PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Kan Aranıyor

yenikoylu_ua
26.Ekim.2007, 11:55
Ankara GAzi hastanesinde yatan gariban bir hasta için acele B Negatif kan lazım. Müracaat Çetin Çağlar Seyhan =chatinçaglar Tel : 0533 6074946 İlgilerinizi bekliyoruz.

dazkir
26.Ekim.2007, 12:59
Biraz önce bana gelen bir mail, paylaşmak istedim;
Okan Sönmez, 20 yasinda lösemi (kan kanseri) hastasi, Gata Tip Fakültesi'nde yatiyor,hayatta kalmak icin hergün en iki ünite trombosite ihtiyaci var. Ama kan grubu B rh (-) (negatif) oldugu icin ailesi kan (daha dogrusu trombosit) verecek donör bulmakta zorlaniyor. Babasi Hayrettin Sönmez insanlarin ilgisizliginden yakiniyor. Isyeri olan Istanbul Büyüksehir Belediyesine yaptigi basvuruya 30 bin çalisan arasindan sadece 3 kisi cevap vermis. Oglunu yasatabilmek icin varini yogunu ortaya koyuyor. Eger siz veya bir tanidig?iniz B rh (-)
negatif); kana sahipse Lutfen Hayrettin Sönmez'e ait 0535 744 87 10 numarali telefonu arayin.

Not: Trombosit kanin pihtilasmasina yol acan bir maddedir. Kisi trombosit verdikten 3 gün sonra yeniden trombosit verebilir. Saglikli bir insan yilda 24 kez trombosit verebilir.

Kandaki trombosit ayriştirilmasi işlemi yaklaşık 50 ile 70 dakika arasinda sürmektedir.

rigormortis
26.Ekim.2007, 15:27
Yakın zaman içinde kan verdiğim için sadece 2. mesajdaki hastaya kan verebilirim anladığım kadarıyla,,iş çıkışında GATA'ya gidip kan vereceğim.daha fazla kişinin haberlendirilmesine çalışalım bu konuda..

diyecektim ki.. yukarıda belirtilen Hayrettin beyin numarası ''KULLANILMAMAKTADIR'' ?? Yoksa şu internette dolaşan asılsız işlerden biri mi bu ??

ness
26.Ekim.2007, 15:43
Off ya en zor bulunan kanlardan biri,allah şifa versin.

dazkir
26.Ekim.2007, 16:14
Rigormortis, şimdi numarayı bende aradım. Dediğin gibi 'numara kullanılmamaktatır' diyor. Mail banada arkadaştan geldi, bende ciddiye alıp buraya yazdım. Gereksiz bir mesaj yazmış oldum kusura bakmayın. Bende şimdi bana bu maili gönderen arkadaşı bilgilendireceğim. Tekrar kusura bakmayın. :(

rigormortis
26.Ekim.2007, 18:37
dazkir.. benim için sorun değil bi yanlışlık olmuştur.. madem benim kan grubum Brh - ve az bulunan bir grup.. bu durumda trombosite ihtiyacı olan biri varsa 0537 516 89 42 kendi numaram,Ankara'dayım zaten.Bana ulaşırsınız..

raptiye
27.Ekim.2007, 16:31
İnşallah ihtiyacımız olmaz ama bende aynı kan grubuna sahibim.

MaRaNtZz
27.Ekim.2007, 16:54
Çok az bulunan bir kan grubu malesef umarım en kısa sürede bulursunuz kanı.