda olursun

ayhan67
29.Ekim.2007, 21:35
:cheesy: bugunku kortej superdı arkadaslar. ozellıkle besıktas katılımıyla berabar buyuyen korteje dıyecek yoktu yagmura ragmen kalabalık o muhtesem al bayrağımızın dalgalanması o uçsuz bucaksız konvoyun buyuklugu bırlık beraberlık mesajımız umarım ulaşması gereken yerlere ıyı bır mesaj olmustur. 8)

handojoe
29.Ekim.2007, 23:56
yaşayın siz be motorcu kardeşlerim benim...

ugurcuk
30.Ekim.2007, 01:11
walla super bi kortejdi duyumlara gore 1000e yakın motor vardı.umarım bu kadar motorun yagmura ragmen vazgecmeden eksilmeden(arızalar hariç) şehitliğe varmış olması biyerlere kapak olmuştur umarım.katılan herkesin yureğine sağlık...

UnicornKnight
30.Ekim.2007, 01:56
pek de ahım şahım olmayan bir su birikintisinden nispeten süratli geçişimin ardından stop eden ve bir daha çalışmayan nazlı kızım yüzünden küçükçekmece'de yol ortasında adeta ıslak sıçan vaziyetinde kalmam nedeniyle katılamadım sizlere... kaçırdığım bu güzellik için kendi kendimi yiyip bitirmekteyim... nazlı kızım kısmet olursa 1 hafta içinde elimden çıkacak ve yerini veliahtı alana kadar sizlerle katılabileceğim / yaşayabileceğim son büyük organizasyondu bu çünkü... (büyükçekmece' ye geri dönüş için verdiğim çekici ücretine hiç girmeyelim, otomobil çekme parasının aynısını aldı şerefsiz herif o kadar dil dökmeme rağmen... ) :(

BULL
30.Ekim.2007, 02:03
gerçekten harika bir gün oldu
çıldın gibi yağan yağmura rağmen onca yol yaptık
motorlar, bayraklar, halkın pozitif etkisi, şehitlik hepsi çok çok çok güzeldi...
katılan herkesin yüreğine sağlık...

chopell
30.Ekim.2007, 03:12
süperdi.. çoook ıslanmış olmamıza rağmen azimle devam etmemiz ayrı bir güzellikti..
kubilay abi çok saol.. bu güzelliğe artçı olarak katılmamı sağladığın için ve tabi doğane teşekkürler kask için..
türkiye de yaşamaktan bir kez daha gurur duydum.. herkesin yüreğine sağlık..

alper_tim
30.Ekim.2007, 12:15
tüm katılan arkadaşlara teşekkürler 8)
çok ıslanmamıza rağmen katılım süper oldu orda askerlerimizin üstüne kurşun yağarken bizlerin üstüne yağmur yağması bu töreni engelliyemiyecekti ve de öyle oldu
duyumlara göre 1000 üzeri motor vardı unutamıyacağımız bir güne daha şahitlik ettik hep beraber 8)
kazasız belasız bir gün olması hepimiz için sevindirici :cheesy:
UnicornKnight geçmiş olsun arkadaşım inş. başka bi sefere katılabilirsin aramıza ama yüreğinin bizle olduğunu bilerek sürdük bizde 8)
tekrardan herkese teşekkürlerimi sunuyorum unutamıyacağım bir d.günü yaşamama sebeb olduğunuz için iyiki varsınız :cheesy:

kıvılcım
30.Ekim.2007, 13:12
baya ıslandık ama deydi

gidikurt
30.Ekim.2007, 17:20
Evet gerçekten güzel ve anlamlı birgündü yağmura rağmen sonuna kadar devam ettik allaha şükür hasta olmadık üzüldüğüm tek şey akşam fener alayına gidemeyişimiz oldu giden arkadaşlardan resim çekenler varsa lütfen görmek istiyoruz..

