PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumdaki Küçük Adam

wolfsnevercry
03.Kasım.2007, 15:30
Merhaba arkadaşlar ben can sizlere Kıbrıstan ulaşıyorum aslen Antalyalıyım,yaş 18 ama 14 yaşımdan beri motor kullanıyorum,su ana kadar hiç kaza yapmadım ama yolda kaldım 1 senden beri vitesli motorlarla haşırneşirim ama burda bir polis kaparsa yandık :mrgreen: hemen ehliyete yazılıp ocakta alıcam adamlar EHLİYETE 500 ytl istio burda herşey pahalı hele motorlar "kanuni" 250cc lik bir modeli war sıfırı bayi bana 3500 siterlin dedi :twisted: ŞOK oldum 1 sterlin(2.733) lira yapıyor hesaplayın!artık türkiyeden bir regal alıp mersin taşucuna gidip feribota koyup kıbrısa gecircez 8) umarım bir prob. olmaz....bu arada aranızdaki en küçük üyeyim galiba ama chopper tipi motorlara küçüklükten beri ilgim war 8) umarım hoş,seviyeli sohbetlere vakıf oluruz.SAYGILAR...Bu arada forum yöneticlerine tesekkür etmek istiorum üyelik siteminiz cok hoş :mrgreen:

aidikurt
03.Kasım.2007, 15:50
aramıza hosgeldın katılımcı ve kalıcı olman dileğiyle bu arada istersen fizana kadar götür bısey olmaz merak etme sen :)

agresus
03.Kasım.2007, 15:51
can kardeşim hoş gelmişsin aramıza... maşşallah yaşın küçük ama deneyimin bi hayli fazla... İnşallah en yakın zamanda gönlüne göre bi RR nulur ve hayırlısıyla sahibi olursun biraderim... seviyeli ve hoş sohbetlerde bol paylaşımlarımız olması dileğiyle tekrar hoş geldin, sefalar getirdin....

wolfsnevercry
03.Kasım.2007, 16:18
Yok Kurt abi "bir prob. olmaz derken" kastım gümrük işlemleri bir ton protocol işlemleri war yaaa birde gecerken para bayılcaz...Yoksa rr ile kıbrısa direkt köprü olsa mola wermeden durmadan basıp giderdim 8) ..saygılar

yeaks
03.Kasım.2007, 17:00
aha yaşıt geldi bana hoşgeldin kardeş :D

okan
03.Kasım.2007, 17:13
Can hoşgeldin kardeşim...
senden küçükleride var ...ama görüntü farklı...adam 17 yaşında ama sakallarını jilet kesmiyo vallaa...(yeaks sana diom laa) :mrgreen:

inşallah gönlüne göre bi makineye kavuşursun... 8)

apron83
03.Kasım.2007, 17:37
hoş geldin kardeşim umarım sorun çıkmadan motoruna kavuşursun

Mr.Quanta
03.Kasım.2007, 18:16
hosgeldin arkadasım

Deli çerkes
03.Kasım.2007, 23:49
Kurtlar asla ağlamaz , ndeğişik bir nick name aramıza hoşgeldiniz. katılımcı olmanız dileğiyle

Aslında Yunus emre sizden daha küçüktür , ancak akran ayağına yatıyor.

wolfsnevercry
04.Kasım.2007, 01:16
Sağolun abiler sende sağol yunus emre 8)

yenikoylu_ua
04.Kasım.2007, 02:55
Aramıza hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileğiyle sen hele motoru al nasıl ve neşekilde götürmen gerektiği konusunda kanuni işlemlerle fikir verecek abilerimiz var muhakkak yol yordam göstereceklerdir

RoS
04.Kasım.2007, 02:57
hoş geldin bende kucuğum burda merak etme :)

ugurcuk
04.Kasım.2007, 03:07
öncelikle aramıza hoş geldin kıbrısa araç geçirme konusunda yardımcı olabilirim bildiğim ufak tefek tiyolarla gümrükte ödeyeceğin parayı azaltabilirsin. malum 5 sene oraqya gittim geldim arabayla. ayrıca kıbrısta nerdesin ne iş yapıyorsun orada.

