PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosıkletım 5 vıteste takıldı kaldı

MKG
28.Ekim.2007, 10:56
motosıkletım 5 vıtesde takılı kaldı debrıyaj ıslevını yapıyor amam vıtesler gecmıyor ne olmus olabılır.

aslanburclu
28.Ekim.2007, 11:18
ne olcak be abicim benim makina gibi o da saçmalamış ALBİNAT durumuna geçmiş

seninki yine iyi kurtarırsın debriyaj teline bi ayar ver belki düzelir

ya ben napayım motor çalışıyor viteslerde geçiyor debriyaj da ayırıyor amma velakin makinada tık yok gram tekerler oynamıyor yürüyen aksam pedalsız bisiklet gibi oldu

MKG
28.Ekim.2007, 17:31
aslanburclu sanada gecmıs olsun nasıl oldıu kı servıse muraccat ettınmı?

durum nedır

aslanburclu
28.Ekim.2007, 20:14
aslanburclu sanada gecmıs olsun nasıl oldıu kı servıse muraccat ettınmı?

durum nedır

durum salı günü belli olcek şimdilik trak yaptığı bölgede bıraktım salı günü getircekler arkadaşlar ondan sonra söküp bakacaz.

yanar17
28.Ekim.2007, 20:49
motosıkletım 5 vıtesde takılı kaldı debrıyaj ıslevını yapıyor amam vıtesler gecmıyor ne olmus olabılır.
Debriyaj telinin gerginliğini oynadıysan ayarı kaçmıştır.
Debriyaj elciğini çektiğinde şanzuman tarafında bir levyeyi çeker.
tam çekemediği için vitesler geçmiyodur. biraz teli ger. elciklerde ayar vidaları var
yapamazsan anlayan birine göster.
Ciddi bir sorun değil.

MKG
28.Ekim.2007, 22:26
debrıyajtelı ıle oynamadım ancak ogun edırneden 5 vıtesde tamgaz geldım acaba o etkılı olmusumudur kafam karıstı yolda bır ara 4 vıtes cekmek ıstedım olmayınca bende anlamadım oyle geldım problemı gıselerde bosa almaya calısınca tam anladım ınsallah edınız gıbıdr fazla bı seyı yoktur

MKG
31.Ekim.2007, 21:44
alı usta ıle gorustum yayı kırılmıstır dedı sanırım basıt bır arıza ama bu yolda ıken olsaydı yanmıstım.neyse artık is motoru bır kamyonete yukleyıp srvısın yolunu tutmakta kaldı

yanar17
31.Ekim.2007, 23:30
alı usta ıle gorustum yayı kırılmıstır dedı sanırım basıt bır arıza ama bu yolda ıken olsaydı yanmıstım.neyse artık is motoru bır kamyonete yukleyıp srvısın yolunu tutmakta kaldı
geçmiş olsun Motor içi ve vites kutusu aksamından hiç anlamam.
Onun için yüzeysel yardım etmeye çalıştım. Yeniden geçmiş olsun. :(