müslüm baba
30.Ekim.2007, 17:28
Dün çok anlamlıydı bence yağmura rağmen binin üzerindeki motorun yılmadan sürüşe devam etmesi gerçekten çok anlamlıydı ama basında yer almaması beni üzdü adamlar kameraları ıslanmasın diye çekim yapmadılar yapanlarda göstermediler, bence yapılan bunca eylemden en anlamlısı buydu yağmur altında sürüş.

kaldera
30.Ekim.2007, 17:38
ilk toplanma yeri olarak bostancı idi sanırım.yasin ve gökhan ile birlikte geldik ama kuryeci gruptan başka kimseler yoktu..

gidikurt
30.Ekim.2007, 17:40
Dün çok anlamlıydı bence yağmura rağmen binin üzerindeki motorun yılmadan sürüşe devam etmesi gerçekten çok anlamlıydı ama basında yer almaması beni üzdü adamlar kameraları ıslanmasın diye çekim yapmadılar yapanlarda göstermediler, bence yapılan bunca eylemden en anlamlısı buydu yağmur altında sürüş.

Çok haklısın müslüm abi valla bende çok kızdım televizyonculara ve habercilere . Çektiniz madem yayınlayın, e yok yayınlamayacaksınız o zaman ne diye bizim zamanımızı çalıyosunuz valla insanlar bir tuhaf.

aslanburclu
30.Ekim.2007, 20:53
arkadaşlar konuyu dağıtacam ama işte benim de huyum bu ....

bi topikte benim askerim , türk askeri,benim yetiştirdiğim ve yanıma alarak göreve gideceğim askerim esir düşmex dedim düşersede şu şekilde olur dedim ama anlatamadım nerdeyse arkadaşlar çok laf edeceklerdide topiği modlarımız sağolsun kapattılar...

şimdi aşağıda verdiğim link' tıklayın yanlız lütfen yorum yapmayın bu konuda bişey yazmayın sadece bilginize

http://haber.superonline.com/2007_10_30/haber__EDT23516_2.html

agresus
30.Ekim.2007, 22:47
bu arada komtanım makineniz bozuk olduğu halde dün bizlerle orda olduğunuz için çok teşekkürler ve müslüm baba seni de özlemişim yaww...

okan
30.Ekim.2007, 23:41
bizde samsunda yaptık 50 -60 motorlu bi konvoy.. ama valimiz izin vermediği için motor konvoyuna ..biz de sırf bu yüzden ara yollardan gidip tam valinin önüne çıktık :mrgreen: :mrgreen: ve en önde eskortluk yaptık... 8)

şimdide bizi çağıriyimiş ..(kim bunların elebaşısı demiş :mrgreen: ) ben yoktum ki .. gören varmı... :? :mrgreen: :mrgreen: hatta kimse kimseyi görmemiş .. alla allaa.. :mrgreen:

aslanburclu
30.Ekim.2007, 23:51
la ne korkuyonuz dikil aslanlar gibi karşısına hey valim bi durummu var de ne olcek ya allah allah kadımı la bu korkuyonuz....kellenizimi vurdurcak ehh ehh ehhhhhhhee tabansız regalci nölcek ...

okan
30.Ekim.2007, 23:58
yavv korkma meselesi diil komtanım...korkulacak bişi yapmadıkki zaten.. ama Hasan valim sevmiyo heralde motor sesini... :mrgreen: :mrgreen: bizde accık eksoz baaarttıydık .. dumanı geldi heralde protokole... :mrgreen: :mrgreen:

yenikoylu_ua
31.Ekim.2007, 00:12
Hııı anladım o yüzden Emrah komtanın avatarını kullanıyon yakacan adamı dimi :mrgreen:

gidikurt
31.Ekim.2007, 00:14
:) kubi sende olaya farklı bir boyut getirmişsin alemsin okanın amacı başka bildiğin üzere:)

yenikoylu_ua
31.Ekim.2007, 00:16
Validen korkmuş validen şşşşşşşşş

okan
31.Ekim.2007, 00:18
hee korktuumm.. :?: :mrgreen: demirden korksak trene binmeyiz be kubim adamım.... 8)