PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : buji sorunum var

balikesir
03.Kasım.2007, 17:00
regalimin sağ bujisinden sıkıntım var.7 ay içinde 5 defa buji değiştim.yolda giderken çat pat diyor ve stop. veya çalışıyor ama sağ silindirden ses gelmiyor eksoz buz gibi.sol eksoz motor çıkışında eksozun rengi sıcaktan menevişlenmiş ama sağ eksoz maaşallah pırıl pırıl.kullandığım buji NGK7 CRS devamlı aynı taraftaki bujinin arıza vermesi ateşlemedenmi,yakıtın bolgelip bujiyi ıslatmas mı yoksa sağ karbüratörde düzensizlikmi var.ayvalık altınovada oturuyorum buralarda yetkili servis yok teşkilatlı iyi bir servis en yakın izmirde.yardımcı olursanız sevinirim.

okan
03.Kasım.2007, 17:17
abiciimm.. aynı sorun burda bi arkadaşımda var.. motoru defalarca söktüler taktılar pistonlara kadar deiştiler.. ama çare bulamadılar.. ben dedimki bu motorun ateşlemesinde arıza var.. boş yere sökmeyin beyni değişin bişi kalmaz dedim .. motorun beyni değiştiler şimdi saat gibi...

sizin arızanızda bunun gibi bişi...elektrik kesmesi olduğundan tek silindire düşüyo motor...ve çiğ yakıtı sıcak eksoza basıncada eksozun susturucu haznesinde çiğ yakıt patlama yapıyor ve eksozuda bozuyor...

bence elektrik akşamından başlayın kontrole... :mrgreen:

balikesir
03.Kasım.2007, 17:24
okan bey ilginize teşekkür ederim beyin ,konjöktörmü yoksa cdı denilen parçamı. bu parçayı sarıkayalardan isteyebilirmiyim.tahmini maliyeti nedir bir oto elektrikçisi bu işi becerebilirmi.

okan
03.Kasım.2007, 17:29
konjektör arızası öyle yapmaz .. cdı dediğimiz parçadan olabilir...

menevişlenme silindir çıkışındamı oldu...? eğer silindir çıkışında olduysa o zaman arasıra ateşleme yapıp içerdeki biriken benzini büyük patlamayla dışarı attığına delalttir ki bu da motorda çok hasar bırakabilir... bence güvendiğiniz bi tamirciye bi an önce gidin....

balikesir
03.Kasım.2007, 17:42
okan bey tekrar teşekkürler.sarıkayalarla görüştüm.beyin ve sağ ateşleme bobini siparişi verdim.50+25 ytl imiş inşallah sorunumu halleder.aydınlatıcı bilgileriniz çok yardımcı oldu.

hakkı
03.Kasım.2007, 23:14
balıkesirli abim okan gerekli açıklamayı yapmış. sipariş verdiğiniz parçalar büyük ihtimalle sorunu çözecektir. eğer sorununuza çözüm bulamazsanız görüşelim. gerekirse çekerekte olsa motoru izmire getirelim, yetkili servise gösterelim. daha fazla sorun açmadan problemi çözmek lazım.

aslanburclu
03.Kasım.2007, 23:40
altınoluklu biraderim 30 ağustosta ordaydım (fener mahallesimi neydi)

şimdi deponun altında kadronun ön ve iç tarafında 2 adet ateşleme bobini var bir tanesi arızalı olabilir veya kaçak yapabilir onu bi kontrol et derim

gezgin murat
03.Kasım.2007, 23:48
abiciimm.. aynı sorun burda bi arkadaşımda var.. motoru defalarca söktüler taktılar pistonlara kadar deiştiler.. ama çare bulamadılar.. ben dedimki bu motorun ateşlemesinde arıza var.. boş yere sökmeyin beyni değişin bişi kalmaz dedim .. motorun beyni değiştiler şimdi saat gibi...

sizin arızanızda bunun gibi bişi...elektrik kesmesi olduğundan tek silindire düşüyo motor...ve çiğ yakıtı sıcak eksoza basıncada eksozun susturucu haznesinde çiğ yakıt patlama yapıyor ve eksozuda bozuyor...

bence elektrik akşamından başlayın kontrole... :mrgreen:

OKAN ABİMİZE AYNEN KATILIYORUM ÇÖZÜM % 100 SORUN BEYİNDE BİRTE TAVSİYEM RENAULT MARKA BİR BUJİ DENEYİN

aslanburclu
04.Kasım.2007, 00:02
hayda yaw ne beyni kellesi paçası 2 bobin alt tarafı birinde 1- + ucu 2- platin görevi yapan sisteme giden şase ucu 3-bujilere bobinden giden buji kablosu yani hepsi ateşleme bobini besleyen ve çalışma düzeneğini sağlayan sistemi kont.ediniz

handojoe
04.Kasım.2007, 22:44
ayrıyetten abilerim ekzostu bozup sarartanda çiğ benzin olmaktadır bilgilerinize sunar arz ederim o kadar

mes
04.Kasım.2007, 23:02
selam arkadaşlar...Şu sarıkayaların net adresi lazım.Bana yazabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Mr.Quanta
04.Kasım.2007, 23:27
selam arkadaşlar...Şu sarıkayaların net adresi lazım.Bana yazabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

http://www.yellowrockmotorcycle.com/

kıvılcım
05.Kasım.2007, 13:17
çok geçmiş olsun ama sorun ortada bence en kısa zamanda çözülür inşallah

müslüm baba
05.Kasım.2007, 13:41
Okan teşhisi koymuş motorlarımızın ateşleme sistemi elektronik olduğundan eteşleme bobinleri komutanında dediği gibi bozulabiliyor yada kablosu bi yerden kısa devre yapıp ateşlemeyi bozuyor , sakın bilmediğin kimseye elletme sadece bobini değiştir birde NGK buji kullanmayın Çinli kendi yaptığı NGK bujisinin taklitinide kendi yapıyor en güzeli BOSH kullan bidaha da buji sorunun olmasın. Ateşleme bobinleri çok pahalı değil dikkat et 15 YTLden fazla para verme. Acilse hemen sana buradan bugün kargoluyayım, Emre Ltd de varmış.

mes
05.Kasım.2007, 14:47
herkese selam...burada bir honda rebel 250 topluyorum.Parcalarının büyük bir bölümü Raptorun aynı.Bunun için Emre ltd. ten sipariş versem sağlayabilir miyim? Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum bir de Emre ltd.ye ulaşabilecegim mail adresi ve tel. lazım.Teşekkür ediyorum arkadaşlarım.

gereken parçalar
1-benzin deposu
2-motor koruma demiri
3-aynalar
4-sele
5-Class tipinin yan çantaları
6-jikle kolu
7-egzoz takımı
8-ön peg
9-sisi bar
10-ön arka lastik

müslüm baba
05.Kasım.2007, 16:41
herkese selam...burada bir honda rebel 250 topluyorum.Parcalarının büyük bir bölümü Raptorun aynı.Bunun için Emre ltd. ten sipariş versem sağlayabilir miyim? Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum bir de Emre ltd.ye ulaşabilecegim mail adresi ve tel. lazım.Teşekkür ediyorum arkadaşlarım.

gereken parçalar
1-benzin deposu
2-motor koruma demiri
3-aynalar
4-sele
5-Class tipinin yan çantaları
6-jikle kolu
7-egzoz takımı
8-ön peg
9-sisi bar
10-ön arka lastik

Kardeşim sana özel pm atacağım ama rebelle herşeyin aynı olduğunu sanmıyorum yinede sen kendin sor.

foreman
05.Kasım.2007, 17:29
ayrıyetten abilerim ekzostu bozup sarartanda çiğ benzin olmaktadır bilgilerinize sunar arz ederim o kadar

sararan eksoza ne gıbı bır ıslem yapılabılır....
ne ıle sılersem eskısı gıbı parlar...
pasta cıla olmuyor.farklı bısıler lazım...
acaba cımeto mu sursem :P

mes
05.Kasım.2007, 18:50
arkadaşlar Raptorunuzun kıymetini bilin...parçaları tek tek satın alıp raptoru topladığınızda 17.000 ytl ye mal oluyor....Parça almak için Muğla bayiini aramıştım o söyledi...inanılır gibi değil :cheesy:

aslanburclu
05.Kasım.2007, 21:16
yaww ben alt tarafı 6000 ytl.istiyorum alana hatta benimkinde bi sürüde exstra var .....17000 ytl.miş doğrudur valla

balikesir
08.Kasım.2007, 22:31
kıymetli raptorcular buji sorunuma yardımcı olan ve tavsiyelerde bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.beyin 50 ateşleme bobinini 25 ytl ye sarıkayalardan getirttim.henüz taktırmadım inşallah çözüm bulurum.