avatarında ki resim eger kktc de cekildiyse ve ben yanlış seçmiosam orası magusa olması lazım :D ahhhh ahhh ne yıllarım geçtiii beeeee :D

wolfsnevercry
04.Kasım.2007, 03:10
Aramıza hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileğiyle sen hele motoru al nasıl ve neşekilde götürmen gerektiği konusunda kanuni işlemlerle fikir verecek abilerimiz var muhakkak yol yordam göstereceklerdir

İnsallah,yardım konusunda süphem yok R&R forumu en güzel motorsiklet forumu bence....Kıştan yaza para biriktirip alıcam motorumu türkiyeden :cool: kıbrısta chopper tipi motor cok az ....daha cok cross ve supersport tarzı var onlarda R&R cilere gelmez 8)

uĞUR Abi ben girnede kalıyorum yani resimde girnede harbourda çekili 8) olsun iligine teşekkür ederim,ben girne öğretmen evinde geceleri resepsiyonda çalışıyorum sabahta okula gidiyorum bayağı yoğun oluyorum gün içerisinde ve ulaşım aracı da bir sorun gerçi kıbrıs trafigi bambaşka bir sorun :twisted: tercihim çift tker oldugundan havalı ve ağır motorları seviyorum işte bu yüzden burdayım 8)

aslanburclu
04.Kasım.2007, 08:59
aslan biraderim hoş geldin aramıza
sana en yakın kino ve gezgin murat var motor aldığında veya alacağın zaman kinoyla irtibat sağla kıbrıs gidiş geliş işlemlerinde sana çok yardımcı olacağını sanıyorum ..... aman ha öyle kanuni falan gibi dandik motorlara 3500 sterlin falan verme bizide üzme sen 3 veya 3500 ytl gibi hazırla bak sana ne RR,ler ayarlarız

wolfsnevercry
04.Kasım.2007, 09:25
aslan biraderim hoş geldin aramıza
sana en yakın kino ve gezgin murat var motor aldığında veya alacağın zaman kinoyla irtibat sağla kıbrıs gidiş geliş işlemlerinde sana çok yardımcı olacağını sanıyorum ..... aman ha öyle kanuni falan gibi dandik motorlara 3500 sterlin falan verme bizide üzme sen 3 veya 3500 ytl gibi hazırla bak sana ne RR,ler ayarlarız

Bilgilerin için cok tessekkür ederim aslan abi 8) ....Bu kıbrıslılar burda kimin sayesinde yaşadıklarını bazen unutuyorlar o dandik kanuni motoru (sırf piyasaya göz atmak için sormusştum) abi ama bizim yavru vatan vatandaşı :shock: acayip güzel bir fiyat cekti ana vatan vatandasına :mrgreen: nese zaten su yaz bir gelsin zaten güzel bir para biriktiriop raptorumu alacagım belki bellimi olur 2008 de yeni bir model cıkar veya türkiyede bulunmayan raptor modeli gelir....Saygılar..

ugurcuk
04.Kasım.2007, 12:21
[quote="wolfsnevercry
uĞUR Abi ben girnede kalıyorum yani resimde girnede harbourda çekili 8) olsun iligine teşekkür ederim,ben girne öğretmen evinde geceleri resepsiyonda çalışıyorum sabahta okula gidiyorum bayağı yoğun oluyorum gün içerisinde ve ulaşım aracı da bir sorun gerçi kıbrıs trafigi bambaşka bir sorun :twisted: tercihim çift tker oldugundan havalı ve ağır motorları seviyorum işte bu yüzden burdayım 8)[/quote]

arkadaki zemin magosada palm beach deki kayalıga benzioo :D özlemişim demmekki. gece resepsiyon işi zordur bilirim bu yaz kaşta bi otelde resepsiyonistlik yaptım bilirim. kktc ile merak ettiğin konular varsa yardımcı olurum elimden geldiği kadarıyla. trafik konusunda hiç dert etme o trafiği sadece orada araç kullnarak çözersin hemde çok basit oluyor.

foreman
04.Kasım.2007, 13:07
hos geldın kardesım...
R&R aılesi sureklı buyuyor...
yurt dısı ama gonlumuzde olan yerlerden uyelerımız var...

( sanal bır harıta mı yapsak...buralarda uyelerımız var dıye ısaret koysak) 8)

orkun
04.Kasım.2007, 16:02
hoş geldin
ben kıbrısta arabalar filan daha ucuz oluyo diye biliyodum
burdan okumaya oraya giden arkadaşlar ucuz paralara iyi otolar alıyolardı gerçi zz plakaydı buraya temelli getiremiyolardı ama eskiden di heralde
orada ikinci el motor fiyatlarıda sıfırlar gibi pahalı mı

wolfsnevercry
04.Kasım.2007, 18:16
hoş geldin
ben kıbrısta arabalar filan daha ucuz oluyo diye biliyodum
burdan okumaya oraya giden arkadaşlar ucuz paralara iyi otolar alıyolardı gerçi zz plakaydı buraya temelli getiremiyolardı ama eskiden di heralde
orada ikinci el motor fiyatlarıda sıfırlar gibi pahalı mı

Haklısın ikinci el fiyatları ucuz otomobiler filan gayet iii oluyor ama motor farklı 8) yani farklı derken R&R yok + buranın yerlisi bizi kazıklarsa ne yapacaz sesimizi kime duyurcaz (kıbrısllıları bilen bilir :x ) ve sizinde dediginiz gibi aracınız türkiyeye cıkaramassınız...bu yüzden gecici deilde kalcı bir sey yapamak istiom...

MaRaNtZz
04.Kasım.2007, 18:38
Aramıza hoşgelidiniz....

wolfsnevercry
04.Kasım.2007, 20:19
Aramıza hoşgelidiniz....

hoş buldkuk kardeş sağolasın...

orkun
04.Kasım.2007, 23:51
cevabı tam anlamadım yani ikinci el araba ucuz ama motor pahalı mı
yoksa 3000-4000ytl ye ikinci el bir 250cc cruiser almak imkanı var mı

handojoe
04.Kasım.2007, 23:56

O FİYAT ARALIĞINDA ÇOK İYİ BİR 250CC BULURSUN DOSTUM...

orkun
05.Kasım.2007, 00:38
kıbrıs küçük yer ama belki bir intruder 250 bulursun bir araştır istersen
bir arkadaş burda 2002 model temiz bir motoru 5500ytl ye aldı

wolfsnevercry
05.Kasım.2007, 00:47

Acıklayayım burda regal raptor yok-kanuni,mondial türevi motorlar war ve pahalı japon markalar agırlıkta :roll: (para nerden gelio bu adaya bi düsünün)belki motor motordur R&R de çin malı dienler olabilir ama onun görünüsü kalitesi bence kat kat daha iyi diger çinlilerden,Şimdi söyle özetliyeyim burda 250 cc R&R olsa fiyatı (3500Stg) olur--kıbırs bir zamnlar ingilterenin hakimiyetindeydi hatırlarsanız ve adamlar para birimlerini buraya anı olarak bırakmıslar :x sıfırını türkiyede 4000 ytlye almak varken nie burda okadar para weryim,Ayrıca ikinci el piyassası ucuz burda 1.500 modfiyeli peugot 106 gördüm araba full otomatik cok para harcamıs ama yok pahsına satıyo....Bne arabadan cok motoru sevdigimden araba almayı dünmüyorum ayrıca 2.el motosiklet pazarına japon sportve scooter türü modeller hakim durumda ve chopper modeller hiç rabet görmüyor...buda demek oluyorki motor piayasası burdacep yakıo :(

ugurcuk
05.Kasım.2007, 00:55
kıbrısta hayatımda hiç görmediğim şeyleri gördüm bunların arasında nos lu racingler vardı.... orada herşey hız üzerine orada cruser tarzı bi alet bulmak imkansız gibi bişey yanılmıyorsam 1 tane harley vardı magosada ama oda ara sıra cıkartırdı ortaya. kktc de hızlı araba bulmak kolay motor bulmakda aynı şekilde ama cruser imkansız denecek durumda. ama ben derimki lefkosadan magosaya giden yolda ki galerilere bi sor onlara bazen ole seyler düşüoo...

alper_tim
05.Kasım.2007, 12:17
ailemize hoşgeldin küçük kardeş
umarım kalıcı ve katılımcı olursun
en kısa zamanda motoruna kavuşman dileklerimle sevgiler

altug
05.Kasım.2007, 12:56
aramıza hoş geldin.

kıvılcım
05.Kasım.2007, 12:58
aramıza hoş geldin kardeşim inşallah makinana en kısa zamanda kavuşursun

müslüm baba
05.Kasım.2007, 14:44
Hoşgeldin küçük dev adam, senden umutluyum yazıların aklı başında ve seviyeli, bu kıbrısı biz adam edemedik ama sizler umudumuzsunuz inşallah kıbrısta gelecekte iyi işler yapar kıbrıslılara ne olduklarını nereden nereye geldiklerini anlatırsınız, yoksa üçüncü barış harekatı yapacağım oraya haberleri olsun.

Kino
05.Kasım.2007, 16:29
can aramıza hoşgeldin kardeşim Mersin den yapılması gereken bişi olduğunda hallederiz. (MERSİN-MAGOSA arası olur ancak)

zaten bir ara bende gelecem o tarafa olmadı bi görüşür tanışırız.

1.cisi bildiğim kadarı ile Kıbrıs trafik konusunda sıkıdır ehliyet falan diyorum sen ehliyetsiz motor nasıl biecen orada o biraz zor. önce ehliyeti kap derim.

2. 2.el antalyadan alacaksın Mersin e mi getireceksin motoru Motroun kıbrısa geçmesi için (türk Plakalı olarak)
ototuring ten bir Triptik ( motorlu araçın pasaportudur 3 ay 6 ay 1 yıl gibi süreler için verilir) çıkarmak gerekiyor.

3 hepsi halledilir kafanı yorma iş o zaman gelsin yeter ki.

kalıcı ve katılımcı olman dilğiyle.

wolfsnevercry
06.Kasım.2007, 02:48
Kino bey ve müslüm bey sizlerede tesekkür ederim,simdi kino amcanın sorularına benim cvplarım sunlar;

1- ilk olarak ehliyeti alacağım kıbrıstan (a-2)

2-parayı biriktirdikten sonra antalyaya 1 hafta izne cıkacagım osırada ne yapıp edip 5 gün içerseinde bir regal almalıyım 2. el (Temiz olacak)

3-motoru aldıgımda biraz test sürüsü yapıcam antalya içinde ve zamanı geldiğinde kaskım,deri montum,siyah pantalon,maskemle beraber ver elini mersin yoluna... 8) (gündüz seyehati)

4-mersine geldigimizde ihtiyacım olan sizlerin kino abimizin biraz yardımı olabilir....oda gümrük için merakımdan yani daha önce hiç araç gecirmedigim için kıbrsıa ondan bu merakım...

SAYGILAR...Tekrar Hoşbulduk...... :|

yakuza35
08.Kasım.2007, 21:13
hey Alaykoy-Lefkoşa ya gelirsen haberim olsun. Orada zaten ben bir RR ile dolaşıyorum.

bu arada ben motosikleti Tunceli den Mersine binerek getirdim ve taş ucundan Kıbrısa geçirdim. Daha once de sana yazılan işlemleri yapimak gerekiyor. Ayrıca senin üstüne başka araç da kayıtlı olmamalı. Benim araba da vardı onu eşimin üstüne vekaletle kayıt ettirdim. Sonra motoru geçirebildim. Touringten belge alabilmen için motor senin üstüne kayıtlı olmalı veya vekaleten senin üstüne yapılmış olmalı. ayrıca galiba ehliyet de gerekebilir.

Niyetin varsa hiç düşünme hepsi 1 günde biter.

kaanka
08.Kasım.2007, 21:30
Hoşgeldin, umarım hayalindeki motora enkısa zamanda kavuşursun...